Jump to content

Moto Zajednica

Sta je sa zivcima u narodu?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6812 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja na motor gledam kao na obicnu stvar, ne moram da trazim produzetak sasvim sam zadovoljan svojim dimenzijama(i ne samo ja) 8)

 

Nemoj da si prost :D :D :D

 

Moja masina je olicenje mene i nadovezuje se na moj karakter. Nista ne kapiras sa umetnickog dojma :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

 

Po kom osnovu si zvao policiju, odnosno na šta si se žalio? Da li se to vodi kao krađa, ili kako već?

 

Nekako mi logicno da se vodi kao neovlasceno pozajmljivanje.

To da li je neko uzeo motor i provozao se 20km pa ga nadju u drugom delu grada ili ga pomerio 5 metara - po zakonu bi trebalo da bude kaznjivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

bas zbog ovakvih debila uvek kad zavrsim sipanje goriva pomerim motor u stranu, jer neznam dali bi mogao da se kontrolisem da mi neko dira motor >:(

 

cek bre malo

 

pa sta ima da se pomera motor il ne pomera... dok ti ne platis, aparat se ne resetuje.

 

mislim zasto bi iko uopste hteo da pocne sa sipanjem dok ti jos nisi platio (osim ako nece i tvoju corbu on da pokrije) :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Pre bi ja pokrio njegovu corbu. I dalje bi se tocilo na moj racun. Zato vozila i ne treba pomerati da ne dodje neko na tvoje mesto i ne natanka sebo goriva na tvoj racun. Pocinjem da se interesujem za alarm, neki koji bi pistao na dodir ako je moguce....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd - Arena
  • Motocikl: Freewind

kuku lele :D ne vozim dobar motor ( speed 125 ),ali kad bi se ovo meni desilo prvo bi se izdr'o na njega kao zivotinja.a onda bi cekao da izadje sa pumpe i da u voznji mu odvalim retrovizor :D to ih najvise boli :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pre bi ja pokrio njegovu corbu. I dalje bi se tocilo na moj racun. Zato vozila i ne treba pomerati da ne dodje neko na tvoje mesto i ne natanka sebo goriva na tvoj racun. Pocinjem da se interesujem za alarm, neki koji bi pistao na dodir ako je moguce....

Ja bi rekao da kada vratis pistolj na aparat niko ne moze da sipa dok ti ne platis na kasi

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pre bi ja pokrio njegovu corbu. I dalje bi se tocilo na moj racun. Zato vozila i ne treba pomerati da ne dodje neko na tvoje mesto i ne natanka sebo goriva na tvoj racun. Pocinjem da se interesujem za alarm, neki koji bi pistao na dodir ako je moguce....

Ja bi rekao da kada vratis pistolj na aparat niko ne moze da sipa dok ti ne platis na kasi

 

Upravo tako, probao sam. Vratio sam pistolj pa sam onda odlucio da sipam za jos neku sicu sto sam imao po dzepovima. Nije hteo da sipa. Pre sam pomerao motor al kad su mi radnici rekli da nema potrebe jer dok ne platim ne mogu da sipaju to vise ne radim. Cak i ne zurim da sednem, sve natenane obucem i krecem :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Izgleda je ovo čest slučaj?

Nedavno sam završavao sipanje goriva, u međuvremenu i aparat ispred mene je ostao prazan ali tip sa ženom je čekao iza mene u novom ogromnom i lepom BMW-u da sipa baš na aparatu na kome sam ja završio točenje, ok uviđavno pomerim motor napred nekako između dva aparata i to uz samu ivicu, i krenem da platim, kad onaj iz BMW-a svira. Šta je bilo??

Nervozno viče mlati rukama kroz prozor -Pomeri još vidš da ne mogu od tebe da sipam.

??

Gledam, ono da je hteo mogao je ili da obiđe i stane ispred na prazan aparat ili ako sam mu to tek malo i smetao zbog dužine da prednji deo svog auta ya koji cm odmakne i sipa bez problema... Ali ne baš mu jako smetam mlati rukama da pomerim.

Vratim se sa osmehom i pomerim motor još malo napred. Uz put pitam što si toliko nervozan čoveče jer i onako dok ne platim nemožeš da sipaš a i da hoćeš možeš da sipaš ali ti ne...

Odgovor još više nervozan -Od takvih kao ti sa motorima me hvata nervoza inače ne bi bio nervozan (kao mi mu jedini problem u životu?).

Ali tolika bahatost me ipak dirnu pa ipak iz čista mira čoveku pokušah da iznesem i moj pogled na.. pa odgovorih -A meni se od takvih kao ti sere, čoveče umesto da uživaš jer imaš tako lep i veliki BMW ti nervozan... ma ti ćeš nervozan i umereti.

I tu se raziđosmo ko ljudi svako misleći da je on u pravu, samo ja sa osmehom na licu i nekako mi život bi još lepši jer uživam u onome što imam i što ne mogu da me iznerviraju ni takvi bahati što zalud žive i zagađuju okolinu...

On osta sa svojim lepim BMW-om namrgodjen i nervozan da verovatno nastavi da maltretira ženu koja je sve vreme ćutala ali kao da je govorila znam ja svog muža koja je to budaletina, možda pumpadžiju...

 

Zato samo opušteno i ne trošiti previše svoje energije na takve, a osmeh će sam doći!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: cacak
  • Motocikl: yamaha yzf 750r

kuku lele :D ne vozim dobar motor ( speed 125 ),ali kad bi se ovo meni desilo prvo bi se izdr'o na njega kao zivotinja.a onda bi cekao da izadje sa pumpe i da u voznji mu odvalim retrovizor :D to ih najvise boli :)))

 

ne boli ih retrovizor jel im ne treba,oni to ne koriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR 7 S

Ježim se od pogleda pojedinih vozača automobila kada izlazim iz bezinske stanice gde sam platio sipano gorivo. <_< Dok zakopčavam jaknu i stavljam kacigu imam osećaj da žele da me ubiju jer eto oduzeo sam im 10 sekundi njihovog veoma dragocenog vremena. ::)

A da mi se dogodi situacija ove teme, mislim da bi toliko držao predavanje (naravno sve kulturno) čoveku koji je to uradio da bi mi čovek platio gorivo koje sam sipao i molio bi me da odem. :) Mada nije loša ni taktika onesvešćivanja, povrede prava, duševnog bola itd. kao što je neko pomenuo, realno mogle bi dobre pare da se uzmu... :stabre:8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uploader, 419 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: GSXR 600

E, kako život u provinciji ima svojih prednosti... natočeti benzin, daš dečku pare on ode do kase plati, donese kusur i račun... ne moraš ni da se pomeraš sa motora.

 

 

Mada... u takvim slučajevima koje opisujete, kad natočite benzin, polako pogledate po rafu benziske šta još može da se kupi, pa polako platite, pa kupite još nešto, pa tek iz petog puta platite benzin... Posle 10 minuta čekanja više se neće niko setiti da pravi problem.

 

A ako pravi, u oglasima prodaju divne metalne teleskopske palice (bat). Izuzetno praktične, lake za nošenje, lome ruke, rebra, ispravlja kičmu...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

Ziveo sam u Beogradu od 1998 do 2005 i tada nije bilo preterane nervoze medju ljudima ni otudjenosti.Ovo sad sta se desava u Beogradu mada i celoj Srbiji je strasno.Ljudi su sve bahatiji i otudjeniji jedni od drugih i svi bi da se nesto fizicki obracunaju,sto ne vodi nicemu!

Drugari uzivajte u zivotu i zivite ga punim plucima,ne obracajte paznju na nekulturu i primitivizam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ježim se od pogleda pojedinih vozača automobila kada izlazim iz bezinske stanice gde sam platio sipano gorivo. <_< Dok zakopčavam jaknu i stavljam kacigu imam osećaj da žele da me ubiju jer eto oduzeo sam im 10 sekundi njihovog veoma dragocenog vremena. ::)

...

 

Izađeš polako iz kućice/prodavnice, priđeš svom motoru i okreneš se i oštro i prodorno pogledaš u pravcu vozača koji čeka da sipa gorivo iza tebe. Da vidiš kako sklanjaju pogled. Ja sam inače miroljubiv čovek, ali sam se zapanjio kada sam jednom sasvim slucajno otkrio ovo i priznajem da vrlo rado koristim kada neko pizdi. :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I ja se pitam šta je sa živcima u narodu? Naročito dok čitam neke postove (pa i u ovoj temi). Razvili ste teoriju globalne katastrofe samo na osnovu toga što vam je neko dodirnuo ili pomerio motor par metara! Prošle godine na skupu (bosko jezero), dete od tri ili četii godina samo dodiruje jedan Suzuki GSX R 1100 (star petnaestak godina), dok majka fotografiše to. Pritrčava vlasnik motora i detetu "razvaljuje" šamar da je odeletelo par metara daleko i palo. Slično je prošla i majka koja je počela da vrišti. Srećom se zavšilo samo na tome. Inače taj "Bajker" mi je komšija i svakodnevno smo u kontaktu.

U poslednje vreme već mi se zgadilo da čitam priče o zaveri svih ostalih protiv motorista. Obična budalaština. Jednostavno ima ljudi koji ne mrze okolinu i trude se da ne ugrožavaju druge oko sebe, a ima i onih koji mrze sve oko sebe i trude se da svima "napakoste". I jedni i dugi zadržavaju svoj karakter i osobine i kad voze auto i kad voze motor i kad idu pešice (a i kad pišu na forumu). A ove koji bi da da ceo svet podrede sebi i terorišu ostale u tome sprečava jedino strah od "odmazde". I manite se više izraza "mi" i "oni" (bajkeri i ostali). Takva podela ne postoji. Ako neko zaista misli da osoba koja je po karakteu "đubre", prestaje da bude to kad sedne na motor, u velikoj je zabludi. Veliki broj onih koji se prema bajkerima ponašaju kao prema vrsti koju treba istrebiti su upravo "kolege" koji su se par sezona oprobali kao "bajkeri" pa su ustanovili da im tu nije mesto. Pa onda kupi "džip" sa zatamnjenim staklima i "piči" po dojučerašnjim "kolegama".

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Druze, meni je vec jedan motor iskrivljen jer ga je komsija posle udarca stavio na copavu koja nije ispruzena do kraja pa pao opet. Ni ovaj ga nije dobro stavio a motor star mesec dana. Pri tom me je psovao zestoko, nakon mog pristojnog pitanja kako bi bilo da ja u njegova kola udjem.

 

 

Ne znam zasto ti poistovecujes moj slucaj sa samarom detetu. Nikakve veze nema. Meni je bas drago kad neko hoce da sedne na motor (ne i da ga vozi).

 

Ne znam gde vidis problem u mom reagovanju. Lako je biti dobar ovde pisuci na Internetu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
DjordjeMijailovic

Postavljeno Danas, 11:12 AM

 

Druze, meni je vec jedan motor iskrivljen jer ga je komsija posle udarca stavio na copavu koja nije ispruzena do kraja pa pao opet. Ni ovaj ga nije dobro stavio a motor star mesec dana. Pri tom me je psovao zestoko, nakon mog pristojnog pitanja kako bi bilo da ja u njegova kola udjem.

 

 

Ne znam zasto ti poistovecujes moj slucaj sa samarom detetu. Nikakve veze nema. Meni je bas drago kad neko hoce da sedne na motor (ne i da ga vozi).

 

Ne znam gde vidis problem u mom reagovanju. Lako je biti dobar ovde pisuci na Internetu.

 

Prijatelju, ne odnosi se moj komentar isključivo na tvoje pisanje. Uostalom pročitaj sve komentare i odgovore u ovoj temi, pa razmisli malo o ovome što sam napisao. A ukoliko se ono " Lako je biti dobar ovde pišući na internetu" odnosi na mene, na pogrešnoj si adresi. Nisam od tih koji sede i "tupe". Dišem ja brate punim plućima! Samo sam mnogo toga i doživeo (i peživeo) pa cenim život malo drugačije. I ne pada mi na pamet da ni sekundu života proćerdam obraćajući pažnju na sitne svakodnevne zajebancije. Držim se onoga : Živi i pusti druge da žive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
I ne pada mi na pamet da ni sekundu života proćerdam obraćajući pažnju na sitne svakodnevne zajebancije.

 

 

 

Cenim ovo, samo izgleda da mora covek malo da se nervira dok ne dodje u stadijum da moze ovako da se opusti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja