Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Drug član, 1090 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Naravno da se zezam sa Milanom.
Ne mislim ja nista lose, vec pitam.

Oni koji me znaju, znaju da nisam maliciozan covek.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2206 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Evo i ja ga oribao celog, kao @shoyyka,

sad mi usvinjili motor peraci ulica...popizdeo sam, blato na sedistu i rezervoaru...:tras2:

trebalo je da ga umotam celog u foliju...:D

 

 

357476373-3450441811862972-4745861632741

 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 3
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic,mastam o CB1000....

Malo raduckanja pred vikend..
Zamenjene prednje plocice TRW (zadnje sam pre mesec dana)

Sijalica H4 Osram night breaker,stara je bila klasicna bas losa za noc...videcemo kako ova radi posao...

Svecice,stare su radile oke al et...Hoce guza :D

Kociono ulje se vidi na sta lici...Em je dosta tamnije em nema osecaj ulja pod prstima (u cepu je novo u flasi staro)
Automat migavca sam spalio pre par dana kad sam zamenu migavce :D,jbg pritegao zicu sa srafom.....pa eto i to menjano :) ..

A filter u napred da manje boli sledeci mesec :D
 

0-02-05-b20c8a4d1b83a4c04c14847e09b10c018e6e1907879600d991fdf0345b9467f7_42d507fd45aae9b2.jpg

0-02-05-f485f60cb90fd415ad87d51ab637de6bee045776af0136871b041dcf1e2d65b7_404f101219715860.jpg

0-02-05-ff0f5aa4f65f2a03b46bf120d75ae4e3b8be0880d6efdf4e0b0a05ef4e668600_b7029d17c7558470.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 608 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

danas sam resio  cudan problem koji sam imao :

 

od kako sam ga kupio,cudno mi je kako je tvrd pozadi,ali nikako da se time pozabavim,uvek nesto prece.

pre neki dan sidjem sa motora i taman da krenem da ga dizem na stender,poskoci zadnji deo malo. taman onoliko malo koliko i legne kad sednem,minimalno.

 

tu ja skapiram da nesto glavi u vesanju. skinem oba amortizera,probam tocak gore dole ide glatko i lagano. nije viljuska.  

uzmem 1 amortizer,sabijem ga o zemlju,sabija se,vraca se.

 

uzmem drugi,sipak :0 ne mrda.skinem oprugu sa njega ma jokjedva na silu malo krene unutra,zaglavi i posle polugom vracam nazad.

 

pogledam ja kriva sipka.stavim u stegu,ispravim,probam ide glatko na dole,i tesko se izvlaci,kako i treba.

 

namontiram, drugi motor,udobno.ja sam vozio bez zadnjeg ogibljenja  :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9245 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Oni sa prolink sistemom kacenja takodje trebaju, bar jednom u 20000km rasturiti "koske" i nosace... Da se iglicasti lezajevi provere, bolcne takodje...  Doda se mas" (na tom mestu koristim finu grafitnu u nedostatku one sa mos2).

 

Evo kako izgleda, menjao sam skoro amortizer na integri :D 

11.jpg

12.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2206 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Kod mene ima mazalica na svakom zglobu, jednom po sezoni proteram mas' i miran...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Zamenio stare svecice novima, jer ne znam kad su zadnji put menjane, (iako su radile sasvim dobro)
Sta bi se moglo reci o mesavini na osnovu boje svecica, srednja 2 cilindra mi deluju malo siromasniji...slike su mutnije (stariji telefon).

20230713-181340.jpg 20230713-181542.jpg 20230713-181553.jpg 20230713-181633.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic,mastam o CB1000....

Kad sam skidao stari aku koji je crko video sam da je masa bas losa,verovatno je predhodnik vukao aku napolje pa se "oslobodila" klema ili kako je ime papucica?
Akumulator se vadi-stavlja pod uglom i oseti se pod rukom da tako mora al izgleda je predhodnik lake ruke :D
Uglavnom nisam nasao novu papucicu niti imam trenutno kabel novi da zamenim u kompletu pa sam malo presovao staru koliko stisak ruke i kombinirke to mogu i onda prelemio da budem siguran da "drzi" ...

Lemilicu sam odvrnuo na 400C jer ima podosta bakra koji treba zagrejati :? 
Sad se pitam jel mi aku crkao zbog lose mase,da ga je njakala u voznji preko rupa,lezeceg ili generalno zbog vibracija i na kraju jadan crko...

Sad sam skontao da nemam krajnju sliku lema al mozda i bolje,ipak je to budz :D 

0-02-05-c8e15b7a5f02b9e0b36e84a36da9bb723398fb2c00575eed5767fd8421f0d6c2_7991fddecd91fbf9.thumb.jpg.0f1b8ef89c9a211da0a6f5690e96e26d.jpg0-02-05-36e454c09457029a45c1cc4c7b9fce90abf60d9dce4825d551d05e6f2b045eec_6c42485366ee195e.thumb.jpg.0034944594b1a857809abfd13b5cea75.jpg0-02-05-a3825d809dae40ce0d84ce60c788ee794286159e7b311d058fdcd459d6e18071_f3ac37e38ee69492.thumb.jpg.ce97606b7b5eef020b985b891031938a.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9245 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Los nivo goriva, potrebna nivelacija usisa, razlokana emulziona tuba (dizna gde upada igla vakuuma), lose podesena pilot dizna, losa bobina/kabl, losa svecica.... 

Povecana kompresija (nagomilan karbon na celu klipa), ventili trebaju stelovanje, propale gumice ventila...

Sve ovo kod motora koji se napajaju karburacijom.

 

 

Kod ubrizgavanja,

potrebno stelovanje ventila, propale gumice ventila,  losa svecica/kapica/bobina...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 3010 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Los nivo goriva, potrebna nivelacija usisa, razlokana emulziona tuba (dizna gde upada igla vakuuma), lose podesena pilot dizna, losa bobina/kabl, losa svecica.... 

Povecana kompresija (nagomilan karbon na celu klipa), ventili trebaju stelovanje, propale gumice ventila...

Sve ovo kod motora koji se napajaju karburacijom.

 

 

Kod ubrizgavanja,

potrebno stelovanje ventila, propale gumice ventila,  losa svecica/kapica/bobina...

Izraženo u ojro...prvi i drugi slučaj..........pošto ni jedno ni drugo ne radim sam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Los nivo goriva, potrebna nivelacija usisa, razlokana emulziona tuba (dizna gde upada igla vakuuma), lose podesena pilot dizna, losa bobina/kabl, losa svecica.... 

Povecana kompresija (nagomilan karbon na celu klipa), ventili trebaju stelovanje, propale gumice ventila...

Sve ovo kod motora koji se napajaju karburacijom.

 

 

Kod ubrizgavanja,

potrebno stelovanje ventila, propale gumice ventila,  losa svecica/kapica/bobina...

Мењао места бобинама јер су ми први и други цилиндар слабије грејали гране и мотор је радио на три цилиндра али без успеха, тј сада ми 2 и 3 цилиндар прекидају рад. 

Ова најцрња свећица је са првог цилиндра па онда надаље остале.

Дизне очишћене зимус, пумпа такође и стављене нове Денсо свећице јер није радио на свим цилиндрима и тада је саставио рад и радио супер једно 400-500км и сада опет иста прича.

Вечерас ћу променити свећице али не верујем да ће бити промене.

Све више сумњам на вентиле, чини ми се да чујем и неко благо лупкање у горњем делу мотора.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9245 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Motor sa ubrizgavanjem?

pre 37 minuta, aca-ks je napisao:

Мењао места бобинама јер су ми први и други цилиндар слабије грејали гране и мотор је радио на три цилиндра али без успеха, тј сада ми 2 и 3 цилиндар прекидају рад. 

Bobine kod cetvorocilindrasa idu 1-4  i 2-3 klip (kada nisu one stick tipa), proveri kablove i visokonaponske ali i koliki je pad napona na kontaktima bobina. Jedna buksna je struja, druga buksna je sa ECU-a, masa je tamo gde se bobina srafi.

Ako je pad napona krroz instalaciju 1v npr. varnica ce biti za 1KW slabija! 

Ako je svecica masno crna onda su vrv gumice ventila otisle(karike?) a ako je suvo cadjava ili je hladnija nego sto treba, ili se naliva gorivom ili ne pali svaki put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2059 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

Doktor @N.F.S. je sve objasnio.Ono što primećujem u mom okruženju,a i ovako kroz razgovore,mnogi ne pridaju značaju štelovanju ventila.Po meni su to delovi koji su poprilično napregnuti,i po mom nekom znanju koje imam i iskustvu,(koje je daleko od NFS-ovog)to je nešto što bi prvo trebalo proveriti,to lično smatram plućima agregata(pored filtera vazduha)I ako je to u granicama,ići dalje.Jer da bi sve radilo OK,ovo je po meni primarno,što ne znači da je pravilo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9245 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

.... ako su stick bobine izmeri otpor na onoj koja lepo radi (cilindar koji ne prekida) pa poredi sa ostalima, gde je razlika velika vrv je ta bobina u problemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9245 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, gebee&co je napisao:

to je nešto što bi prvo trebalo proveriti

Ma sve treba da bude u tolerancijama za pravilan rad, ja cujem masine svojih drugara, nekima radi dobro, nekima ne bas sjajno ali njima je to ok i voze se tako... Cesto osetim i miris antifriza koji sagoreva, upozorim....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2903 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

De mi malo pokasnite, kod karburacije, gotova smesa dolazi do ventila, pa bez obzira dal su prenategniti ipak ulazi smesa koja je idealna ako je idealna? Da jos pojasnim, ne ulazi samo vise goriva ili samo vise vazduha vec kompletna smesa koja ide iz karburatora.
Slobodno me ispravite ako grijesim, ja sam to tako shvatio za moje skromno mehanicarsk9 iskustvo

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 293 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1
pre 26 minuta, N.F.S. je napisao:

Motor sa ubrizgavanjem?

Bobine kod cetvorocilindrasa idu 1-4  i 2-3 klip (kada nisu one stick tipa), proveri kablove i visokonaponske ali i koliki je pad napona na kontaktima bobina. Jedna buksna je struja, druga buksna je sa ECU-a, masa je tamo gde se bobina srafi.

Ako je pad napona krroz instalaciju 1v npr. varnica ce biti za 1KW slabija! 

Ako je svecica masno crna onda su vrv gumice ventila otisle(karike?) a ako je suvo cadjava ili je hladnija nego sto treba, ili se naliva gorivom ili ne pali svaki put.

Хвала на одговору, пуно ми значе савети!

Пренећу ово другару после који се разуме боље у механику од мене али мислим да ће мотор морати код мајстора и да ми ту ништа не можемо учинити.

Иначе мотор нормално пали не затеже уопште.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2059 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

Da ne pametujem,ako su ventili van zadatih tolerancija(što je sa razlogom zadato)onda dolazi do remećenja idealnih uslova za samo funkcionisanje agregata.Radi sve to,ali kako?Mnogi ne obraćaju pažnju,bitno im je da to tera.Mnogi,to tvrdim,i ne pipnu svećice,a one su prvi pokazatelj pa skoro svega.Možda ja preterujem oko same brige motorcikla,ali volim da je idealno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9245 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uz toleranciju bitan je i tajming otvaranja (ali to inda utice na sve klipove), ako npr izduvni zatvore suvise brzo i ne izbaci se sve iz cilindra, sledece punjenje vec nije idealno i ako ga je karburator smuckao dobro.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4728 postova
Мењао места бобинама јер су ми први и други цилиндар слабије грејали гране и мотор је радио на три цилиндра али без успеха, тј сада ми 2 и 3 цилиндар прекидају рад. 
Ова најцрња свећица је са првог цилиндра па онда надаље остале.
Дизне очишћене зимус, пумпа такође и стављене нове Денсо свећице јер није радио на свим цилиндрима и тада је саставио рад и радио супер једно 400-500км и сада опет иста прича.
Вечерас ћу променити свећице али не верујем да ће бити промене.
Све више сумњам на вентиле, чини ми се да чујем и неко благо лупкање у горњем делу мотора.
 
 
Лупкање и није тако страшно као стегнут вентил, а који је мотор у питању?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja