Jump to content

Moto Zajednica

Naslednik Varadera... ili mozda Afrike??

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da li u ovu tezinu "malog" ulaze i sve tecnosti (gorivo, ulje, antifriz...) ili je to tezina suvog motora (sto je praksa japanskih proizvodjaca)?

 

BTW, tek izlaskom nove ST1200 i ovih Hondinih motora, covek moze da se divi tezini GS1200 od 199kg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Verujem, da je kolega koji je rekao, da je ovo u stvari masina za Americko trziste u pravu.

 

 

Nisam siguran koliko bi ovaj 800 model imao produ kod amerikanaca , oni preferiraju velike masine , mozda 1200 ?

 

 

Mislio sam za 1200 Cross/Tourer da je pravljen za americko trziste, jer tako i izgleda.

BMW 1200GS/A je od svog postanka do danas u samom vrhu prodaje u Americi (par godina zaredom je cak bio najprodavaniji model), pa je sasvim logicno da Honda cilja taj segment.

Jedino me tezina brine, jer ako 800-ka ima 240 kg, bojim se koliko ce 1200 C/T teziti...

 

Obe masine su lijepe i vizuelno impresivne, 800 Crossrunner mi djeluje kao prelijep motor za gradsku i prigradsku voznju, ali nista vise.

Vidim da ga Honda reklamira kao "All Year round bike", meni djeluje kao supermoto na kvadrat, upotrebljiv u urbanom okruzenju, a opet dobar i na kracim relacijama oko grada.

Nazalost, i u moto svijetu, kao i drugdje, pocinje "uklapanje" proizvodjaca, prestaju da se takmice medjusobno i svaki nalazi svoj dio trzista u kojem hoce da vlada.

 

Honda se izgleda sve vise okrece gradskim sminkerima, pogotovo na americkom trzistu (8 razlicitih modela choppera i cruisera, pa sad i ovo...). Dobro po njih jer tu stvarno ima para, ali lose po nas sentimentalne :). Citam ovaj zvanicni opis Crossrunnera na Hondinom sajtu i u svakom pasusu se spominje izgled, estetika, sminka.

 

Prvi pasus objasnjava sve: "uzeli smo naked performance masinu i zalijepili avanturisticku masku preko"....

 

Reklama za crossrunnera je simpaticna :), neko od kolega je postavio u drugoj temi, pa cu je okaciti ovdje za one koji jos nisu vidjeli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Jutros sam se vratio iz Milana sa EICMA-e pa evo nekoliko slika novih Hondi.

 

 

Reci kakvi su uzivo, da li su lepsi nego na slikama, koliki su...? Nemoj da si skrt na recima. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Jutros sam se vratio iz Milana sa EICMA-e pa evo nekoliko slika novih Hondi.

 

DSCN4419.jpg

 

DSCN4429.jpg

 

 

Јел' ово Aprilia Cponord фазон тјублес обруча точка?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

 

Јел' ово Aprilia Cponord фазон тјублес обруча точка?

cccccc, pa kako bre aprilia??? Honda je mnogo ranije imala taj fazon ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

jbt na prvi pogled mi je bio onako, kopija bavarca, ali sto ga vise zagledam sve mi se vise svidja :stabre: A ovaj 800 je i dalje :bljak:

 

 

Da, kao kod ženski... :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

ma yebeš žičane felne, dođe lik sa kombinirkama, cvik-cvik-cvik i dalje ideš peške  :jee:

 

 

 

 

P.S. 

 

ti što si mi dao minus, hvala ti ;)

 

...žao mi je što nisi prepoznao moju zajebanciju i ovaj smalji na kraju koji se kezi

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Јел' ово Aprilia Cponord фазон тјублес обруча точка?

cccccc, pa kako bre aprilia??? Honda je mnogo ranije imala taj fazon ;)

 

Знам, имам једне такве (нова Супертенера има као моје), него ми код ове личе на Априлијине...

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Sta reci o sajmu na kome Honda odluci da predstavi svoje nove motore. Sve je jako veliko i grandiozno da prosto nemas utisak da je u toku ekonomska kriza. Na svaki motor mozes da sednes i pipas ga do mile volje za razliku od naseg sajma gde nemozes ni da im pridjes.

Na otvorenom delu sajma celog dana su bile razne demonstarcije, Stun voznje, Quadovi, SBK motori itd.

 

Normalno bilo je i potpisa i slikanja za zvezdama, i evo slika mog sina i brata sa Chris Pfeiffer-om

 

IMG_1000000268.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Sta reci o sajmu na kome Honda odluci da predstavi svoje nove motore. Sve je jako veliko i grandiozno da prosto nemas utisak da je u toku ekonomska kriza. Na svaki motor mozes da sednes i pipas ga do mile volje za razliku od naseg sajma gde nemozes ni da im pridjes.

Na otvorenom delu sajma celog dana su bile razne demonstarcije, Stun voznje, Quadovi, SBK motori itd.

 

Normalno bilo je i potpisa i slikanja za zvezdama, i evo slika mog sina i brata sa Chris Pfeiffer-om

 

IMG_1000000268.jpg

 

vaauu, svaka čast :takoje::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

... a baš sam se radovao da vidim novu hondinu enduraču od 800cc.

Koliko vidim, ni "a" od nove afrike i onoga šta bi trebalo da bude (srećom nisu uzeli ime).

 

Ovaj 1200cc je možda OK kao naslednik Varadera... mada je sramota koliko liči na GS. Šanse za uspeh ima jedino ako se pokaže duplo kvalitetniji i dugotrajniji od BMW, a to bogme nije lak zadatak ni za moćnu hondu.

 

Očigledno honda ne nalazi motive/interese da se posveti razvoju novog endura i maxi endura na način sa kojim je to svojevremeno učinila sa afrikom - da oduva konkurenciju i uspostavi novi standard, kao što to BMW i KTM već godinama rade. Izgleda se sve svodi na sažimanje što više različitih koncepata u jedan multi-purpose konfekcijski produkt. Švajcarski armijski nožić koji navodno ima sve, ali sa kojim ništa ne možeš čestito da uradiš.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

... a baš sam se radovao da vidim novu hondinu enduraču od 800cc.

Koliko vidim, ni "a" od nove afrike i onoga šta bi trebalo da bude (srećom nisu uzeli ime).

 

Ovaj 1200cc je možda OK kao naslednik Varadera... mada je sramota koliko liči na GS. Šanse za uspeh ima jedino ako se pokaže duplo kvalitetniji i dugotrajniji od BMW, a to bogme nije lak zadatak ni za moćnu hondu.

 

Očigledno honda ne nalazi motive/interese da se posveti razvoju novog endura i maxi endura na način sa kojim je to svojevremeno učinila sa afrikom - da oduva konkurenciju i uspostavi novi standard, kao što to BMW i KTM već godinama rade. Izgleda se sve svodi na sažimanje što više različitih koncepata u jedan multi-purpose konfekcijski produkt. Švajcarski armijski nožić koji navodno ima sve, ali sa kojim ništa ne možeš čestito da uradiš.

 

Za Bmw se slazem ali Ktm je jos daleko od bmw-a i po tradiciji a i po dugotrajnosti...

Sto se tice Honde 1200,lici na GS-a i to mnogo ali komercijala je pristuna kod svih,samo je pitanje ukusa,licno meni je ok na prvi pogleg,dok mi je Tenera bila fuj,medjutim sve vise bode oci.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Honda je pomalo i iznenadila na sajmu sa svojim novitetima. Sada postoje dva motora V4 konfiguracije u Hondi, jedan zapremine 782 ccm, drugi zapremine 1.237ccm. To mi daje za pravo da glasno razmišljam o budućim modelima. Da li je moguća ovakva paleta modela?

 

VFR 800 F - po ugledu na veći sportko-turistički model a kao direkni naslijednik čuvenog modela VFR 800

VFR 800 T - putni motocikl naslijednik Deauvilla, morao bi biti skuplji jer bi ovdje trebao kardan dok bi ostatak familije 800 imao lanac.

VFR 800 X Crossrunner - putni enduro cestovne orjentacije.

VFR 800 R - sportski model čije mi postojanje nije baš jasno te moguće da neće biti napravljen.

VF 800 - naked koji opet među modelima kao što su Hornet i CBF serija izazvao pometnju

 

VFR 1200 F - sportsko turistički model koji je već na tržištu

VFR 1200 T - putni model koji treba da zamjeni sadašnji Pan European i njegovo skoro pojavljivanje je izvjesno

VFR 1200 X Crosstourer - nasljednik Varadera i njegov prototip je viđen u ovoj temi

VFR 1200 R - sportski model koji bi stao rame uz rame jednoj Hayabusi npr.

VF 1200 - naked kao konkurencija B-kingu, Diavelu i sličnim muscle nakedima.

VF 1200 S - što da ne, i naked sa poluoklopom.

VFX 1200 - ha, neki power cruiser sa ovom mašinom, možda ...

 

Što se Honde tiče obnovljena je i paleta malih sportskih modela tako da sada imaju atraktivne motocikle sa modelima CBR 125 R i CBR 250 R. Veći sportaši su poznati, no očekuju se uskoro novi modeli sa oznakam CBR 600 RR i CBR 1000 RR Fireblade. Tako da bi se tu uklopio sportski VFR 1200 R, dok se VFR 800 R ne nameće baš prirodno tim prije što bi cjena takvog motocikla bila na nivou modela CBR 1000 RR Fireblade.

 

Sportsko-turistički segment sa modelima VFR 1200 F i tek prestavljenom CBR 600 F kao da traži ovaj model VFR 800 F tako da je moguće njegovo pojavljivanje u skoroj budućnosti.

 

U klasi sportskih naked modela igraju Hornet 600 i CB 1000 R, te bi VF 1200 prestavljao vrh ponude, dok bi VF 800 bio toliko skup da bi prevazišao cjenu modela CB 1000 R. Nakedi CBF 600, CBF 1000 i CB 1300 kao udobnije alternative odlično se uklapaju u ponudu.

 

Gold Wing i dalje prestavlja top ponudu u klasi putnih motocikala, dok je Pan Europien kao zastarjeli model već ima naslijednika VFR 1200 T. Što se najmanjeg putnog modela Deauville tiče njega bi mogao naslijediti VFR 800 T no kako ostatak game sa oznakom VFR 800 ima lanac ovdje bi morao biti kardan. Zbog kardana i ostale opreme vjerovatno bi se značajnije digla cjena ovog putnog motocikla pa smatram da će Deauville ostati u proizvodnji dok se VFR 800 T neće praviti, ili će naći svoje mjesto između modela Deauville i VFR 1200 T cjenom bliži većem modelu, ali povoljan na nekim tržištima koja imaju određene olakšice zbog snage ili zapremine agregata prilikom registracije.

 

Poslije napada od strane Ducati Multistrade, sljedi napad na GS od strane modela VFR 1200 X Crosstourer. Hoće li se tron uzdrmati? Vidjećemo, no ono što je sigurno je da Varadero ide u penziju. Transalp je sa modernim primjercima kao što su BMW F 800 GS, Triumph Tiger 800 i dosta jeftinijim Kawasaki Versysom djeluje precenjeno. Hoće li VFR 800 X Crossrunner koji je cestovno orjentisan izmjeniti taj odnos? Šta je sa Transalpom? Moje viđenje je da će se Tranalp vratiti korjenima, odnosno da će imati žibčane felne, prednji točak 19 ili 21 col i makadamsku orjentaciju. Ostaće da djeli troškove sa Deauville modelom sa kojim djeli motor i dobar dio prateće elektronike.

 

Vidimo da Honda mjenja dobar dio palete i da će tokom 2011 godine izlaziti novi modeli te će 2012 Honda imati skoro novu generaciju motocikla u skoro svim segmentima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Wulfy , ne pada mi na pamet da te ispravljam , znas mnogo vise o motorima nego ja , ali dozvoli mi da upotrebim tvoj post ...

 

Honda je pomalo i iznenadila na sajmu sa svojim novitetima.

 

To mi daje za pravo da glasno razmišljam o budućim modelima. Da li je moguća ovakva paleta modela?

 

VFR 800 F - po ugledu na veći sportko-turistički model a kao direkni naslijednik čuvenog modela VFR 800

VFR 800 T - putni motocikl naslijednik Deauvilla, morao bi biti skuplji jer bi ovdje trebao kardan dok bi ostatak familije 800 imao lanac.

VFR 800 X Crossrunner - putni enduro cestovne orjentacije.

VFR 800 R - sportski model čije mi postojanje nije baš jasno te moguće da neće biti napravljen.

VF 800 - naked koji opet među modelima kao što su Hornet i CBF serija izazvao pometnju

 

VFR 1200 F - sportsko turistički model koji je već na tržištu

VFR 1200 T - putni model koji treba da zamjeni sadašnji Pan European i njegovo skoro pojavljivanje je izvjesno

VFR 1200 X Crosstourer - nasljednik Varadera i njegov prototip je viđen u ovoj temi

VFR 1200 R - sportski model koji bi stao rame uz rame jednoj Hayabusi npr.

VF 1200 - naked kao konkurencija B-kingu, Diavelu i sličnim muscle nakedima.

VF 1200 S - što da ne, i naked sa poluoklopom.

VFX 1200 - ha, neki power cruiser sa ovom mašinom, možda ...

 

.... dok je Pan Europien kao zastarjeli model već ima naslijednika VFR 1200 T.

 

Poslije napada od strane Ducati Multistrade, sljedi napad na GS od strane modela VFR 1200 X Crosstourer. Hoće li se tron uzdrmati?

 

 

Jeste , tacno je , Honda je iznenadila , zbog toga sto prosle godine NISU NI DOSLI , pa su se sad svi obradovali kad su dosli u Milano ...

 

Predstavili su 11 modela

od toga 2 nova i 1 poboljsani skuter

novi 125 i 250 motori

Poboljsani ( updated ) CB600F i CB1000R

Nov CBR600F ( za koga se u Engleskoj digla frka jer vecina ljubitelja Honde misli da je sramota da su stavili oklope na Horneta i oznacili ga kao CBR .. )

2 koncepta ( Crostourer 1200 i Mid scooter concept ... )

 

i novi Crossrunner , o kome ovde i pricamo

 

S obzirom da dve godine nisu bili , nije ni toliko mnogo ... :D

 

Mislim da Honda ima kudikamo vise mogucnosti da upotrebi 800 V4 motor nego 1200 V4 , ali i pored toga mislim da neke preterano sport varijante ni jednog , a ni drugog nisu moguce jer je agregat izgleda dosta tezak , sport je ipak domen linijskog cetvorocilindrasa ( OK , izuzmi novu Apriliju V4 , nesto nije u stilu Honde da toliko navije agregat , cisto sumljam da cemo to skoro da vidimo ... )

 

taj naslednik Pan European-a nije jos tu , nazalost ...

A mislim da je to najrealnija upotreba za V4 1200 agregat . Jer turer model od oko 280 - 300 kg , sto je sigurno da ce T model da ima ( ako ne i preko 300 ... ) bi imao produ ( mozda .. ) , dok uopste ne vidim smisla u ovom Crosstourer 1200 modelu ..

Ako je VFR 1200 F 267 kg ( 277 sa DCT) , koliko li ce tek da bude vislji i siri model ??? Po meni , ako ga naprave , minimum 280 kg , a imat ce nesto manje KS , mozda 150 ? Ko Multistrada , a ona je 100 kg laksa ?

Ne kazem , od svih Hondi , mozda ( i to MOZDA ) bi mi bio jedino interesantan taj VFR 1200 T , inace nisam neki zaljubljenik u Hondu , naprotiv , ali ipak ... pricamo

 

A za uzdrmavanje trona ? Cijeg ? Te price sa GS-om i njegovim tronom su dojadile bogu i ljudima . Svaki motor ima svog kupca , imat ce i Crosstourer , sve ako bude imao 320 kg ... ali ne mene ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Sport Touring.

 

Ovo sam pitao zato što je VFR1200 najprodavaniji model ovog segmenta tržišta u UK. Bez obzira na njegovu težinu ili cenu ili... Cela ova priča me podseća na onu kada se pojavio novi VFR, te ne valja ovo, te ne valja ono, ne mislim samo kod nas nego i na UK, i on se na kraju pokaže kao jedan od najpoželjnijih motora.

 

Da li će sličnu prođu imati Crosstourer i Crossrunner videćemo. Jedno je sigurno, svaka velika kompanija kao (u ovom slučaju Honda) prvo istraži tržište/a pre nego što izbaci novi model i ništa ne prepušta slučaju, a pogotovo ne sada kada je na tržištu motocikala evidentan pad prodaje. Dakle, ne bi izbacivali ove modele da nisu sigurni da će ih prodati.

 

Kao što si napisao svaka roba ima svog kupca, a rezultate prodaje ova dva modela ćemo saznati na kraju sledeće godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja