Jump to content

Moto Zajednica

Život i zaprepaštenije

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Evo, ovih dana kupio sam časopis Sat. Listam ja tako i vidim tabelu cena registracija automobila, putničkih, u zemljama EU i kod nas. Data je za manje i veće kubikaže kola. Recimo, ako ne lažu, da je za registraciju (+tehnički i osiguranje) benzinca od 1400 ccm u različitim zemljama potrebno, redom:

 

Srbija 180 evra godišnje

Italija 140 e

Nemačka 110 e

 

 

Ne znam da li sam dobro razumeo i da li su podaci tačni. Ako jesu: mamu im jebem, da im jebem, lopovsku, hohštaplersku da im...!!!

Svaka čast partizanima koji voze bez tablice, oni nisu ovce za šišanje i prilagodili su se zemlji u kojoj žive. Iskreno mi je žao što nisam tako vaspitan, pa ne mogu mirno da spavam i vozim neosiguran motor, kad ova država ne zaslužuje da si fer prema njoj.

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Evo ti nesto iz druge teme

 

"Ja sad placam osiguranje 179 eura (sa 75% bonusa i do 20K km godisnje).

Sa nula bonusa premija je 467 eura. (a da sam rodjen 1991-e bilo bi 878 eura (a da pri tome vozim vise od 35K godisnje 1001 euro)

Na ovom site-u http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=Info_za_registraciju&Itemid=65 za isti auto ispadne 11050 dinara bez obzira kad sam rodjen i koliko vozim. Vidis, to vec nema nikakve logike. Nije isti rizik kad se auto vozi 5000 godisnje i 35000 km godisnje.

Nije isti rizik kad ga vozi covjek od 40 ili (zena :D) od 18. "

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Slaninar, poredis zemlje kojima se budzet puni iz privrede i zemlju koja skoro nema privredu i budzet joj se puni skoro iskljucivo iz poreza i nameta gradjanstva.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ajde ?! Svaki budzet se puni iz poreza, samo neki iz poreza koji ubiru od privrede koja funkcionise, a neki se "pripomazu" raznoraznim izmisljenim taksama. Mislim da nema potrebe da prodububljujem vise, sasvim je jasna poenta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Moja poenta je da porez i taksa nisu isto.

 

Slaninar, poredis zemlje kojima se budzet puni iz privrede i zemlju koja skoro nema privredu i budzet joj se puni skoro iskljucivo iz poreza i nameta gradjanstva.

 

Budžet koji se puni iz privrede se puni kroz porez i to je zdravo funkcionisanje. Naš budžet se ne puni (dovoljno) iz poreza pa su udarili sa drugim nametima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Bilo kakav porez ili taksa se na kraju naplati od privrede ili od stranih kredita.

 

Problem je što mi imamo puno tih skrivenih troškova i dažbina. PDV je kao nizak, dođite stranci da se usrećite praveći ovde firme, a posle se nadruka veliki broj taksi i skrivenih troškova. Bolje je da povećaju PDV, bar da znamo na čemu smo, a da se ukinu dažbine na svakom koraku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Slaninar, poredis zemlje kojima se budzet puni iz privrede i zemlju koja skoro nema privredu i budzet joj se puni skoro iskljucivo iz poreza i nameta gradjanstva.

 

Da, tu si potpuno u pravu. Kod nas je sve propalo, pa je to verovatno jedini način da se ima za bolnice, škole i sl. Al' opet mi nekako krivo. Još kad gledam, ne milione, nego milijarde za koje se ta ista država oštećuje (Kolubara, Luka BG i sl.), nekako mi krivo što od tih svetlih likova ne uzimaju. Mada tvoja opaska i dalje stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mislio sam da ovo nikada necu reci, da svako ko moze treba da ode odavde. Sve mi je jasnije, ovde se stvari nikada nece promeniti. Na zalost ...

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Pozz Svima ,

 

Skoro sam registrovao auto u Nemachkoj, hajd tacnije preregistrovan sa Srpskih na Nemacke tablice u Bavarskoj

 

Suma izgleda ovako :

 

TUV : oko 50 E

Nove table : 30 E

Osiguranje : 49 e mesecno, ovde je uvazeno potvrda da nismo imali udes zadnjih 10 godina, osiguranje vazi na dva imena ..

Porez na motorno vozilo : 323 E godisnje , ili 17 E/ 100 ccm

 

Auto je 2004, 1900 ccm,

 

Tako da mu sve to dodje oko 1000 E godisnje ... :(

 

Pozz

LJuti

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Pozz Svima ,

 

Skoro sam registrovao auto u Nemachkoj, hajd tacnije preregistrovan sa Srpskih na Nemacke tablice u Bavarskoj

 

Suma izgleda ovako :

 

TUV : oko 50 E

Nove table : 30 E

Osiguranje : 49 e mesecno, ovde je uvazeno potvrda da nismo imali udes zadnjih 10 godina, osiguranje vazi na dva imena ..

Porez na motorno vozilo : 323 E godisnje , ili 17 E/ 100 ccm

 

Auto je 2004, 1900 ccm,

 

Tako da mu sve to dodje oko 1000 E godisnje ... :(

 

Pozz

LJuti

 

znaci pola dobre mesecne plate. kao i ovde.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mislio sam da ovo nikada necu reci, da svako ko moze treba da ode odavde. Sve mi je jasnije, ovde se stvari nikada nece promeniti. Na zalost ...

 

 

Plus od mene Boki, samo sto ja za razliku od tebe to stalno pricam............

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zaista ne znam odakle ljudima podaci o niskim cenama "dažbina" u EU. To jednostavno nije tačno. Uostalom pitajte one koji tamo žive, ili potražite podatke preko interneta.

Cena komunalija, energije, stanarina, zdravsvenih usluga, školarina, osiguranja (registracije"), su uglavnom dosta veće od trenutnih "naših". Pri tome mislim na apsolutne iznose, a ne na procentualne (u odnosu na primanja).

A da bi smo se "pridružili" EU u obavezi smo (pored ostalih uslova), da i ove cene "približimo" njihovim, što mi i činimo (korak po korak). I šta je onda uopšte nejasno u svemu što se događa?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa nejasno je kako ce da prezivimo sa njihovim cenama, a nasim platama.

E pa tako nije bilo jasno ni pljacima i ostalim `novim evropljanima` pa su poceli da se cesu gde ih ne svrbi i lupaju glavi sta im je to trebalo

Ko je putovao ranije zna kako su se samo promenile cene u Varsavi i Pragu za samo 5-6 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Narod služi za jebanje kako ovde tako i na zapadu. Samo njima ostane malo para za vazelin pa ih manje boli. Gde god da radi jedan član porodice i pritom ima ženu i decu najebao je ko žuti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pa nejasno je kako ce da prezivimo sa njihovim cenama, a nasim platama

Aco, čini mi se da si samim pitanjem dao i odgovor. Druga je stvar što ti takav odgovor nije po volji.

Dakle odgovor je vrlo prost: Nije ni planirano da preživimo (bar ne u značajnom broju). I nemoj da te zabrinjava što su nam plate male. Većina će uskoro da ostane i bez toga.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Gde god da radi jedan član porodice i pritom ima ženu i decu najebao je ko žuti.

taj sam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Za 140 i 180 E u Nemackoj ili Italiji mozda moze da se obnovi registracija nekog mopeda. Cifre iznete u prvom postu ove teme nisu kompletne, ukupni troskovi registracije u razvijenijim drzavama su daleko vise od nasih. Samo osiguranja su 500/1500 E. Iako je neprimereno, nama su svi troskovi ukupno visoki zbog drugog razloga.

Da ne bude zabune, smatram da su u nase sadasnje registracije uvrstene stavke za placanje koje nisu primerene ni svrhom ni visinom nasim vozacima. Isto tako (vec sam se izjasnio na ovom forumu), cela ova komplikacija sa novim tablicama i troskovima koji su nam pri tome nametnuti, nepotrebna je, neprimerena pa sada i nespretna!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja