Jump to content

Moto Zajednica

Naslednik Varadera... ili mozda Afrike??

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

A da nije to bio samo scenario... :stabre:

 

Ne verujem da je bio samo scenario , inace bi KTM imao ( u Engleskoj ) osnova da jih tuzi kad su nezadovoljni njihovom odlukom poceli da cepaju KTM postere sa zida . Da je bilo namesteno , mislim da bi jih tuzili i verovatno bi i dobili tuzbu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

@Hitman

Malo si me pogresno shvatio, ili se ja nisam dovoljno jasno izrazio, a mozda i oba.

 

 

Verovacu ti na rec, s obzirom da velikog GSa nisam probao na terenu.Ono sto sam zapravo zeleo da kazem je da je recimo F800GS verovatno bolji za teren,a na putu je vrlo slican velikom GSu. Meni licno se ta kategorija motora ne svidja jer mi koncepcijski nije interesantna, vec vise tezim onome sto nudi Multistrada. Ako je po tebi to "najblaze receno ogorcenost" e onda se stvarno nismo razumeli...

 

Aj uzdravlje... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

M1lose, vidiš, meni se upravo taj koncept dopada, koji F800GS nudi. Da ne gledamo cenu, previsoka je za mene za bilo koji novi motor, ali ja bih se i onda, od svih ovde nabrojanih modela odlučio upravo za F800GS. Idealan motor, baš po mojoj meri i želji. Kao da su u BMW.u mene pitali kakav motor bih želeo da vozim. Odličan za asfalt, odličan za loš asfalt, odličan za turistički off-road, čak veoma dobar za malo teži off-road, a možda da prođe i tamo gde je teren extra zahtevan i gde idu samo "testere". Pravi motor, naslednik dual sport ideje u kojoj je Honda carovala sa Africa Twin modelom. Očekivao sam da je Honda shvatila da je došao momenat da izbace redizajniranu Afriku sa poboljšanim agregatom i tako oduvati F800GS. Međutim, to se nije desilo. I dalje BMW ovde drži apsolutni primat. Ni jedan od drugih motora (sem Triumph Tiger-a) mu nije ni do kolena. E, tu je po mom mišljenju Honda zakazala. Od ova dva nova modela Honde sam očekivao da će udariti po tržištu koje drže GS1200 adventure i F800GS. Ali, nisu. Na žalost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

M1lose, vidiš, meni se upravo taj koncept dopada, koji F800GS nudi. Da ne gledamo cenu, previsoka je za mene za bilo koji novi motor, ali ja bih se i onda, od svih ovde nabrojanih modela odlučio upravo za F800GS. Idealan motor, baš po mojoj meri i želji. Kao da su u BMW.u mene pitali kakav motor bih želeo da vozim. Odličan za asfalt, odličan za loš asfalt, odličan za turistički off-road, čak veoma dobar za malo teži off-road, a možda da prođe i tamo gde je teren extra zahtevan i gde idu samo "testere". Pravi motor, naslednik dual sport ideje u kojoj je Honda carovala sa Africa Twin modelom. Očekivao sam da je Honda shvatila da je došao momenat da izbace redizajniranu Afriku sa poboljšanim agregatom i tako oduvati F800GS. Međutim, to se nije desilo. I dalje BMW ovde drži apsolutni primat. Ni jedan od drugih motora (sem Triumph Tiger-a) mu nije ni do kolena. E, tu je po mom mišljenju Honda zakazala. Od ova dva nova modela Honde sam očekivao da će udariti po tržištu koje drže GS1200 adventure i F800GS. Ali, nisu. Na žalost...

 

Dobar komentar ...

 

znaci moze tema da se zakljuca , resili smo , ovo definitivno nije naslednik Afrike , pa ni Varadera :D ... salim se , samo pricajte , interesantna razprava

 

Ja mislim da bi za nekog naslednika Afrike , bolje ce da kazu ljubitelji Afrike , bio potreban V2 agregat malo vece kubature i snage nego sto ga ima Afrika . Jeste da to nebi odgovaralo za nase poreske potrebe , ali , nijedan proizvodac , pa ni Honda ne obraca puno paznje na srpsko trziste , nazalost ...

Ali izgleda da je Honda odlucila da forsira V4 agregat , koji , bar meni deluje , nikako nije za nekog naslednika Afrike , jer je pretezak

 

A da bude naslednik Varadera nema dovoljno kubature ... da bi bio naslednik Varadera , trebao bi da ima 1000 , a ne 800 , bar se tako meni cini ...

 

A ovaj veci , CrossTourer , sta li je , 1200 V4 , on jeste konkurencija Adventureru , ali mislim da su mogli to mnogo bolje ... Na kraju krajeva , ljudi toliko hvale Hondu , opravdano ili ne , verujem da su i ljubitelji Honde ocekivali vise , cini mi se ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Nisam neki stručnjak za off, i slab sam u poznavanju ovog koncepta uopšte, pa bih zato zamolio nekoga sa više iskustva da mi kaže koliko je modela iz ovog segmenta tržišta do sada imalo V4 agregat?

 

Zar vam nije čudno što Crosstourer ima baš V4? Meni Hondin odabir agregata za nov model (Crosstourer, pa i za manji model, Crossrunner) govori da je on samo putno nastrojen, evo zašto: agregat predstavljen u VFR1200 modelu, kojeg je dobio Crosstourer, ima veliku rupu u prenosu snage do 4000 obrtaja. Jasno je da to može da se sredi ali zar ne bi bilo znatno jednostvanije i jeftinije da su nastavili sa V2?

 

Meni novi model uopšte ne deluje kao pretnja sadašnjem kralju R1200GS. Mislim da je pozajmio izgled od njega zbog prođe na tržištu. Deluje mi kao da su njime ciljani neki novi kupci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Velimlje2, zaista je čudno Crossrunnera smatrati naslednikom Africe.

 

Što se tiče Crosstourera, on je naslednik Varadera, to je rečeno na predstavljanju.

 

Ovo je tekst u originalu, preuzet sa ADVRider teme:

 

 

Gentlemen,

here’s the new Crosstourer, successor of our Varadero, introduced few minutes ago in Milan. Please notice that it is just a concept which may go through further changes, and will not come to the market before 2012. Interesting points:

- three alu cases with adjustable volume

- all-metal anti-slip footpegs (without gum)

- height-adjustable screen

- all-LCD dashboard without any analog clocks

- crash bars with additional lights

- lens-optic front light

- wide handlebars, switches from VFR

- engine and frame from VFR, as well as single side swingarm, complete shaft drive is from VFR

- this concept is equipped with dual-clutch transmission from VFR, but hopefully there will be a option with normal transmission

- no official technical data yet

 

Also a new adventure model was introduced in Milan – VFR800X Crossrunner, which is equipped with 800 cc V4 engine and frame from VFR800.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

M1lose, vidiš, meni se upravo taj koncept dopada, koji F800GS nudi. Da ne gledamo cenu, previsoka je za mene za bilo koji novi motor, ali ja bih se i onda, od svih ovde nabrojanih modela odlučio upravo za F800GS. Idealan motor, baš po mojoj meri i želji. Kao da su u BMW.u mene pitali kakav motor bih želeo da vozim. Odličan za asfalt, odličan za loš asfalt, odličan za turistički off-road, čak veoma dobar za malo teži off-road, a možda da prođe i tamo gde je teren extra zahtevan i gde idu samo "testere". Pravi motor, naslednik dual sport ideje u kojoj je Honda carovala sa Africa Twin modelom. Očekivao sam da je Honda shvatila da je došao momenat da izbace redizajniranu Afriku sa poboljšanim agregatom i tako oduvati F800GS. Međutim, to se nije desilo. I dalje BMW ovde drži apsolutni primat. Ni jedan od drugih motora (sem Triumph Tiger-a) mu nije ni do kolena. E, tu je po mom mišljenju Honda zakazala. Od ova dva nova modela Honde sam očekivao da će udariti po tržištu koje drže GS1200 adventure i F800GS. Ali, nisu. Na žalost...

 

Delim tvoje misljenje o F800GSu, a kad sam rekao da mi se ne svidja koncept, mislio sam na GS1200! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Velimlje2, zaista je čudno Crossrunnera smatrati naslednikom Africe.

 

Što se tiče Crosstourera, on je naslednik Varadera, to je rečeno na predstavljanju.

 

 

Ne smatram ga ja naslednikom Afrike , ali su se mnogi ljubitelji Afrike nadali necemu drugcijem , cini mi se ... a inace , ne sigurno nije ovo naslednik Afrike

 

A ako je Crosstourer naslednik Varadera , tek su onda pobrkali loncice ... :D

 

Varadero je imao i jos uvek ima svoj izgled , karakteristican je , dok je ovaj kopija GS-a ... najjednostavnije

Mislim da tu treba odati priznanje Ducatiju , oni su se bar potrudili oko dizajna ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ljubitelji Africe? Ona je prestala da se pravi 2003, zašto bi baš sada i baš ovaj model bio naslednik. Nemaju baš ništa zajedničko.

 

Nije prvi put da se od nekog pozajmljuje dizjan. I BMW to radi. Pogledaj S1000RR. Neko za njega kaže da je on kopija japanaca, i da je dobar, opravdano ili ne, ljudi toliko hvale BMW, verujem da su i ljubitelji BMW-a ocekivali vise , cini mi se ....

 

Ovo je šala na:

 

Na kraju krajeva , ljudi toliko hvale Hondu , opravdano ili ne , verujem da su i ljubitelji Honde ocekivali vise , cini mi se ....

 

Nisam mogao da izdržim. Kada već idemo u off, neka to bude valjano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ne smatram ga ja naslednikom Afrike , ali su se mnogi ljubitelji Afrike nadali necemu drugcijem , cini mi se ... a inace , ne sigurno nije ovo naslednik Afrike

 

Ovo si dobro rekao.... "nadali se", ali eto, ćorak :) Naslednika Afrike će Honda MOŽDA jednog dana i uraditi. Ovo to jednostavno nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ljubitelji Africe? Ona je prestala da se pravi 2003, zašto bi baš sada i baš ovaj model bio naslednik. Nemaju baš ništa zajedničko.

 

Nije prvi put da se od nekog pozajmljuje dizjan. I BMW to radi. Pogledaj S1000RR. Neko za njega kaže da je on kopija japanaca, i da je dobar, opravdano ili ne, ljudi toliko hvale BMW, verujem da su i ljubitelji BMW-a ocekivali vise , cini mi se ....

 

Ovo je šala na:

 

Na kraju krajeva , ljudi toliko hvale Hondu , opravdano ili ne , verujem da su i ljubitelji Honde ocekivali vise , cini mi se ....

 

Nisam mogao da izdržim. Kada već idemo u off, neka to bude valjano.

 

Nisam hteo bas da te ljutim

 

... ali ako sam te nasmejao nekom mojom gluposcu , to mi nije prvi put , to je OK ... bar s moje strane . A nece biti ni zadnji put , nadam se :D

 

Ljubitelja Afrike - puna Srbija , a naslov teme je Naslednik Varadera ... ili mozda Afrike ? pa sam se vratio na to

 

A da Crossroad ( ili bem ga vise kako se zove ovaj od 800 cc , nikako da zapamtim ... ) i Afrika nemaju veze jedno sa drugim ? Slazem se , to sam hteo i da kazem ...

 

Meni sve isto , pricamo , ali mislim da su mnogi Afrikanci potajno prizeljkivali naslednika Afrike ... mozda nekad dode , a mozda i ne , ne radim za Hondu pa neznam ...

 

A za dizajn , nebi se bas 100 posto slozio , u sustini si u pravu , BMW S1000RR je mnogo slican svakoj japanskoj hiljadarki , ali su bar svetla totalno zaj... , pa se tako razlikuju od konkurencije ...

Ali slozit ces se nadam se , da kod dizajniranja motora kao sto je S1000RR nema puno levo desno , aerodinamika te tera u neke tokove sto se oblina tice

..... dok kod jedne ''krave'' kako vole neki da zovu GS aerodinamika ne igra presudnu ulogu ...

 

Plus , sto je po meni najvaznije trebali su da odustanu od bilo kakvih off road pretenzija , nesto slicno Multistradi ... moje licno misljenje za motor od skoro 300 kg , a sta ja znam .... ocigledno nedovoljno ....

 

Nadam se da opet nisam nesto uprskao .... unapred se izvinjavam

 

:D :D

 

Inace , meni licno ni jedan od ovih motora ne predstavlja skoro nista . Jedino novi motor u segmentu koji me inace interesuje i posto imam malo viska vremena , pricamo . Ja znam koji mi je sledeci motor , a i onaj posle njega sam vise manje odabrao ako bude srece i zdravlja , za 3-4 godine ....

 

E sad , jedini motor koji moze mozda da pobrka te planove je VFR1200T , ali to je veliko mozda , za ono menjanje tamo za 3-4 godine ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Velimlje2, šalio sam se, nisam želeo ni na bilo koji način da te naljutim ili napravim nesporazum...meni se S1000RR mnogo sviđa, baš kao i GS1200. Izvinjavam se ako nisam bio dovoljno jasan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Velimlje2, šalio sam se, nisam želeo ni na bilo koji način da te naljutim ili napravim nesporazum...meni se S1000RR mnogo sviđa, baš kao i GS1200. Izvinjavam se ako nisam bio dovoljno jasan.

 

Znam da si se salio , ne brini :D

 

Evo sam malo citao u sitne sate , ovo jos nije oficijelno samo necije nagadanje , mada ne verujem da je puno pogresio ,

cena za 2011 VFR800X -------- 11.000 Eura .... sta mislite , dali vredi tih para ?

 

http://www.mbike.com/news/2010/11/video-2011-honda-vfr800x-crossrunner/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

.....

 

E sad , jedini motor koji moze mozda da pobrka te planove je VFR1200T , ali to je veliko mozda , za ono menjanje tamo za 3-4 godine ....

Nemoj ti meni ovo-ono... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

To jeste nasljednik i Africe i varadera, to je jednostavno evolucija te klase.

 

Tamo neki reli pariz-Dakar rađa neku novu klasu motocikala, a prvi za obične smrtnike nudi BMW sa modelom R 80 GS. Korak dalje u razvoju te klase nudi yamaha sa modelome tenere, pa onada Super Tenere. Super tenere evoulira u TDM kada ta klasa oprima neku drugu dimenziju ...

 

Honada se pri poćetku, sredinom osamdesetih priključuje klasi sa modelom Africa Twin poštujući sve postulate klase, no razvoj klase je u roku od 15 godina pošao nekim drugim pravcem, segment se isprofilisao i izlazi naslijednik zvan Varadero poštujući sve promjene te klase koju je začela Yamaha. Africa Twin se jedno vrijeme prodaje paralelno, ali jednostavno nema šanse pored moderne konkurencije. Takav duh je jedino čuvao KTM sa modelom Adventure. I onda opet BMW koji nudi jednu verziju svog modela R 1150 GS sa nastavkom Adventure u imenu. I tako je klasa dobila dvije grane, nazovimo ih, cestovna i makdamska. Trenutni trend je da se popunjavaju obe grane. Cestovni ima nade jer je jeftinija alternativa pravim putnim motociklima, a ova tzv. makadamska sjeća na korjene klase i ima nade.

 

Da, ovo je nasljednik i Africe Twin i Varadera, a koliko će imati od jednog, a koliko od drugog odrediće modni trend, odnosno rezultati ispitivanja tržišta koje je Honda, u to ne sumnjam, detaljno obradila.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Da, ovo je nasljednik i Africe Twin i Varadera, a koliko će imati od jednog, a koliko od drugog odrediće modni trend, odnosno rezultati ispitivanja tržišta koje je Honda, u to ne sumnjam, detaljno obradila.

 

E, pa ne slažemo se :)

 

Ovo nije nikakav naslednik Afrike, ali Varadera da. Dual sport je klasa u koju od starijih spadaju AT, ST i da ne nabrajam dalje, a od novijih F800GS i donekle Triumph Tiger. Ova klasa polako umire, a njeno mesto zauzima moderna klasa, koju ne znam ni kako da nazovem. Možda "turističko-asfaltna", ne znam. Kako bilo, ta nova klasa se potpuno razlikuje od stare. Mnogo je više naklonjena asfaltnim putevima. To pokazuju pre svega njihova težina i prečnici točkova.

Naslednik Afrike bi trebao da ima agregat od 800cc, 85 KS, el. ubrizgavanje, potrošnju oko 4 lit/100km, 21" prednju i 17" zadnju, žičanu felnu, i kao opciju ABS koji se može isključiti po želji i eventualno kontrolu proklizavanja (takođe da može da se isključi), a težinu do 200kg.

Ovaj opis među motorima koji se danas mogu kupiti apsolutno odgovara jedino F800GS-u. E, pa, kupiću ga kad-tad, majku mu njegovu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Ovo su zanimljivi motori nekome... A trenutni naslednici Afrike su F800GS i 990R i cekamo kako ce se pokazati Triumph !

A ova dva Hondina modela su naslednici... Vradera, t.j. pracenje trendova i orjentisanje ka putovanjima u enduro look like.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ovo su zanimljivi motori nekome... A trenutni naslednici Afrike su F800GS i 990R i cekamo kako ce se pokazati Triumph !

A ova dva Hondina modela su naslednici... Vradera, t.j. pracenje trendova i orjentisanje ka putovanjima u enduro look like.

Retko prica al kad kaze to je to :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Naslednik Afrike bi trebao da ima agregat od 800cc, 85 KS, el. ubrizgavanje, potrošnju oko 4 lit/100km, 21" prednju i 17" zadnju, žičanu felnu, i kao opciju ABS koji se može isključiti po želji i eventualno kontrolu proklizavanja (takođe da može da se isključi), a težinu do 200kg.

 

 

Pa (skoro) sve ovo ti je sadasnji Transalp 700, izuzev prednjeg tocka od 21. Obzirom da si amater a ne takmicar, to nije nepremostiva prepreka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Naslednik Afrike bi trebao da ima agregat od 800cc, 85 KS, el. ubrizgavanje, potrošnju oko 4 lit/100km, 21" prednju i 17" zadnju, žičanu felnu, i kao opciju ABS koji se može isključiti po želji i eventualno kontrolu proklizavanja (takođe da može da se isključi), a težinu do 200kg.

 

 

Pa (skoro) sve ovo ti je sadasnji Transalp 700, izuzev prednjeg tocka od 21. Obzirom da si amater a ne takmicar, to nije nepremostiva prepreka.

 

 

 

Lalajko 100% si u pravu! samo sto... a ovo ti kazem u poverenju u okvirima sekte :)... ruznjikav je malo novi Transalp :(... mozda i nije ruznjikav koliko mi se cini da je nezanimljivog izgleda ( sto je jos gore ).... nekako... taj look mi je za bandita i tu i treba da ostane... sve ostalo osim izgleda na novom TA=svaka cast za Hondu :moto3: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Dual sport je klasa u koju od starijih spadaju AT, ST i da ne nabrajam dalje, a od novijih F800GS i donekle Triumph Tiger.

 

Dodao bih da postoji tu i nova Tenere 660 kao i naravno KTM koji maltene pruza ceo asortiman motora baziranih na "dual-sport" konceptu tako da ne bih bash rekao da ta klasa "umire" vec mozda da proizvodjaci lagano suzavaju dijapazon ponude ..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Tenera, ako se ne varam ima 1 cilindar, pa mi ona nekako ispada iz te klase u kojoj je Afrika. Zaboravih napomenuti da se od motora u "afrika" klasi traži i relativno udobno putovanje sa suvozačem, napakovan.

Što se tiče KTM-a, u pravu si, Hitmane. Samo što je meni u glavi KTM (recimo 990) uvek bio potpuno nedostižan, cenovno i iskren da budem, potpuno sam ga izbacio iz razmišljanja. Ne kažem da je BMW jeftiniji, naravno :) samo nisam sagledao sve proizvodjače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Kroz istoriju razvoja motora su ljudi uvek reagovali ovako kako mi reagujemo u ovoj temi- sa nepoverenjem. Jel bilo nekad 4t u enduro wtf!? 2 cilindra u enduro wtf!? Enduro od 200+kg wtf!?..... Kad god su se menjali pravci razvoja u moto industriji ljudi su se cudili otkud sad pa ovo. Za nekoliko godina kad se osvrnemo na danasnje vreme cinice nam se da je ovo bilo sasvim logicno i ocekivano. Isto kao kad sad pogledamo unazad razvoj motora sve nam se cini logicno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja