Jump to content

Moto Zajednica

Koja je najpouzdanija jeftina masina koju ste imali?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vidim da je vecina vas izmenjala dosta motora, pa me zanima sa kojim ste imali najbolja iskustva? U smislu cena/pouzdanost sto se eksploatacije tice? Licno mislim da su se najbolje pokazale neke starije masina na princip, slavinica, karb, AC :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Najpouzdanija jeftina masina je bio MZ, mada kada bolje razmislim, pre 20 godina MZ i nije bio tako jeftin. Narocito ako se uzme u obzir da si klinac od 15-16 leta. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Uvek sam vozio jeftine.a pouzdane motorerolleyes.gif

Tomos automatik,APN 4,MZ 251 i trenutno GPZ 500S.

Na MZ-u me malo mucio menjac (druga ili treca brzina),a ostalo sve bez mane

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

vespa LML 150ccm ,vozio godinama bez ikakvih problema... princip sedi i vozi ... odrzavanja skoro i da nema, mazga jedna izdrzljiva u svim uslovoma i kraljica jednog vremena... jeftina, pouzdana i dugotrajna :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Ako nisi probirljiv i protivnik kineza onda Qingqi Supermoto 200, dobar odnos cene i kvaliteta. A ako jesi onda Suzuki GS 500 E 1hej.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pretpostavljam sta bi Alekre da cuje :zvizduk:

Al' ne pisem ovo zbog toga.

Vespa,Vespa,Vespa.

Verujem da je njena vrednost danas u Srbiji manja,ali svojevremeno nikako nije mogla da se svrsta u jeftinije.Ima ih sigurno izbudzenih i nakrpljenih,ali definitvno tvrdim i potpisujem ako treba,da ce posle ozbiljne generalne reparacije dugo,dugo da sluzi.I tako zakrpljena sigurno radi

Nek je spora,mnogima cak i ruzna (to postujem,al' ne mogu da razumem),zastarela i kako god jos hocete...apsolutni je sampion u dugotrajnosti.Ne treba ja to mnogo da tvrdim,mislim da je dovoljan pokazatelj to sto je i dalje (posle kratke pauze-u originalnoj verziji)u proizvodnji prakticno neizmenjena.

Moze lepo i da se natovari.Ima cak i rezervni tocak.Odavde do kraja sveta i nazad,bez problema,sa puno sarma i svaler gas uz prepoznatljivi POM-POM-POM i auspuha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Jeftin je sirok pojam Alekre. Meni je moj motor bio jeftino kad sam ga uzo. Nekome bi to bilo mnogo. Lepo reci cifru sa kojom baratas pa da ti preporucimo motor :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma znam ja sta cu, nego me zanimaju iskustva drugih ljudi :D Ja sam vec pikirao svoj bajk i cim prodam skuter idem po njega tako da... Bice to suprise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Najjeftiniji motor koji sam imao,a isto tako pouzdan kao nijedan do sada je bio IZH Planeta 5 350ccm 1995godiste.

U vreme besparice,a ja klinac ustekam pare od uzine za taman 2l goriva i to u flasi kod svercera,trcim kuci da upalim moju rusku masinu,ali je problem bio pare za ulje za mesavinu.E tu na scenu stupa moj drugar ciji je brat imao mehanicarsku radionicu,i onda pun gas do njega da na 2l svercerskog razblazenog supera dolijem 200-300 grama preradjenog ulja koje su oni uvek imali kad nekom menjaju u autu.

Tako da je taj motor ostao meni u najlepsem secanju,zato sto je vozen i sa cistim superom i sa mesavinom od preradjenog ulja(non-stop) i nikad se ugasio nije i nikad me ostavio nije,a bio je prava zver :moto3:>:( >:(>:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja