Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 720 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Naravno. Vozilo se i tri dana uzastopce po konstantnoj kisi, ali to je vec bilo siljenje. Ne ocekujem da ostanem suv na 2500 km puta, ali ne bih bas ni u Savrsenu oluju. Ako je progonoza relativno ok to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 734 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Pre 3 sati, Gile je napisao:

Ok. Videcu kakvo ce biti prolazno vreme. Mozda ga ostavim i za sledeci put, nije preko sveta. Jel neko gledao njihovu prognozu za sledecu sedmicu? Valjda nisam baksuz da sad krenu neke velike kise.

Prognoza ti ne važi gore. I mi smo gledali prognozu, bilo je skroz sunčano, do 30 stepeni, pa smo završili sa kišom i sa 14 stepeni na TA. 🤨

 

Bili smo svedoci kako se tamo vreme menja u sekundi, kad smo krenuli na prvi uspon na  TF  bilo je oblačno i maglovito, bukvalno gledaš oblake iznad sebe, imaš utisak da možeš da ih dohvatiš rukom.

 

U sekundi se promenilo, pa je ceo uspon bilo lepo i sunčano, skroz do vrha. Dok smo šetali oko jezera na vrhu, takva se magla spustila, da nismo znali kako da se vratimo do motora. 🤣 

 

Trajala je 5 minuta, dok oblak nije prošao, posle ponovo sunčano i vedro... Neverovatno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 734 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Pre 2 sati, Nole Bg je napisao:

Pazi da ti kazem, sam prevoj ste omašili, treba voziti gore, zbog pogleda, pejzaza, slikanja itd. Ali od Obarsia Lutrului gde ste vi izasli, ka Sebesu je ozbiljno dobro slaganje krivina, s tim sto gotovo uvek idem iz Sebesa ka gore. Gore ima puno serpentina, ukosnica, kratkih i sporih krivina, te mi je za nijansu draze gde malo brze vozim, a to je ovaj dole deo svakako.

Poslato sa ELI-NX9 pomoću Tapatoka
 

Jeste, prevoj smo omašili, daleko od toga je onaj deo ka Sebešu bio loš, naprotiv, lepo si rekao, ozbiljne krivine. Baš tu na raskrsnici, kod table, pričali smo sa dvojicom motorista iz Poljske, koji su išli iz pravca Novaci, i oni su nam rekli da su prema Novacima prevoji i najviša tačka, a levo se vozi pored jezera, međutim kažu nam da kiša lije otuda i video sam da su skroz mokri, pa smo se najviše zbog toga predomislili. Ali svakako smo pokisli i na putu do Sebeša, tako da.......:jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2563 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Meni drugari bili pre 6 dana, na TA ih zamalo sačekao grad poslali mi slike leda pored puta.

Ja sa ženom bio pre njih nedelju dana i nad TA se navlačili sivi oblaci, srećom na vreme bobegosmo ka Targu Žiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 720 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Daj da napravimo neku vikendicu gore da imamo gde da se sklonimo, kad je stalno neko sa foruma tamo. 🤣

Ima nas vise nego na Zlatiboru.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
23 hours ago, Gile said:

Jel bio neko u tim rudnicima soli? Hocu reci jel obilazio ceo kompleks? Koliko li je vremena potrebno za to? Odoh u Moldaviju slede sedmice, plan je da prodjem i pored Turde, ali nemam vise od sat za zadrzavnje tu, gazice se 500+ km dnevno?

Ja sam bio porodicno (sto ce reci kolima :) ) Zena, cerka (4g tad imala) i ja smo usli oko 13h u rudnik, izasli oko 18h i to zato sto je moralo zbog zatvaranja :D Bukvalno bi ostao ceo dan. Racunaj da ces sigurno naici na velike kolone koje cekaju liftove ili se spremi da tabanas uz i niz stepenice, visina stepenica je red velicine 10 do 13 spratova. Rudnik je fantazija, vazduh leci, tako da vredi svaku paru i svaki minut. Ako nemas dovoljno vremena, bolje ostavi za drugi put, dugacka ti je ruta bas :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: XT1200Z

Prva i treća slika su predeli blizu Brašova! Skoro bio tamo u odličnom smeštaju (nova gradnja, privatni parking obezbeđen rampom) za trideset i neki € po danu.

 

Smestaj.thumb.png.edad24be97f5f09ac7337ebae25499a0.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 910 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
13 hours ago, the_doctor said:

@Forsberg

Komšija Forsberže onda je ovo za tebe, taman da proširimo priču malo dalje od TF i TA.

 

IMG-4ba3a60f057207cd1a3ca9223c2f96da-V.j


IMG-6e071020e71a7fe4c56a54f035d883cb-V.j


IMG-d9aa2c8488cea384312ae39222c54b57-V.j


 

 

 

Ova poslednja je već bila na listi za posetiti :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 565 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Preporuka i za Apuseni np. 

Odličan asfalt, malo saobraćaja i lepe krivine u dolini a sa obe strane brda pod šumom.

Spavali smo u Cotul Arieșului. Mali hotel u prirodi, sa grejanim spoljnim bazenom i fenomenalnom klopom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 538 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Rumunija je generalno predivna zemlja i za nas standard jos uvek povoljna. Blizu nam je, dovoljno je velika da ne dosadi sve vrlo brzo i ima jako puno predela za istrazivanje. Na zalost jos uvek je potcenjena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 734 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Evo malo materijala sa našeg putovanja, dok ne napišem  putopis...

 

Nazvao sam ga vožnja ispod oblaka,  jer je bukvalno tako i bilo...:jee:

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 910 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
3 hours ago, KILEbg said:

Rumunija je generalno predivna zemlja i za nas standard jos uvek povoljna. Blizu nam je, dovoljno je velika da ne dosadi sve vrlo brzo i ima jako puno predela za istrazivanje. Na zalost jos uvek je potcenjena.

Srećom, kaže se, srećom da je još uvek potcenjena :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1708 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Jel ima neko preporuku za neki restoran u Sebesu gde se uveče može malo sesti pojesti nesto, popiti, s obzirom da je mali grad i prilično mrtav u vecernjim satima?

Poslato sa ELI-NX9 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Nole Bg je napisao:

Jel ima neko preporuku za neki restoran u Sebesu gde se uveče može malo sesti pojesti nesto, popiti, s obzirom da je mali grad i prilično mrtav u vecernjim satima?
 

Sve si sam rekao :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 781 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 3 sati, Nole Bg je napisao:

Jel ima neko preporuku za neki restoran u Sebesu gde se uveče može malo sesti pojesti nesto, popiti, s obzirom da je mali grad i prilično mrtav u vecernjim satima?
 

Mi nismo primetili nijedan restoran tako daje najbolje da imate neku bekap varijantu iz prodavnice. Ako i ima neki restoran ili picerija biće "gužva" kao u cvećari grupe TNT :rolleyes:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Toliko je dobra ponuda da sam ja, na kraju, kupio u PENNY marketu neki gotov sendvič, kao na benzinskoj pumpi što prodaju, i večerao u sobi. :rolleyes:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Da generalno je teško naći da ti sve bude po taman i blizu ali našli smo.Pre 2 nedelje smo drug i ja noćili u mestu Petresti koji je spojen sa Sebešom.Smeštaj "Casa Sommer".

, gazdarica starija žena,priča i Engleski,Nemački natuca još par jezika extra žena.Taj dan je bilo sve popunjeno kod nje a i u razgovoru sa njom mi je rekla da joj je cela sezona uglavnom puna.Preko Bookinga 50 eur+ doručak za dvoje,a motori su sigurni u dvorištu.A preko puta bukvalno par koraka vam je restoran "Casa Simy" gde smo pili kafu,piće i večerali.Zakačite se na wi-fi i preko google translate čitate menu. 

 

20240817_082711.jpg

20240817_082704.jpg

20240816_210647.jpg

Promenio član Djomla199
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
16 hours ago, Nole Bg said:

Jel ima neko preporuku za neki restoran u Sebesu gde se uveče može malo sesti pojesti nesto, popiti, s obzirom da je mali grad i prilično mrtav u vecernjim satima?

Poslato sa ELI-NX9 pomoću Tapatoka
 

Ako spavas kod one zene , sa kucicama , gde spavaju svi bajkeri ovoga sveta, i odakle se krece u napad na TA , ili ti najlepsi put na svetu : Sebes - Novaci , cim izadjes iz apartmana skrenes desno , i posle 200m ces naici na dobar restoran i pravo drustvo... Poznaces ga po :

IMG20220817112326.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Darko, jel ovaj smeštaj? :)

 

IMG-20180822-090648-thumb-jpg-991f81dfcc

 

Pre 12 sati, DraganNS je napisao:

Toliko je dobra ponuda da sam ja, na kraju, kupio u PENNY marketu neki gotov sendvič, kao na benzinskoj pumpi što prodaju, i večerao u sobi. :rolleyes:

Crno na belo:

 

IMG-c1546c7cff16e2d1380713419f16e3b5-V-t

 

 

Ova sexy posteljina je iz tog, gore smeštaja...:hej:

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja