Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Mislim da sam nasao "uzrok" problema.Kupio sam pre neku godinu na Aliju pokazivac stepena prenosa i on se kaci direktno na dzek(nema nekog budzenja),e sad kada njega skinem sa dzeka motor bolje radi.Pretpostavljam da on crpi previse struje pa motor na leru slabije radi dok se ne zagreje(jer je akumulator stariji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
On 3.4.2022. at 10:45, nikolaobr je napisao:

SV 650 naked na prodaju. udaren napred oštećene vile, satovi, malo iskrivljen korman, nosač fara (far je čitav) , nogostop i poluga menjača. za sve ostale informacije telefon 063/ 63 7997

Koliko para, može neka slika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
Pre 9 sati, Jovan Ristic je napisao:

Koliko para, može neka slika?

Cini mi se da je to ovaj oglas. Mozda gresim.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki sv650, 2001. godište, Naked, vozilo prešlo 32000 km, Obrenovac. Cena 1.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 19 minuta, djuraz je napisao:

Cini mi se da je to ovaj oglas. Mozda gresim.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki sv650, 2001. godište, Naked, vozilo prešlo 32000 km, Obrenovac. Cena 1.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

Verovatno jeste, hvala!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Mozda glupo pitanje, nisam hteo da otvaram novu temu zbog toga.

 

Rucica kvacila je krenula da me zeza, nece pod svakim uglom kad je stisnem da se upali motor, nego moram vise puta dok ne pogodim tacno mesto (sajla je nova). Labava je rucica dovoljno da moze da se vrati sama kad je pustim, ako stegnem sraf vise, nece ici sama do kraja.

 

Na rucici cujem blago krckanje sajle kad je povucem, iako je nova, stavio sam je pre nedelju-dve, a ne zapinje nigde, gledao sam. Takvo krckanje obicno traje par nedelja dok sajla ne pukne, takvo mi je iskustvo bilo ranije. Ovo je vec drugi ili treci put da mi sajla puca u zadnjih godinu dana i to svaki put pukne na samom vrhu kod rucice. Kad sam nosio sajlu kod Sinise da mi napravi novu, rekao je da verovatno nije nesto kako treba sa ruckom.

 

Svestan sam da te napravljene sajle krace traju od originalnih, ali opet mi je neverovatno da mi ovoliko puta pukne, ova sada je krenula da zeza odmah nakog sto je montirana. Zvacu sumar da porucim novu svakako, nego se svaki put zaletim za ovu kao hitno resenje, jer ne mogu da cekam 10+ dana da stigne nova.

 

Da li ovde moze nesto drugo da pravi problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Trebalo bi par stvari tu da vidiš.

Biće da je motor bio na zemlji...levom stranom i sad zahebava komanda kvačila. Da se vidi da nije kriv nosač ručke, onda da testiraš i mikroprekidač koji se nalazi u njemu (nosaču)...zatim i samu ručicu i konačno sajlu. I to ne samo sajlu već i bužir. Džaba se gura nova sajla u oštećen bužir. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, gox said:

Moze predlog za akumulator za Suzuki SV 650N, 2004 godiste?

Može. LandPort. LP 

Među jeftinijim, a radi poso. Proveriti odma i regler i nemaš jeda.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Dimenzija: 150x87x130

koliko vidim, to su dimenzije za moj SV

 

Landport YTX12-BS 12V 10Ah

ŠIFRA: 2286 

PROIZVOĐAČ: LANDPORT 

Stara cena: 4.542,00 DIN

Internet cena: 4.087,80 DINPopust-10%

dimenzije

 

152.00 × 88.00 × 131.00 mm

Dal moze ili da trazim skroz moje dimenzije?

 

 

Promenio član gox

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Pozdrav društvo, imam mali problem, SV 650 N 2003. ponekad dok je zagrejan krene da spušta obrtaje na ler gasu i ugasi se, upali ponovo ali pod gasom, nervira što moram tako da ga držim na gasu, sednem, popijem kafu, upali i radi normalno, da li je neko imao sličnih problema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Inače, kupio ga prošle godine, krenuo da sređujem za sebe, rezervoar bio ulubljen, ispravio i ofarbao celog, naručio iz Louisa vizir, svećice, retrovizore, nabacio slajdere sa Alija, ručice i tegiće, registrovao pre par dana, i onda saznam da idem na Aljasku za mesec i po, i ostajem tamo 5 meseci, od vozanja nista ove sezone, stavljen na oglase

 

 

20220330_164328.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Rešio problem, glupost, ujutro kad ga upalim radi na 1300 obrtaja, sedam i idem do posla, isto tako i kada se vraćam, pali i radi najnormalnije ali kada se zagreje padaju obrtaji i gasi se.Danas primetim na semaforu da ler gas kad je zagrejan stoji na 800-900 obrtaja, nije se ugasio, radi loše i trokira, dođem kući i podignem obrtaje na 1300, obrnem dva kruga za svaki slučaj, sve superiška.

E sad, da li su obrtaji pali sami od sebe zbog vibracija ili se neko našalio, pitam se pitam???

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Ja sam na svom crnom ler podesavao na 2 nedelje - zasto nisam ulazio u problematiku, ali sam uvek nosio mali srafcigercic sa sobom ispod suvozackog sedista :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Probaj da podesis TPS senzor ako je potrebno. Prvo proveri da li je trenutno u dobrom položaju. Imaš ovde objašnjeno kako se to radi.

 

Promenio član Overpressure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 8

Upravo registrovan:jee1:

Bg, izaslo me 21300din. 

Malo je bilo povuci potegni, auspuh , nosac kofera, vizir ali proslo je . :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA
On 19.4.2022. at 7:54, pronto je napisao:

Trebalo bi par stvari tu da vidiš.

Biće da je motor bio na zemlji...levom stranom i sad zahebava komanda kvačila. Da se vidi da nije kriv nosač ručke, onda da testiraš i mikroprekidač koji se nalazi u njemu (nosaču)...zatim i samu ručicu i konačno sajlu. I to ne samo sajlu već i bužir. Džaba se gura nova sajla u oštećen bužir. 

Prespojio sam zice u konektoru za mikroprekidač i sad pali svaki put normalno. 

 

Skinuo sam i mikroprekidač malo da ga pogledam.

 

Nisam se usudjivao da ga otvaram skroz, jer vidim da unutra ima neka opruga, pa me strah da posle necu moci da ga sastavim, a i drze ga neke zabice koje bih mozda slomio pri otvaranju.

 

Vratim ga posle na motor, i sad nece uopšte više da pali sa tim prekidačem... 

 

Je l' taj prekidac može da zeza ako je neka prljavstina usla unutra ili nesto drugo moze biti uzrok? Ne znam da li bi mogao u nesto da ga potopim, da izbegnem otvaranje istog.. 

 

Da li ima neka losa strana kad se prespoji taj konektor? Kapiram da je taj prekidac tu sa razlogom.. Verovatno da ne skoci motor pri paljenju u brzini ako se ne drzi kvacilo? 

 

Čitao sam negde i da motor troši više goriva kad se prespoji taj konektor, a ima direktno ubrizgavanje, jer kompjuter onda misli da je kvačilo stalno povučeno. Da li to isto može napraviti neki problem, sem malo veće rupe u džepu zbog potrošnje? 

 

IMG_20220602_094251.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ti prekidaci znaju da crknu s vremena na vreme, ali nisu skupi. Moj ti je predlog da kupis nov i mirno spavas.

A inace je tu kao safety feature, iz bezbednosnih razloga. Mnogi motocikli ga nemaju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Fazer 8

Ja sam nosio zicicu u dzepu i palio motor na zicu dok mi nije stigao prekidac. Naravno prekidac sam uzeo nov i vise problema nema.

Naravno nemoj paliti motor bez kvacila ako je u brzini.:jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Mislim da ima i neke veze sa ubrizgavanjem ako se dobro secam, koriguje nesto sitno kad je stisnuto kvacilo u voznji

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Suzuki Gs500

Pozdrav braćo bajkeri.

Uzeo sam pre mesec dana SV650s k5 i imam problemčić. Ima tendenciju danmu obrtaji padaju do 1000 i jednom se desilo čak i ispod da padne pa se motor ugasi. Jebeno je kad mi se to desi pri isparkiravanju ili u koloni. Ja sam ga nakačio na dealer mod i pokazuje mi da je tps u dobrom položaju i da nema greški. Ima li neko iskustva? I takodje potrošnja mi je oko 7-8 litara što mi malo deluje mnogo za ovaj motor

Promenio član Jaki333

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Njemu ler treba da je 1350o/min +-50.

A potrosnja jeste visoka, ali ako ga jako napinjes, to je to. Ako vozis normalno bude oko 5-6 l.

Ja bih ocistio usisna tela, dizne, i uradio sihronizaciju.

Kod njih hoce rezervoar da zardja, pa da pumpa bude u problemu zbog prljavstine, pa valja i to preventivno ocistiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

IMG_20220606_011704.thumb.jpg.dbc26d3ac08cad72564d74003f3a2007.jpg

Imamo jednog lepog SVa na prodaju.

22740 km.

Potpuno fabricko stanje, svaki sraf. Sve!

Radi fantasticno!

Pneumatici Pirelli Angell ST, stari 10 god. Toliko je covek posedovao motor, vozao ga bas malo, pa nije imao potrebu da ih menja. 

Alu delovi su dosta oksidirali. (Prednje vile, dekle koje fabricki nisu farbane nego su Al)

Lanac i lancanici su isto oksidirali, to ce da bude zamenjeno.

Motor sutra ide na homologaciju, kad svi papiri budu gotovi znacu da napisem cenu.

Bice korektna za tehnicki perfektan motor sa blagim estetskim manama (plastike, sedista, fuzasteri su kao iz fabrike, bukvalno)

Ako ima zainteresovanih, javite.

 

Edit:

Motor ima i poklopac (umesto) zadnjeg sedista i ralicu u fabrickoj boji, ali nije na motoru zbog homologacije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja