Jump to content

Moto Zajednica

Naslednik Varadera... ili mozda Afrike??

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Sport Touring.

 

Ovo sam pitao zato što je VFR1200 najprodavaniji model ovog segmenta tržišta u UK. Bez obzira na njegovu težinu ili cenu ili... Cela ova priča me podseća na onu kada se pojavio novi VFR, te ne valja ovo, te ne valja ono, ne mislim samo kod nas nego i na UK, i on se na kraju pokaže kao jedan od najpoželjnijih motora.

 

Da li će sličnu prođu imati Crosstourer i Crossrunner videćemo. Jedno je sigurno, svaka velika kompanija kao (u ovom slučaju Honda) prvo istraži tržište/a pre nego što izbaci novi model i ništa ne prepušta slučaju, a pogotovo ne sada kada je na tržištu motocikala evidentan pad prodaje. Dakle, ne bi izbacivali ove modele da nisu sigurni da će ih prodati.

 

Kao što si napisao svaka roba ima svog kupca, a rezultate prodaje ova dva modela ćemo saznati na kraju sledeće godine.

 

Dobro , to je tacno sto kazes , prodaje se vise nego sto su pesimisti predvidali , mada to sa tezinom VFR-a nije bilo toliko strasno da sad niko nece da ga kupi , ali mozda je moglo bolje , ko to zna ... Da je bilo manje kritika , sigurno bi bilo vise kupaca , zar ne ?

 

A te cifre za prodaju izgledaju mnogo realnije ne kad jih gledas ovako , kao koji je najprodavaniji model u nekom segmentu , uzmi u obzir da je model nov , interesovanje oko njega vece ( a ne treba zaboraviti i fenomenalne ponude koje je Honda davala za taj i druge motore , mada dobro , nisu jedini ... )

Suzuki je ovih dana mogao ovde da se kupi za 1 funt down payment :D

Jedino BMW nesto skrt sa popustima ... :D

 

Izvor MCN

Prodaja u 2010 godini do 5.novembra 2010

 

1 - Honda CBR 125_______ 2022 komada

2 - Yamaha YBR 125______ 1869 komada

3 - Yamaha YZF - R 125 ___ 1706 komada

4 - Honda CBR 1000 RR __ 1219 komada

5 - Yamaha XC 125 Vity ___ 1177 komada

6 - BMW S1000RR _______ 1174 komada

7 - BMW R1200GS _______ 1164 komada

8 - BMW R 1200 Adventure _ 1083 komada

9 - Honda VFR 1200 ______ 886 komada

10-BMW R1200RT_______ 845 komada

Treba sliku videti u celini ...

 

Da nije do tri razlicita modela kod Yamahe YBR 125 , YZF 125 i XC 125 , vise nego dvostruko bi premasili Hondinu CBR 125 , a svi zajedno ne kostaju ko ovih 845 RT-ova :D

 

Tek kad posmatras sve u celini , uzmes u obzir i cene , verovatno je i Honda pozelela bolje rezultate , bar se meni to tako cini ...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ups , propustih detalj , da ne bude nesporazuma ...

 

Onaj Suzuki za 1 funt je bila neka hiljadarka , nije me bas interesovalo , nisam zapamtio , mada je moguce da ponuda jos traje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ok, očigledno se ne razumemo.

 

Poenta moje priče nije bila koliko je Honda prodala ukupno u UK, i da li je imala veću ili manju prodaju od BMW-a ili Yamahe ili...Ja sam pisao o novom modelu, konkretno VFR1200F, i njegovoj prođi na tržištu UK, uprkos ceni, težini, osrednjih kritika itd.

 

Ono što sam hteo da kažem je da novi VFR nije dobio sjajne kritike u UK, čak možemo reće prosečne, a dobro se prodaje na tom tržištu za model sa tolikom cenom. Možda će slična situacija biti i za nova dva modela (Crosstourer i Crossrunner). Ostaje nam da vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ok, očigledno se ne razumemo.

 

Poenta moje priče nije bila koliko je Honda prodala ukupno u UK, i da li je imala veću ili manju prodaju od BMW-a ili Yamahe ili...Ja sam pisao o novom modelu, konkretno VFR1200F, i njegovoj prođi na tržištu UK, uprkos ceni, težini, osrednjih kritika itd.

 

Ono što sam hteo da kažem je da novi VFR nije dobio sjajne kritike u UK, čak možemo reće prosečne, a dobro se prodaje na tom tržištu za model sa tolikom cenom. Možda će slična situacija biti i za nova dva modela (Crosstourer i Crossrunner). Ostaje nam da vidimo.

 

Izvini , nisam hteo da se ''razpravljamo''

 

U pravu si za to sto kazes .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Biće teška, no valjda će onda da kažu da je robusna :jee:

 

270 kg spremna za vožnju će biti sigurno, što je na nivou negdašnjeg R 1150 GS koji, jel, bio robusniiji nego ovaj R 1200 GS :Mina:

 

Očekujem nešto bolju poziciju na tržištu nego Super Tenera, ali iza R 1200 GS modela. Da ne bude zabune, ne govorim o tome koji je bolji, a koji lošiji motocikl već o broju prodatih primjeraka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

R1200GS je svima domaći zadatak!!! To je jasno kao dan.

 

Da su vremena kao sto su bila nekad, Charlie i Ewan bi dobili Hondu za sponzora, a onda bi se istorija drugacije pisala...

 

Citam prepisku britanskog foto novinara na jednom od moto foruma, koji je svoju karijeru zapoceo na Transalpu 400, 1994-te. Krenuo covjek iz Japana pa preko bivseg SSSR-a i Evrope do Londona. Da je Honda imala osjecaja za marketing, otkupila bi tu reportazu i objavila je.

 

Tada je to bila avantura i po, bivsi sovjetski savez kao zajednica tek izasla iza celicne zavjese, a na zapadu se jako malo znalo o tim predjelima.

 

http://www.tokyotolondon.com/

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da su vremena kao sto su bila nekad, Charlie i Ewan bi dobili Hondu za sponzora, a onda bi se istorija drugacije pisala...

 

Ne radi se tu o njima, vec o motoru sa 1200cm, 110KS, kardanom i samo 199kg suve tezine. Uporedi to sa konkurencijom u klasi, pa i sa ovom Hondom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Opcija im je bio KTM 950 Adv al su bili odbijeni od KTMa (imbecilni potez zbog koga je neko sigurno dobio otkaz - ako ne trebao je) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Jel mislite da Japanac ne moze da napravi tezinu GS-a, moze, al košta.

 

Hocu reci da ce njihov motor biti po istoj ceni kao i GS, al oni to ne žele.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Poenta mog prethodnog posta je bila u tome da je Honda jos 1994. godine odustala od tog trzisnog segmenta, pa je normalno da izbacuju masine koje nisu primjerena konkurencija na tom polju.

 

Za razliku od njih na ovogodisnjem sajmu u Milanu, Boano je predstavio svoju viziju Afrike Twin, olaksanu i sa modernim ovjesom.

 

Cinjenica da je Boano odlucio da gura matoru Afriku Twin, iako u svom proizvodnom programu ima dijelove za BMW-ove govori dosta o popularnosti ovakvog koncepta i kvalitetu Honde.

 

ElYeR_101107eicma2010059.jpg

 

Vise slika mozete pogledati na ovom linku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

...ali mu zato neće pucati ram na off-u...;)

 

Samo jos treba naci onog Svarcenegera koji ce da savlada skoro 300 kila na off-u , zale se ljudi koji znaju ( ne ja ... ) da je i GS pretezak za off .....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

A inace su i doticna Honda, a i BMW motori za OFF, pa je to pravo merilo?

Za putne motore kao sto su GS i Crosstourer, kilaza nije od presudnog znacaja. Sto se tice njihove povezanosti za Offroadom, postoji samo utoliko sto oba imaju oblik endura, i to je to. Ne znam zbog cega toliko insistirate na razlici u kilazi, kao da je to nesto sto neposredno opredeljuje na kupovinu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

A inace su i doticna Honda, a i BMW motori za OFF, pa je to pravo merilo?

Za putne motore kao sto su GS i Crosstourer, kilaza nije od presudnog znacaja. Ne znam zbog cega toliko insistirate na razlici u kilazi, kao da je to nesto sto neposredno opredeljuje na kupovinu?

 

Nije presudno , zeleo sam samo da se nasalim na Arakisov komentar o pucanju rama

 

Ali je sigurno jedan od faktora koje gledas ! Ili ?

 

Pusti na stranu nase zaludenosti sa ovom ili onom markom ali izgleda ovako :

 

Nova Honda za dak cementa teza od GS-a , a verovatno oko 150 KS

 

Ista snaga ko Multistrada , koja je za dak cementa laksa od GS-a ( vise manje , da ne cepamo dak ... )

 

A jedino je Ducati bio pametan da igra vrlo malo na kartu off road-a ... Ova nova Honda , bar ovo sto su prikazali , mnogo lici na GS Adventure , i bar pretenduje na neke off road sposobnosti , koje mene ( a izgleda ni tebe ne interesuju .. )

 

Meni isto , uskoro izlazim iz ovog segmenta motora , jesen dogodine , ali samo sam hteo da kazem da moras da budes jak i hrabar za off road na motoru od oko 300 kg ...

 

A putni motor sa tim motorom ce da bude VFR1200T , ne CrossTurer , i mislim da Honda moze tu vise da uspe , mozda gresim ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Sad se vec slazemo.

 

Mislim da je velika greska proizvodjaca uopste sto pretenduju na offroad, umesto da naprave ultimativnu ROAD spravu, koja ce da ima polozaj kao na enduro motoru. Ducati je prvi ukapirao da je to dobitna kombinacija,i sad ce da ga jure narednih 10 godina. :)

 

Mene offroad ne interesuje, barem ne sa 1200GSom, jer i sam BMW nudi bolja resenja za off (F800GS, G650X ili kako se vec zove), a i za onroad (RT, GT), tako da ne vidim zasto same fabrike toliku insistiraju na koketiranju s offroadom.

 

Klijentela za VFR i Crosstourer se razlikuje. Za Crosstourera ce da se opredele oni kojima motor treba za putovanje, ali I za svaki dan(odnosno gradske aktivnosti), racunajuci i suvozaca, dok VFRa kupuje malo drugacije struktura vozaca. Po mom misljenju, i jedan i drugi ce se dobro prodavati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Mislim da je velika greska proizvodjaca uopste sto pretenduju na offroad, umesto da naprave ultimativnu ROAD spravu, koja ce da ima polozaj kao na enduro motoru. Ducati je prvi ukapirao da je to dobitna kombinacija,i sad ce da ga jure narednih 10 godina. :)

 

Yamaha je to smislila jos pre 20 godina ... ocekujem da sad naprave TDM 1200 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

TDM je Multistrada wannabe. Nije za poredjenje. A kad izadje taj TDM 1200 o kojem pricas, videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A inace su i doticna Honda, a i BMW motori za OFF, pa je to pravo merilo?

Za putne motore kao sto su GS i Crosstourer, kilaza nije od presudnog znacaja. Sto se tice njihove povezanosti za Offroadom, postoji samo utoliko sto oba imaju oblik endura, i to je to. Ne znam zbog cega toliko insistirate na razlici u kilazi, kao da je to nesto sto neposredno opredeljuje na kupovinu?

 

Sad me teras u off topic. Prvo moras da definises off-road. Da li pod tim mislis off-asfalt ali jos uvek road? U tom slucaju ce i ova Honda i GS biti sasvim pristojni motori. Ne radi se o enduro izgledu vec o enduro osobinama - meko vesanje, duzi hod opruga, pristojan klirens. Ja sam prosao mojim GS-om prilicno teske off-asfalt deonice (Ravna gora - Divcibare, na jednom mesu samo moj GS nije guran, necu pominjati koji motori su bili u grupi). Takodje, obisao sam uzduz i popreko Kucajske planine i sem sa blatom (moje gume nisu za to) nigde nisam imao problema. Sa cepovanim gumama i-haj... a ima ih za GS-a.

 

Ako za off-road smatras teske nizbrdice po blatu ili snegu, voznja izmedju stabala kroz sumice i potoke, onda za to nije. Zna se sta za to treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Pa ako je cilj da samo negde PROTERAS, PROTERACES i sa R1... Ali to nije teren gde se motori kao sto su GS, Varadero, Multistrada, osecaju kao kod kuce. To sto moze da prodje, ne znaci da je tome namenjen. Moze i VFR na stazu, , jeste da imam 70 kg viska i isto toliko konja manjka, ali mogu na stazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Naravno, ovo su motori pravljeni za turizam. To znaci da se voze autoputem 160-180kmh bez problema, pa onda sidju na nekakav teren koji sam pominjao i bez problema proteraju, kako kazes. To im je namena, turizam, ne trke, prosek brzine ili nesto slicno. I za tu namenu su odlicni. Nemojte ih stavljati u pogresne uloge i sve je u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

A inace su i doticna Honda, a i BMW motori za OFF, pa je to pravo merilo?

 

Ne znam cemu tolika ogorcenost najblaze receno u tvojim postovima, ali evo probacu najracionalnije moguce da ostavim moj komentar

 

Da, i ta Honda i BMW apsolutno jesu motori za off .. Bio sam skeptican, probao i sam se uverio kako sa GS 1200 tako i sa mnogim drugima ..

Dakle ne pricam na osnovu brojeva i statistickih podataka, vec na osnovu licnog iskustva ..

Daleko od toga da sa tim motorima mozes da vozis motokros sampionat, ali svakako mogu da tvrdim da tamo gde sam prosao sa tom kategorijom motora, jedan r1 svakako ne bi mogao ..

 

Pozdrav ..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Opcija im je bio KTM 950 Adv al su bili odbijeni od KTMa (imbecilni potez zbog koga je neko sigurno dobio otkaz - ako ne trebao je) ;)

Nije im KTM bio opcija, vec prvi izbor motora. Kad su odbijeni od KTM-a, BMW je postao opcija koju su realizovali. Mozemo samo da slutimo na kolikom je gubitku KTM, a na kolikom dobitku BMW zbog donesene odluke, u svakom slucaju OGROMNOM. 
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja