Jump to content

Moto Zajednica

Koja je najpouzdanija jeftina masina koju ste imali?

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ja sam sa mojom Nsr125r imao samo probleme i nista vise.Tj. nisu to bili problemi,ali nikad nije bilo sve onako kako ja volim da bude,uvek joj je nesto falilo,previse je nezna i mekana za tih 20-ak konja ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Od jeftinih sam imao T-14 i ETZ 250. Oba su bila nova i mene su služili bez kvarova. Lepo sam se navozao sa njima, ali sam stalno sanjao o nekom japancu, tako da je neka doza nezadovoljstva postojala. Da nisi tražio "jeftin" drugačije bih se izjasnio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

1. Quingqui B2, kupio ga za 150 evra i nakon par mjeseci prodao, posle mene ga je vozio momak jedan i prilikom prolaska kroz sumu palo je stablo na njega al su prezivjeli obojica, posle toga ga prodaje nekom beskucniku u gradu i on ga i dan danas vozi s tim da mu je zakacio i prikolicu kako bi vukao drva u njoj, Motoru su otpale sve plastike tako da se vidi cijeli ram svi kablovi i crijeva. Motor je neunistiv,cak sam mu spalio i variomat al opet ide.

 

 

2009- Kawasaki KLE 500, Jeftino Japansko Smece al se super pokazao, par puta letio s njim i prevrto se al to ga nije sprecilo, cak me i na more odnio. Pojavio mu se problem sa palenjem tako da je otisao iz moje kuce a zamenila ga je africa twin iz 1991 godine, ona je kao malo bolja od njega, AHA, isto sranje stara pregazena raga al ide nekako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

TOMOS 14M 10,000km presao sa njim i ni jedan kvar osim sijalice zadnjeg stop svetla .. kupljen nov .. ja sam drugi vlasnik , a moj deda je sa njim preso 600km , kad je deda video da motor nije za njega poklonijo ga meni ...

 

mesavinu nikad nije video , ponekad malo se doda nafte ili kerozina cisto da se podmaze malo .. jbg vozen je srecnih 90-tih tacnije 99'-te kad je ojam bio benzin a kamoli mesavina ....

 

neunistivo !!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CX 500 E ,"83g.

Honda CX 500 ,definitivno . Nekada davno ,"85g. sasvim slucajno ,dosao sam u posed CX 500 B "81g.i odvozao sa njom celu sezonu. Pre CX-sa ter'o sam razne motore ,od 750-1300ccm ,a i posle ,uglavnom GP ,sto je predhodnica R-ova . Nakon pauze , od nekoliko pa x 2 god. kada sam odlucio da se vratim na motor u restriktivnoj finansijskoj situaciji ,odlucio sam da se vratim na Hondu CX ,vodeno hladjen V2 .Razlozi za ovakav izbor : povoljna cena ,cak i za odlicno ocuvane primerke(u Svabiji) , ekonomican,pouzdan i stedljiv bajk ,krajnje jednostavno odrzavanje , kardan i normalna registracija .Dovoljno snage, i za dvoje i za preticanje ,udoban i za dalje ture a mali potrosac (max.4l/100km na turi).Dugovecan i moze ladno da predje 200k bez generalne .U EU postoje klubovi obozavalaca Honde CX i bilo koji rez.deo nije problem ,nov ili polovan . U Svabiji CX-sa zovu GulePumpe ,sto u prevodu znaci Pumpa za vodu ,jer zvuk te pumpe veoma podseca na brundanje CX-sa. Eurosport CX koji vozim je zadnja generacija 500, iz "83g.(pravio se "77-"84g.)Postoje i verzije 650 iz "84i "85g.

Zanimljivo je da je prvi turbo serijski motor Honda razvila "82g.upravo iz CX 500 E.

post-14648-008646200 1294319271_thumb.jpgpost-14648-027487600 1294319321_thumb.jpgpost-14648-023401300 1294319364_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Danas su motocikli jeftiniji i pristupacniji nego ikad, ali opet vredi razmisliti u cega dati novac. Nacelno su se pokazali kao trajniji motocikli oni koji imaju 1.primarni pogon zupcanikom (a ne lancem koji daje vise snage ali trazi periodicno da se motoru presadi dzigerica), 2.krajnji prenos kardanom (a ne lancem koji daje vise snage i ne skakuce po drumu), 3.motor sa manje isforsiranom snagom a razvijanjem najpovoljnijeg obrtnog momenta na nizem podrucju obrtaja, 4. da gazi na tockovima 19 napred a 17 nazad (kompromis gutanja podloge i lezanja u krivinama), 5.Japanske izrade. Primeri su Yamaha XJ600, Honda CX500, koje ako se nadju u dobrom stanju (ne mora da bude), i ako se dalje dobro odrzavaju, traju kao babin namestaj. Moze i BMW kardanskih verzija, ali je njihovo odrzavanje nesto skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Danas su motocikli jeftiniji i pristupacniji nego ikad, ali opet vredi razmisliti u cega dati novac. Nacelno su se pokazali kao trajniji motocikli oni koji imaju 1.primarni pogon zupcanikom (a ne lancem koji daje vise snage ali trazi periodicno da se motoru presadi dzigerica), 2.krajnji prenos kardanom (a ne lancem koji daje vise snage i ne skakuce po drumu), 3.motor sa manje isforsiranom snagom a razvijanjem najpovoljnijeg obrtnog momenta na nizem podrucju obrtaja, 4. da gazi na tockovima 19 napred a 17 nazad (kompromis gutanja podloge i lezanja u krivinama), 5.Japanske izrade. Primeri su Yamaha XJ600, Honda CX500, koje ako se nadju u dobrom stanju (ne mora da bude), i ako se dalje dobro odrzavaju, traju kao babin namestaj. Moze i BMW kardanskih verzija, ali je njihovo odrzavanje nesto skuplje.

 

A koju si ti mašinu imao od ovih koje si naveo? Naslov je takav = "...koju ste imali".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Keeway speed 125,jeftin(izasao me 280e),mala potrosnja(oko 2.5l/100km),nikakvi kvarovi,samo sipaj i vozi...bolji motor nikad nisam imao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

TOMOS 14M 10,000km presao sa njim i ni jedan kvar osim sijalice zadnjeg stop svetla .. kupljen nov .. ja sam drugi vlasnik , a moj deda je sa njim preso 600km , kad je deda video da motor nije za njega poklonijo ga meni ...

 

mesavinu nikad nije video , ponekad malo se doda nafte ili kerozina cisto da se podmaze malo .. jbg vozen je srecnih 90-tih tacnije 99'-te kad je ojam bio benzin a kamoli mesavina ....

 

neunistivo !!!!!!!

 

TOMOS 14M....neuništivo. Za 5. godina preko 100.000 pređenih.....2 x generalka i to je to. Uzeo sam novog iz prodavnice i navozao se sa njim za sve pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Za mene Tomos automatik prvi na listi,najmanje para dao za njega,ugradio mu nov cilindar i klip-standard,remontovao radilicu i sve u menjaču stavio novo.To me je izašlo na njegovu cenu ,koliko me sećanje služi oko 200 DM.Od tog momenta sledećih 10 godina sem ulja,svećice i goriva promenio platinu 2X,sajla gasa 2X,ručica gasa,novo sedište i auspuh - fabrički bio dobar a ovaj novi kupio estetike radi.Nigde me ostavio nije trošio kao upaljač,uvek palio iz prve.

Gume i paknove ne računam to je potrošna roba.Prešao ne zna se koliko km.

Da dodam još i ovo svi Tomosovi motori ako su održavani prelazili su boga ocaa delovi jeftini bili,pričam za motore proizvedene 70/80/90tih god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Derbi senda 50 SM 2T,kupio sam je novu 2006god,vozio 2 godine,prešao preko 17000km.Samo jednom promenio svećicu i jednom ulje u menjaču.Baš juče sam se čuo sa sadašnjim vlasnikom(oko prevoda)i on je prezadovoljan a ima je već 4 godine.Za mene je to šampion u izdržljivosti.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tomos T15SLC, vozio ga 7-8 godina, samo me je jednom ostavio na putu kad mu je crkla bobina. Radio jednu generalku i dva puta menjao karike, presao sa njim preko 40.000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSXR K9 1000 ccm

Kawasaki ER 5 (2001)

 

Pocetniki veliki motor, mali potrosac, bez ijednog ozbiljnog problema... Naravno, ne mozemo da poredimo njegove performanse sa motorima novije generacije ali za pare koliko danas vredi, mislim da predstavlja najbolji izbor...

 

Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja