Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Ako sam dobro razumeo stara ima samo jednu rupu za kacenje a nova dve? Ako je tako onda moze da se napravi neki reducir kako bi se okacila nova. Ne znam kako sve izgleda ali kad bih imao slike mozda bih imao i neku ideju bolju... 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Dovoljno je da novu vezes samo na jednu rupu, zavrsavace posao... MIslim da je moguce to izvesti bez preprevaki, po meni na prvi pogled izgleda da moze... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Ima li neko od vas ideju, zbog cega moze da se oseca gorivo a nigde ne curi? Tipa: Provozam motor, ugasim i parkiram u garazu i nakon 7 dana se i dalje oseca gorivo. Izuzetno me nervira to. A pri tom garaza je od operaka (duva na sve strane) tako da je fest provetrena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ima li neko od vas ideju, zbog cega moze da se oseca gorivo a nigde ne curi? Tipa: Provozam motor, ugasim i parkiram u garazu i nakon 7 dana se i dalje oseca gorivo. Izuzetno me nervira to. A pri tom garaza je od operaka (duva na sve strane) tako da je fest provetrena.

prelivaju karbovi, kaplje sa nekog creva... probaj sa metodom njushkanja, onjushi airbox, ulje, karbove, pogledaj dal ima fleka, zagrej motor i pregledaj oko karbova pukotine se shire kad se zagreju... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Nista, skinucu oklope kad budem dohvatio vremena pa cu pogledati. Ne mogu da pridjem ovako. Javljam kad pronadjem gresku. Hvala na uputima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Postovani bajkeri,

jevo ja da se ukljucim u forum, nakon citanja foruma uglavnom, evo i mog problema, pa cu poceti i da pisem.

 

Evo o cemu se radi:

 

Kupio sam Suzuki GS 500 2002 godiste, posle predjenih par hiljada kilometara, recimo 3, javio se problem da ne puni akumulator,

 

majstor je otvorio motor i bum, imamo sta da vidimo, padano je sa motora i neko je polomio deklu sa strane gde je magnet, kuciste na kom se drzi staror je lepljeno i sada se odlepilo i polomilo, stator se ostetio , pokidane su zice, moram da kupim novu deklu, i da pokusamo da popravimo namotaje.

 

Zanima me sledece, da li neko zna koja dekla odgovara na moj model iz 2002, naime sve koje sam nasao na EBAy-u su po izgledu cinimi se iste, ali pise da su do 2001 godista uglavnom???

 

Ako neko ima savet ili zna da li su iste dekle, ili zna neki otpad gde da potrazim kod nas, neka mi javi, bicu mu zahvalan jako :D

 

Takodje mi treba i far za GS polovan nov nebitno, samo da je originalni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

mozhe u bg boban sajle.

ako imash 2 sajle uzmi onu shto vracha gas i stavi je dok ne sredish tu shto je pukla, karbovi imaju opruge tako da ti ta ni ne treba...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Sredio sam u Sapcu sajlu, brze mi je bilo tako, a i jeftinije. Evo malo novine.

Ostalo mi je jos da je ofarbam. Ali se premisljam, da li da je spustim jos dole ili da ostane ovako.

post-10285-0-05791600-1332704930_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Sredio sam u Sapcu sajlu, brze mi je bilo tako, a i jeftinije. Evo malo novine.

Ostalo mi je jos da je ofarbam. Ali se premisljam, da li da je spustim jos dole ili da ostane ovako.

prika, nemoj da se uvredish ili neshto ali ta maska mu stoji uzhasno, vrati originalni far i teraj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

zezash me da si tog kupio? to je neki lik sa foruma budzhio masku ahahha secham se toga :D

majko mila al ga je poruzhnio :care: neka je onda, bolja je od ove :lol:

 

p.s. far od sv-a chini mi se pashe i to su ovi na gstwins redovno stavljali kao zamenu za fabrichki ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

eeee gde si iskopao tu temu crni Charli xD

evo sad cu copypaste-ovati sto sam i tebi napisao da ne pisem opet :lol:

evo ovako:

Radeci tu budzotinu, shvatio sam jednu bitnu stvar o sebi i motorima, dakle:

AKO ti se nesvidja motor koji imas, PRODAJ ga i kupi drugi koji ti se svidja, NEMOJ BUDZITI i praviti od motora nesto sto nije.

tako da to mi je bila poslednja budzevina u istoriji, nikad vise ne budzim, kaki je taki je, eventualno menjam auspuh i neku sitnicu, retrovizore, nalepnice.. NISTA drugo.

I zato sam skontao da su R-ovi kurton probusen, najbolji su F-ovi, to jest SPORT-TOURING motori, kao VFR, GSXF, Fazer, Bandit..univerzalniji su, upotrebljiviji...

NARAVNO kad bi imao puno kinte uzeo bi za drugi motor neki cistokrvni R, al do tada Sport Turing je zakon

Za sad RF 400R radi posao , iako mu je zadnje slovo u nazivu R, on je namenski i zamisljen kao Sport-Touring, "R" i "F" u jednom - RF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Evo opet ja :) Nadam se da nisam dosadan sa ovim, ali kad sam krenuo moram da rijesim do kraja. Ovaj vlasnik od kojeg sam kupio svog GS je nesto puno cackao sa dovodom goriva u karburatore, zapetljo da gore ne moze biti pa ja sad to moram vratiti sve kako je bilo. Imao sam problem sa dovodom goriva vec 2 godine od kako sam ga kupio sve dok nisam rijesio konacno da to razmrsim :)

Evo ovde slika mog karburatora pa ako mi neko moze reci gdje se spajaju ova 2 izlaza (tj. samo sa desnog karba, jer lijevi mi je bio spojen na nesto( ne znam kako se to zove, ni cemu sluzi)) koja su zaokruzena ovde na slici. Ostalo sam sve pronasao gdje se sta spaja, samo me jos ovo buni.

Evo link ka slici, visoka je rezolucija da ne stavljam ovde :slika karburatora

Model je iz 1992. god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja