Jump to content

Moto Zajednica

Naslednik Varadera... ili mozda Afrike??

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mile, to je, koliko mi se čini, Photoshop. Mada, voleo bih da je naprave :) I još zamene lanac sa kardanom. Bila bi ubica GS1200-tke :)

 

Isti dizajn, ma potpuno isti izgled, ali sa agregatom od oko 800cc bi bio pun pogodak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Kroz istoriju razvoja motora su ljudi uvek reagovali ovako kako mi reagujemo u ovoj temi- sa nepoverenjem. Jel bilo nekad 4t u enduro wtf!? 2 cilindra u enduro wtf!? Enduro od 200+kg wtf!?..... Kad god su se menjali pravci razvoja u moto industriji ljudi su se cudili otkud sad pa ovo. Za nekoliko godina kad se osvrnemo na danasnje vreme cinice nam se da je ovo bilo sasvim logicno i ocekivano. Isto kao kad sad pogledamo unazad razvoj motora sve nam se cini logicno.

 

Upravo. Kad se Honda pojavila na Dakar reliju sa V2 agregatom, ljudi su se smijali i zgrazavali. Pa im se vrlo brzo taj osmijeh zaledio na licu. Moguce je da ce taj V4 biti dobar za Adventure Touring masinu, saznacemo. Meni vise smeta ta tendencija megalomanije, opsjednutosti gomilom u principu bespotrebnih stvari na ADV masini. Zbog toga cijenim vise 1100 i 1150 GS-ove od 1200 GS-a. Tezinu na stranu, ali motor sa kojim mozes otici u bespuce mora biti jednostavan za odrzavanje i popravku, upravo zato sto se nalazis u bespucu :).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Tenera, ako se ne varam ima 1 cilindar, pa mi ona nekako ispada iz te klase u kojoj je Afrika. Zaboravih napomenuti da se od motora u "afrika" klasi traži i relativno udobno putovanje sa suvozačem, napakovan.

Što se tiče KTM-a, u pravu si, Hitmane. Samo što je meni u glavi KTM (recimo 990) uvek bio potpuno nedostižan, cenovno i iskren da budem, potpuno sam ga izbacio iz razmišljanja. Ne kažem da je BMW jeftiniji, naravno :) samo nisam sagledao sve proizvodjače.

 

 

Ta Tenera je jos i najozbiljni motor za off od svih pomenutih motora u ovoj temi. Sa njom itekako moze da se putuje. U moto-pulsu sam citao o momku koji je sa njom napravio krug oko sveta. Nije idealna ali je ubedljivija van puta.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Mile, to je, koliko mi se čini, Photoshop. Mada, voleo bih da je naprave :) I još zamene lanac sa kardanom. Bila bi ubica GS1200-tke :)

 

Isti dizajn, ma potpuno isti izgled, ali sa agregatom od oko 800cc bi bio pun pogodak.

 

Nije photoshop vec je Oberdan Bezzi dizajner motora. Ovo je njegov predlog Hondi za novu Africu, ali izgleda barem prema ovom sto su pokazali u Italiji da nije prosao njegov predlog :(

 

O ukusima ne treba raspravljati, ali ovo i ono sto su predstavili ne moze da se poredi

HONDA%20AFRICA%20TWIN%201200%20Oberdan.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ček'. ček' .... ovo je "živi" primerak, a ne nacrtani??

Nista ne kazu samo da je to njegov dizajn, ne bi me cudilo da je ovaj V4 samo zamazivanje ociju konkurenciji (narem se nadam)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000
:) Kako god, izgleda preterano dobro! Ipak Italijani imaju najbolji smisao za dizajn. Kao što rekoh, samo da stave kardan umesto lanca i eto opake konkurencije 1200 adv-u!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

DAce bog da stvarno pocnu da proizvode ovu lepoticu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ovu sliku sam sam video odavno nazalost jos je nisu realizoavli u proizvod :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Naslednik Afrike mora biti dual-sport motor. Dual sport znaci da je sposoban za "sportsku" voznju i na asfaltu i van njega. Ovo sto su predstavili je nesposobno za "sportske" voznje van asfalta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Naslednik Afrike mora biti dual-sport motor. Dual sport znaci da je sposoban za "sportsku" voznju i na asfaltu i van njega. Ovo sto su predstavili je nesposobno za "sportske" voznje van asfalta. 

U ruke Mandušica Vuka svaka puška bice ubojita.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jeste, samo sto 99% kupaca tih motora nece biti dobri strelc u prenesenom znacenju kao Vuk Mandusic ;) A i ovde pricamo o motorima, a ne vozacima :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

:) Kako god, izgleda preterano dobro! Ipak Italijani imaju najbolji smisao za dizajn. Kao što rekoh, samo da stave kardan umesto lanca i eto opake konkurencije 1200 adv-u!

 

 

Jageru, vidim da ne vadish GS-a iz usta.. Dakle, zreo si za penziju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Daleko bilo! :) Ja sanjam jednog F800GS, ne 1200-tku :) Te BMW mašine preko 1000cc i jesu za penziju :)

 

Nemoj sad da se vadish :) a to za hiljadarke .. znash postoji jedna izreka .. "p***** je za decu, a d**** je za merak :D

 

Izvin'te za off ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

F800GS je 178 KG suve tezine i 85 KS , R1200GS je 199 KG suve tezine i 136 KS, neznatna razlika u tezini a poprilicna u snazi. Tehnicki gledano, 1200GS stvarno jeste odlican, samo se bojim te silne elektronike na njemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

F800GS je 178 KG suve tezine i 85 KS , R1200GS je 199 KG suve tezine i 136 KS, neznatna razlika u tezini a poprilicna u snazi. Tehnicki gledano, 1200GS stvarno jeste odlican, samo se bojim te silne elektronike na njemu.

 

Jel' neko kukao na elektroniku na 1200GS ? Ja imao dva pa nisam imao problema !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Vidim da sada voziš moj san, F800 :) Da li je to "TO" što se tiče dual sporta? I da li bi Honda za naslednika Afrike trebala da skoro prekopira ovaj motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja