Jump to content

Moto Zajednica

Oborena 3 motorcikla u Srpskih Vladara uBeogradu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Po rečima mnogih očevidaca, policijski auto je ušao celom dužinom u Kralja Milana, samo su stop svetla u Resavskoj. Nema tragova kočenja i sasvim sigurno je ušao na crveno. Naleto je svojim prednjim branikom na motorciklistu, oštetio branik i otkinuo tablicu, a on potom oborio još dvojicu. Motorcikli su išli polako jer su oboreni ležali svega 5 m od linije ukrštanja 2 ulice, odnosno tačke udarca. Ljudi, ovo je ne samo centar ne grada nego države. Ne pamtim kad je na ovoj raskrsnici bio udes a nekad sam tuda išao na posao dok je bilo dozvoljeno skretanje iz tadašnje Maršala Tita u General Ždanovu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Kriv je sto je bio tamo gde nije smeo da bude, na motoru na putu

 

znam kako sudije tumace zakon a to je da postoje dva najveca prekrsaja, prvi je alkohol a drugi je voznja bez kategorije

 

Kao rukovaoc opasnim predmetom, moras imati odredjen nivo obuke za sve(motor,kultivator,visoku pec,industrijske masine) i kao neobucen ne smes ih koristiti.. Po sudskoj praksi, da njega nije bilo(zato sto ne sme da bude tu)ne bi bilo ni sudara.. Na zalost, snosice svu krivicu jer i da je bio registrovan, osiguranje ne isplacuje i ne vazi se bas u ta dva slucaja, pijanstvo i bez kategorije. Njega ocekuje jos regres stete, regres povreda svojih drugara(ako se naplate od osiguranja) i naravno kazna od minimum 1000 evra, zatvor vise ne vazi.. Jbg, tako je

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Evo ovako, da stavimo tačku na Nikoline grehe što je vozio bez dozvole...

 

Supruga je prošle godine imala udes prilikom samoobuke. Raspalio je pik-ap od natrag

prilikom njenog skretanja ulevo. Policija je samoobuku tretirala kao vožnju bez dozvole !? :stabre:

 

U krivičnoj prijavi protiv nje stoji: " ...Učestvovala je u saobraćajnom udesu koji NIJE IZAZVALA vozeći

motocikl bez položene odgovarajuće kategorije za isti..."

 

Dakle ona je dobila kaznu samo za vožnju bez dozvole - 5000 din. ( po starom ZOBS-u ) A lik koji je

raspalio je odgovarao za udes.

 

To je za vožnju bez dozvole. E sad za neregistrovan motor ne znam. Njen motor je bio registrovan uredno.

 

Samo neka su momci dobro - to je najvažnije.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I ja mislim da ne može biti krivac al da je u neobranom grožđu, jeste. Postavlja se pitanje što nema kategoriju i registrovan motorcikl. Jedan od odgovora je zato što je oboje skupo. Ne znam koliko ima dečko godina al je masovna pojava da mladež u srednjoj školi vozi motorcikle bez polaganja iako imaju dovoljno godina. Jednostavno, roditelji ne mogu da im izdvoje tih dvestotinak evra, uvek ima nešto preče. Registracija tek nebuloza. Nije opravdanje, al tako je. (Govorim iz iskustva svoje supruge koja je profesor). Ovo nameće potrebu neke vrste pritiska ili edukacije kroz forum da se eto momci ko Nikola, član BJB, na vreme upozore na moguće posledice ko ova. Sledeće, javlja se potreba za nekom vrstom pravne pomoći. Predpostavljam da ima pravnika i advokata koji bi bili voljni da priteknu u pomoć makar u prvim trenucima i da usmere u valjanom pravcu. Bilo bi još ideja al ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ovako, da stavimo tačku na Nikoline grehe što je vozio bez dozvole...

 

Supruga je prošle godine imala udes prilikom samoobuke. Raspalio je pik-ap od natrag

prilikom njenog skretanja ulevo. Policija je samoobuku tretirala kao vožnju bez dozvole !? :stabre:

 

U krivičnoj prijavi protiv nje stoji: " ...Učestvovala je u saobraćajnom udesu koji NIJE IZAZVALA vozeći

motocikl bez položene odgovarajuće kategorije za isti..."

 

Dakle ona je dobila kaznu samo za vožnju bez dozvole - 5000 din. ( po starom ZOBS-u ) A lik koji je

raspalio je odgovarao za udes.

 

To je za vožnju bez dozvole. E sad za neregistrovan motor ne znam. Njen motor je bio registrovan uredno.

 

Samo neka su momci dobro - to je najvažnije.

 

Samoobuka je voznja sa L tablicom, to je druga prica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 

Samoobuka je voznja sa L tablicom, to je druga prica..

 

Ne ! Tretirana je kao vožnja bez dozvole !!! Išao sam prvo kod sudije da se raspravim a onda i u SUP

(oni su izdali papir o samoobuci koji je plaćen 7700 din ) i džaba...Načelnica službe u SUP-u koja je

izdala potvrdu mi je rekla da samoobuka ne postoji ! L tablica za motocikl se izdaje da bi mogao obuku

vožnje vršiti na svom motoru ( ako ima više od 6 mes. do isteka registracije) ali da vozilo auto-škole

mora biti iza vas. Njene reči: " Taman posla kada bi svako stavio L tablicu na motor i pravac saobraćaj..."

 

Odužih samo iz jednog razloga: I supruga je tretirana kao da je vozila bez dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ovo prvi put cujem..

Sta 15 dana treba da vozi vozilo auto skole iza? :lud:

Buahaha..strasno..

 

Nadam se da ce se ubrzo oglasiti Nikola sa dobrim vestima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

I ja mislim da policajci nece odgovarati. Mozda kod staresine malo i to je to da ne kazem "interno".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

ooo pa to znači da ni plativši reket od 7-soma nemožeš mirno da se voziš...ccc:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ovo prvi put cujem..

Sta 15 dana treba da vozi vozilo auto skole iza? :lud:

Buahaha..strasno..

 

Nadam se da ce se ubrzo oglasiti Nikola sa dobrim vestima..

 

 

Meni samoobuka zvuči sumanuto. Ako čovek koji NE ZNA može sam sebe da nauči za 15 dana, zašto onda postoje auto škole?!? Mogli bi i za kola tako.

Sve u svemu, drugar ovih dana polaže za A, našao je školu koja daje da vežba na njihovom motoru i koliko sam shvatio instruktor će da ide sa njim (verovatno iza u kolima, sumnjam da ga vozi). Baš ću pitati kako ide. To mi deluje skroz normalno. Do poligona ispred instruktora (u kolima), tamo vežbaš, pa nazad.

 

Mada, koliko shvatam, kod nas je dovoljno skinuti i L i registarsku tablicu i ne stati policiji u gradu, pa nemaš brige. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Neverovatno kako objaviše vest. Oni su veštaci pa znaju da su se oni "velikom brzinom ZAKUCALI u punto"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

pazi kako je stoka od novinara na blicu ispričala šta se desilo...

 

novinarski šljam, hajde da ih zaspemo komentarima. Mogao bi i zvaničan dopis osude...

 

Ne vidim sta je toliko strasno napisano u clanku, pa da se krene uvredama. Napisano je da su motocikli naleteli na auto i nista vise. Niko od nas nije posmatrao dogadjaj, pa budite uzdrzani dok ne dobijemo vise informacija o svemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pazi kako je stoka od novinara na blicu ispričala šta se desilo...

 

novinarski šljam, hajde da ih zaspemo komentarima. Mogao bi i zvaničan dopis osude...

 

Ne vidim sta je toliko strasno napisano u clanku, pa da se krene uvredama. Napisano je da su motocikli naleteli na auto i nista vise. Niko od nas nije posmatrao dogadjaj, pa budite uzdrzani dok ne dobijemo vise informacija o svemu.

 

ja verujem mini, serducku, studiu b... pa čak i Kuriru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Pa sam članak je napisan vrlo tendenciozno

 

Naslov je Motociklima u policijski auto

 

Krećući se velikom brzinom, motociklisti su se zakucali u “punto” sa uključenom rotacijom

 

Nigde ne piše da je punto prošao kroz crveno a novinari su već napravili veštačenje i zaključili da su se oni kretali velikom brzinom a motori su završili na pešačkom prelazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Dobri su oni vestaci kada ne mogu da vide da su sva 3 motora ostala na prakticno par metara od sluzbenog Pola... toliko o zdravorazumnom razmisljanju... sramota za Blic kao novine i urednika koji je dozvolio objavljivanje a novinar, on ocigledno i nema srama.

 

Mene plasi da se prica ne zavrsi na tome da je sluzbeno lice krivo za udes sa neregistrovanim motorom kojim je upravljalo lice bez kategorije a da se ovim drugim momcima nametne krivica jer nisu drzali propisno rastojanje jer koliko sam shvatio samo je Nikola imao kontakt sa sluzbenim autom dok ova druga dvojica nisu.

 

Bilo kako bilo, najvaznije je da oni ostadose zivi, bez nekih velikih povreda i da se brzo oporave!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

U Vecernjim Novostima je osvanuo nesvakidasnji clanak, naime opisuje se oba nesreca ali pise da je policijski auto pod rotacijom uleteo u rasrsnicu nepazljivo i da je naleteo na crni motor, a na koji su potom naletela druga dvojica. Ocevici kazu da se se motocikli kretali malom brzinom kao i da su imali stitnike na telu koji su ih spasili (ovo je prepricano sve, nije citat).

Zao mi je povrdjenih momaka i nadam se da ce se ovo posteno zavrsiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Po rečima mnogih očevidaca, policijski auto je ušao celom dužinom u Kralja Milana, samo su stop svetla u Resavskoj. Nema tragova kočenja i sasvim sigurno je ušao na crveno. Naleto je svojim prednjim branikom na motorciklistu, oštetio branik i otkinuo tablicu, a on potom oborio još dvojicu. Motorcikli su išli polako jer su oboreni ležali svega 5 m od linije ukrštanja 2 ulice, odnosno tačke udarca. Ljudi, ovo je ne samo centar ne grada nego države. Ne pamtim kad je na ovoj raskrsnici bio udes a nekad sam tuda išao na posao dok je bilo dozvoljeno skretanje iz tadašnje Maršala Tita u General Ždanovu.

 

Moj drugar je bio na licu nesreće. Videlo pola Beograda da je policijski auto ušao na crveno i udario motorcikl s boka, oguljen branik i otpala tablica sa branika auta. Uvek je na žalost pogrdni stereotip, "velikom brzinom, zakucao" i odma ostali pomisle jedno bar 250 na sat i na zadnjem točku. Muka mi je više od proizvoljnih komentara priučenih i nekvalifikovanih nadri novinara. Ovakva loša vest u novinama ruši sve što je bilo urađeno dobro ovih dana.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja