Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Toliko o Petku dogovor je pao u fullu, dvoje se ljudi javilo :D

Ajde onda Sreda kome odgovara 20.06. i koje vreme?

btw. Dal je moguce da se nije utvrdilo koje je ulje najbolje sipati, ja imam sada u njemu Motorex Power Synt 10w50

a planiram da predjem na Motul 300v 10w40 ili 15w50 nisam jos odlucio ne znam koje je bolje za kvacilo da sto manje lupa menjac kad ide u prvu brzinu..

Kakva su vasa iskustva sa uljem koje je najbolje za menjac da bude smooth?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ummmm, ja pravo da ti kazem i ne znam koje mi je ulje u motoru. To jest znam samo da imam castrol, a sad jebem li ga koji 1lol.gif. Trudim se da se ne opterecujem tim stvarima, a da lupa u prvoj to mora, josh nisam video motor koji ne lupa. Cuti sedi i vozaaaaj1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

evo ja da se ubacim sa jednim pitanjem.Zbog cega lupa motor u prvoj?oduvek sam se pitao i mislim da sam uhvatio momenat da nadjem odgovor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ma trza zato sto oce da se vozi, zato sto je jak :) Ja ne znam adekvatan odgovor na tvoje pitanje ali verujem da sad ce neko da se javi i studiozno da ti odgovori ;)

Wootro, pise ti u servisnoj knjizici ako je imas :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Nemam 1neznam.gif ... Shalim se, imao prve dve godine posle izgubio prilikom selidbe, a posle toga se nisam zamlacivao sa time. Motor se odrzava gde je i kupljen tkd ne brinem 1oda.gif ... Nego ajde ta voznja da ne bude u sredu, moze ponedeljak?1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Menjač zaista lupi kada ulazi u prvu ali kapiram da je to namerno tako, na svim motorima je tako, valjda kao vibracija na mobilnom, da znaš da si ubacio. Ako baš jako lupa, treba proveriti ler-gas, koji je često previsok. Ja moj namestim "na uvo", mislim da je oko 1100 (ili tako nešto, pogledaću kasnije).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ma ne lupi puno ni meni, ali smara - kao da nesto ne valja :)

Citao sam na par mesta da kad se sipa novo ulje da je trzaj manji, e sad sigurno ima veze i kog se viskoziteta ulje sipa, ali ako svima trza onda je to to nema mu pomoci :) Ler je prema svc. manualu 1300 +-50 rpm to mu valjda dodje 1k i jedna crta iznad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2498 postova
  • Lokacija: Zemun

Toliko o Petku dogovor je pao u fullu, dvoje se ljudi javilo :D

Ajde onda Sreda kome odgovara 20.06. i koje vreme?

btw. Dal je moguce da se nije utvrdilo koje je ulje najbolje sipati, ja imam sada u njemu Motorex Power Synt 10w50

a planiram da predjem na Motul 300v 10w40 ili 15w50 nisam jos odlucio ne znam koje je bolje za kvacilo da sto manje lupa menjac kad ide u prvu brzinu..

Kakva su vasa iskustva sa uljem koje je najbolje za menjac da bude smooth?

 

 

majstori me ubedise da za nase motore nije neophodna full sintetika poput motorex power synt-a i motula 300v.

trenutno je kod mene motorex top speed, menjac je malo meksi i malo tisi nego sa ipone i motulom.

 

lupa jer je takav menjac :D i tu nema pomoci. zvuk koji proizvodi sigurno nije zamisljen kao obavestenje o ukljucivanju prenosa.

kod mene provereno pomaze da drzis kvacilo jedno 15ak sec pre ubacivanja u brzinu, ali kad vec drzim kvacilo onda necu ni da ga izbacim iz brzine.

ono sto je zanimljivo je da je konstrukcija menjacke kutije izvedena po trkackom principu - prenosi se samo izvade i stave drugi bez rasturanja svega na milion delova.

 

 

meni odgovara petak za taj neki djir. taman da se opravim od ture do zlatibora juce XD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Probajte da spustite ler na 1100, meni odgovara čak i samo 1000. Ceo motor se nekako smiri i sva šaltanja su lakša (naravno, fabrika preporučuje 1300 zbog boljeg hlađenja i podmazivanja u mestu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Meni odgovara i sledeci Petak, 22.06. Ima li jos nekog da mu odgovara sledeci Petak?

Probacu danas malo da menjam ler pa cu da vidim kako se ponasa, mada je meni ler ok i ovako kako je sada sve savrseno radi :)

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ja ne mogu sad u Petak, Mogu tek prvi i drugi sledeceg meseca i onda isti mesec posle 12og :)

Ali to ne znaci ako svi ostali mogu da ne treba da se organizuje neka voznja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ako nekom slucajno zatreba originalan auspuh od ER-6N-a, 2008 god... Ima drug jedan skoro nov... Ne znam za koliko bi ga prodavao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hoce li neko da pomogne starijem bratu ER5ici? 8)

 

Trebaju mi dimenzije kocionog diska, centralna rupa, i mesta za srafljenje, i td. Hocu da prepakujem kod sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Easy, to sam i ja hteo da mu kazem..

Mozda su ista kljesta ali mozda im nije ista lokacija, ili udaljenost od tocka ili kacenje na vile, ili si to vec sve proverio? :)

Ja mogu da izmerim sta oces ali moras da mi kazes koje ti dimenzije trebaju i koje preciznosti, shubler ili metar obican?

 

Evo ti za prvu pomoc..

Brakes

- Dual 300mm front petal disc brakes with twin 27mm piston front brake calipers and a single 220mm rear petal disc deliver plenty of braking power

- Housed in a curved brake master cylinder reservoir , the front brake lever utilizes an optimized ball-joint and pivot location to deliver smooth actuation of its 14mm master cylinder piston

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja