Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Runner 180cc

Recommended Posts

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Svako ko zeli da vidi kako ide Runner na 201 metara, dodjite sutra na MOTOVILLE, u Novom Sadu na sajmu :)

 

Trke ubrzanja pocinju u 11h :), mogucnosti su da ce se pomerati do sat kasnije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

201 metar. Iako sam imao malo problema sa strujom, ili cime vec, nisam hteo da se drkam, jer se tek tek osetilo da prekida.

 

Brizna na 201 metar je po kazaljci skoro 135km/h bila. Bilo bi i bolje, da sam imao ko svet kais, a ne ovo g#vno od kaisa 828-20.5 mm.

 

Vreme je 9.4 na 201 metar.

 

aahk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Svaka cast na ovom vremenu. Ko nije seo na popularnu Cvaju, ne moze da razume kako ide ta 'zver' do nekih 90-100kmh :D

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Svaka cast na ovom vremenu. Ko nije seo na popularnu Cvaju, ne moze da razume kako ide ta 'zver' do nekih 90-100kmh :D

 

:mobilizator:

 

Lepo je vreme, ali uz jos neke odgovarajuce stvari, kao sto je kais, koji nije istrosen i loseg kvaliteta, popravilo bi se vreme do oko 1 sekunde, sto bi jos drasticna razlika bila.

Ja sam bio zadovoljan i nisam, jer nisam imao odgovarajuci kais, a tada nisam imao u dzepu jos 40 evra za dobar kais, tako da je ovo skroz ok :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Svaka cast na ovom vremenu. Ko nije seo na popularnu Cvaju, ne moze da razume kako ide ta 'zver' do nekih 90-100kmh :D

 

:mobilizator:

 

Zaboravio da dodam :), kada si vec spomenuo brzinu, na ovih 201 metara, je bila brzina od 135km/h po kazaljci. Moglo je i bolje, ali sta ces, kad sam perfekcionista. Pa nikada zadovoljan :)

 

I evo kratak video :

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Svaka cast na vremenu sa Runnerom,(kolega sa skuter foruma)

 

Hvala :)

 

Sledeci put kada se organizuje ovakvo nesto, bicu bolje pripremljen :)

 

Ali se uzivalo za sve pare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Sa obzirom na postignuto vreme od 9.4 sekunde. Hrvati su me zvali da dodjem kod njih na Scooter drag trke u Viroviticu, tako da idem sa drugom Gilerom tamo, to je oko 250km u jednom pravcu, mi cemo zajedno ici na Gileri, do tada cu napraviti neke manje izmene, da bi se moglo postici bolje vreme, u HR, da gledamo da ciljamo prva 3 mesta. I tamo je mnogo ozbiljnija konkurencija, tako da ce biti mnogo bolje :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

E sad si vec uradio nesto sa motorom, kao sto sam rekao davno da je dzabe da ga prodajes kad si vec to napravio idi na neke trke i zajebancije.... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tek sada ces videti koliko si krupna riba u ovom moru plavom, sav ulozeni trud ( o novcima necu ni govoriti ) pocinje da dobija smisla... nadam se dobrom plasmanu, srecno i javi rezultat 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pazi kako vozis 'cvaju' na autoputu. Ipak je to dvotaktna masina, i ako je dugo vozis na visokim obrtajima mozes i da je sprzis. Ja sam se trudio da moju cvaju vozim oko 90-100kmh, iako moje putovanje ni priblizno nije bilo dugo kao sto ce tvoje biti :rolleyes:

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Pazi kako vozis 'cvaju' na autoputu. Ipak je to dvotaktna masina, i ako je dugo vozis na visokim obrtajima mozes i da je sprzis. Ja sam se trudio da moju cvaju vozim oko 90-100kmh, iako moje putovanje ni priblizno nije bilo dugo kao sto ce tvoje biti :rolleyes:

 

:mobilizator:

 

Ma nije njoj problem, poznajem je u dusu, vozio sam jednom u cugu 100 kilometara, sa nas dvoje na motoru, uglavnom mi je brzina varirala izmedju 120-130km/h, i radio je ko sat.

 

Runner ima jako dobro odradjeno hladjenje, tako da on na otvorenom putu se i ne zagreje. A pritom, ja pravim sam mesavinu, tako da mogu da mu doziram vise ili manje po potrebi voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ajd kad si vec pomenuo mesavinu, da te pitam koji procenat mesavine pravis? Ja sam nedavno takodje poceo sam da pravim mesavinu u razmeri 1:50, iliti 2%. Ali, ja ne divljam nesto puno, vozim mirnije, ako je to uopste moguce sa runner-om:rolleyes: Koristim iskljucivo punu sintetiku. Do prosle godine sam koristio Motul, a od tada sam presao na Bardahl. :mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ajd kad si vec pomenuo mesavinu, da te pitam koji procenat mesavine pravis? Ja sam nedavno takodje poceo sam da pravim mesavinu u razmeri 1:50, iliti 2%. Ali, ja ne divljam nesto puno, vozim mirnije, ako je to uopste moguce sa runner-om :rolleyes: Koristim iskljucivo punu sintetiku. Do prosle godine sam koristio Motul, a od tada sam presao na Bardahl. :mobilizator:

 

Pa ako je za grad, gde se vise greje, zbog kreni stani ili cepanje na duze staze, onda sipam 125ml na 5 litara, ili ti 25ml po litiri, tj 2.5%.

Dok sam za DRAG trku 2% koristio, ili 20ml po litri, da bi se lakse razvrteo, i bolje zagrejo na kracu stazu.

Inace ja sipam ovih 2.5% uvek, vise zbog toga sto je dosta radjeno na skuteru, i necu da zakuca zbog sitnice, kao sto je ulje.

 

Ja koristim FULL sintetiku, jer je dosta radjeno na skuteru.

 

Inace fabrika prepisuje polusintetiku, naravno neku dobru. I standardno ide 2% mesavina. Tako da je kod tebe sve ok.

 

Koristim Motul kao ti, a nekada kada mi zafali ulja, drug mi da Iphone, koje je u istom rangu kao Motul.

 

EDIT : ispravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ok @gagi-racer, razumeli smo se :rolleyes:

 

Hvala na informacijama. I ja imam jednu zgodnu bocicu od 100ml, prvo nju sipam, pa onda 5l benzina da bi se sve lepo izmesalo. Puna sintetika bi trebalo da se lepo izmesa sa benzinom, bez ikakvog taloga.

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Momci, ponovo sam aktivan, pa ako bude nekome nesto trebalo oko popravke na motoru-skuteru, neka me slobodno kontaktira, ili dodje do mene.

 

 

Malo da vratim dusu u svoje ruke, fali mi sve ovo....

 

 

Tako da Novosadjani, vidimo se, ako nekome treba pomoc.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Pozdrav Gagi,

 

Imam jedno pitanje. Na mojoj Gileri runner 180, već neko vreme počelo da se čuje kako baš glasno radi. Znači kada duže vozim, čak i mene zaboli glava :(

 

Verovatno je problem u auspuhu, tj. u prigušivaču u samom auspuhu. Motor ide super, nema nikakvih drugih pojava, samo se mnogo dere. Ubiće me komšije. Nisam video nigde relativno bliže u Bg-u gde se može to servisirati. Ne mogu stvarno da idem negde dalje, do NS ili tako nešto, jer izbegavam da ove male skutere vozim duže po autoputu. A i trebaće mi veliki tamponi za uši.1lol.gif

 

Da ne znaš možda gde bih u BG-u mogao da odvezem skuter, ili može da se nabavi prigušivač za sam auspuh? A možda i znaš u čemu je problem pošto si postao ekspert za Cvaje 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja