Jump to content

Moto Zajednica

Naslednik Varadera... ili mozda Afrike??

Recommended Posts

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Vidim da sada voziš moj san, F800 :) Da li je to "TO" što se tiče dual sporta? I da li bi Honda za naslednika Afrike trebala da skoro prekopira ovaj motor?

 

:D

Da li je TO ? ne znam, meni jeste :D probao sam KTM 990 Adventure, KTM 990S Adventure, KTM 950 Super Enduro R, BMW HP2 Enduro...

Po meni za Dual sport do 190kg, minimum 85HP ! Da F800 je po meni idealan Dual bike, e sad sve zavisi i od vozaca i njegovih sposobnosti !

Meni je F800GS ko' biciklica a nisam nesto previsok (178) Nekome je i KTM 990ADV prevelik a ovi moji ga teraju ko' krosice :D

Iskreno ocekivao sam od Honde da ce da razvali sa Dual sport bajkom mada ne mislim da su ova dva modela losa ali nisu dual !

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Hvala na odgovoru, Mikko. Delim tvoje mišlje u potpunosti.

 

Dakle, da rezimiramo. Honda je ovaj put debelo podbacila, bar što se tiče dual-sport modela i naslednika Afike... :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ja mislim da Honda nije ni pravila naslednika Afrike. To je očigledno.

 

Čini mi se, ispravite me ako grešim, da smo mnogo sentimentalni prema našim sada već uglavno starim motorima. Ništa novo nije dobro (ovo nemojte shvatiti baš bukvalno), a ustvari i kada bi izašla nova afrika ili novi vfr ili novi...koji bi bio isti kao stari samo što je novi, da li shvatate na šta mislim, opet ne bi imali novca da ga ili ih kupimo. To je činjenica, barem za većinu nas.

 

Što kaže moj deda: "Manimo se ćoravog posla."

 

P.S. On (moj deda) još uvek ne može da shvati zašto Renault nije napravio pravog naslednika '4', to je za njega bio vrh auto. Svojevremeno je imao tri komada; plavog, žutog i zelenog :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

@spdzlla

 

Nije ovde reč o sentimentalnosti, već o tome da na tržištu manjka ponuda u klasi srednje teških Adventure motora , cca 750-800 ccm .

To su već shvatili Bavarci i napravili pun pogodak sa modelom F800GS. Odgovor se sa punim pravom očekivao od Honde, jer su ranije već imali jako uspešan model baš u toj klasi - Africu Twin. I dok Japanci i dalje spavaju, taj odgovor je pomalo neočekivano stigao u vidu Triumpha Tiger 800XC ...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

@spdzlla

 

Nije ovde reč o sentimentalnosti, već o tome da na tržištu manjka ponuda u klasi srednje teških Adventure motora , cca 750-800 ccm .

To su već shvatili Bavarci i napravili pun pogodak sa modelom F800GS. Odgovor se sa punim pravom očekivao od Honde, jer su ranije već imali jako uspešan model baš u toj klasi - Africu Twin. I dok Japanci i dalje spavaju, taj odgovor je pomalo neočekivano stigao u vidu Triumpha Tiger 800XC ...

Ja i ne tvrdim da nije tako ali nigde nisam video najavu Honde da će praviti novu Africu Twin. Poredimo dva modela koja nemaju veze jedan sa drugim i na kraju ustanovimo da nemaju veze jedan sa drugim. Novi model od 1200cc je najavljen od Honde kao naslednik Varadera, a za manji model od 800cc je očigledno da je crossover model sa minimalnim off mogućnostima ili možda grešim?

 

Sem toga, V4 nikako ne može da bude dobar agregat za ovaj segment tržišta u smislu off mogućnosti ili živim u zabludi?

 

Mada, kada razmislim, mislim da je napravljen problem sa naslovom teme, jer se u originalnom tekstu nigde nije pominjala legendarna Africa i čini mi se da svi po inerciji porede ove modele zbog naslova, a za koje smo valjda ustanovili da nemaju nikakve veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Upravo tako.

 

Ostaje velika misterija ZAŠTO Honda očigledno ne želi da napravi naslednika AT? Možda i želi, ali smatra da nije pravi momenat? Verujem da su sigurno veoma dobro uradili analizu tržišta i da su potpuno sigurni da će se novopredstavljeni modeli sjajno prodavati. Zašto ne misle tako i za eventualnu redizajniranu AT, ne znam. U svakom slučaju, Honda živi od novca, ne od sentimentalnosti, kao mi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

to i nije misterija, Honda kao gigant moto industrije ima svoju studiju tržišta i poslovnu filozofiju i uskladu sa time i posluje. da je novu AT plasirala prije ST 1200 vjerovatno bi posljedica ( zbog eventualnog lošijeg proizvoda od Yamahe ) bila loša poslovna godina i nekoliko stotina otkaza. sada kada ima parametre konkurencije za ocekivati je novu Afriku Twin. inace se maxi enduro motori ne rade da zadovolje tržište na dvije tri godine vec se planiraju za duži period i onda je jako bitno bnapraviti dobar koncept koji ce se svako malo (dvije - tri godine) dotjerivati u smislu šminkanja negoli tehnike. tako je i dosadašnja AT motor koji je punoljetan odavno a još je tražen i drži cjenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Nova Africa Twin u svom izvornom smislu je nemoguća. Nova pravila za Dakar (i slične relije kao Rally of the Pharaos npr.) kažu maksimalno 450 ccm.

 

Današnja Honda bi morala da napravi nešto ovakvo

 

Aprilia RXV 450 Dakar

ApriliaRXVDakar1.jpg

 

BMW G 450 RR Dakar

BMWG450RRDakar11.jpg

 

KTM 450 Rally

KTM450Rally11.jpg

 

i onda tako nešto ponudi u salonima običnim smrtnicima. Djeluje jednostavno, ali taj motocikl zapremine 450 kubika koštao bi toliko da bi malo ko izdvoji toliko novca za tu kubikažu. No, možda ...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kako u auto industrijuj tako i u moto industriji, promenili su se standardi i vise se niko ne vraca na staro.Gubi se koncept on-off road.

 

Glupo je za ocekivati da se prave enduro motori kakavi su se pravili, jer to vise nije u standardu. E sad sto nama odgovara prosta i pouzdana igracka, to je nas problem. Tehnoloski se ide mnogo dalje, brze, jeftinije, itd.

Masine ukomplikovali zarad gasova, potrosnje i snage, vesanje je dosta tvrdje, laksi i krtiji materijali, izgled manje vise, ....

 

Moraju od nečega i silne servisne mreze da zive. Nije problem, doće oni helihopterom u sred pustinje da ti servisiraju motor i nastavis putovanje, samo prvo ostavi avans ako zaškripa.

 

Jednom recju, vise nema jednim udarcvem sto vise muva, vec za svaku muvu adekvatan muhomat. Pa plati kume ako imas, ako nemas, duvaj ga ili preturaj po otpadima.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Nova Africa Twin u svom izvornom smislu je nemoguća. Nova pravila za Dakar (i slične relije kao Rally of the Pharaos npr.) kažu maksimalno 450 ccm.

 

Današnja Honda bi morala da napravi nešto ovakvo

 

Aprilia RXV 450 Dakar

ApriliaRXVDakar1.jpg

 

BMW G 450 RR Dakar

BMWG450RRDakar11.jpg

 

KTM 450 Rally

KTM450Rally11.jpg

 

i onda tako nešto ponudi u salonima običnim smrtnicima. Djeluje jednostavno, ali taj motocikl zapremine 450 kubika koštao bi toliko da bi malo ko izdvoji toliko novca za tu kubikažu. No, možda ...

 

Vucino, realno da u izvornom smislu AT nece biti nikad. Ali KTM je napravio civilnu verziju svog Raly modela, 990adv! BMW je napravio F800, fabrika klavijatura napravila tenere, samo Honda nista. Dok mali zuti kosooki to ne shvate Bavarci ce skupljati kajmak sa svetskog trzista ;)

 

@All

Mislim da je ogromna greska kad ljudi kazu da je Varadero nalednik Afrike. Ako se neki model proglasi naslednikom nekog modela, logicno je da se pojavi posle nekog koji nasledjuje, sto u slucaju Varadera i AT nije slucaj.

Ako bi postojala neka normalna evolucija u Hondi onda bi Varadero trebao da dobije naslednika od 1200 ccm, a Afrika neki model od 800-900. Ostaje nam samo da se nadamo, konkretno ja se nadam da ce poslusati zabarskog dizajnera :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

i mene čudi da Honda nije odgovorila ni na 1200GS, ni na Super Tenere ni na ostale maxi endure... kada pogleadm po starim standardima (AT, ST) jedino od noviih bi bio KTM 950 Adv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Honda je prosle godine prodala 9.6 miliona motora. Volio bi da vidim prodaju po klasama i modelima, jer se na osnovu toga formira i razvojni budzet za nove motore. Mislim da im jednostavno nije stalo do tog segmenta trenutno.

 

LINK : Hondin finansijski izvjestaj za 2010.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Honda je prosle godine prodala 9.6 miliona motora. Volio bi da vidim prodaju po klasama i modelima, jer se na osnovu toga formira i razvojni budzet za nove motore. Mislim da im jednostavno nije stalo do tog segmenta trenutno.

 

LINK : Hondin finansijski izvjestaj za 2010.

To nije prava brojka prodatih motocikala za prošlu godinu već za period od 9 meseci, odnosno treći kvartal, jer se fiskalna godina završava tek 31 marta 2011.

 

To uostalom piše i u samom naslovu vesti "Summary of Consolidated Financial Results for the Fiscal 3rd Quarter and the Fiscal Nine Months ended December 31, 2010"

 

U finansijkom izveštaju tih 9.6 miliona jedinica je zapravo broj prodatih motocikala u vremenskom periodu od devet meseci koji su kompletno proizvedeni i prodati u zemljama samostalnih inostranih pridružnica Honda kompanije (npr. Honda Europe, Honda America...). Dakle, ne računaju se proizvodi koji su kompletirani uz pomoć delova koji su stigli od ostalih Hondinih konsolidovanih pridružnica.

 

spGF4_screenhunter01jan301426.jpg

 

Na postavljenom grafikonu (uzet sa sajta Visordown) možeš videti Hondinu prodaju motocikla po različitim tržištima. Na azijskom tržištu gde vlada prodaja motocikla male kubikaže Honda je u 2010 prodala više od 14 miliona jedinica, dok je na evropskom tržištu iste godine prodala samo 258,000 jedinica.

 

I ja bih voleo da vidim prodaju po klasama i modelima ali se plašim da je Hondin bestseler neki model od 125cc koji se prodaje na azijskom tržištu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja