Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
6 hours ago, ZoraNS said:

Gazda nas je na startu častio nekom rakijom koja je bila jaka ko otrov računajući da ćemo okrenuti 7-8 tura, ali niko nije mogao da popije tu rakiju.

Rakija, kaka god da je, a još za DŽ, ispijem i kažem: Dooobraaa!! :oda2:

 

Šalim se, ne znam za Sebeš... Nisam ni imao nameru da ga obilazim. Ali eto, kao što ti kažeš možda ne vredi.

 

Svakako ostaje kao dobra polazna tačka za one koji žele da provozaju Transalpinu, ujutru, odmorni. :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2543 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Mi krećemo u subotu, spavamo u Kladovu.

Nedelja vozimo do Curtea de Arges.

Ponedeljak vozimo TF i spavamo u Sibiu.

Utorak vozimo preko TA i spavamo negde gde nam dune.

Sreda ujutro povratak za Zemun.

Krećemo u subotu jer imamo vremena pa da malo podelimo put, odvozaćemo Kučevo - Rudna glava i tu okolo pa u Kladovo na spavanje.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2920 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

U Sibiu sam. Odoh u grad. Odvozao samo TA, put je odličan. Primenjujem plan B. Sporije putovanje, jer mi žurba ne ide od ruke. Umesto u 9 jutros, krenuo sam oko podneva. 😀😀😀😀

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Da se zahvalim još jednom svima koji su mi rešili neke dileme oko rute. Na kraju smo morali da korigujemo zbog obaveza, kako bi svi mogli da krenemo i svela se na nepuna 3 dana, ali maksimalno lepa. 6 motora, 8 ljudi. Petak krenuli popodne i noćili u Temišvaru. Meni je on simpa grad, sa čak 3 velika spojena trga, ogromnom pešačkom zonom, ima se šta videti.

 

Drugi dan auto put do Deve. Ima deonica gde auto put nije gotov nekih 30 km i tu se skreće na magistralu koja vodi preko brda i tu se pravi ozbiljan čep. Mi smo koristili samu levu ivicu zaustavne trake za probijanje. Da li je pametno ne znam, ali druga opcija je bila čekanje u kilometarskoj koloni. Od Deve išli do zamka Korvin ili Hunjadi i zaista bih svakome preporučio. Prošao sam mnoge zapadne dvorove, ali ovaj ima to što oni nemaju. Neku posebnu mističnost i privlačnost...Od zamka za Sebeš, pa na rolerkoster 67C. Sve već rečeno, meni je ovo popravni posle 8 godina. Lepše vreme, ja sa jačim motorom i mnogo više iskustva, sada mi je legla u punom sjaju. Imali smo sreće da smo kasnili po redu vožnje i krenuli na uspon tek oko 18h, pa gužvi nije bilo. Inače ako je verovati kamerama i mapama, par sati pre toga je bilo ludilo od gužve. Primetio sam neke table da se put zatvara u 21h, da li je svaki dan tako i kako to izgleda nemam pojma, ali treba misliti i o tome. Noćenje Targu Jiu, grad ništa spec, ali ima dobrih klopa i lep park u centru.

 

Treći dan pravac za Turnu Severin i dezert Dunavska magistrala. Što se mene tiče od kako je sređena nema bolje deonice za vožnju ne samo u Srbiji, nego u celom regionu. Kanjon, reka, tuneli, nema puno naseljenih mesta, nema gužve, ukrštanja, radara, dakle obavezno barem u jednom pravcu kada se ide na Karpate.

 

Cena goriva je 1,5 evra u proseku i bolje je nego naše, barem potrošnja tako kaže. Prodavnice i brze hrane slična cena kao kod nas, restorani za mrvicu jeftiniji.

 

Srećno svima koju su tamo ili planiraju na tu stranu. Zaista vredi, a nije mnogo daleko.

IMG_20240730_232618.thumb.jpg.94177e2f07e815b0076c82a0ba377a05.jpg

 

IMG_20240730_232500.thumb.jpg.f82ca8ef2fe6704409cf81e045b869b5.jpg

 

IMG_20240730_232425.thumb.jpg.b105d1ccdd9ab14328718a74952b4516.jpg

 

IMG-c0788683e871fdc867459fb7de34936d-V.thumb.jpg.b54a860077bd6b874c4e855227059ca4.jpg

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2920 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

TF provozan u oba pravca. Na jednom mestu, sa severa na relativnom početku, radovi i regulacija semaforom. Kolona na gore preko 2km. Slobodno ih obiđite i stsnite na semaforu. Odozgo nije bilo više od tri, četiri automobila. Možda je to samo tada, ne znam. Kurta je sačuvaj bože, nema gde da se izađe, ali ima jedan restoran sa odličnom klopom. Kurta vekija. U svakoj kafani ima čorba od škembića. Potpuno drugačija od naše, ali izvanredna klopa. Detalji deugi put. Trenutno sam u Hunedoara, gde je predivan zamak. Put se odužio, proširio, za sada je lepši nego što sam planirao. Uplatitr mts dodak evropa net, 1.5 gb jer radi odličnno i dovoljan je za mape, buking i tako pomalo korišćenje. Sutra TA sever jug i dalje ću videti kuda ću. Pozz svima koji čitaju 

IMG_20240801_221436.jpg

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Preporuka za ovu deonicu:

Screenshot_20240801_230530_Maps.thumb.jpg.184fccb55d066ee913ab08823a7f22d3.jpg

 

Uz napomenu da u Petrosaniju asfaltiraju bulevar. Ali se brzo prolazi.

(danas prolazio tamo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@max80, @misa-pei da li su ovo putopisi u najavi?

Koliko je kostao ulaz u zamak Korvin?

Planiram malo duzu turu kroz Rumuniju za mesec dana pa je TF delimicno uvrsten. Zapravo interesuje me Drakulin zamak koji se nalazi na delu TF-a blizi Kurti Artes ali jos nisam siguran sa koje strane da mu pridjem, zavisi od smera kretanja rute za koji se jos uvek premisljam. Pa su sveze informacije sa celog TF dobrodosle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

I ja ću da ponovim Rumuniju, bio sam 2022,i TF i TA. Ovaj put 3 dana i samo TA. 16/17/18.08. pa možda se vidimo ko naiđe.

 

1.png

2.png

3.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
4 hours ago, Deki Katana said:

@max80, @misa-pei da li su ovo putopisi u najavi?

Koliko je kostao ulaz u zamak Korvin?

Planiram malo duzu turu kroz Rumuniju za mesec dana pa je TF delimicno uvrsten. Zapravo interesuje me Drakulin zamak koji se nalazi na delu TF-a blizi Kurti Artes ali jos nisam siguran sa koje strane da mu pridjem, zavisi od smera kretanja rute za koji se jos uvek premisljam. Pa su sveze informacije sa celog TF dobrodosle.

Ulaz u zamak je 9 evra. Mi nismo ulazili prvo što retko to radim, volim da vidim samu građevinu, vrtove ako ih ima...Drugo treba minimum par sati da se obiđe, to mi je luksuz kada idem motorom, volim da odem što dalje, za predviđeno vreme, koje je za sada prilično malo. Ono što je ispalo sa rute i što mi je žao je rudnik soli u Turdi i tu bih žrtvovao vreme za obilazak.

 

Što se tiče samo ture koju planiraš jako je lepa i šta god odabereš nećeš pogrešiti. Ja bih obavezno odvezao Dunavsku magistralu, ako planiraš dvorce kod Brana, onda u jednom smeru TF, a u povratku na Bran pa Curteu. Ako se vraćaš istim putem ja bih i odvezao TA sam prevoj od Novaci do Obarsie, pa otišao na Petrošani, pa opet dole ka Dunavu. To ti je skretanje od plafon 120km i vraćaš se na isti pravac, a prolaziš najspektakularniji deo TA.

 

Uglavnom ima puno varijacija, ali ono što bih obavezno ubacio je Dunavska i jedan od prevoja, a još bolje ako mogu oba. Ne znam koliko imaš vremena, ali takođe i Bukurešt je jako zanimljiv i lep grad, a odatle može dole na Veliko Trnovo, Burzludžu, Plovdvil i Sofiju. To će mi biti sledeća tura kada opet krenem put Karpata.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@max80, hvala na informaciji za zamak Korvin.

 

Ako nisi pogledao, evo kratke ture kroz Karpate 2019, tako da sam vec bio po predlozenim destinacijama. Promasio sam tada Drakulin zamak na TF-u koji je na juznoj strani, blizi Kurti Artes. Zamak Bran nije Drakulin zamak ali su ga Rumuni tako krstili radi turizma posto je u boljem stanju od ovog na TF-u.

Sigurno da ga je Vlad Tepes koristio Bran ali ovaj na mapi je glavni.

WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 371 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Krećem put Transalpine i Transfagarašana pa me muči jedno a to je da  li krenuti u letnjoj opremi(mesh) ili očekivati neke temperature za zimsku tamo u planinama pa krenuti u nekoj jesenje-zimskoj .Kakva su Vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7000 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kad smo bili na Transalpini, ujutru je bilo hladno. Imao sam aktivni veš, duks i kožnu jaknu pa beše "onako". Drugi put na Transfagarašanu smo gore na vrhu bili u majici i beše vrućina.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1636 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Karpati su lutrija... Ja sam išao krajem avgusta i vozio sam do gore u zimskoj bez uloška, još sa kišnim odelom preko, i bio sam gola voda na vrhu TF. Presvukao sam se u mesh i neki duks ispod, i bilo mi je OK. Sve zavisi kakvo je vreme: računaj bar na 15 stepeni razlike između podnožja i vrha. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1619 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Prošle godine krajem juna, standardna proleće jesen kombinacija i bilo je ok, ali dobro bih se zeznuo da nisam poneo zimske rukavice.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Mi smo imali ludu sreću sa vremenom kap kiše nismo imali. Bilo je više motora, ko god ima prostora treba da bude spreman na obe varijante. Ja sam nosio klasičnu jaknu, koja je air bag pride tako da je prilično glomazna i puna, za drugu nisam imao mesta. U njoj mi je u podnožju bilo podnošljivo na 32 stepena, gore na vrhu na 19 taman. Ali zato nas je poslednji dan sačekalo 36 stepeni posle Dunava, pakao i nervoza od vožnje. Zato kažem ko god može treba da ima i nešto komotno i nešto toplo. Prvi put kada sam bio spičila me kiša i magla na vrhu TA, jako hladno i neprijatno u svakom smislu. A gore se promene 4 doba u 4 sata. 

 

Na prognozu se ne uzdaj na tim visinama, osim dan ranije, ali većina je tada već krenula ili odustala, tako da slaba vajda. Ako najavljuju kišu ceo dan, sigurno će pasti u nekom momentu i treba nešto menjati. Ostalo da li najavljuju periodičnu kišu ili lepo vreme isti ti je đavo može da padne ili ne u oba slučaja. Mi smo krenuli sa prognozom da će nas slaba kiša sačekati na TA. Promenili su je tek kada smo bili drugi dan na putu, a moglo je da bude i drugačije. U junu kada smo se vraćali sa skupa u Trebinju nigde najave ni kapi kiše, pa nas opra nevreme na Tjentištu možda i kao nikada na motoru. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2920 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Stigao kući. Detalji večeras. Pljucnula me kiša na TA, ali nije ni ovlažila asfalt koliko je bila slaba. Sve vreme sam vozio u majici i orkopčanoj jakni i bilo mi je prijatno, čak i malo toplo. @Deki Katana, tražio sam zamak, nisam ga ni video. Javiću ti se. 

Sve u svemu, bilo je superkalafrađilistično 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😂😂😂😂😂😂🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 375 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...
Pre 11 sati, misa-pei je napisao:

Stigao kući. Detalji večeras. Pljucnula me kiša na TA, ali nije ni ovlažila asfalt koliko je bila slaba. Sve vreme sam vozio u majici i orkopčanoj jakni i bilo mi je prijatno, čak i malo toplo. @Deki Katana, tražio sam zamak, nisam ga ni video. Javiću ti se. 

Sve u svemu, bilo je superkalafrađilistično 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😂😂😂😂😂😂🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻🍻

Videh te juče kod tvrdjave Golubac 🤗🤗 bravoooo Mišooo ❤️

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
On 8/3/2024 at 9:23 PM, vazlan said:

Krećem put Transalpine i Transfagarašana pa me muči jedno a to je da  li krenuti u letnjoj opremi(mesh) ili očekivati neke temperature za zimsku tamo u planinama pa krenuti u nekoj jesenje-zimskoj .Kakva su Vaša iskustva?

Prosle nedelje minimalna temperatura (negde oko 8h ujutru) na TA je bila 12 stepeni. Sutradan oko 9 ujutru, opet na TA, je bila 16 stepeni. Oba puta je bilo prijatno, ali malo hladnjikavo. Opet bolje nego 36 stepeni na magistrali do TF.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2920 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ovde pišem sve u sitna crevca.

Obišao sam Alba Lulia. Prekrasan stari grad. Svakako vredi skretanja iz Sebeša. Nije daleko. Spavao u Hunedoara. Ako hoćete da jedete, restorani rade do 10, 11. Posle toga, u velikom gradu koji je glavni grad sreza, parohije, nečega, ima samo jedan fast fud koji radi celu noć. Bezvezni hamburger. 

 

Sledećeg dana TA sever-jug. Vreme mutno, malo me pljucnula kiša, ali nije ni ovlažila asfalt. Sve je bilo perfektno. Stigao do Kladova i tamo spavanjac. Odličan smeštaj u samom centru, 3000 din. Ako se najavite ranije direktno, a ne preko agencije za izdavanje i "bajkeri" ste, 10e po osobi. Šejnjanović. Motori u dvorištu. 

 

Đerdapska magistrala standardno savršena. Toliko od mene. Ako ima pitanja, izvolite.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja