Jump to content

Moto Zajednica

Sredjivanje izbledele plastike

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sto se goriva tice to je tacno. Ja na pumpi sipam sam bas zbog toga. Jednom sam pao sa motora i kroz odusak izaslo ulje i sve preko ofarbane plastike na sredini. Probao sam samo sprejem da predjem blago ali taj trag od slivanja je ostao ispod. Onda sam osmirglao taj deo pa ponovo. Posle odem na pumpu i onaj som mi nije vodio racuna kad je vadio pistolj i polije mi malo sa jedne strane. Malo falilo da ga udavim. Opet isti proces i sve super. Ja zbog raznih stvari uvek imam taj jedan sprej kuci, a i nije skup pa mi i nije problem da farbam.

Sto se tice onog aluminijuma za nogostupe, nece da se kliza. Vozio sam neki Pezo sa tim i super je bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Interesantna tema koja je koliko vidim oteta >:(

Ne znam kako ali pise da je Pedja R autor kao i da je moja postavka negde na dnu prve strane.

O cemu se ovde radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Imaš Muljazov post na zadnjoj strani BJB maxi scooter club o prebacivanju postova o farbanju plastika.

Piše i da su postovi iz nekog razloga ispomerani...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

ja sam trazio da se naslov promeni... ako je vec moj post uzet za pocetak teme (ovako deluje smesno) al mi je neko obrisao post

:(

mogo bi da bude naslov "farbanje ili spas plastika na skuterima!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Izvinjavam se svima, al' sad nema popravke. Posto se pisalo o jednoj te istoj stvari u dve teme ja sam hteo, zbog preglednosti, a i zbog toga da se ne bi na sto mesta tupilo jedno te isto, da prebacim sve u jednu temu. Kad ono medjutim. Nisam znao da forum automatski slaze postove po vremenu kad su napisani, tako da sad popravke nema. Izvinjavam se jos jednom, nece se ponoviti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Za tretiranje crnih plastika koristim tečnost za enterijer automobila na bazi silikona (nije preterano bitno koju). Postoje i ovakvi sprejevi, ali iako su lakši za nanošenje, skuplji su i kraće traju.

 

Kada plastika "posivi", u stvari je oštećena sitnim ogrebotinama koje nastaju mehanički ili/i promenama temperature. Silikon popunjava pukotine, sprečava (ili ublažava) dalje oštećivanje i vraća im zdravu tamnu i sjajnu boju. Bolji je od sredstava na bazi ulja (npr. WD) jer je srodniji gumi/plastici i duže se zadržava na površini.

 

Sredstvo treba bogato naneti na pamučnu krpicu i lagano utrljati u čistu plastiku posle svakog pranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

ja sam trazio da se naslov promeni... ako je vec moj post uzet za pocetak teme (ovako deluje smesno) al mi je neko obrisao post

:(

mogo bi da bude naslov "farbanje ili spas plastika na skuterima!"

 

moja plastika je fabricki siva i ona je izbledela malo od vremena i na njoj ima dosta sitnih tragova od obuce i zato sam mislio da farbam u crno koje ce mu i lepse stajati

post-7661-0-35417200-1296592315_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Zna li neko da mi kaže gde mogu da nađem taj Body Bumper Paint sprej?

Na Novom Beogradu bi bilo najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Zna li neko da mi kaže gde mogu da nađem taj Body Bumper Paint sprej?

Na Novom Beogradu bi bilo najbolje.

 

 

hehehe de si ti bre debeli :) Imas taj sprej sigurno u svakoj farbari. Ja sam inace farbao moje plastike njim i kao sto su rekle kolege, dobro obezmasti i prskaj podalje od povrsine da bi plastika imala tu kao peskiranu povrsinu. Extra izgleda i vrlo je postojan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Našao sam Body Bumper Paint u firmi Andreja d.o.o. (koja je uvoznik za Body)

http://www.andrejadoo.co.rs/

 

Ofarbao sam retrovizore i kofer (koji su stajali na suncu, kiši i snegu dve godine) i prezadovoljan sam. Prvo što izgledaju kao novi a drugo što je sprej idiotproof. Ništa se ne razliva i ne treba ti nikakav specijalni "zglob" i talenat za farbanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Čitajući sve ovo odlučim se sinoć da probam sa mast by Pavlović (baš sam je imao kod kuće) i mogu vam reči da za posao od 10 min. izgleda i više nego odlično.

Shejtane nek si nam reko`

 

P.S.

A danas je skuter ubio baš jak pljusak od 20 min. a plastike i dalje izgledaju sjajno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

post-18560-0-01283800-1307128709_thumb.jpgpost-18560-0-01283800-1307128709_thumb.jpg Pošto sam sve radio u garaži po mraku slučajno sam prospustio deo sa desne strane gde se najbolje vidi razlika.

Kolege su vam sve rekli, to sa Pavlovićem je jeftina i brza varijanta poliranja koje daje sjaj i traje neko vreme.

Poenta je da sam pre nanošenja kreme samo prebrisao plastiku mokrom magičnom, blago utrljao i to je to.

Ko neće letos (kao ja) da farba ljubimca ovo će da mu radi bar jednom mesečno i to je to, a poslužiće svrsi.

post-18560-0-89193200-1307128717_thumb.jpg

post-18560-0-72238100-1307128735_thumb.jpg

post-18560-0-59286200-1307128739_thumb.jpg

post-18560-0-26870800-1307128745_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Skyliner 180

Sredjivanje izbledele plastike....

1.post-14016-0-71628700-1338201994_thumb.jpg Otklanja sve vrste katranskih naslaga i mrlja nastalih od insekata. Primenljivo je na svim vrstama lakiranih površina, PVC branika uključujući hromirane delove i ratkapne. Ne upotrebljavati na staklenim površinama i pri direktnoj sunčevoj svetlosti.

2.post-14016-0-36566700-1338202340_thumb.jpgOvaj proizvod je pogodan za ofarbani sintetički branik,spojler i druge plastične površine. Obnavlja originalnu boju ostavlja zaštitni sloj.

3.post-14016-0-36656800-1338202587_thumb.jpgSredstvo za poliranje novih i blago matiranih lakova sa dugim delovanjem. Izuzetno blaga emulzija za čišćenje i negu. Za sve vrste lakova i lakiranih plastičnih površina. Mikronska brusna zrnca čiste i poliraju lak, odstranjuju blagu matiranost.

4.post-14016-0-58230100-1338202667_thumb.jpgZa plasticne branike i gume...

Nakon sminkanja svih plasticnih delova...post-14016-0-05517000-1338202751_thumb.jpgpost-14016-0-42872000-1338202859_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova

plastic reshiner  valvolin ili tako nekako,nije na bazi silikona nego hemijski deluje na plastiku i izvlaci crrnu boju,500 ml, ostalo mi 5 komada  ko hoce 5e komad-rezultati perfektni a traje jedan sprej bar 5 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Da se ubacim: da li je iko probao da zagreje izbledelu plastiku industrijskim fenom? Ima na you tube-u dosta primera kako izbledele branike vracaju u prvobitno stanje ovom tehnikom.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja