Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

koje plocice koristite na motoru,i koje preporucujete?

 

Moj post od prošlog novembra..."Krajem sezone sam častio motor sa novim Diablo gumama i SBS sinter pločicama, i motor je potpuno promenio personality, kao da sam seo na potpuno drugi motor. Sada mogu (ako hoću) da ga vozim daleko agresivnije, ali je počela da mi smeta prednja viljuška - dobro bi bilo da je malo tvrđa jer pri jakom kočenju tone."

 

Sa novim SBS pločicama sam imao samo desetak vožnji. Veoma sam zadovoljan, ogromna razlika u odnosu na fabričke, mada su realno overkill za taj motor. Pozadi su i dalje fabričke.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

gde si ih uzeo,i posto su?

 

Moto Ghost, kod Kalenića. Ne mogu da se setim pošto su bile, pozovi ih, OK su ljudi,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

gde si ih uzeo,i posto su?

 

Moto Ghost, kod Kalenića. Ne mogu da se setim pošto su bile, pozovi ih, OK su ljudi,

sad ih zvao 3400din po disku,to mi nesto mnogo deluje,potrazicu jos negde,hvala u svakom slucaju,

i mogla bi ekipa er6 skorije da se okupi negde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa teško da ćeš naći dobre sinter pločice za značajno manju cjenu. U Louis-u su 30Eura po disku, dodaj na to i dostavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Nije samo cena problem - sinter pločicama treba puno vremena da se zagreju. Meni su po gradu tražile i po pola sata oštre vožnje, i tek onda 'vataju kako treba. Proceni šta ti je važnije - nekome će dobre organske pločice više odgovarati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

te mi ne trebaju ako im treba pola sata da se zagreju,nemam nameru da se trkam jos uvek,

koje druge bi mogao,posto ih prvi put kupujem,pa ne znam nista oko njih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Samo nemoj Lucas organske, platio sam ih 32 eur, tj. bejase malo skuplji i kvalitetniji proizvod medjutim ''Nissin'' mi je daleko bolje kocio, sto bih ti ujedno i preporucio da pazaris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Koliko kostaju prednji diskovi za ER-a (nesto u klasi originala)? Gde mogu da se kupe? Na koliko km je za ocekivati da se potrose u uslovima gradske voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma pusti ga

Disk u gradskoj voznji nije realno da se potrosi pre 40 000km ma kako ga vozio(mislim da moze da traje i duze ali to opet zavisi od plocica i od nacina kako se vozi)

Koliko kosta pojma nemam, ali za moje motore ni jedan nije ispod 200e po disku

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ma pusti ga

Disk u gradskoj voznji nije realno da se potrosi pre 40 000km ma kako ga vozio(mislim da moze da traje i duze ali to opet zavisi od plocica i od nacina kako se vozi)

Koliko kosta pojma nemam, ali za moje motore ni jedan nije ispod 200e po disku

 

Nečeš ni za Er-a proći puno jeftinije .

Neki "no name" zadnji možeš naći za 40-tak USD, a prednje za 150 USD (par) na e-bay-u. Po specifikacijama ne vidim kod nekih da su lošiji od razvikanih marki. Jbga tome triba pridodati i poštarinu, porez i carinu. Par prednjih moš naći i do 500$ :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

I mene ovo zanima, i koje gume je najbolje uzeti za voznju po gradu prema vasem iskustvu, oshtriju voznju po gradu? Dostupnost kod nas nije bitna jer cu ih dobaviti iz Dojche, cena sto niza naravno :)

I jos jedna stvar, npr jedna od boja za model 2009 je bila Candy Burnt Orange, dal je svaka CBT ista koriscena je za jos nekoliko motora, jer meni se cini da nije, doduse razliciti aparati drugacije "vide" crvenu boju pa je mozda to problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

jel mozete da mi kazete koja su fabricke gume na er 6n 2007 ?

nisam siguran,ali mislim da su dunlop sportmax radial

 

koje gume je najbolje uzeti za voznju po gradu prema vasem iskustvu, oshtriju voznju po gradu?

koje god da stavis nove dobre su za grad,mislim na ove poznatije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: nesto savrseno :)

jel mozete da mi kazete koja su fabricke gume na er 6n 2007 ?

nisam siguran,ali mislim da su dunlop sportmax radial

 

koje gume je najbolje uzeti za voznju po gradu prema vasem iskustvu, oshtriju voznju po gradu?

koje god da stavis nove dobre su za grad,mislim na ove poznatije..

 

Da slazem se sa ovim, bilo sta sto je crno i okruglo :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Ako neko jos prati temu, zanima me kakvo je zadnje vesanje na ER-6N, s obzirom da mu je amortizer postavljen malo u korelaciji sa fizikom i bas kao na Sachs x-road 125 na kome lomi bubrege kao i da ga nema? Svidja mi se dizajn i to sto je dvocilindras al me to malo odbija s obzirom da ga nisam probao i neznam kako se ponasa na putu sa malo neravnina. A dvoumim se izmedju njega i horneta...potrosnja je tu negde kod horneta vise konja a jeste udoban tako da moracu da probam i ovog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ako neko jos prati temu, zanima me kakvo je zadnje vesanje na ER-6N, s obzirom da mu je amortizer postavljen malo u korelaciji sa fizikom i bas kao na Sachs x-road 125 na kome lomi bubrege kao i da ga nema? Svidja mi se dizajn i to sto je dvocilindras al me to malo odbija s obzirom da ga nisam probao i neznam kako se ponasa na putu sa malo neravnina. A dvoumim se izmedju njega i horneta...potrosnja je tu negde kod horneta vise konja a jeste udoban tako da moracu da probam i ovog...

 

Prati se, prati ... :zvizduk:

 

Po meni jedna od lošijih stvari na motoru

 

Jbte, usporedbe :staa:

 

A što se dvoumiš? Ko imaš para i ko ti se sviđaju 4 cilindra uzmi Horneta :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Vranje - Bujanovac

Ako neko jos prati temu, zanima me kakvo je zadnje vesanje na ER-6N, s obzirom da mu je amortizer postavljen malo u korelaciji sa fizikom i bas kao na Sachs x-road 125 na kome lomi bubrege kao i da ga nema? Svidja mi se dizajn i to sto je dvocilindras al me to malo odbija s obzirom da ga nisam probao i neznam kako se ponasa na putu sa malo neravnina. A dvoumim se izmedju njega i horneta...potrosnja je tu negde kod horneta vise konja a jeste udoban tako da moracu da probam i ovog...

 

Prati se, prati ... :zvizduk:

 

Po meni jedna od lošijih stvari na motoru

 

Jbte, usporedbe :staa:

 

A što se dvoumiš? Ko imaš para i ko ti se sviđaju 4 cilindra uzmi Horneta :jee:

 

Ne poredim ih po bilo cemu naravno sem tog vesanja, tako postavljen amortizer mora da drma bubrege na bilo kom motociklu pa zato pitao posto Sachs-a sam vozio... Pa neznam s obzirom da dosta km prelazim nekako mi sporohodne masine pouzdanije deluju od zujalica a inace Hornet mi lezi strasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Baš mislim da si u krivu, U biti original zadnji amortizer mi je znao povremeno ljepo zamiješati :D

Dosta se ljudi žalilo da kad je potpuno opterečen da zna nabijati do graničnika iako je "navijen" na 6-7.

 

Meni je to poprilično smetalo pa sam to promijenio i sada mi se drmaju bubrezi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ovo je valjda zilioniti put da se u ovoj temi pokreće rasprava "da li je bolji ER ili Hornet". Ima čak i nekoliko tema na forumu o toj hamletovskoj dilemi 1grr.gif

 

U početku su mi takve rasprave išle na živce (primetili ste), jer su se uglavnom svodile na pljuvanje ER-a (većinom od onih koji na ER nisu ni seli). Ali evo, odlučio sam da tu stvar sagledam sa vedrije strane 2jee2.gif

 

Za one koji nisu obavešteni: ER i Hornet su dve potpuno različite klase motora. ER je gradski motor, ima dva cilindra zbog više snage u niskim obrtajima i manje šaltanja između semafora. Hornet je veći, teži, snažniji, brži, ali se budi na višim obrtajima i zahteva puno šaltanja u uličnim gužvama - to je tipičan međugradski motor. I Kawasaki ima jedan takav - zove se Z750 popovanje.gif

Na kraju, ali ne i najmanje važno, Hornet je 2-3 'iljadarke skuplji od ER-a dil1.gif

Pa zašto se onda ER pominje u svakoj raspravi o naked-ima? Zato što je to u svakom pogledu izvanredan motor, okretan, brz, jednostavan, može da izađe na crtu i mnogo skupljim motorima - nije ni čudo da polako stiče kultni status u Srba 2Ljubav.gif

Pitanje koje se nameće je... da li je ER nova Afrika?

BJB-Kawasaki.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja