Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

sto se tice ulja i ja sam cuo reci hvale dok npr za motul u zadnje vreme ima dosta njih koji su pricali da ima nekih fals serija i da po nekim radnjama cak ima i neko koje navodno nije original,to je ono sto sam citao po forumima....

 

gs generelano ima mekanu viljusku i neznu,kad se kupuje motor obicno je to jedna od bitnih stavki koja se gleda,e sad ako si ti bas voljan da utegnes viljusku raspitaj se iskreno ja ne znam ni koje ulje je pozeljno ni koliko se sipa...jel ti smeta mekana viljuska ili jednostavno hoces da sredis?

 

 

 

Pozdrav,

 

Spiao sam Ipone 10.4 i do sad sam presao nekih 600km.

Samo reci hvale, za sad. Motor radi mnogo bolje i lakse se salta.

Ipone je keva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Meni problem pravi saltanje... Bas je teska poluga, sad ne znam do cega bi moglo da bude... Prvo i poslednje sto sam uradio, malo sam zategao sajlu kvacila, da vise odvaja, al poluga menjaca i dalje veoma tvrda.

Sta bi moglo biti? Da li IPONE ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Veoma moguce ulje nece resiti problem saltanja.

Moje kvacilo nije bilo lose ranije, samo je nakon sipanja Ipone-a malo bolje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Probaj recimo dok ubrzavaš u trećoj brzini, na nekih 5-6k obrtaja, da samo malo nategneš polugu mjenjača ka gore, bez stiskanja kvačila, i onda samo secneš gas, na tren ga vratiš i opet daš. Ako lako preskoči u četvrtu problem je u kvačilu, ako ne onda je u mjenjaču. A moguće je da je i do ulja, ako su problemi počeli čim si ga promjenio, koje IPONE si sipao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Probaj recimo dok ubrzavaš u trećoj brzini, na nekih 5-6k obrtaja, da samo malo nategneš polugu mjenjača ka gore, bez stiskanja kvačila, i onda samo secneš gas, na tren ga vratiš i opet daš. Ako lako preskoči u četvrtu problem je u kvačilu, ako ne onda je u mjenjaču.

 

a sa tom probom kako ce se ponasati nasi menjaci koji rade lepo? posto vidim da pri ovoj metodi ako upadne u brzinu znaci kvacilo ako ne upadne onda je menjac 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ako ti je sve ok opet će preskočit u veću bez problema. Ova metoda služi da eliminišeš potrebu za kvačilom, pa metodom eliminacije izdvojiš deo koji se ne ponaša kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: svuda po malo...
  • Motocikl: dominantni muzjak 498ccm PD09

cao drustvo. evo da se pohvalim-pre nedelju-dve sam udomio jednog gs-a, pa ajd da se prikljucim temi. :) evo i slicice

http://imageshack.us/photo/my-images/843/suzuki2i.jpg/

ajd jedno pitanjce za pocetak, mislim da nisam video da pise u temi-koliko vam trose motori po gradu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Ljudi, padoh sa motora pre neki dan. Nije nista strasno.

Nego, ne mogu da nadjem nigde staklo za far ili ceo far... Gde li to ima da se kupi? Moze i od bandita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

mislim da mozhe i od horneta...

 

 

cao drustvo. evo da se pohvalim-pre nedelju-dve sam udomio jednog gs-a, pa ajd da se prikljucim temi. :) evo i slicice

http://imageshack.us/photo/my-images/843/suzuki2i.jpg/

ajd jedno pitanjce za pocetak, mislim da nisam video da pise u temi-koliko vam trose motori po gradu?

 

ovo je onaj sa foruma, lep motor nema shta a i bio je neshto smeshno... neka te dobro sluzhi!

 

mogli bismo neko GS okupljanje, hmm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

I ja sam gs-ovac od nedavno :takoje:

Imam par nedoumica... Trosi mi preko 7 litara. Poskidao sam blokade po uputstvu koje sam nasao na forumu, jedino nisam dizne 132 zamenio za 120. Tako da je to verovatno zbog toga... Da li bi mogle 117 dizne da se stave? Takodje kako sam skinuo blokade, izmedje 6 i 7k rpm mi se cuje neko zveckanje, ali kada ga stisnem da ubrzavava max. moguce... Kada polako ubrzavam skoro se i ne primeti. Lanac i spaner su dobri, zazor ventila takodje. Mozda dobija vise goriva pa zbog toga?

Mana su im prednje vile. Kod mene je desna bila varena pa je po malo pustalo ulje. Odnesem danas kod coveka da uvari bolje i da ga *ebes nije moglo, samo je uspeo da iskrivi vilu. Tako da sad trazim jednu da kupim.

Koje ulje da sipam posle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Pa trebalo bi neko gusce... E sad neko da kaze po fabrici koje se sipa i onda cemo znati odprilike koje da sipamo- gusce od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja sipao agip 10w (fabrika) ali imash i 15w na motodelovi.com cena 5-6E L a treba ti 2x 382ml

a ljudi inache guraju plastichne umetke ali mi nije jasno kako ih zatvore jer i bez toga nas dvojica se prekinusmo dok smo zavili chepove :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Mozda ojacati opruge i nema potrebe za umetcima, ili izmedju opruga staviti neke gume kao sto imaju da se stave za opruge na kolima kada oslabe...

 

I posto imam problema sa desnom cizmom, reci mi da li se samo odvije onaj inbus sraf od dole i onda cizma moze da se svuce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Mozda ojacati opruge i nema potrebe za umetcima, ili izmedju opruga staviti neke gume kao sto imaju da se stave za opruge na kolima kada oslabe...

 

I posto imam problema sa desnom cizmom, reci mi da li se samo odvije onaj inbus sraf od dole i onda cizma moze da se svuce?

 

dobro se pripremi za rastavljanje jer to nije tako jednostavno, treba ti pola metra mozhda i vishe kljuch 22 ili 23 (sa 12 zuba, kao imbus samo sa 12 ivica) i on ide celom duzhinom shtapa pa do pola chizme. taj imbus koji bi samo da odvijesh se unutra shrafi za veliki klin (sluzhi da se ne bi chizma i shtap razdvojili) za koji ti treba taj kljuch. improvizuj sa 2 shrafa velike duzhine (jedan ide u taj klin a drugi gore da odvijash) zavarish ih na krajevima, ili shipku neke duzhine sa navojima na kraju pa po 2 matice u kontra fazonu da se ne odvrchu.

slike che ti rechi sve ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Ma radila je brusilica po cizmi :moto3: I onako je bila za bacanja, pa sam je isekao... Za koji dan mi stize druga cizma. Mozes da mi posaljes taj manual???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja