Jump to content

Moto Zajednica

Putarine

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Samo čačkajte mečku pa ćemo na kraju stvarno morati da plaćamo putarine :)

 

Kao sto sam vec napisao VEC MORAM DA PLATIM. A kroz 6 meseci do 1god nece biti vise rampe koju mozes proci na divljaka.

Ja sam sitnis spremio :zvizduk: samo recite kada da navalimo. Meni je ekstra blizu ona rampa BG-NS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ovako su to uradili komsije i bilo je uspeha,ako ne onda svake prve subote iznova!! laganica,skines rukavice,kacigu,otvoris torbicu,nadjes kesicu,izvadis novcanik,otvoris novcanik,platis,vratis novcanik..........uhhhhhh!!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ovakva tema se već godinama povlači po BJB forumu i uvek se završi bez nekog zaključka i dogovora.

Iskreno, većina motociklista ne plača putarine i provuče se na naplatnim rampama i ne znam da je ikom stgla kazna zbog toga=

 

Međutim...svesni smo da sa uvođenjem novih tablica uvedeni su novi softveri za prepoznavanje oznake na njima, kamere se postavljaju na svakom ćošku, država je u dubiozi sa popunjavanjem budžeta i vrlo uskoro će početi da stižu kazne za neplaćanje putarine. Postavljaju se nove naplatne rampe koje ne ostavljaju ni malo prostora za provlačenje, osim one "uporedne vožnje sa automobilom" gde smo opet pod budnim okom kamere :)

 

Sakrivanje tablice je izlaz koji nije mnogo pametan, veoma visoke kazne su zaprećene ako je tablica duboko "pod repom" ili pod neodgovarajućim uglom, baš zbog identifikacije kamerama i kad - tad će nam neki revnosni policajac naplatiti kaznu zbog toga :)

 

Šta je rezime ovog mog pisanija?...Do sad je moglo i nekako, ubuduće će moći sve manje i manje i moraćemo tražiti alternativne načine da poboljšamo svoj položaj u saobraćaju. Pisanjem Zahteva za smanjenjem cene putarina za motocikle a kasnije možda i sličnom opstrukcijom kao komšije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

 

 

Pisanjem Zahteva za smanjenjem cene putarina za motocikle a kasnije možda i sličnom opstrukcijom kao komšije.

 

uz dužno poštovanje urednicima, ali samo koliko potpisa je skupljeno sa ciljem da se registracija reguliše? i naravno šta je bio odgovor? ne mogu da se setim šta su (čini mi se prošli put) rekli nadležni kad su preuzeli spisak, ali znam da je bilo omalovažavajuće tipa, daćemo na razmatranje!

 

samim ovim gledanjem skupštinske rasprave oko akciza, smatram da nema drugog načina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš o tome pričam, Tibore :) Ima volje, ima organizacije ali za razgovor trebaju dvoje...;) Svaki dinar manje u budžetu državi nikako ne odgovara a sad, pošto su kratkovidi i ne shvataju da bi se smanjenjem putarine za 50% za motocikle sigurno uterali više para u budžet nego do sada, to je veliki problem. Navođenjem u nekom našem Zahtevu da većina ne plaća putarine sigurno bi rezultovalo brzim uvođenjem još više kamera i povećanim kažnjavanjem "neplatiša" :)

 

Traženje da se ispune naši Zahtevi za poboljšanje položaja motociklista je vrlo dug i mukotrpan proces i zahteva angažovanje stručnih ljudi i stalno lobiranje u relevantnim institucijama sa neizvesnim uspehom i tu država uvek tako "iskombinuje" da mora biti u dobitku :) Seti se kako su prošli Zahtevi za smanjenje registracije? Smanjeni su za onih 10% sa velikim kubikažama ali uvedeni za 60% ukupne moto-populacije koja nikad nije plaćala registraciju (osim prvi put) - skutere od 50 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Uz duzno postovanje, verujem da znas o cemu pricas. Znam da ste se sigurno trudili. I da je to sizifov posao. Ali ako budemo samo sedeli ni tada nece biti nista bolje. Ajde neko neka organizuje neko zgusenje rapmi. Samo da se skrene paznja za pocetak. Kazem ajde neko da organizuje ne zato sto ja necu vec zato sto to mora neko iz krovne organizacije od autoriteta ko moze da povuce raju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ja sam za to da se skrene neka paznja, nishta necemo postici time shto cemo sedeti i tipkati po tastaturama 0a-smiley.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Za početak,ko ide autoputem,može da uradi isto što su i Hrvati radili,pa ako uradi jedan,drugi,za to se čuje,možda se i proširi,pa bude nešto. Nisam upoznat sa radom moto saveza,ali ako se planiraju protesti poput onih prošle godine,možda je bolje da se radi ovako samoinicijativno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Kazem ajde neko da organizuje ne zato sto ja necu vec zato sto to mora neko iz krovne organizacije od autoriteta ko moze da povuce raju.

 

Ne postoji krovna organizacija, i ne postoji nitko od autoriteta ko moze da povuce raju.

Kad god je ovdje nesto pokusavano uvijek se javilo nekoliko destruktivaca sa nekim svojim idejama koji su radili sve da dokazu svoje i nikako ne prihvatajuci tudje ideje, i time unistavajuci ono sto je predlozeno, a to je dovelo do zle krvi i novih podjela.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Kazem ajde neko da organizuje ne zato sto ja necu vec zato sto to mora neko iz krovne organizacije od autoriteta ko moze da povuce raju.

 

Ne postoji krovna organizacija, i ne postoji nitko od autoriteta ko moze da povuce raju.

Kad god je ovdje nesto pokusavano uvijek se javilo nekoliko destruktivaca sa nekim svojim idejama koji su radili sve da dokazu svoje i nikako ne prihvatajuci tudje ideje, i time unistavajuci ono sto je predlozeno, a to je dovelo do zle krvi i novih podjela.

 

Karakteristicno za ovo nase podneblje :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
:D mogu oni da smanje nama putarinu, tako što povećaju za automobile i ostale kategorije, proporcionalno :lol:, kao što su smanjili troškove registracije, a neki sad plaćamo više nego što je bilo ranije. :( a neki plaćaju ono što se uopšte ranije nije naplaćivalo. :(
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd/Temerin

MIslim da sa vlastima nema razgovora i pregovora i da se sa njima nista ne moze resiti mirnom i normalnim putem.Svaki put ce odgovor verovatno biti uzecemo na razmatranje i opet ce da zeznu narod kao i uvek.Na nasu veliku zalost

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kazem ajde neko da organizuje ne zato sto ja necu vec zato sto to mora neko iz krovne organizacije od autoriteta ko moze da povuce raju.

 

Ne postoji krovna organizacija, i ne postoji nitko od autoriteta ko moze da povuce raju.

Kad god je ovdje nesto pokusavano uvijek se javilo nekoliko destruktivaca sa nekim svojim idejama koji su radili sve da dokazu svoje i nikako ne prihvatajuci tudje ideje, i time unistavajuci ono sto je predlozeno, a to je dovelo do zle krvi i novih podjela.

 

Ja cu se odazvati! A ako ja sada napisem protest sada za vikend ima ljudi da mi se smeju. To mora da bude neko koga svi na forumu znaju. A koliko sam shvatio postoji krovna organizacija ljudi koju su osnivaci cele ove price. Tako da mene nije briga sa te sto malerisu. Iskreno i ja smatram da ovde bez puske ne moze nista da se postigne. Ali cu doci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ja sam za! Apsolutno podrzavam akciju i ako mi motor bude u voznom stanju dolazim!

Inace poslednji put kad sam na motoru putovao autoputem prvo nisu hteli da mi daju karticu a onda sam na izlazu morao pride da cekam neka kola(a mali izlaz sa slabim protokom) posto sistem nije hteo da me registruje, tj nije prepoznavao motor ili tako nesto. Inace motor je regularan, registrovan sa veoma vidljivom i cistom tablicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki M 800 Z - Intruder "custom"

Učestvujem,samo kažite gde i kad. Pošto smatram da je ovo jedna dobra zajednica tj.forum,akciju bi trebalo da vode osnivači. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ovako su to uradili komsije i bilo je uspeha,ako ne onda svake prve subote iznova!! laganica,skines rukavice,kacigu,otvoris torbicu,nadjes kesicu,izvadis novcanik,otvoris novcanik,platis,vratis novcanik..........uhhhhhh!!

vec sam pisao o tome i dao vam svoje mišljenje kao, više puta, ucesnik u takvim akcijama koja nam je uspjela tek iz treceg puta. faktori za uspjeh akcije su:

1. da se plan akcije sprovede tajno. mi smo prvi put organizirali preko foruma motori.hr pa nam je policija preduhitrila akciju i na naplatnim oznacila znakovima samo jednu kucicu za motocikle a ostale su bile za aute.

2. što veca masovnost. kada dođe puno motora odjednom i u grupama zauzmu sve naplatne kucice tada ni policija nije u stanju u kratkom vremenu napraviti red.

3. akcija mora biti istovremena na svim autoputevima u cjeloj Srbiji jer time se postiže trenutna blokada najveceg prometa tj. cestovni kolaps.

4. akciju najaviti medijima ( televizije, radia i novine ) u što vecem broju ali samo 10 - 15 min. prije masovnog dolaska na naplatne kucice.

5. imati organizirane snimatelje iz redova bikera radi slanja informacija u inostrane medije.

mi smo kod nekih tocaka grešili jer nismo ovako nastupili prva dva puta pa su nas uvjek zeznuli ali treci put smo mi pobjedili. znajte da nam policija prati forume i druge društvene mreže pa je najbolje dogovarati mobitelima osobno, preko klubova i asocijacija da se ne saznaju planovi. na ovom spotu na 0.17 sam ja ispred covjeka u žutoj majci. u toj akciji sam i priveden od nacelnika saobracajne policije Pazin. nije bilo osnova da me kazne pa i nisu. prjetili su u vjetar.

želim vam uspjeh.

nemojte mi ljutiti đigija.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

@ Mile fazer

tačka 3

u Srbiji ima samo 1 auto put i mi ga zovemo "Auto - put"

 

tačka 5

Neka i policija prati ovu temu pa neka u saradnji sa Min. infrastrukture, saobraćaja i gubljenja vremena preduzmu nešto preventivno da mi nebi morali da blokiramo put

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Acime, Acime?

 

like like like

 

dosta onanisanja vise, dza ili bu! sta se ko pijan plota drzimo prepirki i pametovanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja