Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: Kawasaki Er6F

Pa vredelo je pokusati ;)

Sramota me da priznam da nista nisam radio na njemu, sve je fabricko. Planirao sam da ugradim druge retrovizore s obzirom da sam cuo da su ovi losi odnosno da se tresu malo ali ja nisam imao tih problema... mozda su malko mali ali dobro.

Druga stvar koju planiram da odradim ove sezone su crash barovi. Cena mi je glavni problem s obzirom da su preskupi. Kazu mi da nisu isti CB za ovaj model i onaj od 2010 godine tako da su prirodno ovi novi skuplji ;)

 

Jedno pitanje: Ima li iko iskustva sa ugradjivanjem "upaljaca" na ovaj motor. Potrebno mi je za napajanje navigacije, mobilnog...

post-19378-0-52112700-1336925941_thumb.jpg

post-19378-0-25780100-1336926004_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Dobra ti boja motora! :) Candy Burnt Orange?

Ja treba istu stvar da uradim, ali cu da ih pravim def, previse mi je da dajem 100-150e za tako nesto, 2 komada metala malo preciznije iskrojenih..

Skinuo sam gomilu slika gde se vide kako tacno izgledaju i gde se kace, tako da mislim da nece biti problem napraviti ih zao mi da dajem pare na to ;)

Sto se tice uticnice ja cu sledece da uradim: ugradjujem uticnicu ispod sedista i nju ide mali punjac USB, koji taman popuni uticnicu, extension USB cable iz njega ide do volana negde i tu ce da bleji USB port sa gumenim poklopcem da ne moze da udje voda, ispod sedista ce da bude prekidac koji ce da prekida 12V i to je to, savrseno resenje, bez masivne uticnice napred samo usb port za mobilni i ostalo, a ako zatreba 12V ispod sedista je.

Jedva cekam da dodjem za Srbiju, jos 18 dana! :D

post-22759-0-19003600-1336946889_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Ja treba istu stvar da uradim, ali cu da ih pravim def, previse mi je da dajem 100-150e za tako nesto, 2 komada metala malo preciznije iskrojenih..

 

Pre nego što napraviš neku budževinu koja te neće zaštititi ili će iskriviti ram, pogledaj Barracuda padove, čini mi se da su bili oko 60 evra pre dve godine. Pitaj u Moto Ghost-u, http://moto-oprema.net

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

I ja sam htio reći da paziš s tim "home made" slider-ima jer ti mogu napraviti više štete nago koristi.

 

Oni bi tribal djelomično i amortizirati udarac. Pazi da te uštedana na početku ne buded koštala više na kraju.

 

Ne mogu sada pronaći slike, ali kad sam zadnji put isprobavao :D svoje gljive onda mi se vida koja drži "čep" savila, a čep se, naravno, postrugao. To je i u redu jer bolje da se vida savila nego da se cijeli udar prenio na okvir. Jebeš vidu i "čep" :jee:

 

 

Da budem on-topick, samo da vidite kako mat crni dobro izgleda :ooo:

 

 

1009_sbkp_16_z2010_kawasaki_ER-6nmodel_justene_jaro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: Kawasaki Er6F

Dobra ti boja motora! :) Candy Burnt Orange?

Ja treba istu stvar da uradim, ali cu da ih pravim def, previse mi je da dajem 100-150e za tako nesto, 2 komada metala malo preciznije iskrojenih..

Skinuo sam gomilu slika gde se vide kako tacno izgledaju i gde se kace, tako da mislim da nece biti problem napraviti ih zao mi da dajem pare na to ;)

Sto se tice uticnice ja cu sledece da uradim: ugradjujem uticnicu ispod sedista i nju ide mali punjac USB, koji taman popuni uticnicu, extension USB cable iz njega ide do volana negde i tu ce da bleji USB port sa gumenim poklopcem da ne moze da udje voda, ispod sedista ce da bude prekidac koji ce da prekida 12V i to je to, savrseno resenje, bez masivne uticnice napred samo usb port za mobilni i ostalo, a ako zatreba 12V ispod sedista je.

Jedva cekam da dodjem za Srbiju, jos 18 dana! :D

 

Hvala takodje ;)

 

Stvarno su preskupi, a posebno sto ugradnja kosta jedno 50e u ovlascenom servisu (moram zbog garancije) tako da zaista nije mala stavka :(

Razmisljao sam da upaljac prikljucim na svetlo od reg. tablice tako da kada upalim motor, ima napajanja, a kada ugasim napajanje prestaje. Na taj nacim izbegavam prekidace koje, znajuci mene, sigurno zaboravljam da ugasim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Razmisli da ugradiš relej. Nije neka investicija, a pomaže. Ja sam tako riješio problem oko grijanih ručkica koje sam redovito zaboravio gasiti <_<

 

Što se tiče garancije, misliš da ti neče propasti, ako vide da si petljao po instalacijama :D

 

To ti sve ovisi od servisa do servisa, ali ako želiš biti, koliko toliko siguran, za garanciju onda nemoj ništa petljati po motoru, mada ti ni to ne znaći da če ti garancijska pritužba proći :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Gde ste zalepili registracionu nalepnicu i gde drzite prvu pomoc?

 

Nalepnicu zalepio na prednji štap, visoko. Ne smeta, a vidi se. Čelik, mogu da je ostružem kad hoću bez tragova:

 

Nalepnica.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: Kawasaki Er6F

Jos jedan Milos

 

 

 

1lol.gif

 

 

 

dobrodosli svi!

 

Hvala ;)

 

Razmisli da ugradiš relej. Nije neka investicija, a pomaže. Ja sam tako riješio problem oko grijanih ručkica koje sam redovito zaboravio gasiti <_<

 

Što se tiče garancije, misliš da ti neče propasti, ako vide da si petljao po instalacijama :D

 

To ti sve ovisi od servisa do servisa, ali ako želiš biti, koliko toliko siguran, za garanciju onda nemoj ništa petljati po motoru, mada ti ni to ne znaći da če ti garancijska pritužba proći :jee:

 

Izgleda da mi ne gine ovlasceni servis u svakom slucaju :(

 

Nego pitanje vezano na amortizer. U kom je polozaju fabricki?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

 

Izgleda da mi ne gine ovlasceni servis u svakom slucaju :(

 

Nego pitanje vezano na amortizer. U kom je polozaju fabricki?

 

Pazi, to ti je isto navlakuša, jer ne postoji "odobrena" utičnica od Kawasakija. Na nju ti neče dati garanciju, a za rad (ili moguće posljedice po instalacije) se dobro raspitaj prije nego ti dignu lovu <_<

 

Kakva "Prva Pomoć", je li to nešto novo (obavezno) :zbunjen:

 

Jbga, ako se "pošteno" raspem sa motora, onda če poslužiti i ona žlica što je nosim sa sobom da me mogu sastrugati sa asfalta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Jeste prva pomoc obavezna, ja je uvek nosim u rancu(a ranac nosim samo kada idem u neku ozbiljniju voznju) 1oda.gif . Nalepnicu stavio na unutrasnju stranu rezervoara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ER 6 N

Hvala ljudi...

 

crash padove mozete da napravite kod bilo kog strugara samo malo obratite paznju na materijal i to je to mene su kostali celih 1700 din :D

 

Super! Ako budes poklanjao vizir javi se obavezno!

 

Vizire imas u kod gagija u balosavi samo sto mu poklanjanje poprilicno skupo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Kreš padovi su projektovani da se kontrolisano iskrive a pečurke da se ostružu = tako se kinetička energija udara pretvara u toplotu i predaje asfaltu = ti i motor ostanete čitavi. Ti home-made su za ukras.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Kreš padovi su projektovani da se kontrolisano iskrive a pečurke da se ostružu = tako se kinetička energija udara pretvara u toplotu i predaje asfaltu = ti i motor ostanete čitavi. Ti home-made su za ukras.

 

Ne, nego za štetu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja