Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650s

Pozdrav svima. Do sad se nisam oglasavao u ovoj temi, ali sam je prelistao uzduz i popreko sto se kaze i dosta stvari saznao i naucio o Sv-u. Od marta sam ponosni vlasnik S varijante iz 2007 godine  i za ovih 4k km sam zadovoljan, ali je dosao red i da prvi put posetim majstora, kako nisam iz Bg-a ali vec neko vreme zivim tu, nemam bas nikakva iskustva sa njima, pa mi je potrebna pomoc i preporuka, kod koga odvesti motor da se provere i nasteluju ventili, i koliko bi me to zadovoljsrvo kostalo odprilike? Znam da na forumu ima posebna tema o majstorima, ali bi bas voleo od vozaca Sv-a misljenje. Ako post krsi pravila foruma, izvinjavam se unapred.

Promenio član Vladarox

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2758 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Javi se ako ne nadjes majstora u svojoj blizini.

Imamo dosta iskustva sa SVovima. 

 

Usao sam u temu da vam se pohvalim zapravo, jer sam jako zadovoljan kako smo spakovali ovaj put motor za stazu. @Jovan Ristic kaze da smo bas potrefili. Ja sam ovaj put preskocio TD, em sam svez sa povredom em mi je trebao odmor, prosla nedelja je bas bila nemilosrdna, ali smo uspeli ono sto smo pozeleli:

IMG_20230819_002047.thumb.jpg.8b96102648196509d5ae4076ea11f89e.jpg

 

IMG_20230820_013652.thumb.jpg.a9d896bfd883541a14b3b0a39f1c3084.jpg

 

Prepakovane kocnice kpt, poradili smo jos malo na vesanju, stavljena nova guma, lanac i lancanici, namontiran drugi izduv.

Ovaj put nisam dirao karbove, prosli put sam odradio ono sto sam mislio da treba i otvorio ih koliko je to moguce a da ne narusim rad motora.

Tad su stavljeni drugi nogostupi i prebacen menjac na GP shift. Prva gore ostale dole.

Moram vam reci da se malac iako ima oko 70.000 km ponasa sasvim zadovoljavajuce. Agregat je i dalje u pristojnom stanju i Jovan ga arci svaki Track Day. I dalje nema znakova umora. Nakon par padova i jednog dobrog udarca u gumenu barijeru (moja malenkost) je i dalje jedna divna sprava za uzivanje! 

 

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1378 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

E sad sam sve povezao :D

Vas dvojicu ne znam al onog Svorcana znam dobro :D

Ja sam kriv za one nosace klesta sto nisu napravljeni levi i desni, nacrtao sam samo jedan i reko treba levi i desni tj valjda 4 para, zove Svorcan kaze zadavicu te :D  trka za tri dana :D

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 16 sati, RankoBg87 je napisao:

E sad sam sve povezao :D

Vas dvojicu ne znam al onog Svorcana znam dobro :D

Ja sam kriv za one nosace klesta sto nisu napravljeni levi i desni, nacrtao sam samo jedan i reko treba levi i desni tj valjda 4 para, zove Svorcan kaze zadavicu te :D  trka za tri dana :D

Ti si taJ!

 

Montiram nosače čeljusti i vidim nešto ne valja. Ranko me gleda, zna da nisam glup, bar ne tako jako. Reko dođi Ranko ovamo, da li sam ja glup ili su ovo sve levi nosači? Gleda, gleda, okrećemo sve moguće i nemoguće varijante, kaže, jesu.

 

Zovemo Svorcija u nadi da je greškom poslao samo leve. 

 

Svorcan: JAOOOOOOOOO ZADAVIĆU GA.

 

Rešenje je bilo, Jovan ujutru gasss za NS po originalan nosač, vraćanje, montaža i SV bio spreman za TD. Prvo kočenje je bilo toliko jako da su me redari vadili iz satova, zaglavio sam se između 9 - 10.000 O/Min na satu :D 

 

Sad imamo setova adaptera koliko hoćeš kad si ponovo uradio :D 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1378 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

E bas tako, taj sam :D

Moje je bilo da ih precrtam i posaljem da se rade, radio je drugar, jos napisem treba 4 para, levi i desni su, imas crtez samo za jedan, proslo neko vreme, odradjeni nosaci, stajali tako neko vreme, dodje vreme za montazu eto problema :D
A to Svorcan sto je reko znam tacno kako zvuci :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Neko da prodaje proverenu mašinu prve generacije? Preferiram N, ali može i S. 

 

Jurim neko vreme ovaj model, a primercima sa oglasa nisam preterano zadovoljan. Ipak bih da kupim nešto sa poznatijom istorijom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 10 sati, Luka9905 je napisao:

Neko da prodaje proverenu mašinu prve generacije? Preferiram N, ali može i S. 

 

Jurim neko vreme ovaj model, a primercima sa oglasa nisam preterano zadovoljan. Ipak bih da kupim nešto sa poznatijom istorijom. 

Što se mašine tiče, to ne može da crkne ili jako retko. Gledaj samo da je na oko dobar.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja