Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Potrebno je skinuti bocne plastike i rezervoar. Onda se na poklopcima sibera odvrnu po 2 srafa. Izvaditi poklopce sibera, samo paziti posto imaju i membrane i opruge... Iz poklopca sibera izvaditi taj plasticni deo koji je ustvari blokada i odraditi ostalo iz ove poruke http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/17740-suzuki-gs-500e-33ks-kako-skinuti-blokadu/page__view__findpost__p__316818

 

Samo da napomenem da su kod mene te blokade mogle da se izvade, mozda kod nekog ne mogu vec mora ceo poklopac sibera da se menja ili prepravlja, ne znam... Okacicu i sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Imas li uopste blokade?

Ako imas naravno da se dobija i na brzini i na ubrzanju. Meni je cak malo smanjio potrosnju, jos nisam stavio manje dizne a trebao sam. U visoke obrtaje je jako tesko isao, posle 7k mrtav konj. Kad sam skinuo blokade puni do crvene. Evo slika blokade....

post-10285-0-84752600-1314217612_thumb.jpg

post-10285-0-22719700-1314217634_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Decko od kog sam kupio motor mi to nije rekao, a za sad nisam imao nikakvo odrzavanje pa nisam ni proveravao. Znas kako se kaze: "Dok radi, ne diraj"

Ipak mi se cini da na vecim obrtajima nema snagu kakvu bi trebalo.

Do crvnog nije nikad ni isao...

Hteo bih da proverim, pa da barem znam sta da trazim.

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Evo da vam prenesem jednu interesantnu stvar koju juče otkrih... Dakle, servisirao sam drugaru njegovog GS500F-a, i pošto su mu svi ventili bili raštelovani, povadim pločice za štelovanje (shims) da ih izmerim, i ustanovim da su identične kao i na mom BMW-u F650GS iz 2003. Dakle, po potrebi da znate da pasuje isti deo, pa ako ne možete da nađene Suzukijev, možda možete BMW-ov. Na BMW-u F650GS su se takve pločice koristile na modelima proizvedenim 2003 i *ranije*. Od 2004 na ovamo su prešli na drugačije, pa vam ove novije neće odgovarati.

 

Inače, Suzuki ima jako korisnu alatkicu za vađenje pločica tako da ne moraju da se skidaju bregaste. Baš sam planirao da uradim servis na mom BMW-u iduće nedelje, pa ću da probam da li ta alatkica pasuje i kod mene; uštedela je dosta vremena, a ne košta puno (US$15).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Hvala na informaciji. Kod mene su svi zazori bili ok osim na jednom izduvnom ventilu. Ustvari i on je bio u dozvoljenoj granici ali je odstupao od ostalih ventila. Tako da cu zimus opet da proverim i po potrebi zamenim plocicu... Koliko kostaju one?

 

gilespie, javi sta si uradio. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Za BMW su US$6 komad; Suzukijeve ne znam; verovatno isto...

 

Najtoplije preporučujem da pre servisa uzmeš ovu alatku ako je već nemaš; mnogo je korisna:

 

i-6BPfGsw-M.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

ja sam se razmisljao koje da stavim i odlucio sam da na mog ER-a stavim bele,poceo sam da menjam,zamenio jednu stranu pa sad vidite razliku 1zvizduk.gif inace podloga,tj brojke su zelene boje http://desmond.imageshack.us/Himg23/scaled.php?server=23&filename=sat2h.jpg&res=medium

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

naravno da ne ,prosto da prostije ne moze da bude.skines poklopac satova,odvijes sajlu brzinomera i iz sata izvadis gumice u kojima su sijalice (da napomenem da su sve sijalice,diode,nabodne ),po skidanju poklopca primeti se koje su to gumice...inace kod sata koji ima brzinomer,tj brojcanik jedna sijalica je manje,uza,pa dioda mora da prodje kroz malu obradu,skalpelom odstraniti visak plastike u sirinu a i duzinu,na licu mesta ce vam biti sve jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

naravno da je jace jer su diode bele jace od svih ostalih i stavljao sam one sto imaju udubljenje,zato sto one rasipaju svetlo svuda u krug a ispupcene bacaju snop svetlosti,sto ne odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

evo fotke, inace tako se namestila sudbina da sam opet uzeo svoj stari GS nazad :lol:

godinu dana smo bili razdvojeni, bio je kod mog poznanika, koji ga je lepo pazio :)

post-4596-0-20288200-1317911876_thumb.jpg

post-4596-0-00149100-1317911887_thumb.jpg

post-4596-0-31980500-1317911912_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ja sam radio, znaci od originalnog auspuha sam napravio protocni , sve je povadjeno iz njega, ubacena perforirana cev precnika 3-4cm umotana u staklenu vunu i sad se cuje isto ko ovi Akrapovici iz Ade a kostalo je 2000 dindzi :) grmljavina, samo moram jos db killer da napravim da ga ubacim kad idem na duze relacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Aj daj neki snimak... I ja sam moj otvarao, izvadio mu drugi prigusivac i stavio izduvnu cev veceg precnika. Nisam pravio potpuno protocni jer sam se bojao da ne bude preglasan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

hehe, i ja sam isto radio pa sam skontao da nije to to, nije lep dubok zvuk, a i nemam opremu za takve stvari, pa sam otisao kod jednog lika tu u Subotici u auspuh servis pa sam mu objasnio sta hocu, i rezultat je bio i bolji nego sto sam ocekivao :)

A sto se tice glasnoce to nije frka, DB killer resava stvar, a i tako prigusen ima lep zvuk, mnogi renomirani proizvodjaci sa auspuhon davaju jedan ili komplet DB killer-a u zavisnosti koliko ga zelis prigusiti, drugar je sad uzeo za 400eur original "Leo Vince SBK" sa 5 prigusivaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

A za nas koji nemamo 400€ za top onda nam ostaje seciranje postojeceg. Ajd vidi da snimis zvuk, bas me interesuje kakav je... Pa da opet otvaram ovaj moj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

uff jbg pokusao sam al mi fon ima shit kamkorder, uzasan je zvuk <_< moram nekog sa nekim nadrkanim fonom da navatam da snimi.

Al uveramam te da je zvuk super, nema tu puno matematike, na istu foru je odradjeno kao ti skupi protocni auspusi, 90% isti zvuk :takoje:

 

p.s. Treba mi donji plasticni poklopac satova na GS500 ako ima neko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja