Jump to content

Moto Zajednica

OCRNISE NAS NA STUDIJU B

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam razmišljao o onome što je Koča rekao, o trolovima, jednostavno neću da prihvatim činjenicu da postoje uvek kad je nešto pozitivno u pitanju.

 

Moram da se postavim džentlmenski, u svom duhu. Ja sam Jecin post shvatio kao iznošenje jedne bolne činjenice da ih sve bole uvo za nas motorcikliste i da možemo da dubimo na trepavici, ništa se neće promeniti. Davao sam krv nedavno u zrenjaninskoj bolnici, imam 300 m od zgrade cenjenog prijatelja iz neke druge priče, doktora u toj bolnici. Javio sam mu se da sam tu, da dajemo organizovano krv kao motoristi i da bi možda svratio do njega jer se inače nismo videli neki period. Samo sam dobio kratko OK, a očekivao sam da će doći, jer može i u papučama, em što sam ja tu, em je moto DDK, em je njegova bolnica. Nit je bio nit je pitao jel dolazim. Sledeće, drugi moj drugar, takođe doktor u Beogradu, mi je reko, što nisi došo u moju bolnicu da daš krv. Znači, uošte ga ne zanima akcija Motorciklista.On inače smatra da sve dvotočkaše treba istrebiti i kad neko nastrada uvek kaže da je to zasluženo. Mnogi će da kažu, ma baš me briga šta drugi misle, i ja bi, al kad ne bi imao ikakvog dodira sa njima, a znamo šta znači to u saobraćaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Pokušavam da shvatim šta je glavna poenta Jecinih komentara, a pre svega šta je poenta da se neko registruje na forum sa tako prozaičnim (vec vidjenim) predstavljanjem i da, kao početnik u moto svetu ''uleti'' pravo baš u ovu temu...i lomim se između sledećih mogućih Jecinin stavova i motiva:

 

a) suviše grubo i neprimereno ste reagovali prema autoru emisije i Studiu B

b) niste trebali uopšte da reagujete

c) uzaludno je i nepotrebno organizovati humanitarne akcije ako RTS, CNN i BBC ne vrše direktan prenos sa lica mesta

d) dosadno mi je na mom forumu jer tamo nema nikoga pa sam se registrovao na BJBikers jer tu uvek ima nekoga

e) ljubomorna sam na to što je Studio B ovako brzo i efikasno uvažio Pablov demant pa bih da istresem malo svoje frustracije zbog toga na BJBikers forumu jer na mom to nema ko da pročita

 

 

nedostaje jos samo ona stavka, koju uglavnom treba zaokruziti na testovima:

 

f) svi navedeni odgovori su tacni

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Na stranu sta Jeca kaze i misli, jel druga emisija snimljena ili ide uzivo? Ako je vec snimljena jel moze da se zna kako je proteklo i sta se govorilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

I jos nesto, ako se humanitarne akcije organizuju samo da bi se nekome pomoglo, sto se onda zovu novinari da bi pisali clanke ili pravili reportaze?

 

Davno sam već pisala da ne želim nekoga da teram da bude human. To je nešto što se nosi u srcu i prepoznaje među ljudima. Evo, ja stojim zajedno sa još par ljudi sa foruma ,iza organizacije većinu humanitarnih akcija koje su pokrenute na ovom forumu. Sad da se sretnemo u gradu tu činjenicu sigurno ne bi znala!! Mi se medijski ne eksponiramo jer ono što radimo i posvećujemo svoje slobodno vreme je iz želje da bar ( kako si ranije rekla, par puta godišnje), izmamimo osmeh i donesemo bar jedan sunčan dan onima kojima je to najpotrebnije. Da li misliš da ljudi na dedamrazijadi dolaze na -4 na motorima samo da bi bili medijski propraćeni? To su ljudi koji kada jednom kroče iza kapije doma u Sremčici i Kulini,ne mogu a da ne puste suzu. Tada, počinju da gledaju na život drugačijim očima i postaju obazriviji prema životu, prema ljudima!! Eto,bar jedno dobro koje donosi humanitarna akcija!! Nema veće satisfakcije od one kada se sretnete sa tom decom i kada vidite sa koliko ljubavi i radosti oni nas dočekuju svake godine!! Ni jedna kamera to ne može da zameni!!

 

E sad, zašto se zovu novinari da bi propratili takvu akciju? Pa naša ideja je prvenstveno da bi svetu pokazali da ta deca, često sakrivena od očiju javnosti, ponižavana, ipak postoje!! Da ona imaju svoje potrebe, mnogo veće nego obična deca, da država vrlo često zaboravi na njih jer su socijalna ustanova i da se oni bore na ivici svoje egzistencije jer postoje određeni iznosi koje mesečno država njima dodeljuje, a njima treba mnogo više!! I onda, kad mi odemo kod njih, odnesemo poklone i mislimo da je to to, shvatimo da njima puno znači sam naš dolazak i činjenica da su oni taj dan nekome bitni!! Ovo je ono što bi želela da mediji prenesu, da su to deca sa posebnim potrebama, koja zaslužuju svoje mesto u društvu, svoje mesto pod suncem kao ravnopravni građani ove države, da im je pomoć itekako potrebna!!

 

Boli me što imaš takav pogled na naše akcije i što ih omalovažavaš!Ljudi sa ovog foruma, učesnici humanitarnih akcija to ne zaslužuju!!!

 

Evo ti malo podsetnik na naše akcije, možda promeniš mišljenje!!

post-6484-063837800 1290802027_thumb.jpg

post-6484-030479600 1290802056.txt

post-6484-090569200 1290802071.txt

post-6484-055496300 1290802087_thumb.jpg

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ribe i voda - masovni mediji i poluistina.

A i ne mora se biti superinteligentan. Eno onaj "to nije istina", ne izgleda prepametan, a oni sto mu se smiju, vjerovatno izgledaju pametnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Mislim da je Jeca85 zadužena da bude nečiji alter ego, ali na našu sreću, to jako loše radi. Neke stvari koje je napisala imaju smisla samo ako se materija ne poznaje baš najbolje, što kod nas nije slučaj, jer se ovde radi o "našoj" stvari. Da je ovo napisala na nekom drugom mestu, verujem da bi imala makar 5x više plusica nego ovde minusa.

 

Nisam gledao emisiju, ali mi suludo zvuci da se vozač kamiona oseća ugroženim. Ove druge nekako i da svarim, ali kamion "ŠESTOTON"... Ne, to ne mogu...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

humanitarna akcija koje nije dovoljno propracena publicitetom = kao da se nije ni desilo

 

Sustina humanitarne akcije i nije da bude propracena publicitetom. Vec je sustina da se pomogne ljudima.

 

zato je mlada dama promašila poentu humanitarne akcije.....i to je jedini cilj humanitarnih akcija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

Mislim da je Jeca85 zadužena da bude nečiji alter ego...

 

Heheh...šta reci...bledi pokušaj frilenserke STB-a, da se "ujedanjem" braće na ovom forumu, dodvori

nikom drugom do Timofejevu. Zadatak je dobila indirektno, lažno morališući na

potpuno pogrešnom nivou. Poltronsko podanički mentalitet se teško iskorenjuje u državi Srbiji,

a to dotična g.đica očigledno dokazuje stavom, kojim se zalaže za režimski medij,

kojim favorizuju svoje podanike.

 

@

jeca85

 

Studio B je odavno prestao da bude realan izvor informacija...od Djoke Vještice,

kada nije želeo da preuzme vođenje ove, sada moralno urušene medijske kuće,pa prevarene

Dragane, došli su na nivo da se klovn i levo smetalo novinarstva, potpisuje kao generalni direktor???

 

Da nije smešno, bilo bi za neverovati, ali je istinito... i to je tragično.

SRAMOTA!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Davno sam već pisala da ne želim nekoga da teram da bude human. To je nešto što se nosi u srcu i prepoznaje među ljudima. Evo, ja stojim zajedno sa još par ljudi sa foruma ,iza organizacije većinu humanitarnih akcija koje su pokrenute na ovom forumu. Sad da se sretnemo u gradu tu činjenicu sigurno ne bi znala!! Mi se medijski ne eksponiramo jer ono što radimo i posvećujemo svoje slobodno vreme je iz želje da bar ( kako si ranije rekla, par puta godišnje), izmamimo osmeh i donesemo bar jedan sunčan dan onima kojima je to najpotrebnije. Da li misliš da ljudi na dedamrazijadi dolaze na -4 na motorima samo da bi bili medijski propraćeni? To su ljudi koji kada jednom kroče iza kapije doma u Sremčici i Kulini,ne mogu a da ne puste suzu. Tada, počinju da gledaju na život drugačijim očima i postaju obazriviji prema životu, prema ljudima!! Eto,bar jedno dobro koje donosi humanitarna akcija!! Nema veće satisfakcije od one kada se sretnete sa tom decom i kada vidite sa koliko ljubavi i radosti oni nas dočekuju svake godine!! Ni jedna kamera to ne može da zameni!!

 

E sad, zašto se zovu novinari da bi propratili takvu akciju? Pa naša ideja je prvenstveno da bi svetu pokazali da ta deca, često sakrivena od očiju javnosti, ponižavana, ipak postoje!! Da ona imaju svoje potrebe, mnogo veće nego obična deca, da država vrlo često zaboravi na njih jer su socijalna ustanova i da se oni bore na ivici svoje egzistencije jer postoje određeni iznosi koje mesečno država njima dodeljuje, a njima treba mnogo više!! I onda, kad mi odemo kod njih, odnesemo poklone i mislimo da je to to, shvatimo da njima puno znači sam naš dolazak i činjenica da su oni taj dan nekome bitni!! Ovo je ono što bi želela da mediji prenesu, da su to deca sa posebnim potrebama, koja zaslužuju svoje mesto u društvu, svoje mesto pod suncem kao ravnopravni građani ove države, da im je pomoć itekako potrebna!!

 

Boli me što imaš takav pogled na naše akcije i što ih omalovažavaš!Ljudi sa ovog foruma, učesnici humanitarnih akcija to ne zaslužuju!!!

 

Evo ti malo podsetnik na naše akcije, možda promeniš mišljenje!!

Trinity svaka čast na ovome što si napisala gore i drago mi je da smo se upoznali. Ovo gore što sam boldovao je bit humanitarnih akcija, možda če neko i sagledati....mada je teško čoveku objasniti kakvog je okusa jogurt ako ga nikad nije probao.

Društvo u kome nema humanosti je društvo osuđeno na propast i to sigurno nije društvo u kome bi itko od nas hteo živeti (latinska poslovica "Homo homini lupus est" - "čovek čoveku -vuk" možda to najbolje opisuje).Inteligencija i razum su osobine koje nas odvajaju od životinja i umesto da se te dve osobine koriste u humane svrhe i dobrobit svih nas , one se nažalost u večini slučajeva koriste za sticanje materialnih dobara i vlasti.Humanost je po meni jedina stvar gde više dobijaš nego što daješ a usto se i menjaš tako u pogledima na okolinu kao i u pogledima na bitne stvari u životu. Nekada davno je jedan mudrac (mnogo pametniji od ovoga što piše ovaj post... ;) ) napisao : "brinuo sam se kakve cipele nosim dok nisam naleteo na čoveka bez nogu".

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ovde ispade da je tema Jeca85 (da li svi potajno želite da je muvate???)? Da promenimo naslov teme i da obrišemo prethodne postove jer oni kao da nisu bitni?

Ljudi, vratite se na temu. A ko želi sa njom da se prepucava to može i putem pp. Džaba sam čitao 3 strane teme koja me interesovala do pre par minuta.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2871 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da, "homo homini lupus est", ali nijedna zver, životinja, nikada ne napada druge osim ako nije ugrožena ili gladna. To i jeste razlika između ljudi koji su "napredni" i zveri. Priroda je pravedna, ljudi sa svojim shvatanjima okoline nisu.

 

Najkrvoločnija zver na ovoj planeti je čovek.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ne znam sta se iscudjavate na price i pisanja tih takozvanih novinara, svi oni imaju gazde koje narucuju koga treba pljuvati a koga hvaliti, oni koji se ogluse o to lete na ulicu momentalno ,i zato se svi utrkuju u pljuvanju kad im se odredi meta nebili se sto dublje uvukli gazdi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

Ne znam sta se iscudjavate na price i pisanja tih takozvanih novinara, svi oni imaju gazde koje narucuju koga treba pljuvati a koga hvaliti, oni koji se ogluse o to lete na ulicu momentalno ,i zato se svi utrkuju u pljuvanju kad im se odredi meta nebili se sto dublje uvukli gazdi.

To sam i rekao, možda malo nadahnutije negativnim stavom prema dotičnoj kući, koja ponavljam,

odavno nema morala, ni skrupula, i isključivo služi za poštapanje režimu.

A neistomišljenici, mi revanšistički odmah "prilepiše" minuse...

Ako bre, ako...vodite Timofejeva kući na kolače, kad ga toliko volite,

a zajebaće svakog ko mu je od koristi. Stari metod koji poslušnici ne vide, a još su ga turci prmenjivali:

"seci glave, zauzvrat diži činove"...znam kako se radi ta radnja...

a živo me zanima epilog sutrašnje emisije...Kakav je zaključak i "strašni sud" doneo STB.

 

P.S.

Da nije te emisije, ne bih ni šaltovao taj prg, koji je na mom tv-u na crnoj listi, kao Pink,

i ne želim ih u memoriji programa.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bolje išta nego ništa, ni pomena na predhodnu, ocrnjujuću "reportažu" tako da to što je loše izrečeno i dalje je na snazi. Da je više i trajnije u ovom tonu, dalo bi rezultata, ovako, kap u moru, al bitno je da se počelo pa je to najveća vrednost ove emisije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Собзиром да нисам гледао прву репортажу, ово је по мени кратко, верујем и доста исечено, али рекао бих да је доста проблема поменуто мада рекао бих као да се учесници нису припремили за дискусију (моје мишљење) или нису знали шта ће бити питани од стране новинара.

Као што неко рече боље ишта него ништа....а о претходном ни речи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja