Jump to content

Moto Zajednica

Sredjivanje izbledele plastike

Recommended Posts

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Neko kaze WD40, ja iskreno receno nisam probao. Probao sam tecnost koja se zove Black Chrome od TurtleWax-a. Dosta je postojanija od tih sprejeva za tablu. Sprejevi ce morati posle skoro svakog pranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Imalin :lol:

 

ma bilo koji kokpit sprej ili oni sto inace sluze za vracanje sjaja izbledelim branicima itd. sonax ili turtle wax. sta god uzmes nije skupo, probaj pa prensi zapazanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

U prodavnici " Uradi sam" na Adi Huji, prodaje se farba za teflonsku plastiku. Izuzetno je kvalitetna, prodaje su u crnoj i grafit sivoj boji a ono shto je karakteristichno, nanosi se sundjerom koji se dobije uz farbu. Ne trazi razredjivanje i u sebi sadrzi PVC razredjivach koji "nagriza" ispoštenu plastiku i trajno se vezuje za nju. Trajno reshenje za potpuno podmladjivanje PVC plastika na skuterima. Cena je bila oko 400. din za jedno pakovanje koje je dovoljno sa se osveži bar jedan maxi skuter.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

iskopao sam nesto u garazi za plastike auta,i odradio je posao ali nije pocrnelo nego je samo osvezeno!

oblace,ajd vidi kako se to tacno zove sto si koristo,neko je negde spomenuo neki arox ali nisam nasao u nesem sugavom gradu!

post-9494-0-97291300-1295854697_thumb.jpg

post-9494-0-77476900-1295854713_thumb.jpg

post-9494-0-92915000-1295854739_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

hocu da farbam stub i ovu plastiku sto ide okolo (sad je to sivo)

 

 

sJykj_bojau.jpg

 

sta mislite jel bi bilo ok u mat crno?

 

Ja sam na svom bivsem skutercetu farbao te plastike u crno i mnogo su lepse nego u original boji.

 

whoWX_dscf2267q.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

Najbolje da plastike ocistis dobro nitro razređivačem i da ofarbas mat sprejem. Bolje da farbas iz daleka i potrosis jedan sprej vise. Ako farbas tako zadrzaces onu teksturu plastike. Ako farbas iz blizine nece biti dobro. Ako farbas kompresorom povrsina ce ti verovatno ispasti ravna i glatka. Ili da das nekom boljem farbaru pa mu reci sta oces i gotovo. Meni je sa sprejem ispalo super.

 

Bio je to lep pantelija :)

 

I operi skuter ponekad :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

znaci nisi nikakvu osnovu staljao samo mat sprej na opranu plastiku sa razradjivacem.... ok

hvala

 

 

to je opran skuter al da vidis de zivim ovo je super

 

p.s.kakav ti je to bio auspuh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Moj ti je savet, da ako je vec skinuto da pređeš bumper sprejem. Em ima u sebi primer, košta otprilike kao i sva sredstva, a imas posle i za druge plastike (zadnji blatobran i sl). Samo dobro operi plastike antisil razređivačem i gotov posao. Tako sam obnovio plastiku na elisey, izgleda kao nova. Da, imaš dve vrste bumper boje, jedna je sjajna i druga koja daje površinu kao naranđzina kora. Meni se ova druga više svidela. Na slici imas ofarbanu i neofarbanu plastiku

razlika-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Našo sam ono sredstvo, nije Sonax već Turtle Wax, zove se Dry Touch Cockpit Shine, ide na plastiku, gumu, kožu, skaj. Međutim neće ni jedno sredstvo da povrati boju već samo da osveži, znači od izbledelo sive u neku intenzivniju. Kako reče Black Adder, sprej za branik će uraditi posao. Ima crni i tamnom sivi al sam u jednoj farbari videi i svetlo sivi i mislim da ima više nijansi. Takođe, postoje i sprejevi sa granulama koji daju rapav završni izgled tako da pokriju lepo mesta gde je bilo popravki, gita, šmirglanja ili ogrebotina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

znaci nisi nikakvu osnovu staljao samo mat sprej na opranu plastiku sa razradjivacem.... ok

hvala

 

 

to je opran skuter al da vidis de zivim ovo je super

 

p.s.kakav ti je to bio auspuh?

 

 

nisam stavljao plastic primer. posle 7-8 meseci nisam primetio da se nesto pocelo ljustiti (sigurno hoce nakon nekog vremena).

 

To je gianelli auspuh, osim sto je dosta lepsi od fabrickog pogotovo kad se gleda odpozadi (tu je i slika) i sto je minimalno ali bas minimalno promenio zvuk, drugih razlika nema.

ZCRKK_dscf2269s.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U Vojvode Stepe, iznad bioskopa sa leve strane, ista firma i sa desne. Tu drže PPG boje i imaju pomenute sprejeve. I ne znam dal znate, postoji i specijalni git za ove ABS plastike, isto se zove Bumper git, tamno sive je boje i malte ne se ne mora špricati, lako se obrađuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Aha, pa to je Kolor Star d.o.o. , Vojvode Stepe 83, 6-7 tramvajskih stanica od mene.

Izuzetno su opskrbljeni ali nisu ni jeftini. Drze PPG, Body, Dupli-Color, Novol...

Duplijev prajmer za cink je recimo kod njih 850din sprej 400mL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

mmmmmmmm,jbm ti selo to kod nas nicega nema! :stabre:

 

Ići ću ja na žurku pa mogu da ti doturim Jager postom. Samo smisli šta oćeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

mmmmmmmm,jbm ti selo to kod nas nicega nema! :stabre:

 

Ići ću ja na žurku pa mogu da ti doturim Jager postom. Samo smisli šta oćeš.

hvala,ako sutra ne resim! iskoristit cu vasu dobru volju i iskrene namere!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100R

Jel ima neki dobar sprej koji osvezava samo plastike,kod mene na x9 nisu lose samo bi ih malo osvezio.neko kaze da nije lose motornim uljem da se namaze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

uf... e meni je to problem, cep rezervara je na stubu koji bi da farbam :(

pa morat ces nositi levak! :moto3:

uglavnom su mi na to skrenuli paznju,pa sada ako neko ima neka drugacija iskustva neka se javi!

meni je sada frka koliko ce da izdrzi pod nogama,pa razmislajm o nekom limu ili nekoj gumi koju bih prisarafio na plastiku! lim big uzeo onaj alu sam sarom ali se plasim da bi se se klizao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja