Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Danas sam sa gs-a seo na gsx750f, malo da provozam... U pitanju je prva serija kao i moj gs. Masina takodje uljara, ali sto ima dobar zvuk jaooooo :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Danas sam sa gs-a seo na gsx750f, malo da provozam... U pitanju je prva serija kao i moj gs. Masina takodje uljara, ali sto ima dobar zvuk jaooooo :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

gde to mozhe da se sedne i poslusha? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

@FJCharlie

Obzirom na kilometrazu na satu da li ti motor trosi uje i koliko?

 

pa troshi ako ga teram u visoke, ali recimo od kako sam promenio lanac bregastih smanjio je potroshnju. meni i nixu po 500gr na 2000km, za vazdusharu sasvim normalno...

 

@phenom - morachu da pogledam te starije mada su ruzhni ko djavo, ali mashina je vrhunska...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd Karaburma
  • Motocikl: Dominator 500 & Transalp 700

pa troshi ako ga teram u visoke, ali recimo od kako sam promenio lanac bregastih smanjio je potroshnju. meni i nixu po 500gr na 2000km, za vazdusharu sasvim normalno...

 

I meni trosi isto toliko,jesi se mozda raspitivao da li bi se i koliko smanjila da se zamene samo gumice ventila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

pa ako su ti otishle gumice onda bi verovatno smanjio potroshnju ali i dalje che da troshi jer je to vazdushara.. GS je poznat po tome shto voli da cugne :D

kakav ti je lanac bregastih, meni manje pije od zamene lanca.

jbg dosipanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd Karaburma
  • Motocikl: Dominator 500 & Transalp 700

Nisam dirao nista sem redovnog servisa(ulje,filteri,svecice),nista ne zveci,ne klapara tako da ne cackam nista do daljeg,hvala za info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

evo bash chitam na gstwins, momak sa 25000km ima "problem" sa troshenjem ulja, troshi mu 250gr na 1000km i svi mu govore da je to normalno jer valjda GS kao vazdushna mashina starijeg dizajna ima vechi razmak izmedju klipa i ventila? naspram vodeno hladjenih.

All engines burn some oil and the air cooled ones burn more because they are built with more piston clearance than water cooled ones are and the GS500 engine is an older design with more than average clearance for an air cooled one.

 

sad sretoh chini mi se GSa F verziju na trosharini, svirnuo momak, siv sa crnim nalepnicama, jel to neko nash?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ja sam presao preko 3500 km od zamene ulja i spustio je granicu na meracu mozda za 1mm.

Isto sam cuo da GS troskara ulje i da je to potpuno normalno, ali mislim da je ovo sto je moj potrosio mizerija.

Samo neka tako i ostane!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Danas sam sa gs-a seo na gsx750f, malo da provozam... U pitanju je prva serija kao i moj gs. Masina takodje uljara, ali sto ima dobar zvuk jaooooo :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

 

 

Jel si sad video sta je prava masina,sa 4 klipa,i sa solidnom konjazom(mada i to je poslabo),a ne ko gs kultivator..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Motor je za mene motor, bio on sa 2, 4 ili sa jednim klipom. Ti ako mislis da se naziva motorom samo masina sa 4 klipa, tvoj problem... Tebi ocigledno nije mesto u ovoj temi. Nemas gs-a, tako da... Znac vec :takoje:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Motor je za mene motor, bio on sa 2, 4 ili sa jednim klipom. Ti ako mislis da se naziva motorom samo masina sa 4 klipa, tvoj problem...

 

bas tako ... 0takoje.gif uvek ima bolje,kao da mi ne znamo sta valja ali sve sa svojim finansiskim mogucnostima.1care.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovi likovi odprilike imaju metar i zilet, a kako boli bulja i muda posle ovakvog stopija imaces predstavu kad uradis obicni, sto se mene tice neka hvala ovakve gluposti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Jbg, moj vrat, moj menjac... Ne znam zasto se ti javljas, kakve veze to ima sa tobom?

zato shto je on vozi fajtera i napredovao je, zna da pali gumu :lol:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: svuda po malo...
  • Motocikl: dominantni muzjak 498ccm PD09

u je', mislio sam da je ovo nase govedo malo tesko za ovakva dizanja. nisam ni pomislio da pokusavam, al' me je bas zanimalo da l' moze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Suzuki an125

Hej ljudi, pozdrav. :D

 

Iscitah sve ovo, i GS mi se stvarno cini kao odlican motor, a ja trebam da predjem na nesto vece sledeceg leta, ako dam godinu, dace bog, imam i dobru motivaciju sad, tako da ono, dobre su sanse, pa reko da sa 125ice predjem na nesto malo vece, a ovo mi se cini kao odlicno za pocetak, ne zurim ja nigde, ovo je ono sto kazu s merom. :D

 

Bacio sam se malo u oglase, cisto da ubijem vreme i nadjem ovu F verziju( volim nakede, ali i ova F me je oborila sa nogu 1ooo.gif ), i pogledam snagu 34ks? Malo mi to nesto, zar ima tol'ko samo ?

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1263729/suzuki_gs500f/#5

 

Inace vozio sam gpz-a, nije los, al' drzim se ja Suzukija. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Hej ljudi, pozdrav. :D

 

Iscitah sve ovo, i GS mi se stvarno cini kao odlican motor, a ja trebam da predjem na nesto vece sledeceg leta, ako dam godinu, dace bog, imam i dobru motivaciju sad, tako da ono, dobre su sanse, pa reko da sa 125ice predjem na nesto malo vece, a ovo mi se cini kao odlicno za pocetak, ne zurim ja nigde, ovo je ono sto kazu s merom. :D

 

Bacio sam se malo u oglase, cisto da ubijem vreme i nadjem ovu F verziju( volim nakede, ali i ova F me je oborila sa nogu 1ooo.gif ), i pogledam snagu 34ks? Malo mi to nesto, zar ima tol'ko samo ?

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1263729/suzuki_gs500f/#5

 

Inace vozio sam gpz-a, nije los, al' drzim se ja Suzukija. :D

taj sa 34 KS ima blokadu, bez blokade ima 45ks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

I moj je bio od 33 ks. Blokade su u karburatorima. Ja sam to sam odradio... Jedino nisam dizne 132 zamenuo sa 120 pa mi zato malo vise trosi. Inace u karbovima u poklopcima sibera imaju dva plasticna dela koja ne dozvoljavaju siberu da otvori protok ni do pola grla... Nema nikakvu blokadu u zupcenju kao sto su neki pisali po forumu. I to sam proverio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja