Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650/s

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4600 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 13 sati, nemanja2 je napisao:

Pozdrav, na koji pritisak duvate gume za sv650s? Covek od kojeg sam kupio kaze 2.1, moj mehanicar 2.5 a video na netu da neko stavlja i 2.8 bar-a.

Danas sam naduvao na 2.1 bar i posle voznje od 20km sam proverio bilo je 2.3 bar-a. 

Inace gume su power pilot 3 2ct

Gume UVEK ali UVEK podešavaš prema preporukama proizvođača za tu specifičnu gumu koju koristiš. Gledao sam kako ljudi podešavaju pritisak prema preporuci koja stoji na motoru. Motori su često 15+ godina stari i iz fabrike su izašli sa drugim gumama.

 

Da ne tupim, za Pilot Power 3 je 2,2 - 2,3 napred, 2,5 pozadi na hladnim gumama.

 

Normalno je da ti je skočio pritisak sa 2,1 na 2,3 kad se guma zagrejala malo. 

 


EDIT: Da ne dođeš u zabunu kad tražiš podatke, tvoja guma je Pilot Power 3 (2CT je komponenta)

 

To ti kažem, jer je pre Pilot Power 3 postojala Pilot Power 2CT guma (koja je baš nosila oznaku 2CT). Da znaš kad tražiš preporučene pritiske. 

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 562 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
14 hours ago, nemanja2 said:

na koji pritisak duvate gume za sv650s?

Moj SV, 2017, po preporuci fabrike, 2.25/2.5 bara. Ne dopada mi se bas kako se ponasa na izuzetno malim brzinama, pa sam poslusao savet iz Motorad testa i prednju vozim na 2.4. Zadnju gumu nisu pomenuli   pa na svoju ruku odlucio da pumpam na 2.6. To mu je kao nekih 5% vise od preporucene vrednosti fabrike. Posle voznje gume imaju neku finu temperaturu, tako da mislim da sam pogodio pritiske.

Inace, pre nekoliko godina naleteo sam, na netu, na neke preporuke (covek kao radio sa gumama u neki tim) i ide nesto ovako

- ako posle voznje guma ima veci pritisak za 5-7% , to znaci da su bile nedovoljno napumpane hladne

- ako je pritisak ispod tih 5-7% , to znaci da su bile prenapumpane na hladno.

Ne zaboravite da sa gumama ima vise varijabila i da nije samo matematika u pitanju.  Stil, brzina, podloga, suspenzija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Pozdrav, da li neku zna koliko inače na sv drži saug? Jako kratko mi drži. Tipa 15-20 sekundi i spusti i radi na oko 1000 obrtaja. Posle kad se zagreje obrtaju su stabilni i oko 1300. SV 650 s 2005 model.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Slicno je i kod mene,mislim da je to ok.Kad je hladan i ne palim ga duze vreme preko zime,dok se ne zagreje pada mi na 1000 obrtaja,kad se zagreje na 1300.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Kod mene bukvalno drži na 1500 15-20 sekundi i pada na 1000. Posle kad se ugreje radi okej. Na svim drugim motorima do sad mi je drzalo najmanje 3-4 minuta možda i više. Hvala svakako za info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Novi info:

Juce zamenio svećice, jedna bila bas istrošena, i odradio sinhronizaciju. Motor drastično promenio rad (na bolje). Jutros upalio i posle 20ak sekundi spustio obrtaje na 1300 i tako i ostao i kad je vruć. Nema više propadanja ispod na 1000. I dosta su se smanjile vibracije. Ako nekom znači info.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4600 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, nikolavik je napisao:

Novi info:

Juce zamenio svećice, jedna bila bas istrošena, i odradio sinhronizaciju. Motor drastično promenio rad (na bolje). Jutros upalio i posle 20ak sekundi spustio obrtaje na 1300 i tako i ostao i kad je vruć. Nema više propadanja ispod na 1000. I dosta su se smanjile vibracije. Ako nekom znači info.

Još kad bi uspeo da skineš injektore i opereš, bilo bi sigurno još bolje. Sinhronizacija i svećice znače. Proverio filter vazduha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
Još kad bi uspeo da skineš injektore i opereš, bilo bi sigurno još bolje. Sinhronizacija i svećice znače. Proverio filter vazduha?

Filter stavio nov naravno. Nešto me strah da skidam injektore. Videću kako se ponaša prvih par stotina km. Danas sam prešao 100km i lepa razlika u radu.



Jedna svećica je bila ok al druga bas istrošena.


Sent from my iPhone using TapatalkIMG_5901.jpgIMG_5900.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4600 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Da pogađam, zadnji cilindar potrošenija svećica? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4600 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, nikolavik je napisao:

Upravo tako haha. Jel to normalno znači?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeste, jer se više greje nego prednji. Kada budeš želeo veći servis, proverio bih i zazore ventila. Verovatno su u toleranciji, ali čisto da odradiš i to. Moj SV za stazu kad smo proveravali zazore, bili su u tolerancijama, što je bilo iznenađujuće za toliku kilometražu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
2 hours ago, nikolavik said:


Filter stavio nov naravno. Nešto me strah da skidam injektore. Videću kako se ponaša prvih par stotina km. Danas sam prešao 100km i lepa razlika u radu.



Jedna svećica je bila ok al druga bas istrošena.


Sent from my iPhone using TapatalkIMG_5901.jpgIMG_5900.jpg

Jovan prestao da se cima kad je skinuo jedno 30 komada. :jee:

Lose radio cilindar, bas lose.

Sihronizacija i nove svecice ce da poprave bar 80%.

Videces... Lepsi odziv na gas i manja potrosnja. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Beograd, Vladičin Han
  • Motocikl: sv650s
1 hour ago, Motorcyclist said:

Zasto je SV1000 relativno jeftin model i cesto kosta isto kao i SV650?

I ja sam se isto pitao dok sam trazio sv..

Takodje, koliko god da je malo sv650, jos manje ih je u verziji 1000. 

Po meni vrlo zanimljv motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: SV650
14 hours ago, Motorcyclist said:

Zasto je SV1000 relativno jeftin model i cesto kosta isto kao i SV650?

Moj majstor kaze da SV1000 nije ni priblizno pouzdan kao SV650, mozda je do toga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6833 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije se taj motor primio na tržištu. Šta ga znam... Ja bih mu najviše zamerio što je Suzuki toliko uštrojio taj motor iz TL-a. Ne mogu da zamislim kakav bi to huliganski motor bio da su ostavili čistokrvni agregat. Daleko od toga da je taj motor zajebancija. Poreklo mu se itekako oseti čak i u Stromu 1000. Sa druge strane, 650 je bio ogroman uspeh pa je 1000 ostao u senci kao što se desilo i sa Stromovima. 

 

Tu i tamo 1000 ima neke bolesti, mada su sve poznate i da kažem relativno lako rešive. Korpa kvačila, cilindar kvačila, hoće i magnet da im se odlepi... Sve u svemu, mislim da je to okej motor za relativno male pare.

 

Retka i lepa verzija sa GSXR kolor šemom:

 

a8f22a45-0134-5f3b-9f94-8deee06e4586

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4420 postova

 

 

Nahvali ga brat. 
Sad ja pitam, zasto se ovaj motor bas ne prodaje toliko lako? :D Rekao bih da se 600ke od 4 cilindra malo brze i lakse prodaju.
Povoznost definitivno najveca pohvala, zamerka kocnice i VIBRACIJE.

Promenio član Motorcyclist
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N
Pre 5 sati, Motorcyclist je napisao:

 

 

 

Zato što mu je na 150  duša u nosu. I zamisli sad da te u kafani pitaju koliko ide? I ti moraš da kažeš manje od 200. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4420 postova
18 minutes ago, ZoranP said:

Zato što mu je na 150  duša u nosu. I zamisli sad da te u kafani pitaju koliko ide? I ti moraš da kažeš manje od 200. 

Ja sam na 130 vec na limitu komfora 😁

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2731 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
1 hour ago, ZoranP said:

Zato što mu je na 150  duša u nosu. I zamisli sad da te u kafani pitaju koliko ide? I ti moraš da kažeš manje od 200. 

Ako je S pipne 220 km/h na satu. :jee1:

SV nije motor za kurcenje pred drugarima bajkerima, tipa vozio sam 299. Nije ni picolovac, to mora na spiku. Jbg ... 

To je motor koji se lepo vozi za jako malo para i odlican je za uvezbavanje i uzivanje.

Pri tom, sa sposobnim jahacem je ozbiljan fun bike i u gradu i na stazi.

 

Ko ocekoje od njega neke performanse, nije pogresio, posto mu je ubrzanje na kratko poprilicno zavidno, ali krajnja brzina mu je mala. 

Do nekih 140 km/h mu vecina motocikala od 600 ccm gleda u rep. Posle se stvari drasticno menjaju. :jee:

I da, morate da pazite na 00 kad pustite gas. :tras2:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4420 postova

Ja sam navikao saltati i cesto kočiti/usporavati kvacilom na 2 cilindra. Spustim u nizu, otpustam kvacilo. Ne znam koliko zabada motorno kada se tako vozi, kontam da nije bas da blokira tocak osim ako se nesto ne ludirate i preterujete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Danas sam gledao novi SV , ako se steknu uslovi ( da zena ) eto mene kod vas . Bas mi se svideo .. Mada se lomim izmedju SV i Gladiusa
I da pohvalim Eurosumar , i ako je guzva oko sajma prodavac mi se bas posvetio 
 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja