Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Jedva snimih zvuk da i na snimku deluje skoro isto kao i uzivo. Znaci opasno dubok zvuk ima do nekih 5k rpm.

 

 

 

 

kolega mogu ti reci da je zvuk extra,ne znam kako se cuje dok mu je gas blokiran na odredjenim obrtajima ali ovako deluje skroz ok,mislim da nema potrebe za daljim radnjama 0takoje.gif genearlno na ER-5 je isti ,pa se razmisljam sta ja da radim,koliko bi me to kostalo i ne bi experimentisao,nego odmah kod toga sto si ti radio pa da bude isto 1oda.gif nego, meni se svidja zvuk fabrikane jer se motor ne cuje u voznju,ne znam kako bi podneo sa jacim zvukom,da ne smeta na duzim relacijama,jeste lepo kad zavrsnes gas ali treba to slusati nekad po 2,3,4h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Skroz otvoreni bi ti isprao mozak poslje sat vremena. Ja sam sebi za GPZa morao da pravim auspuh sa dB killer-om, zato što su počeli da mjere buku na tehničkom. Sa montiranim dB killer-om se čuje malo glasnije od fabričkog na GSu i uopšte ne smeta u vožnji, još je meni užasno bučna kaciga pa ga preko 120km/h uopšte ne čujem. Sa skinutim dB killer-om je sasvim druga priča. Oko 130dB izmjereno na tehničkom, doduše malo je odzvanjalo od okolnih zgrada. Voziš lagano 80 (4000obrtaja) i sustigneš automobil koji ide 60 i on te "čuje" i skloni se u stranu da ga prođeš. Isto se dešava sa kamionima, autobusima, onima što te ne vide, itd... Sirena ti je gotovo nepotrebna, malo međugasa i pješaci se bacaju ustranu da pobjegnu od toga nečega što nailazi a ne vide ga al ga itekako čuju. Mana.........poslje pola sata počeće da te bole uši, poslje sat vremena činit će ti se da će uskoro da prokrvare, samo od psiho-fizičkog stanja ti zavisi kada će glava početi da te boli.

Znači ako ćeš nešto radit, ostavi mogućnost za montažni dB killer.

 

EDIT: A nije isključeno da će i u Srbiji početi da mjere buku na tehničkom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Dobro jeste on glasan, ali nije toliko da bi zabolele usi... Vozio sam ga juce i podnosljivo je. Sa nekom normalnom voznjom ne bi bilo problema. A i ja sam rzmisljao o pravljenju db kilera ako mi dosadi ovako. Lakse ga je prigusiti nego napraviti da se cuje.

 

Troublemaker, mene je sve ovo kostalo 800 kinti, posto sam ja radio. Najskuplje su bile one kuhinjske zice za pranje posto sam njih stavljao unutra kao izolaciju. Znaci lagano je stalo oko 40 zica sto me kostalo skoro 600 din. Perforiranu cev sam nasao na otpadu, rasturio sam auspuh od mecke 123 i extra... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Dobro jeste on glasan, ali nije toliko da bi zabolele usi... Vozio sam ga juce i podnosljivo je. Sa nekom normalnom voznjom ne bi bilo problema. A i ja sam rzmisljao o pravljenju db kilera ako mi dosadi ovako. Lakse ga je prigusiti nego napraviti da se cuje.

 

Troublemaker, mene je sve ovo kostalo 800 kinti, posto sam ja radio. Najskuplje su bile one kuhinjske zice za pranje posto sam njih stavljao unutra kao izolaciju. Znaci lagano je stalo oko 40 zica sto me kostalo skoro 600 din. Perforiranu cev sam nasao na otpadu, rasturio sam auspuh od mecke 123 i extra... :moto3:

 

i ni jednu fotku nisi uslikao za nas??? eh bre kolega 1neznam.gif

 

 

jeste to za je ok kad te cuju ali ja sam se navikao da ne cujem masinu i bas mi lepo ,malo vise vodim racuna i to je to... ali lepo je i kad se cuje ,nema sta 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

znaci extra je ispalo :takoje:

Posto je metar2?

Kako se ponasa pri grejanju, skupljanje-sirenje...?

I ja razmisljam nesto da uradim sa auspuhom, onaj kolega kod kojeg mi GS bio proslu sezonu, mi zeznuo auspuh i stavio neku ruznu plocicu i zanitovao, sad imam 2 rupe na auspuhu :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Sve moze da se sredi.

A foliju sam platio 650 din. 1.5m x 0.5m. Za sada nema problema sa njom, a ne bi ni trebalo da bude.

 

Planiram jos i onaj plasticni nosac sateva da presvucem u karbon, ali to na zimu dok budem i ostalo radio oko motora... A u planu mi je puno toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Hehe.... Cuj ako ne znam :lol: Sredjene su plocice... Ocisceni karburatori. Ostalo jos da nabavim dizne 120. Ili da rasbusim 117 iz zastavinog karburatora... Ne bih uzimao taj set za reparaciju, a tamo i ne pise koje su mere dizne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Radilo se radilo. I negde skoro na kraju doslo do ovoga:

 

cxGLB_snc00514a.jpg

 

 

Kazem skoro jer je ostalo da vidim sta cu sa svetlom, da li da vracam onu masku sa farom ili nesto drugo da iskombinujem. Mozda i samo far bez maske da vratim i napravim mali vizir... Videcu do proleca. Takodje ce mi trebati i nalepnice. A inace sada posle ciscenja karbova baca vatru iz auspuha. Evo 'vako >:(:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Lepo odradjeno, ali imam nekoliko sugestija:

 

Zatamnjeno stop svetlo. Izgleda jako ruzno i neukusno, isfurano je...

 

Far, nikako onu fight masku i sl. iz istog razloga kao i za stop svetlo. Nema nista lepse od klasicnog okruglog clear glass fara i dobrog vizira!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Hvala, hvala. Stop svetlo ostaje ovakvo jer mi se svidja. Lepse mi je nego onako crveno, obicno. Maska koja je bila mi se ne svidja pa je zato nisam ni stavio, to cu resiti do proleca. A na origi gs500 nije clear far.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Znam, da nije, mislio sam da kupis.

 

Video sam u Louisu ali me zanima da li pase na sve farove tipa (ER5, GS, CB) sa tim promerom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

I da ne pase, sve se da namestiti :)

0takoje.gif Tako je.

Ja sam na svog bivseg Cb-a stavio onaj clear glass far od golfa 2, malo se nosaci preprave i sve staje unutra jer precnik stakla je isti tj 18cm

evo kako je ispalo

post-14678-0-89934000-1323298697_thumb.jpg

post-14678-0-00555600-1323298722_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja