Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Mene je ER kupio trenutka kad sam seo na njega i dodao gas. Da se ne ponavljamo, slazem se sa svim sto je rekao Milos A i dodao bih da mi motor odgovara i za medjugradsku voznju. Dovoljno je brz i snazan za otvoren put, a pre svega jednako zabavan kao i u gradu. Obozavam ga 1moto3.gif!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Ovo je valjda zilioniti put da se u ovoj temi pokreće rasprava "da li je bolji ER ili Hornet". Ima čak i nekoliko tema na forumu o toj hamletovskoj dilemi 1grr.gif

 

U početku su mi takve rasprave išle na živce (primetili ste), jer su se uglavnom svodile na pljuvanje ER-a (većinom od onih koji na ER nisu ni seli). Ali evo, odlučio sam da tu stvar sagledam sa vedrije strane 2jee2.gif

 

Za one koji nisu obavešteni: ER i Hornet su dve potpuno različite klase motora. ER je gradski motor, ima dva cilindra zbog više snage u niskim obrtajima i manje šaltanja između semafora. Hornet je veći, teži, snažniji, brži, ali se budi na višim obrtajima i zahteva puno šaltanja u uličnim gužvama - to je tipičan međugradski motor. I Kawasaki ima jedan takav - zove se Z750 popovanje.gif

Na kraju, ali ne i najmanje važno, Hornet je 2-3 'iljadarke skuplji od ER-a dil1.gif

Pa zašto se onda ER pominje u svakoj raspravi o naked-ima? Zato što je to u svakom pogledu izvanredan motor, okretan, brz, jednostavan, može da izađe na crtu i mnogo skupljim motorima - nije ni čudo da polako stiče kultni status u Srba 2Ljubav.gif

Pitanje koje se nameće je... da li je ER nova Afrika?

BJB-Kawasaki.gif

 

Jasne su meni razlike u agregatima i svemu, Horneta sam vozio i znam da ume da bude dinamit, jedino me to zanima oko zadnjeg vesanja na ER-u, posto nisam imao priliku da ga probam i deluje mi kao bas neudobno to vesanje, mislim da nemoze da pegla neravnine kao bajkovi sa klasicnim vesanjem a to na duze staze mnogo smeta, a svakako mi je zanimljiv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Jasne su meni razlike u agregatima i svemu, Horneta sam vozio i znam da ume da bude dinamit, jedino me to zanima oko zadnjeg vesanja na ER-u, posto nisam imao priliku da ga probam i deluje mi kao bas neudobno to vesanje, mislim da nemoze da pegla neravnine kao bajkovi sa klasicnim vesanjem a to na duze staze mnogo smeta, a svakako mi je zanimljiv...

 

Kao što rekoh zadnji se amortizer može i zamijeniti, a takvo "vješanje" nije nekakva novost i koristi se kod dosta modela Kawasakija.

 

Što se peglanja tiče ja peglam samo po dasci od kada su mi se klinci rodili :D (Jbga valjda starim).

 

A da se može "peglati", i te kako može tko zna. Mislim ipak da večina vlasnika ovog motora nisu kupili Er6 zbog peglanja nego zbog užitka u vožnji. Drži se ti onda radije Horneta. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Procesljao sam malo forum i teme o uljima. Prema onome sto sam razumeo tamo, nije svako ulje za svaki motor. Zato me zanima koje ulje koristite u vasem ER-u i zasto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Procesljao sam malo forum i teme o uljima. Prema onome sto sam razumeo tamo, nije svako ulje za svaki motor. Zato me zanima koje ulje koristite u vasem ER-u i zasto?

motul,zato sto su mi najblizi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Jasne su meni razlike u agregatima i svemu, Horneta sam vozio i znam da ume da bude dinamit, jedino me to zanima oko zadnjeg vesanja na ER-u, posto nisam imao priliku da ga probam i deluje mi kao bas neudobno to vesanje, mislim da nemoze da pegla neravnine kao bajkovi sa klasicnim vesanjem a to na duze staze mnogo smeta, a svakako mi je zanimljiv...

 

Pre neki dan sam se bas navozao po krivinama i jako mi se dopalo sto ne moram da forsiram motor u obrtaje da bih imao snagu i vise nego dovoljnu kolicinu adrenalina 1moto3.gif, a to moze biti vezano sa tvojom potrebom za ekonomicnim trosenjem goriva. Neka me neko ispravi ako gresim, ali agregati sa 4 cilindra se obicno "bude" u vecim obrtajima.

 

Pada mi na pamet jos jedan bitan detalj. ER nije motor za visoke ljude, ili one sa duzim nogama. Ja sam visok 178cm, nemam dugacke noge i meni je motor kao po meri, ali neki moji ekstremitetniji drugari su izgledali smesno na motoru i nije im bas bilo ugodno da ga voze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Sto se tice udobnosti na motoru ja nemam tih problem iako sam visok svega 188cm. Kawu sam kupio 2009. god i od tad sam preshao nekih 15k i po gradu, ali uglavnom na otvorenom. Motor je lagan za voznju, lako se obara, dobro drzi po krivinama, a dovoljno je okretan za grad. Potrosnja, paaa oko 5-6L neke umerene voznje,mada je meni par puta znao da troshi i 9L 1zvizduk.gif....Sto se tice gume, mislim da je meni motor stigao sa dunlop sportmax, a sada na njemu imam michelin pilot power(napred obichan, a pozadi 2CT) .... Ne bih ga uporedjivao ni sa banditom, ni hornetom(a vozio sam oba), pre sa nekim drugim naked-ima u toj klasi(tipa, gladius, sv650, xj6 itd. . .) 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Sto se tice udobnosti na motoru ja nemam tih problem iako sam visok svega 188cm. Kawu sam kupio 2009. god i od tad sam preshao nekih 15k i po gradu, ali uglavnom na otvorenom. Motor je lagan za voznju, lako se obara, dobro drzi po krivinama, a dovoljno je okretan za grad. Potrosnja, paaa oko 5-6L neke umerene voznje,mada je meni par puta znao da troshi i 9L 1zvizduk.gif....Sto se tice gume, mislim da je meni motor stigao sa dunlop sportmax, a sada na njemu imam michelin pilot power(napred obichan, a pozadi 2CT) .... Ne bih ga uporedjivao ni sa banditom, ni hornetom(a vozio sam oba), pre sa nekim drugim naked-ima u toj klasi(tipa, gladius, sv650, xj6 itd. . .) 1moto3.gif

 

Samo toliko !!! :takoje:

 

Zadar - Split cca 150 km, po auto cesti, otišao mi cili rezervar :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: XT-R

ma druze skroz si super,samo ono zaobidji nas majke ti...

 

kad nesto jos provozas u zivotu, mozda ces biti realniji, do tad pozdravljam Vas i uzivajte u Vasoj sujeti

 

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

koji ce ti to djavo?

pretpostavljam da su 5x skuplji od ruchica i isplate se jedino ako 5x polomis rucice

a mislim da to jos niko nije uspeo

 

Reuma popovanje.gif. Ocekujem da ce me stitnici dodatno cuvati od vetra. To je jedini razlog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Pa ne znam, meni ti stitnici kvare izgled a i koncept motora. Kupi dobre rukavice i nema brige 0takoje.gif . Nego razmisljam se ovih dana da pokrenem neku temu o "kao" nekom skupu i mini voznji vlasnika er6n/f -a. ? Sta vi mislite o tome?1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

For crying out loud!!! Opet pljušti kiša. Platio sam registraciju 200 evra a nisam seo na motor od prošle jeseni. Malo je skup ovaj bajkerski sport za samo par meseci sezone 0ljut2.gif. Jeftinije bi me izašlo da se drogiram 1mda.gif Prestani da pljuštiš više evo molim te tuzno.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

I meni je bilo nemoguce da trosi samo 5L i to kad ga ne mazis, aha

 

Jos dva rezervoara testiranja. Sipanje od cepa do cepa - ispravljen motor i tocenje do odredjene referentne tacke na rezervoaru. Prvi rezervoar cca 230 km sa nesto manje od 13L - prosecna potrosnja 5,66L, drugi rezervoar 270 km sa prakticno 14L - prosek 5,2L. U oba slucaja oko 40% voznje sa saputnicom, ona i ja oko 140 kg.

 

Tempo voznje je bio kombinovan, vecim delom ostrija voznja, a bilo je i gradske - bas lagane.

 

Verovatno bitan detalj za potrosnju je da bas retko prelazim 7H obrtaja. Motor ima veliki obrtni momenat vec na malim obrtajima i nema potrebe da se goni u gornju zonu da bi se ostrije vozalo. Mozda to objasnjava malu potrosnju. 1neznam.gif

 

Iza ovih podataka stojim 100%. Ako neko sumnja, mozemo se zajedno vozati - rado. Jos jedan motor u drustvu je uvek dobrodosao 1moto3.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja