Jump to content

Moto Zajednica

Putarine

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ja sam licno za princip 'ne popravljaj sto nije pokvareno' jer realno je da preko 90% nas ne placa putarine. Cak nas ni policija ne muci zbog toga. Secam se da sam licno vise puta pitao policajce u sali za putarine (naravno ne zadrte policajce :)) i svi su mi rekli da ni oni ne bi placali da voze motor. Ali bukvalno. Jeste bezveze tako nesto propagirati, ali je svima ocigledno da to sto motociklisti moraju da placaju isti iznos putarine kao putnicki automobil nema apsolutno nikakve veze sa mozgom. Gotovo da sam siguran da ovo sadasnje stanje potice jos iz vremena '70tih godina proslog veka kad su motociklisti bili statisticka greska u saobracaju naseg stare dobre SFRJ i da su putari kada su pravili cenovnik za putarine totalno zaboravili na motocikliste i na kraju se kao setili u fazonu 'au da, imamo i ove motocikliste... gde da ih stavimo sad?' :stabre: I onda nas po liniji manjeg otpora stavili u najjeftiniju grupu sa automobilima.

 

Medjutim, posto se situacija u saobracaju menja uglavnom negativno po nas i nas je sve vise, nema druge nego da delamo. Javicu vam se u nekoliko narednih dana sa nasim predlogom plana akcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97
:takoje: Naravno da ne treba "popravljati sto nije pokvareno", ali je problem sto vise nema provlacenja, kamere snimaju sa svih strana na rampama, a same rampe su duze od starih tako da prolazak pored otpada...zato moramo da popravljamo ;) A za akciju cekamo :takoje::takoje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kamere snimaju nekoliko godina unazad, produzene rampe se daju zaobici ili se izlazi paralelno sa autom koji placa putarinu, tako da ja ne vidim sta se sad pogorsalo u odnosu na predhedne godine. S' obzirom da 99% nas ne placa putarinu i niko nas zbog toga ne dira i kaznjava, ne bi trebali ni mi njih da diramo i cackamo mecku bezrazlozno. Ja nisam za akciju i necu ucestvovati.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Tи треба да се бориш за пловне путеве, а не за ауто-друмове! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Danas sam 2 puta prosao pored rampe u Staroj Pazovi, jednom pored policajaca. Nitko me nije ni pogledao kao i do sada.

Ako se bude organizovala akcija - ucestvujem zbog solidarnosti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Medjutim, posto se situacija u saobracaju menja uglavnom negativno po nas i nas je sve vise, nema druge nego da delamo. Javicu vam se u nekoliko narednih dana sa nasim predlogom plana akcije.

 

 

Ono sto je najvrednije u celoj toj priči o saradnji sa MUP-om je to što smo imali prilike da se uverimo da u MUP-u a pre svega u Upravi za bezbednost saobraćaja, što u kancelarijama što na policijskim motorima i u ''presretačima'' sede ljudi koji zaista razumeju problematiku motociklista, pre svega po pitanju bezbednosti, i imaju dobru volju da sa motociklistima zajedno, rešavaju tu problematiku...

 

Odlicno sto postoji pozitivna saradnja sa mupom i nadam se da ce konacno "naci vremena" da saslusaju problematiku i izadju u susret poznatoj, ozbiljnoj problematici u zakonu o saobracaju 0takoje.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Medjutim, posto se situacija u saobracaju menja uglavnom negativno po nas i nas je sve vise, nema druge nego da delamo. Javicu vam se u nekoliko narednih dana sa nasim predlogom plana akcije.

 

 

Ono sto je najvrednije u celoj toj priči o saradnji sa MUP-om je to što smo imali prilike da se uverimo da u MUP-u a pre svega u Upravi za bezbednost saobraćaja, što u kancelarijama što na policijskim motorima i u ''presretačima'' sede ljudi koji zaista razumeju problematiku motociklista, pre svega po pitanju bezbednosti, i imaju dobru volju da sa motociklistima zajedno, rešavaju tu problematiku...

 

Odlicno sto postoji pozitivna saradnja sa mupom i nadam se da ce konacno "naci vremena" da saslusaju problematiku i izadju u susret poznatoj, ozbiljnoj problematici u zakonu o saobracaju 0takoje.gif

 

Koliko ja znam MUP nema veze sa putarinom. Visinu putarine odredjuje (predlaze) Javno preduzece, a Vlada Srbije je odobrava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ako bude akcije dolazim i ja

P.S. Mislim da ce odziv biti veliki ako se nesto bude organizovalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Danas sam 2 puta prosao pored rampe u Staroj Pazovi, jednom pored policajaca. Nitko me nije ni pogledao kao i do sada.

 

 

Mangupe

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Medjutim, posto se situacija u saobracaju menja uglavnom negativno po nas i nas je sve vise, nema druge nego da delamo. Javicu vam se u nekoliko narednih dana sa nasim predlogom plana akcije.

 

 

Ono sto je najvrednije u celoj toj priči o saradnji sa MUP-om je to što smo imali prilike da se uverimo da u MUP-u a pre svega u Upravi za bezbednost saobraćaja, što u kancelarijama što na policijskim motorima i u ''presretačima'' sede ljudi koji zaista razumeju problematiku motociklista, pre svega po pitanju bezbednosti, i imaju dobru volju da sa motociklistima zajedno, rešavaju tu problematiku...

 

Odlicno sto postoji pozitivna saradnja sa mupom i nadam se da ce konacno "naci vremena" da saslusaju problematiku i izadju u susret poznatoj, ozbiljnoj problematici u zakonu o saobracaju 0takoje.gif

 

Koliko ja znam MUP nema veze sa putarinom. Visinu putarine odredjuje (predlaze) Javno preduzece, a Vlada Srbije je odobrava

 

Nema veze, ali itekako moze da podrzi i utice ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

A jel uzima neko onaj papiric na ulazu Auto-puta? :/

 

Ja, ne. Kapiram, ako vec nemam nameru da platim, necu ni da im pravim stetu.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

A jel uzima neko onaj papiric na ulazu Auto-puta? :/

 

Ja, ne. Kapiram, ako vec nemam nameru da platim, necu ni da im pravim stetu.

 

Zar ne mogu da naprave sacekusu na rampi kad vec znaju unapred da neces da platis? :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

A jel uzima neko onaj papiric na ulazu Auto-puta? :/

Ja, ne. Kapiram, ako vec nemam nameru da platim, necu ni da im pravim stetu.

Zar ne mogu da naprave sacekusu na rampi kad vec znaju unapred da neces da platis? :staa:

 

Kakvu sacekusu? Pa, verovatno bi mogli, ali ja necu da im kazem gde izlazim sa auto puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

A jel uzima neko onaj papiric na ulazu Auto-puta? :/

Ja, ne. Kapiram, ako vec nemam nameru da platim, necu ni da im pravim stetu.

Zar ne mogu da naprave sacekusu na rampi kad vec znaju unapred da neces da platis? :staa:

 

Kakvu sacekusu? Pa, verovatno bi mogli, ali ja necu da im kazem gde izlazim sa auto puta.

Kome bre da pravis stetu??? Drzavi koja te pljacka na svakom koraku, preduzecu ciji su radnici oteli par miliona eura za par godina, cikici u kucici kojem ce sef tu karticu stornirati jer Boze moj smrdljivi bajkeri ne placaju i to im se redovno desava itd... Nemoj da smo smesni.

Karticu uvek uzimam jer si bez nje na autoputu u prekrsaju. Murija te moze kontrolisati na bilo kom delu (pumpa, parking, zuta traka) i traziti na uvid karticu, ne mora to biti na naplatnoj rampi. Ovako sa karticom si sam svoj gospodar. Ako ih vidis i stegne ti se govno ti plati ili brate teraj preko rampe kao Tomerc :takoje: .

Kakve vezu imaju nove rampe i njihova duzina. Nikad mi se nije desilo da dolazim prvi do kucice, uvek sacekam nekog sa autom, kamionom pa za njim. Na nekim rampama skoro da uporedo mogu proci dva automobila tako da za motor nije nikakav problem.

I na kraju... Nista ja tu nebi dirao dok ovako prolazimo. Znak za protest treba biti ako pocnu da stizu kazne sa snimkom kamere.E onda treba traziti ukidanje putarine za motore sto ce verovatno proizvesti smanjenje iste, sto je jedino realno da dobijemo.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Kome bre da pravis stetu??? Drzavi koja te pljacka na svakom koraku, preduzecu ciji su radnici oteli par miliona eura za par godina, cikici u kucici kojem ce sef tu karticu stornirati jer Boze moj smrdljivi bajkeri ne placaju i to im se redovno desava itd... Nemoj da smo smesni.

 

Nama fali svest da kada svako krade po malo od države, ustvari krade od svoje dece i unučadi. Zato smo tu gde smo (između ostalog).

 

I na kraju... Nista ja tu nebi dirao dok ovako prolazimo. Znak za protest treba biti ako pocnu da stizu kazne sa snimkom kamere.E onda treba traziti ukidanje putarine za motore sto ce verovatno proizvesti smanjenje iste, sto je jedino realno da dobijemo.

 

To je i problem. Ona priča sa žabama, kada se polako skuvaju a da toga ne postanu ni svesne, samo ako se voda polako zagreva. Zašto da se jajarski provlačimo kao krimosi?! Da čekamo da nekom stigne kazna?!? Treba praviti protest i tražiti dž putarine PO ZAKONU, zato što je svaki kilometar naših puteva opasan po motoriste (prekjuče sam, srećom na bajsu, tako okinuo zbog rizle da mi nije dobro bilo).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

@ Slaninar, skroz si u pravu!

 

Necu da jajarim i da se provlacim ko puvonjak.

To je kao jedna poucna prica iz drugog rata. Prica covek u logoru: Kada su nacisti dosli po komuniste i poceli da ih odvode ja se nisam bunio, mene se nije ticalo. Kada su dosli po Jevreje ja se nisam bunio, mene se nije ticalo. Kada su na kraju dosli po mene nije vise ni imao ko da se buni!!!!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

smoriste bre sa ovim ko ima pravo i ko nema.....

 

odstupila tema žešće od naziva.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...

Necu da jajarim i da se provlacim ko puvonjak.

...

 

Meni ova prica potpuno oslikava kakav smo narod. Sto kaze ona Verica Barac, "mi hocemo u Evropsku uniju, ALI POD NASIM USLOVIMA"!

 

Dakle, drzava je donela propis po kome motociklisti treba da placaju kao i vozaci automobila, ali ne pravi pitanje i ako ne plate! Ali neeee, ne moze tako, sta ti meni ima da oprastas putarinu, ("Daj DVE karte"), ja HOCU da platim, ali koliko ja odredim da je fer i u skladu sa mojim plateznim mogucnostima(koje su takve, kakve su)!

 

Da nemamo mi malo nerealna ocekivanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Dakle, drzava je donela propis po kome motociklisti treba da placaju kao i vozaci automobila, ali ne pravi pitanje i ako ne plate! Ali neeee, ne moze tako, sta ti meni ima da oprastas putarinu, ("Daj DVE karte"), ja HOCU da platim, ali koliko ja odredim da je fer i u skladu sa mojim plateznim mogucnostima(koje su takve, kakve su)!

 

Da nemamo mi malo nerealna ocekivanja?

 

Šta će onda propis ako ne mora?! Da li kršim propis kad ne platim, ili ga ne kršim? Ako ga kršim, da li treba da kršim propise?

 

Moja očekivanja su sasvim realna: da propisi budu pravedni i isti za sve i da se javno streljaju svi koji "zloupotrebljavaju službeni položaj" (tj. nenormalno se bogate preko tuđih leđa).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ja ga ne uzimam uopste..

 

svaki taj odsecak im pravi negde tamo minus.. pa od previse minusa mogu da povuku rigoroznije korake..

I dok si stao da uzmes tiket.. lepo si i usnimljen

 

Ovako nit ja njih stetim, nit oni mene.. svi zadovoljni zasad..

 

Putarina bi trebala biti dz.. ili bar duplo manja.. ali i tad im vecina nece placati :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja