Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 12 minuta, BokyBoy je napisao:

Upravo stigao paketic za Nindzu od mog druga Stefana iz Moto bike-a, sutra menjaza i spremni za sezonu, negde po Bosni i Cg .. 😄

 

IMG-20240304-175650.jpg

 

Drugarska cena za mene,

5L ulja, filter i sprej, 7000 din...

Ако је из Мото Бике из Жаркова, и тај Стефан, дечко је прва лига. Ја стално ту купујем када идем за Београд, не битно да ли ми треба или не треба, али треба…🤣

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
Pre 7 sati, Саша je napisao:

Ne znam kako se ti druže boriš sa ovim, ali mene jako nervira što moram svaki put da palim i gasim bez broj puta maglenke da bih dobio željeni mod! Da sam znao da su takve ne bih ni poručivao taj model, jer nigde nije pisalo da imaju modove. Za sad neka stoje, ali vrlo brzo će dobiti jednostavniju zamenu. 

 

Neki modeli mogu da se preprave, samo se odlemi i skroz izvadi cini mi se U2 chip sa ploce. Pogledaj, ima tutorijala na YT, pa otvori i proveri kod sebe da li ga imas. Ako nadjem klip okacicu nakdnadno. Provereno inace radi fix.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2135 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
5 hours ago, Немања said:

Ако је из Мото Бике из Жаркова, и тај Стефан, дечко је прва лига. Ја стално ту купујем када идем за Београд, не битно да ли ми треба или не треба, али треба…🤣

Jeste, to je on, drugari smo sto godina, retko dobar momak.seo juce posle radnog vremena na skuter i doneo mi paket.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2135 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

 

 

Update: Zavrseno, mi smo zvanicno spremni za sezonu a i sire...:jee3:

rezime: Ulje u kocnicama 5.1

               Ulje u kvacilu 5.1

               Ulje u motoru Ipone full power Katana 10/50 4L

               Filter ulja HF RC 303, manji, za brzim protokom.

               (istocio sam 7100 kao novo, crveni se kao krv al je od prosle godine, iako je preslo samo 500 km.

               detaljno pranje lanca u 5 faza i dotezanje istog na pravu meru. (petrolej, WD, menjacko ulje, sprej)

               detajling celog motora, poliranje, voskiranje, odklanjanje svih necistoca, buba i masnoca na najzavucenijim mestima.

               kontrola pneumatika i pritisaka u njima

               ugradnja nosaca mobilnog i navigacije u onaj centralni sraf, ispalo super jer motor ima plug in.

               povezivanje svetla tablice jer je bilo razdžekano ispod sedista, ugradnja led sijalice tablice

               spustanje saltalice za zub dole, tako mi lezi bolje na nozi za brzo saltanje bez kvacila

               podesavanje ugla poluga kvacila i kocnice, da mi bolje budu na ruku.

               Potroseno gorivo staro vise od 6 meseci, zajedno sa petrolejom u njemu, tankiran do cepa Mol-ovom 100-kom.

               Prestelelovano ogibljenje i napred i nazad po mojoj tezini. Preloud i rebound takodje, ABS zakiva.

               Ispredgledan motor detaljno, gume su nove, Pireli Angel GT 2, plocice i lanac takodje novi, nema ama bas nikakvog ulaganja.

               Svi sklopovi ocisceni i podmazani WD-om, polugice kvacila i kocnica, bravice i sl takodje jer je motor stajao sest meseci u podrumu.

               Prekontrolisana dotegnutost svih srafova oklopa (kawa je to, oce da se olabavi) medjutim ovde bilo sve top. 

               Izmeren akumulator, odlican je, pali na dodir, svakako cu ga zameniti preventivno na zimu, poucen losim iskustvom.

               Izmeren antifriz, nov je, doliveno je samo malo Motulovog zutog u ekspanzionu bocu , jer je bio na donjoj crti.

               Volim sto motor ima zadnji blatobran, mnogo mi je lepsi tako, mada mi daje decko i sklopivi, DB kilere za Akrape i fabricke auspuhe.

 

               Ostaje mi u nekoj daljoj buducnosti da nabavim poklopac zadnjeg sedista i skinem ovaj rukohvat.

               Sediste necu dirati jer je bukvalno novo i preudobno.

               Kvik sifter ide pod obavezno.

               A, da...prvom prilikom kod Arakisa na ugradnju zujalice za migavce obavezno,

               odlaganje paljenja farova ima, ima 4 led projektora, dva za kratko i dva za dugo svetlo. :confused0068:

               Kada das kontakt, upali samo led poziciju i moze tako da stoji ceo dan, nece da upali svetla,

               pet sekundi posle paljenja pali dva kratka svetla u projektorima.

               

 

              Ne znam sta bih vise napisao, ako se setim necegam dodacu....a da, motor ide kao sumanut! :lud: 

              Ne znam da li je nesto cackan, pitacu decka kada odem ovih dana po lonce, svakako smo se dogovorili za neko piće.

              Primetio sam juce na voznji da ima na 2000 rpm blagi pops en bengs, tj sto bi rekli "vraca kusur"

              ali nista jako i preterano, taman kako treba i bas mi se dopada.

              Takodje sam pratio potrosnju na bordu, kombinovano od 6,2-6,4L/100 a bilo je i lagane voznje ali i zavrtanja sa Hayabusom.

              A, da...zaboravih, prilikom zamena ulja i filtera ne skida se NISTA!!!! Alal mu ćufte ko je to smislio. :care:

 

IMG-20240305-133323.jpg

 

A mozda bi mogao i da padne neki remap,

jos jedno 10-15 konjica, greota da stoji ovaj KN i ovi Akrapi dzaba...

a moze i neki kvik sifter... majku mu...:Joska:

Dileme...dileme...

 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1933 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 3 sati, BokyBoy je napisao:

 

 

Update: Zavrseno, mi smo zvanicno spremni za sezonu a i sire...:jee3:

 

IMG-20240305-133323.jpg

 

A mozda bi mogao i da padne neki remap, jos jedno 10-15 konjica, greota da stoji ovaj KN i ovi Akrapi dzaba...a moze i neki kvik sifter... majku mu...:Joska:

Dileme...dileme...

 

Zajebi dileme,odmah udri turbinu.....šta se zezaš na sitno.Pa stvarno.....

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 10 minuta, gebee&co je napisao:

Zajebi dileme,odmah udri turbinu.....šta se zezaš na sitno.Pa stvarno.....

Toje već uradio ....samo tiču....prodaje nam foru da je dobro naštelivan, a mi pasli travu dok smo bili mali 😉

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2135 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
1 hour ago, BaneVuk58 said:

Znam ga još od kada je zzr 1100 vozio 😂

UU, tu sam tek pustio masti na volju, motor bio pet meseci kod majstora...ulozio za to vreme u njega preko 1000e...al zato  posle....:motopad:

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

Skinuo anlanser koji je krepao,otvorio sam ga, magneti se odlijepili u donji dio anlansera, u potrazi za drugim.. Motoklinika i motoroom nemaju.

05e29b5ceacfaa640bdbe5c21b16f58e.jpg34e5cc4c98b604874c3348db47b6ac30.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 732 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Pozabavio se Bubom danas valjano:

 

Filter ulja,

Ulje,

Filter vazduha,

Svećice,

Proverio PK,

Zamenjeno ulje u difu,

Podmazani nutovi na kardanu,

I još sto čuda muda okolo naokolo.

 

Ovih dana još u planu kočiono ulje i narednih 10k km samo točim gorivo i vozim. 

 

Po koja fotka...

 

20240105-090242.jpg


20240105-165907.jpg


20240305-180729.jpg


20240305-181956.jpg


20240305-201000.jpg


 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Кога то моје окице виде😍 право са границе и гаражу упале….IMG_1597.thumb.jpeg.32a0040ccdf5145e1ab2505b9436423d.jpeg

још ме другар изненадио брембо синтеред предњим плочицама…🙆‍♂️

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 967 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Koliko si platio gume? Ja ih platio 300e pre 6 meseci od ričarda

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 10 minuta, Krmco je napisao:

Koliko si platio gume? Ja ih platio 300e pre 6 meseci od ričarda

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka
 

Не смем да ти кажем, разочараћеш се…210е, нашао у Италији , друг поручио и стигле код њега. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 967 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Extra, svaka čast.
Drugar @MaRkO sad je na njima na 15 000km,na GS-u

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer
Pre 4 sati, _funjara__ je napisao:

Skinuo anlanser koji je krepao,otvorio sam ga, magneti se odlijepili u donji dio anlansera, u potrazi za drugim.. Motoklinika i motoroom nemaju.

Ako magneti nisu polomljeni, imao sam isti slučaj davno i uspešno zalepio na nekom kineskom anlaseru sa ATV-a kod koga su se odlepili posle ni manje ni više nego drugog-trećeg verglanja...
Koristio sam onaj tečni metal (sad ne znam kako se zvao), lepo se video otisak gde su magneti stajali tako da sam sve lepo očistio od prljavštine i masnoće a od drvenih letvica napravio odstojnike (oblepio selotejpom da lepak ne uhvati), tako da magneti budu podjednako udaljeni a da jedva može da se nategne na "fes". Jeste bilo zaje*ato, nisam uspeo iz prve jer se magnet okrene dok pokušavam da ga ubacim (privuče ga onaj drugi, okrene i sve unutra usvinji... pa opet čišćenje ispočetka...ovaj put i skidanje lepka) ali je na kraju bilo uspešno a mislim i da je i dan danas funkcionalno :) doduše vozi se samo po šumi ponekad...

Treba malo vremena i živaca, malo tečnog metala i vrlo verovatno će biti uspešna reparacija 👍

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2062 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 5 sati, Dudico je napisao:

jer se magnet okrene dok pokušavam da ga ubacim (privuče ga onaj drugi, okrene i sve unutra usvinji.

Drugaru se odlepili magneti od nekog motorića za el. prozore, baš smo mozgali čime da zalepimo. Hvala za ideju !

Možda je bolje zalepiti prvo jedan magnet , pa tek sutradan drugi, da se ne desi isto ovo, citirano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
8 hours ago, Dudico said:

Ako magneti nisu polomljeni, imao sam isti slučaj davno i uspešno zalepio na nekom kineskom anlaseru sa ATV-a kod koga su se odlepili posle ni manje ni više nego drugog-trećeg verglanja...
Koristio sam onaj tečni metal (sad ne znam kako se zvao), lepo se video otisak gde su magneti stajali tako da sam sve lepo očistio od prljavštine i masnoće a od drvenih letvica napravio odstojnike (oblepio selotejpom da lepak ne uhvati), tako da magneti budu podjednako udaljeni a da jedva može da se nategne na "fes". Jeste bilo zaje*ato, nisam uspeo iz prve jer se magnet okrene dok pokušavam da ga ubacim (privuče ga onaj drugi, okrene i sve unutra usvinji... pa opet čišćenje ispočetka...ovaj put i skidanje lepka) ali je na kraju bilo uspešno a mislim i da je i dan danas funkcionalno :) doduše vozi se samo po šumi ponekad...

Treba malo vremena i živaca, malo tečnog metala i vrlo verovatno će biti uspešna reparacija 👍

Ja pre par dana imao isti problem na motoru (odlepila se sva četiri magneta na anlaseru).

Problem je bio što su se magneti izoomerali u krug, a teško je bilo da se utvrdi njihova prethodna pozicija.

Na jednom delu tela statora ostao deo lepka, pa upoređujući sa ostacima lepka na magnetu napravim redosled magneta i zalepi ih tekućim metalom.

Sve lepo sklopim, namontiram anlaser, a on se okreće u suprotnom smeru!

Ponovno rasklapanje, grejanje tela statora (da bih odlepio magnete), a onda upotrebio kompas radi određivanja redosleda i pozicije magneta.

Nemam više tekućeg metala (a nedelja je i nemam gde da kupim), pa upotrebim onaj obični (jedno komponenti) kineski "super lepak".

Namontiram i evo već tri dana sve radi kao sat.

Juče pričam sa jednim autoelektričarem i kažem mu čime sam lepio i da nameravam da sve dodatno zalijem tečnim metalom, a on mi kaže da nema potrebe i da on već godinama magnete lepi ovim "super lepkom" i da nikada nije bilo problema.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Нема везе са магнетом али можда може неком да помогне на конту лепка. Још на Тдм-у па и на Версису пуцале су ми пластичне вођице које иду у рам са гумом, и ја на наговор друга купим код кинеза лепак А и Б компонента, меша се 1/1 а кошта око 200дин, и мислим да је на полиуретанакој бази. То кад ухвати као смрт за бабу, никад ми више није пукло. Тражи добру припрему која је и најбитнија, као и код свега осталог. Лепио сам и на елоксирани алуминијум пластику, која је подложна вибрацијама и ударцима (не директним) и никакав проблем…Још једном она стара изрека се показала тачна, за најкомликованије ствари углавном реше наједноставније…

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 1 minut, N.F.S. je napisao:

Zver od lepka, radije ga koristim od bisona, uhu...

IMG_20240306_105714.jpg

То је та🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja