Jump to content

Moto Zajednica

Sredjivanje izbledele plastike

Recommended Posts

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Na mom burgmanu je ta plastika ofarbana, i to solidno. Mislim da je onda problem sto se svaka ogrebotina vise vide, jer ostecujes farbu, ali opet lepse ce izgledati.

 

Jedini problem je mislim da se stavi dobar prajmer, da se farba sa tih delova ne bi gulila.

 

PS

 

gde kacis tu torbicu na skuteru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

se svaka ogrebotina vise vide, jer ostecujes farbu

 

 

ovo mi nije jasno, mislis posle farbanja?

 

 

torbica je pozajmljena samo za slikanje, da vidim kako mu cuci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

pedja pokusaj prvo da nadjes AREXON tecnost za branike postoji u sivoj boji posle 2-3 premaza extra se vrati boja drugar mi je imao isti problem jer posle farbanja sledi ljuskanje i narano vidi se svaka ogrebotina . pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

pedja pokusaj prvo da nadjes AREXON tecnost za branike postoji u sivoj boji posle 2-3 premaza extra se vrati boja drugar mi je imao isti problem jer posle farbanja sledi ljuskanje i narano vidi se svaka ogrebotina . pozz

 

Jel' postoji taj AREXON i u crnoj boji...? :zvizduk:

Rado bih osvežio moje crne plastike... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam to frbao na leonardu. Tacnije farbao sam ceo motor, a taj deo sam farbao sa ovim sprejem. To je bio crni glatki. Postoji i strukturni. Za njega ti nije potrebna podloga jer on navodno u sebi sadrzi prajmer. Uzmes vodenu smirglu (Nikako vece granulacije od 500, a i to samo ako moras. Znaci 800, 1000, 1500...), jednacito osmirglas, isperes, osusis, preprskas u tankom sloju u dve ruke i za 1h suvo. Kad prskas delovace ti da ce da ostane naborano, ali na nitro bazi je pa se tokom susenja zategne skroz. Nece da se ljusti sa plastike osim ako naneses u debelom sloju. Cena spreja je oko 350din. Za ovo sve ti trebaju dve boce. Kad bde pri kraju boca onda je baci i uzmi drugu, posto se do tad vec smanji pritisak u boci i pocne da brbuska. To ostavlja ruzne tragove. Nadam se da sam pomogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Na boci pise "Acrilic", sto je bitno zbog izbora razredjivaca radi eventualnog skidanja brljotina.

-(dobronameran komentar).

Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

arexon tecnost za branike postoji u sivoj i crnoj boji kosta oko 500d u pakovanju se dobije rukavica i sundjer za nanosenje licno sam premazao sve crne plastike na kymcu super 9 koji je stajao na kisi i suncu i bas dosta izbledeo posle drugog puta se super povratila boja ima ga u veci prodavnica auto delova vredi pokusati 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

se svaka ogrebotina vise vide, jer ostecujes farbu

 

 

ovo mi nije jasno, mislis posle farbanja?

 

 

torbica je pozajmljena samo za slikanje, da vidim kako mu cuci...

 

 

Ja bih pre koristio taj premaz koji osvezava plastiku...ako ofarbas, taj deo koji je namerno ostavljen neofarban je uvek podlozan kacenju (kljucevima, obucom i sl.) i ako je ofarban, lako se moze izguliti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 436 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Rodjaci,

 

evo i mene.

Mislim da je po Vuku "Maxi Scooter Club" ako vam je to bitno.

Ako bi da promenite uradite to dok nas ima jos ovoliko sa nadom da cemo prerasti u moto naciju.

 

Sto se tice farbanja Majesty-ja, prava stvar bi bila kad bi isao prajmerom za plastiku, spric gitom u spreju, smirgla pa tek onda boja.Tako sam ja odradio jedan kofer.

Video sam trik kod plasticara kad rade branik.Ona mesta gde promeni plastika boju, npr. ogrebotine na skuteru, ugreju ga fenom pa se plastika izjednaci da ne kazem regenerise.

 

Probaj

 

@Alexanto: Imas li ti neku sliku ili zvuk da se pohvalis :zvizduk: ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

za prvu ruku uzmes glicerina u apoteci i da vidis kako se sjaji! :takoje: pitaj drgovce autima sa cime glancaju,naravno da ga razredis pa mozes i gume da "nakremas" sa time po praonama dovode gume u red! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 436 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Lepo,

 

samo da odoli sitnim ogrebotinama i vrelom suncu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Vec godinu dana stoji sve kako treba. Lakse se cisti i manje se primecuju tragovi od obuce na ovoj crnoj. Obzirom da farbanje svega ovoga sto je u matu kosta 1000din ja se za postojanost ne bih brinuo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Dobar dan,

interesuje me da li imate,a verujem da skoro svi blede <_< ,iskustva sa nekim sredstvom koji bi potamnio crne grube plastike na skuterima osim farabanja istih.

Pomoc bi dobrodosla a mislim da nisam jedini koga muchi ovaj problem.

takodje,znam da ima raznih krema i silikona ali ono sto mene interesúje,koji je dobar.Ili neki drugi nacin.

Unapred hvala :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Naj jeftinije ces proci sa Masinskim uljem. Naneses malo ulja na vunenu tkaninu i utrljas dok ne dobije fabricki sjaj. Moras dugo utrljavati da bi plastika upila sto vise ulja da se nebi lepila prasina :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Silikonski sprej je keva za vraćanje sjaja umatirabim plastikama. Takođe radi posao i na metalnim površinama.

Jedini problem je što ne traje dugo, već se svakim pranjem skida deo tog tankog, nevidljivog filma.

 

PS. 1 boca će izdržati sezonu. ;)

 

Edit: Preduhitri me rboban. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Takodje moze i sa glicerinom, ili mesavina glicerina i benzina.

MOzes ih naspricati benzinom i ostaviti jedan dan da benzin dobro ispari, a kasnije preci sprejem, mat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Siliknsko mleko je dobro a i ima jedan Sonaxov atomizer koji jako dobro regeneriše plastiku, ne sija se previše i traje solidno dugo. Trenutno mi u garaži pa ne znam naziv, al ću ga naći ovih dana i slikati. I može ono tečno sredstvo za mazanje cipela, al ako je recimo mnogo izbledelo, odnosno posivelo, išareni se površina, a ako je boja relativno još uvek jaka, tj. tamna, da dobar rezultat i traje isto dugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

moze li tajna kako si u radio ili si radio kao sto su drugovi vec naveli

Napisao sam negde napredhodnoj strani, cini mi se.

Pa skinuo sam ono sve sa motora, posto je mehanika isla na steovanje, a bilo mi i lakse kad je sve u delovima. Vodena smirgla 800 je skinula sve riseve i necistoce koje su ranije nastale na plastici. Trljanje rukom napred nazad, nikako u krug. Isprano i osuseno. Posle toga sprej Body Bumper Acrilyc, imas crni, imas sivi koji je kao sto je tvoj plastika sad. Imas strukturni imas glatki. Mislim da je glatki bolji zbog lakseg pranja. Kad radis sa strukturnim manje se primecuju greske nastale u pripremi (smirglanju) ali se teze pere. Dobro promuckas i mozes i da zagrejes malo bocu i nanosis u tankom sloju. Kad nanes jedan TANAK sloj onda sacekas da se osusi posle toga predjes jos jednom isto u tankom sloju. Kad je boca pri kraju baci i uzmi novu. Pocne da brbuska i ne mestu gde padnu one kapljice kasnije pocne da se ljusti farba. Dosta stvari sam ofarbao ovim sprejem i ovom metodom i sve mi je bilo ok. Mada, imam i zglob lepo podesen za te stavri :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja