Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kakvo god da je sediste, mora snajka da nauci da se drzi i nogama da ne kliza ka vozacu. A to je zahtevno za suvozaca. Umori se poprilicno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N
On 2/16/2022 at 9:40 AM, Luka94 said:

Malo sam podmladio sv-a. Bolje receno obradovao sam guzicu :)

Palo je novo sediste sa (ne)klizajucim mat. i mem. penom nisam hteo da ga kitim sa savovima ili nekim vezom tako da je klot. 

Juce je bilo vatreno krstenje, tura od oko 300km i moram reci da sam prezadovoljan. Razlika je drasticna i sad je jos vece uzivanje u voznji, nema nikakv pritisak na guzicu.

Sediste za suvozaca je dodatno malo podignuto, da devojka ne bi klizala ka meni. To nisamo jos isprobali, ali mislim da ce biti zadovoljna.

IMG-b72d0b0e4db850f40374ac942348fb00-V.jpg

IMG_20220212_121222.jpg

IMG_20220212_121226.jpg

Gde ima da se kupi ovaj materijal za sedište?, Došlo vreme i ja moje da presvučem, vozačko otišlo, suvozačko je ok. Da se opet malo poigram sa starom singericom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Zavisi u kom stanju je agregat.

Alekrea bas nisam skontao ali dobro.

Ako nije mnogo "potrosen" i nema 50-60.000 km, 7100 motulov. Blago je tvrdji menjac neko sa Ipone i Repsol, ali se u SVu dokazalo da klipno-cilindarski sklop fantasticno radi sa tim uljem.

Ako ti trosi full sint (7100) toliko da na 6000 km moras da dolivas, onda probas da dignes gradaciju, ali ostanes na 7100.

U slucaju da i to trosi, prebacis ga 5100.

Moj SV K1 o dalje od zamene do zamene ne trosi da mora da se dolije, sipam mu 5100, 10w-40. Ima oko 70.000 na satu, mojih preko 40.000.

Nikad nikakava intervencija. Cak ni zazori na ventilima nisunstelovani, samo provereni.

Menjan regler, uradjeno kpt sredjivanje karbova pre jedno 20.000. Tas su i zazori provereni.

Ulje menjam na 4500-5000 ili na godinu dana.

Ako ti iole znaci odgovor i moje iskustvo.

(Odrzavam trenutno vise od 10 komada k1 serije, par stromova, i par K2.)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa nema šta tu posebno... 

 

5100 je ulje koje je dobro za većinu korisnika. Otuda i najveća popularnost te serije. Ja ga nikada nisam sipao zato što košta kao i litar vrhunske sintetike. Po ceni od oko 1700 dinara litar, bolje ići na seriju 7100. Ko može i hoće da plati kvalitet. Ja bih za 7100 dao te pare, ali za 5100 ne. Tu je Comp4 za 1100 dinara, Shell Advance Ultra za tu oko 1000, ELF Moto 4 Tech, itd. Ima tu još ko da se navede, nego ne mogu da se setim iz glave jer evo već skoro 10 godina imam ustaljenu praksu oko ulja i uopšte ne gledam ni levo ni desno kad dođe vreme za zamenu.

 

Istina je da nema ulja koja je previše dobro za neki motor, ali valja proceniti sopstveni način eksploatacije pa po tome izabrati. Treba da se štedi, ali pametno.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Od kada sam kupio polovan motor(2012) sipam samo 5100 15w50,na pocetku koliko se secam je bilo na Motulovom sajtu da se sipa 5100(10w40),ali posto je moj motor presao tada 20000(sumljam da je prava kilometraza)ja sipam pomenuto 5100 ulje(nikad nisam imao problema da mi motor trosi ulje).Medjutim zadnjih godina je prva opcija 7100 na sajtu pa razmisljam da li da probam i sipam 7100 ali i dalje 15w50 ili da ostanem pri staroj 5100 15w50 gradaciji i ne eksperimentisem nista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Da ne filozofiram previse. Kod maziva su bitni standardi. API oznaka je jedna od njih. 

Gradacija se vezuje za temperaturu (ambijentalnu) i svako uputstvo ima tabelu gradacija u odnosu da ambijentalnu temperatutu.

S tim, da kada agregat pocne da trosi ulje, mi prelazimo na drugu gradatitivnu vrednost kako bi se potrosnja ulja smanjila. (Ono "w" u oznaci znaci winter-hladno; sva ulja sa dve oznake gradacije su multigradna od-do).

Ako trosi 10w-40, prebacimo se na 15w-50 npr. Manje ga trosi jer je viskozitet na gornjoj granici manji ako je 50 (sporije teče ulje) nego ako je 40. (Kod nas kazu gusce ulje). 

 

5100 motulov je za SVa prve generacije sasvim zadovoljovajaci. Polusintetika. Ja ga vozim na tom ulju 42.000 km a imao je 32.000 km kad sam ga kupio pre 11 god. I dalje ne dolivam (10w-40) od zamene do zamene na 5000 km. Spusti mi od 1 do 3 dl, zavisi koliko sam bio na stazi, vetru, otvorenom putu. 

 

7100 je bolje ulje sa visim standardima, sinteticko, ali ako ti trosi 15w-50, onda nemas sta da trazis u full sintetici, jer jednostavno ne postoji toliko viskozno sinteticko ulje. 

Gornja granica je 40 kod ulja koja nasim motociklima odgovaraju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Najcesce trosi na gumicama ventila, ali zna i da bude potrosen sklop klip/cilindar.

Hoce da trosi i ako nije dobro nastelovan, ali ne toliko kao kao je potrosen.

Ali SVovi/Stromovi 650 generalno troskare ulje. Neki od prvog dana. I ako potrosnja nije velika, obracati paznju da ne ode na minimum ili ispod, i kilometre pod guzicu bez brige. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
16 hours ago, Kele101 said:

Znaci ako trosi 15w-50 sledeci korak je otvaranje masine?

Odnosno nesto treba da se menja od delova

 

 

 

Ne mora da znaci uopste. Probaj da promenis ulje. Ja sam u GPZ-a sipao od prvog dana 15w-50 i sa nekim brendovima je trosio vise a sa nekim poprilicno manje, verovatno u granicama normale. Najgore mi se pokazao Bardahl XTC i neki polu-sinter Ipone. 

Najbolje Silkolene Comp 4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Istekla mi registracija prosle nedelje. Nigde u krugu od 30km ne rade tehnicki za motore. Jel zna neko da li u NS radi neki tehnicki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@Kele101
-Auto servis Zoran, Preradovićeva, Petrovaradin
-Trijumf021 (Šajkaška ulica)
-Auto rad (na dve lokacije Ilirska i Somborska ulica )

i pored picerije Ćao kod socijalnog (ubi me, ne sećam se naziva, može se izguglati..)

Svakako svuda se zakazuje, tako da kad pozoveš, potvrdićeš ;)

edit: bačka palanka:

WWW.SPEEDTRADE.RS

Tehnički pregled, registracija svih vrsta vozila, baždarenje tahografa, atesti i reatesti plinskih uređaja, izdavanje registracionih nalepnica bez odlaska u MUP
Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Ovi u Palanci trenutno ne rade registraciju motora. Odnosno svi koje sam zvao su od pre mesec dana obustavili tehnicki za motore. Hvala za spisak. Zovem sutra pa da vidim sta kazu u NS

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 8

Da li neko ima preporuku za akumulator?  Na kp sam snimio exide. 

U subotu imam voznjicu, tako da sutra mora da nabacim neki. 

Ovaj moj se naduo, nema mu spasa. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Exide je sasvim OK. Kod mene radio 7 god.

Ali ako se naduo, proveri punjenje.

Gotovo sam siguran da prepunjava, a onda ti dzabe nov aku, zaklace ga u roku od par sati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 8

Nista onda ne trazim dalje, uzimam exide.

Dada obavezno ide provera punjenja. Iskreno se nadam da je samo aku, to mi najlaksa u suprotnom je sve maltretiranje. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Suzuki sv 650

SV 650 naked na prodaju. udaren napred oštećene vile, satovi, malo iskrivljen korman, nosač fara (far je čitav) , nogostop i poluga menjača. za sve ostale informacije telefon 063/ 63 7997

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Imam problem sa saug-om,kad upalim motor(hladan) ne odradi svoje nego moram da malo potpomognem tako da drzim gas dok se malo ne zagreje.Da li je neko imao problema sa njim,neka pomoc u pitanju je Svsk5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S
Pre sat vremena, Disko Nindža je napisao:

Zapusena je ler dizna, skines karbove, rastavis, povadis dizne, ocistis, sastavis i vozi misko :)
 

Ako sam lepo razumeo,treba da skinem karburator ,rastavim i ocistim dizne...ali ja nemam karburator?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

E jbg, sto ne rece da je u pitanju noviji model sa ubrizgavanjem.

Koliko sam skonto ako EFI motor ima saug, on je u sustini vezan za gas sajlu pa simulira kao da si malcice dao gas, tako da proveri tu sajlu kako stoji, mozda je zalavljena, otkacena, popucala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja