Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Runner 180cc

Recommended Posts

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Uzet novi amort zadnji.... i odmah ofarban u belo :) tj orpuga je samo farbana :) u belo :) a unutra je crno :)

 

201111eve.jpg

 

prefarbane i prednje vile, ne vidi se na slikama, ali su mat crne, i to bas su lepe :)

 

2011111915.jpg

 

Namestio sam i vile da rade kako trebaju :) , izgleda da su vile se iskrivile gore kod mosta, pa su onda prilikom zatezanja bezale, sada je ubacena sajbnica od 1.5mm, i sada bez kocenja rade, od gore, do dole, sve savrseno, prilikom kocenja, jako lepo rade vile.... sada motor, sa namestenim prednjim vilama, i novim zadnjim amortom, nemogu da vam objasnim koliko je upravljiv motor... tera vas da poginete negde.... strasno.... moram jos videti sta napred sa kocnicom, tj koji disk da uzmem, i nazad trebam da odradim dobos, da bolje koci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Juce je bila luda voznja :) doslo ovde lepo 10 stepeni, i zove me drug, aj na frusku goru, sa jos jednim nasim drugom... ja reko aj.. nas trojica se penjali gore, bio mokar put ludilo :) ja ih pustio da idu prvi... kada sam se smorio, ja dodao gas malo naglo, da bi lepo povukao izmedju njih dvojice... kada je motor odjednom otisao u obrtaje, cela planina je odjeknula zvukom 2t BB masine... mislio sam da mi je pukao kais, ali u stvari, prilikom penjanja, kada sam dao gas, gilera je neke 2 sekunde, zavrtela zadnju gumu, utripujuci me da je pukao kais, jer je odjednom je otisao u obrtaje i nesto nije povlacio... a kada je sastavio asfalt, skontao sam sta se desava... ispalio me kao precka... hvala bogu do sledece krivine je bilo jos 2 metra, pa je taman do tada se smirio... majku mu jebem retardiranu... i reko, aj kada sam ih vec zaobisao, da malo jurcam po mokrom i hladnom, lepo ja odem dosta ispred njih, i sacekam ih pred jos nekih 5-6 krivina do gore, stignu oni mene, i mi zajedno ulazimo u jednu lakat krivinu, i vummm... gilera prokliznula, drug iza mene, cim je dosao na isto mesto gde sam proklizao, i on proklizao, i drug koji je bio iza njega na istom mestu proklizao :) kontam da je neko snimao, bilo bi veoma interesantno :) i nadalje sve super.... sidjemo mi sa planine lagano, i napokon ravnica, i ja pustio ovu dvojicu ispred, ja reko, aj da ih zaobidjem jurca mi se... (klasican debil ja... ) oni zauzeli komplet desnu traku, ja dam gas krenem da skrecem u levu traku da ih zaobidjem, i kada je zadnja guma presla preko bele linije.... ludilo, toliko je krenuo da igra Runner, levo desno, levo desno, nigde kraja.... da je to bilo strasno.... posteno sam se iscimao, i odustao od zaobilazenja, i vracao se kao puz u desnu traku, lagano prelazeci belu liniju... tako, da moram menjati zadnju gumu.... i to pod hitno, ne da ne drzi ova Continentalka po hladnom, nego ni najmanje ne drzi asfalt... Eto preziveo jos jedan dan sa Runnerom... j*b*m ti Crnu udovicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Brate moram da ti kazem da mozes i malo vise da se potrudis tu si negde blizu sa legendarnim dozivljajima, ali ipak bi bilo steta da ne budes na celu zar ne

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/46528-cagiva-blues-125/page__view__findpost__p__797897

 

 

 

 

 

prijatelju ne znam sta je ali sam je garindzao 170km/h ide ko METEOR ;D drzi krivinu ko kerov ku..c a kocnice ubivaju koci u mestu sa jave kocnice sigurno nisu jer java nece da kopa u mestu na cagivi prednja ubiva ja ukocio kad zablokira tocak i ja se ubi ko majka sva sreca imao sam ixs opremu koja je odradila posao i nije mi bilo nista a proleteo sam kroz drvenu ogradu kod coveka u avliju i sve sam mu svinje poterao,marva pobegla kroz polomljenu ogradu i jedan sa apencom nalete na svinju i padne skrlja se iscepa se ko ker sve mu ispala rebra nije imao ixs opremu a svinja ostade na sred puta da se koprca jer joj je ispalo oko, steta ogromna moram da prodam motor da otplatim svinje razbezale se po lokalu, razmisljam da sada kupim jedan konj pa da ga jasem posto imam dobru opremu ixs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Gilera Runner 180 vs Honda civic 92 sedan. 1,6 vtec 165 ks. Izduv radjen.

 

 

Ne vidi se to toliko kako ubrzava ;) naspram kako je to uzivo :D

Brzina postignuta u kolima do prve krivine na miseluku je bila 150km/h.

A Gilera je bila jos 3-4 duzine ispred nije mogao nikako da je stigne tako da je Gilera na nekih 400 metara postigla brzinu od 160km/h

Ovaj kada je dosao sa kolima nazad, pukao od smeha kaze da to nije skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ako je neko iz novoga sada, a ima neki jaci motor, molio bi ga da danas dodje na miseluk, oko 9 sati. Jer treba da se snima novi snimak. bolje da se odradi... Znaci neke endure 650, slabije od toga nema svrhe... moze i neki skuter od 500ccm, sta god... Ko moze, i ko sme ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

U cemu je tvoj problem?Ko ti drma kavez?

 

Hrvati sa mojskuter foruma... Duga prica... samo cu na tome ostaviti... Hocu da nadjem nekoga da ga lepo razbusim, nekog ponosnog pacenika, na nekoj enduri od 650, i da stavim snimak, i da me ne smaraju vise ovi Iz HR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A sto onda ne trazis pacenika tamo gde si zapodenuo kavgu, nego trazis ovde? Malo je glupo da ovde nekoga nazivas pacenikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

U cemu je tvoj problem?Ko ti drma kavez?

 

Hrvati sa mojskuter foruma... Duga prica... samo cu na tome ostaviti... Hocu da nadjem nekoga da ga lepo razbusim, nekog ponosnog pacenika, na nekoj enduri od 650, i da stavim snimak, i da me ne smaraju vise ovi Iz HR.

 

Kolega Muljaz mi uze rec iz usta....sto ovde? Mislim nemoj pogresno da me razumes nemam nista protiv tebe ali mojne da cimas ljude ovde ako su neki tamo na nekom drugom forumu poceli da bockaju....:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Jer je ovo forum iz Srbije, i ima dosta Novosadjana, sa ozbiljnijim motorima, pa bi hteo da nadjem nekoga da stane na crtu, da lepo sve snimim :), sorry, ako se neko oseca prozvano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Moras malo da povedes racuna o tome kako se izrazavas, pre nekoliko postova rec "kreten", sada "pacenik"..nemoj to da radis, to mozda tvoji vrsnjaci tolerisu, i ljudi koje dobro znas, ovde, a i bilo gde drugde, ljudi to ne vole.

Povedi racuna malo o ponasanju - zbog tebe. 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

e gagi, ja bas danas nabavio runner 180 i reko ajde da pogledam po tvojim postovima sta i kako da radim na njemu, video sam ranije da si svoj bas lepo sredio, medjutim sad kad sam procitao zadnjih par strana u ovoj temi dodje mi da prodam squt samo da ne bi vozili iste.

 

da ti prenesem nesto pa ti shvati kako hoces.

 

pre 15-ak godina jedan moj drugar uzme da budzi juga, saterao u njega brdo para, dva puta mu zakivao agregat zbog nekih pogresnih modifikacija. kada ga je zavrsio sav ponosan je stao na crtu hondi crx, koja je tada kostala trecinu ulozenog u njegovog juga, momak ga je prepisao ali bukvalno, posrao mu se u zivot. sve u svemu jugo je radio jos neko vreme a onda ispustio dusu, honda se jos dugo vozila po gradu i na kraju je prodata kao ispravna negde dole u srbiju.

 

kako god bilo, ne prozivaj ljude jer ipak vozis samo skuter, moze da ti se desi da te odere neko po gradu, sa slabijim motorom od tvog, pa da se zakopas od sramote. a moze i da te navuce da izgubis glavu zbog glupe prozivke. veruj da ima i takvih.

 

i da, uvek se nadje bolji, brzi i ludji ;)

 

bez ljutnje :)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

e gagi, ja bas danas nabavio runner 180 i reko ajde da pogledam po tvojim postovima sta i kako da radim na njemu, video sam ranije da si svoj bas lepo sredio, medjutim sad kad sam procitao zadnjih par strana u ovoj temi dodje mi da prodam squt samo da ne bi vozili iste.

 

da ti prenesem nesto pa ti shvati kako hoces.

 

pre 15-ak godina jedan moj drugar uzme da budzi juga, saterao u njega brdo para, dva puta mu zakivao agregat zbog nekih pogresnih modifikacija. kada ga je zavrsio sav ponosan je stao na crtu hondi crx, koja je tada kostala trecinu ulozenog u njegovog juga, momak ga je prepisao ali bukvalno, posrao mu se u zivot. sve u svemu jugo je radio jos neko vreme a onda ispustio dusu, honda se jos dugo vozila po gradu i na kraju je prodata kao ispravna negde dole u srbiju.

 

kako god bilo, ne prozivaj ljude jer ipak vozis samo skuter, moze da ti se desi da te odere neko po gradu, sa slabijim motorom od tvog, pa da se zakopas od sramote. a moze i da te navuce da izgubis glavu zbog glupe prozivke. veruj da ima i takvih.

 

i da, uvek se nadje bolji, brzi i ludji ;)

 

bez ljutnje :)

 

 

 

 

 

 

Razumem te u potpunosti :) ali jedno je kada neko zna sta radi na motoru, a drugo je kada nezna.... gresaka ima... ali moje sve greske su bile minimalne, i nisu dovodile do velikih finanskiskih gubitaka.

Ali Runner 180, kakvog ti posedujes, nema veze nikakve sa ovim motorom... hocu da ti kazem, ako pokusas da uporedis svog runnera sa nekim drugim motorima, i budes prezadovoljan, gledaj da ovo ide jos dosta dosta bolje ;)0takoje.gif

Nije, greska jednog coveka sto je sredjivao sada OPSTE PRAVILO, sto kod tebe jeste. da sada ti svi auti idu, ali da ne traju, ili da ne idu kao neki slicne cene serijski... Gledaj koliko ima uspesnih ljudi, koji srede automobile, da im i traju i idu, i koliko ima novih automobila, koji brzo riknu, zbog nacina voznje.... to je sve jako relativno... nema opsteg pravila. Sve je do vozaca... trebas znati, i trebas imati osecaj. ako me razumes ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

nije to kod mene opste pravilo, dugo se vec zevzecim sa vozilima i znam sta i kako odprilike funkcionise. procitao sam da si ulozio oko 1800 eura u skuter a onda si ga stavio u oglas za 2200, da li to znaci da fabricki runner vredi 400 eura, a u te pare nisu uracunati sati tvog rada. cenim da je mnogo do 00 imati najbrzi skuter u gradu ali to nekako ispadne da se zadovoljavas time da ostajes najbolji u nizem razredu dok svi drugi idu dalje. verujem da si za te pare odavno mogao da vozis ozbiljnijeg R-a ili neki solidan super moto jer vidim da volis malo agresivniju voznju.

 

e sad o razlici izmedju mog i tvog skutera, verovatno je velika ali, uvek mi ostaje opcija da ga oteram preko kod ozbiljnog majstora i sateram par hiljada u njega, nije mi neki problem. tada sumnjam da bi ti bilo drago da mi izadjes na crtu ;). jedino sto ne vidim svrhu svega toga :takoje:

 

posto prozivas ljude sa drugim klasama motora a ja slucajno imam TT 600 u SM varijanti mozemo da se pojurimo.

 

imam samo dva uslova:

 

1. vozi se grad u vreme guzve

 

2. prvo tvoj teren novi sad posle beograd

 

i naravno ko je brzi nosi oba motora kuci :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

nije to kod mene opste pravilo, dugo se vec zevzecim sa vozilima i znam sta i kako odprilike funkcionise. procitao sam da si ulozio oko 1800 eura u skuter a onda si ga stavio u oglas za 2200, da li to znaci da fabricki runner vredi 400 eura, a u te pare nisu uracunati sati tvog rada. cenim da je mnogo do 00 imati najbrzi skuter u gradu ali to nekako ispadne da se zadovoljavas time da ostajes najbolji u nizem razredu dok svi drugi idu dalje. verujem da si za te pare odavno mogao da vozis ozbiljnijeg R-a ili neki solidan super moto jer vidim da volis malo agresivniju voznju.

 

e sad o razlici izmedju mog i tvog skutera, verovatno je velika ali, uvek mi ostaje opcija da ga oteram preko kod ozbiljnog majstora i sateram par hiljada u njega, nije mi neki problem. tada sumnjam da bi ti bilo drago da mi izadjes na crtu ;). jedino sto ne vidim svrhu svega toga :takoje:

 

posto prozivas ljude sa drugim klasama motora a ja slucajno imam TT 600 u SM varijanti mozemo da se pojurimo.

 

imam samo dva uslova:

 

1. vozi se grad u vreme guzve

 

2. prvo tvoj teren novi sad posle beograd

 

i naravno ko je brzi nosi oba motora kuci :)

 

 

 

xaxaxa ;) dobar si :) nema tu sta :) u gradu i jeste najlepse i najbolje voziti skuter ove snage :)

 

Mene uglavnom zanima pravac, ali moze i grad , to je odprilike to :) :) jer je ovaj skuter pravljen da ubrzava :)

 

Vidim da i vidis, da sam davno ovo prerastao... i jesam... ali nemogu prodati skuter, jer niko ne daje pare... da ja sebi uzmem nesto vece... imao sam neko vreme HONDU SLR-a 650 ali to mi je bilo slabo, tj slabije od ovoga skutera... ali milina za voziti... zato bi ipak veci motor... ali nesto od 60ks, pa nadalje, ispod toga je sve slabo... ili sam se makar naviko ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blok 45
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Da traje ko fabricki, da trosi ko fabricki, a ide bolje mislim da bi ga i fabrika onda prozvodila sa tim setupom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja