Jump to content

Moto Zajednica

Putarine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Ne shvatam u cemu je problem?

Ko nece da plati - prodje, ko hoce da plati - plati i prodje.

Svi zadovoljni i mogu da biraju ili je problem u izboru, pa se onda zbune i ne znaju sta da rade?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: BG

Ja ga ne uzimam uopste..

 

svaki taj odsecak im pravi negde tamo minus.. pa od previse minusa mogu da povuku rigoroznije korake..

I dok si stao da uzmes tiket.. lepo si i usnimljen

 

Ovako nit ja njih stetim, nit oni mene.. svi zadovoljni zasad..

 

Putarina bi trebala biti dz.. ili bar duplo manja.. ali i tad im vecina nece placati :moto3:

takođe. glupo mi da ga uzimam kad znam da neću da platim. tako će i ostati ubuduće (barem dok se nešto ne promeni: smanje putarine za motore ili uvedu neke zajebane provere) :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

obicno uzmem karticu po navici, ali sad kad bolje razmislim, ovo je mozda jos i najjednostavniji nacin da te nadju.

 

na kraju dana, program izlista sve kartice koje su uzete, a nisu placene. aha kartica broj taj i taj, sa koje rampe je uzeta... aha, a u kolko sati?... aha, daj mi snimak sa te rampe...

 

ovako ako nista ne uzmes, mnogo vise neko mora da se cima da nadje snimak sa tacne rampe i u tacno vreme kad si ti tuda prosao.

 

jedino sto ako vidis patrolu na izlazu, nemas opciju da se predomislis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Njima svirnes.. i dok se ceskaju ko bese ovo?! .. :moto3:

 

.. ti vec otisao..

 

To mi je omiljeno po zabitima Srbije, svirnes im i mahnes.. a onda sledi zatupasti izraz lica :stabre::lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Nekad me stvarno isprovociraju izjave tipa "ko ih bre jebe", "ma je neću da plaćam a ko hoće taj je pička", "treba im jebati kevu"...........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Juce sam prosao naplatnu rampu i nisam uzeo karticu,naravno nisam ni platio... A i dans cu u povratku uraditi istu stvar i tako svaki sledeci put... Ne vidim ni jedan razlog zasto bi se neko bunio kad prolazimo za dz i bez kazni? Samo nemojte uzimati kartice da im ne bodemo oci i pravimo minus bez potrebe.... A to da li je moralno proci bez placanja, da jeste! A zasto jeste? Zato sto nas odrase za registraciju pa i za sve ostalo...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

obicno uzmem karticu po navici, ali sad kad bolje razmislim, ovo je mozda jos i najjednostavniji nacin da te nadju.

 

na kraju dana, program izlista sve kartice koje su uzete, a nisu placene. aha kartica broj taj i taj, sa koje rampe je uzeta... aha, a u kolko sati?... aha, daj mi snimak sa te rampe...

 

ovako ako nista ne uzmes, mnogo vise neko mora da se cima da nadje snimak sa tacne rampe i u tacno vreme kad si ti tuda prosao.

 

jedino sto ako vidis patrolu na izlazu, nemas opciju da se predomislis :)

 

 

sve i da jeste patrola na izlazu, po kom tacno clanu (i stavu) se kaznjava neplacanje putarine?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Neplaćanje putarine se ne kažnjava strašno, ali se domaćinski kažnjava ne stajanje na znak stop, a to je rampa, znači dužan si da staneš dok se ne podigne. Hmmm, ako prolaziš zajedno sa automobilom, onda si prošao kroz podignutu rampu, pa nema prekršaja :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

tacno

 

sta tacno znaci to "ne kaznjava se strasno"?

 

koliko sam ja upucena, u zakonu ne postoji nista o tome koja je kazna za neplacanje putarine, a ako nema kazne...

 

 

ima ovde pravnika i ljudi koji su malo upuceniji u zakone, pa bih sacekala njihove odgovore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

tacno

 

sta tacno znaci to "ne kaznjava se strasno"?

 

koliko sam ja upucena, u zakonu ne postoji nista o tome koja je kazna za neplacanje putarine, a ako nema kazne...

 

 

ima ovde pravnika i ljudi koji su malo upuceniji u zakone, pa bih sacekala njihove odgovore

 

 

Mene su faćali panduri- zaustavili,popričali i pustili , ali dobio sam odgovor da su mogli da mi naplate (isključivo putari-ne policajci)onoliku svotu koliko se plaća kada izgubiš karticu sa ulaza na autoput... mislim da je to iznos oko 1500 din (ne znam tačan iznos) što pretstavlja putarinu od Bubanj potoka do Naisa- Niš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

To je isto pitanje kao da li mogu da mi naplate i po kom zakonu ako necu da platim prenociste u hotelu,

tako da odgovor je da mogu posto samim ulaskom na Auto-put vi ste u obligacionom odnosu sa prduzecem koje upravlja auto-putem

A za kazne ne znam u restoranu platim veceru, cvecari buket, na ulici sladoled, zlatari mindjuse pa uvece radim nesto drugo a o kaznama ne razmisljam 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

To je isto pitanje kao da li mogu da mi naplate i po kom zakonu ako necu da platim prenociste u hotelu,

tako da odgovor je da mogu posto samim ulaskom na Auto-put vi ste u obligacionom odnosu sa prduzecem koje upravlja auto-putem

A za kazne ne znam u restoranu platim veceru, cvecari buket, na ulici sladoled, zlatari mindjuse pa uvece radim nesto drugo a o kaznama ne razmisljam 8)

 

Brate, sve te razumem, ali šta radiš uveče s minđušama?!? :stabre:

 

:)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Za one koje zanima pravni aspekt ovog pitanja:

 

Obaveza plaćanja putarina, njihova visina i nadležnost za naplaćivanje su određeni uredbom Vlade Republike Srbije i poverene su u nadležnost "JP Putevi Srbije."

 

Lice koje je na samom auto-putu, slaže se da plati iznos putarine za određeno pređeno rastojanje auto-putem, što je inače rešenje i u drugim zemljama, čak i za neke druge objekte putne infrastrukture (npr. mostarine u Istambulu).

 

Možda će se neko upitati kako??? Ugovor između dve strane se najčešće sklapa u pisanom obliku sporazumom dveju strana i to nije ništa novo. Međutim, Zakonom o obligacionim odnosima Republike Srbije, predviđeno je da se određeni oblici preuzimanja obaveza i odricanja od prava mogu izvršiti konkludentnim radnjama. Konkludentna radnja je takva radnja iz koje se nesumnjivo može shvatiti volja određenog subjekta:

 

1. Ukoliko ostavite staru veš mašinu pored kontejnera, iz te radnje se jasno zaključuje da ste se odrekli prava svojine na njoj,

2. Ukoliko uđete u prodavnicu i stavite nekoliko artikala u korpu, tom radnjom ste pokazali da želite da sklopite ugovor sa određenim prodavcem i za nju platite i niko vam neće tražiti da na kasi potpišete ugovor,

3. Ukoliko uđete u gradski prevoz, pokazali ste želju da sklopite ugovor sa prevoznikom, ali ste u obavezi da platite kartu, i najvažnije

4. Ako koristite auto-put, "JP Putevi Srbije" od vas očekuje da platite putarinu, jer ste konkludentnom radnjom iskazali saglasnost na sklapanje ugovora ili da citiram Skyrunnera "obligaciono-pravnog odnosa".

 

Da li policija može da organizuje "sačekušu" ispred rampe? Ovo bih odbacio kao apsolutnu nemogućnost, osim u slučaju potpunih glupana, kakvih ima nažalost odenutih u plavo. Policija ne sme ni u kakvim okolnostima ugroziti bezbednost učesnika u saobraćaju, a ovakva akcija bi narušila bezbednost svih onih koji se nađu u neposrednoj blizini rampi. Sa druge strane, oni koji inače ne plaćaju putarinu, bi videli sa poprilične udaljenosti brojnost policajaca, pa bi lepo stali u kolonu, platili i mirno se odvezli dalje. To je neko zdravorazumsko razmišljanje.

 

Aćim je u pravu za znak STOP i o tome ne bih dužio. Policija vas može zaustaviti (ne ulazim u to koga su jurili, koga ne i tsl.), legitimisati vas i napisati prijavu za prolazak na znak STOP, a kazna je manje-više ista kao i za prolazak na crveno svetlo (prekršajne sudije ponekad znaju da ne budu drakonske u primeni zakona, jer nije u pitanju svetlosni znak, ali sve u svemu kazna predviđena u zakonu je ista).

 

Policija vam ne može naplatiti putarinu, niti doplatnu kartu, a kazna za neplaćanje putarine ne postoji. U tom smislu je i doneta skorašnja odluka Ustavnog suda, kojom je stavljena van snage odluka "JKP Parking servis" da naplaćuje kazne, jer niko osim države ne može da propiše kaznu za određeno ponašanje, odnosno kršenje propisa. Ono što je dosta važno, policija ne sme da vas legitimiše i da podatke o vašoj ličnosti (lično ime, adresu, JMBG, br. lk.) preda drugom neovlašćenom licu - u ovom slučaju to bi bila lica zadužena za naplatu putarina.

 

"JP Putevi Srbije" bi moglo koristiti svoje kamere za snimanje tablica onih koji ne plaćaju putarine i pokušati da preko suda, tužbom utuži iznos za koji je preduzeće oštećeno. Visina jedne putarine je suviše mala, ali ako neko često prolazi kroz rampe, mogli bi sakupiti sve te informacije, sabrati koliko je to u novcu i takvu aktivnost preduzeti. Ova opcija nije verovatna i stoga niko nije dobio tužbu, jer je vreme koje treba uložiti, broj zaposlenih koji je potrebno zadužiti za pregledanje snimaka suviše veliki za dobit koja bi se mogla od utuženja povratiti. Prosto srpski, jevtinije im je da se pomire sa manjkom, nego da preduzmu skupa suđenja.

 

Slažem se da je skandalozno da putarina za motocikl bude jednaka iznosu koji treba izdvojiti za putničko vozilo. Takođe je genijalna ideja bajkera iz Hrvatske da kovanicama ukažu na miran način na problem koji postoji, jer nema opravdanja da vlasnik automobila sa osovinskim opterećenjem od preko jedne tone plaća kao i motociklista čije je opterećenje od 50-200 kilograma (sve zavisi ko šta vozi ;)).

 

Ovaj propis je prosto zastareo i ne odgovara prilikama u zemlji pogotovo pri porastu broja motocikala u Srbiji.

 

Da li treba izbegavati plaćanje putarine prolaskom kroz rampu za vozilom ispred sebe? Primetio sam da mnogi pišu, skoro hvaleći se, da prolaze kroz naplatne rampe bez plaćanja i da ne vide u tome problem. Meni prosto kućno vaspitanje ne dopušta da se tako ponašam, jer zašto stati na tome? Zašto ne izbeći poreze, opljačkati zlataru, oteti nekoga i pokupiti otkup? Primeri su ekstremni i ne plediram da prethodno vodi ovom potonjem, ali zašto prosto ne reći svetu MI NISMO TAKVI!!! Želimo da nas svet vidi kao normalne građane ove zemlje, a ne želimo da poštujemo osnovne premise svakog uređenog društva? To je nonsens.

 

Ukoliko se bude tražilo smanjenje putarina, šta će sprečiti one koji odlučuju da izvade statistike i kažu: "60 ili 70 ili 80 odsto motociklista se ne zaustavlja na znak STOP ispred rampe." Kako nam to ide u prilog?

 

Takođe, svi želimo da vozimo po boljim saobraćajnicama, svi se žalimo na loše održavanje naročito auto-puteva, a savet je da izbegavamo da platimo naknadu za njihovo korišćenje? Ne bih se sa tim složio.

 

Šta je najbolje preduzeti? Ne bih se pravio pametan, a ostaviću AMS-u da odluči na koji način se pozabaviti ovim pitanjem.

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

U pravu si da je ovo normalna drzava, ali... Da se mi pravimo da smo fini i posteni a oni gore neka lepo zive. Treba se pitati zasto nam uzimaju ovoliko velike iznose za putarinu, za osiguranje, za ... Kada se sve ovo resi onda si potpuno u pravu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ja sam uvek u dilemi da li platiti ili ne.Tako se i ponasam,kada idem negde preko ili se vracam, ja placam,kada placam tamo mogu i ovde,da me ne bije maler!E sada,cene,znamo da nisu svuda iste za bajk i auto,takodje novosadski put ne smatram za auto put(zna se sta je po definiciji).itd..,,

Da skratim,iznosim svoj primer,vracam se iz Austrije, na Simanovcima stajem i kazem coveku da necu da platim,kaze ok,da pozovem sefa.Dolazi on,ja mu isto kazem,ok nema problema,zapisi broj i digni rampu.Na izlasku stoji patrola koja je to sve posmatrala i smejala se.To je bilo prosle godine u julu,nisam do sada dobio nikakvu prijavu.

Mada,sada placam,vise me sramota i blam da se raspravljam sa njima,to su samo radnici i nisu oni krivi za nakaradne propise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Takođe, svi želimo da vozimo po boljim saobraćajnicama, svi se žalimo na loše održavanje naročito auto-puteva, a savet je da izbegavamo da platimo naknadu za njihovo korišćenje? Ne bih se sa tim složio.

Drzava u kojoj sloboda kretanja mora da se plati uz glavni rizik da te njeni sluzbenici opljackaju nema svhe ni da postoji a ne da naplacuje na svakom koraku poreze i takse. Tj sama je sebi svrha.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175
....je nonsens....

 

 

 

extra post, ali moram da zamerim za ovu reč što mi bode oči, i za koju ne znam od kad je koriste naši ljudi. izvini ništa lično, samo je to bio moj razgovor sa samim sobom...

 

pardon za off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Takođe, svi želimo da vozimo po boljim saobraćajnicama, svi se žalimo na loše održavanje naročito auto-puteva, a savet je da izbegavamo da platimo naknadu za njihovo korišćenje? Ne bih se sa tim složio.

Drzava u kojoj sloboda kretanja mora da se plati uz glavni rizik da te njeni sluzbenici opljackaju nema svhe ni da postoji a ne da naplacuje na svakom koraku poreze i takse. Tj sama je sebi svrha.

 

Opet ću se držati profesije, pa na ovaj post reći da niko ne može bilo kome ograničiti slobodu kretanja, niti ga nasilno preseliti, narediti da stanuje u određenom mestu ili mu zabraniti da bilo gde putuje u granicama date države. To je sloboda kretanja. Za određene usluge se pak plaća. Ako smtaraš da je ograničenje slobode to što država naplaćuje putarine, slično bi mogao tvrditi da je ograničenje slobode kretanja činjenica da moraš platiti gorivo ili voznu kartu...

 

Ne biva...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom
....je nonsens....

 

 

 

extra post, ali moram da zamerim za ovu reč što mi bode oči, i za koju ne znam od kad je koriste naši ljudi. izvini ništa lično, samo je to bio moj razgovor sa samim sobom...

 

pardon za off

 

Hvala na komentaru. Poptuno si u pravu. Reč je latinskog porekla, a koristi se u pravnim diskursima, pardon raspravama. :) To je samo profesionalna deformacija, kucao sam, a nisam razmišljao o terminološkoj rogobatnosti. :D

 

Pokušaću ubuduće da što je moguće više koristim naš bogat jezik i izbegavam tuđice. Slažem se, lepše je.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Za one koje zanima pravni aspekt ovog pitanja:

 

...

 

 

Bravo !

 

 

U pravu si da je ovo normalna drzava, ali... Da se mi pravimo da smo fini i posteni a oni gore neka lepo zive. Treba se pitati zasto nam uzimaju ovoliko velike iznose za putarinu, za osiguranje, za ... Kada se sve ovo resi onda si potpuno u pravu.

 

Mi cinimo ovu drzavu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Takođe, svi želimo da vozimo po boljim saobraćajnicama, svi se žalimo na loše održavanje naročito auto-puteva, a savet je da izbegavamo da platimo naknadu za njihovo korišćenje? Ne bih se sa tim složio.

Drzava u kojoj sloboda kretanja mora da se plati uz glavni rizik da te njeni sluzbenici opljackaju nema svhe ni da postoji a ne da naplacuje na svakom koraku poreze i takse. Tj sama je sebi svrha.

 

Opet ću se držati profesije, pa na ovaj post reći da niko ne može bilo kome ograničiti slobodu kretanja, niti ga nasilno preseliti, narediti da stanuje u određenom mestu ili mu zabraniti da bilo gde putuje u granicama date države. To je sloboda kretanja. Za određene usluge se pak plaća. Ako smtaraš da je ograničenje slobode to što država naplaćuje putarine, slično bi mogao tvrditi da je ograničenje slobode kretanja činjenica da moraš platiti gorivo ili voznu kartu...

 

Ne biva...

Nisam rekao da je sloboda kretanja ogranicena nego da se placa i pitam se cemu sluze ovoliki porezi ako se svaka usluga mora naknadno platiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

U glavnom ne koristim "auto put", kako kod nas nazivaju trećerazredni put rezervisan za saobraćaj motornih vozila. Obično idem sporednim putevima, tako da me plaćanje putarine u glavnom ne pogađa, taman da naplaćuju kao i za šleper sa prikolicom. MADA! Stvarno smo ovce. Nije normalno da motor od 200kg plaća isto kao i automobil od 2 tone. Isto tako, nije normalno da se za motor plaća obavezna registracija u trajanju od pune godine dana, a samo mali broj nas vozi taj isti motor svih 12 meseci. Ja ga vozim, pa mi ni to ne predstavlja problem, ali smo opet OVCE. U drugim državama je ovo sve ipak rešeno mnogo drugačije: Negde ne plaćaju putarinu za motore uopšte, a gotovo u svim državama je moguće platiti registraciju na onoliko vremena koliko taj motor realno želiš i da voziš. Pre koji dan sam čuo da npr. u Sloveniji, možeš da odjaviš vozilo i pre isteka registracije. Razliku u novcu za neiskorišćeno osiguranje ti VRATE uplatom na tvoj račun. Dalje, možeš bez problema tablicu vozila sa Ljubljanskom registracijom odjaviti u Celju... A kakve akrobacije se ovde rade ako vozilo menja opštinu registracije? Ukratko rečeno, jezivo... Ima još mnogo primera, ali da ne nabrajam dalje....

Iluzorno je od ove države tražiti takve ustupke, jer je takva kakva je: OTIMAČKA, praznih kasa i loše planiranog budžeta.

Još pre mnogo vremena sam predlagao upravo ovaj način protesta, plaćanjem sitnim novcem. Tada je ceo predlog ostao na raznim "razmatranjima", ali se nadam da će ovaj put ipak biti drugačije.

Protest bi trebao da se dogodi. No, ne smemo tražiti isključivo smanjivanje (ili bolje- ukidanje) putarina. A šta je sa registracijama????!?!?!?!!? Nije valjda da smo slepci koji ne vide da je registracija za dvotočkaše generalno zapravo POSKUPELA i to debelo??

Da treba prvo poslati dopis, pre bilo kakve organizovane akcije, TREBA. Ali, taj dopis je poslat još koliko prošle godine. I? Zadovoljni smo rezultatima izmene zakona? NISMO!

Sporadičnim palamuđenjem, pisanjem ovakvih i ovakvih zahteva, samo gubimo vreme. Politikom nezameranja vlastima nećemo postići ništa. Ne samo mi, nego NIKO. Mnogi su to do sada shvatili: taxisti, poljoprivrednici.... I šta su uradili? Organizovali su radikalne proteste! Jer, samo prst u oko se primećuje u našoj državi. Treba neko da ozbiljno organizuje proteste, a mene lično briga hoće li to biti AMS, BJB, MAS, CAS, RAS, MUS, lovačko udruženje iz Male Moštanice... SVEJEDNO MI JE! Zbog trenutno aktuelnih podela među motoristima i njihovim organizacijama, gubimo ono što nam je najpotrebnije u ovom trenutku: JEDINSTVO! Pritišću nas isti problemi: prevelike dažbine. Manite se podela i ili DELUJTE, ali HITNO (ne za mesec-dva, godinu-dve kao i mnoge druge stvari) ili dajte nekome da deluje, ali ga onda iskreno podržite. Ne kao prošli put, u zadnji čas, navrat i nanos...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja