Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Da imam stendere bilo bi mnogo dobro :)

Zadnji cu da napravim ovih dana, sta vise mogao sam i danas time da se pozabavim...

 

Mozda je lakse ovako - stender... Imas ove sto donose iz Louis-a, jedino sto bi verovatno morao malo da sacekas. Nije neka cifra.

 

Stender (makar zadnji) je obavezna oprema 1oda.gif. Uz to je dobro imati i ovu spravicu za podmazivanje lanaca. Brzo, lako, cisto i uvek kvalitetno ociscen i podmazan lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ma znam al nije mi trebalo i sve sam nesto odlagao, napravicu cim budem imao vremena za to bice kao ovaj

A to za podmazivanje lanca je odlicno, zao mi sto to nisam uzeo a bio sam u nekoliko Louis radnji.. Samo ne znam koliko je trajno to za ciscenje lanca jer nije skupo uopste...

btw. jel bi neko uzimao nesto iz Louisa pa da se udruzimo ja bi uzeo ovo za lanac i jos par sitnica al bzv cimati ko god donosi za sicu neku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2500 postova
  • Lokacija: Zemun

slobodno naruci od sekule i smatraj da si se udruzio sa barem 50% bajkerske populacije ove zemlje koja tog vikenda narucuje stvari iz luisa 0namigivanje.gif

zvonko je dobar i lepo radi na rucnoj balanserki, samo sto je daleko. ja imam dobrog i jeftinog vulkanizera u tosinom bunaru, ne znam odakle si ti... a imas i ovu temu pa pogledaj sta ti je bolje http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76900-gde-menjate-gumebeograd/page__st__40 a sve je bolje od tadica ako mene pitas

 

 

za polovne delove imate bike-teile.de i momke sa foruma koji narucuju robu preko interneta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

A to za podmazivanje lanca je odlicno, zao mi sto to nisam uzeo a bio sam u nekoliko Louis radnji.. Samo ne znam koliko je trajno to za ciscenje lanca jer nije skupo uopste...

 

Do sada sam presao 5H km., a lanac cistim/podmazujem bolesno cesto. Spravica radi kao i prvog dana. Jedino sto je potrosno su cetkice, a njih mozes da kupis posebno (do sada nisam menjao cetkice).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

A to za podmazivanje lanca je odlicno, zao mi sto to nisam uzeo a bio sam u nekoliko Louis radnji.. Samo ne znam koliko je trajno to za ciscenje lanca jer nije skupo uopste...

 

Do sada sam presao 5H km., a lanac cistim/podmazujem bolesno cesto. Spravica radi kao i prvog dana. Jedino sto je potrosno su cetkice, a njih mozes da kupis posebno (do sada nisam menjao cetkice).

 

Odma uzmem jos jedne cetkice i mirovina.

Nego nisi napisao kako ti se svidja kako radi i vredi li uzimati istu?

Mada cim to radis toliko cesto verovatno ti se svidja, da si blize pa da dolazim kod tebe kad vec volis da cistis lanac :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Do sada sam presao 5H km., a lanac cistim/podmazujem bolesno cesto.

 

Od aprila kada si kupio motor si prešao 5 hiljada km 1care.gif I to u sezoni u kojoj je ili pljuštala kiša nedeljama ili su bile tropske temperature 1care.gif 5 hiljada - ti si naš idol 1care.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Nego nisi napisao kako ti se svidja kako radi i vredi li uzimati istu?

 

Spravica je napravljena od kvalitetne plastike. Taj nepostrosni deo se kupuje samo jednom i prakticno je nemoguce pokvariti ga. Cetkice se od upotrebe trose i njih moras menjati periodicno (ja jos nisam menjao).

 

Jako sam zadovoljan. Preporodio sam se od kad sam kupio stender i tu spravicu. Cetkice koje se nalaze unutar spravice opkole lanac i ciste ga sa sve cetiri strane. Jako efikasno. Na ovoj stranici se nalazi video na kom je prikazano kao se koristi.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Od aprila kada si kupio motor si prešao 5 hiljada km 1care.gif I to u sezoni u kojoj je ili pljuštala kiša nedeljama ili su bile tropske temperature 1care.gif 5 hiljada - ti si naš idol 1care.gif

 

Tacnije 5,600km do sada 1moto3.gif... 20-ak godina cekanja na motor sve objasnjava - zeljan 1ooo.gif... Pri tom je najdalje putovanje bilo do Banja Luke. 80% je po Fruskoj Gori. Ima nas par koji smo gore nekad i nekoliko puta nedeljno 2oda2.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Kad smo kod sedista, za suvozacko dodam jedno sundjerasto jastuce, a ja, ja i dalje trpim..>:(

Mada nije lose smisliti, kao navlaku, samo za duze relacije, za svakodnevni lokal naravno nista...

Naravno da je predjivanje najbolja opcija u odnosu na tamo neki Bagster, al ja moje vec presvukao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Da li jos nekome "cvrci" elektronski sklop ispod rezervoara, sa leve strane motora? Pocelo je samo ponekad, kad dam kontakt pa posle prestane. Sada "cvrci" non-stop, sve dok ima kontakt. Motor radi najnormalnije. Zvuk je slican varnicenju. Je l' ima neko neki savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2500 postova
  • Lokacija: Zemun

nemam pojma sta to moze da bude ako mislis neposredno ispod rezervoara.

ispod rezervoara od sklopova ima samo air switch ventil na sredini skroz napred

i sa leve strane je dzek napajanja pumpe, ali ne znam da li to moze da cvrchi.

 

a skroz ispod ispod rezervoara levo na telu ubrizgavanja su senzori gornjih i donjih leptira i servo motor donjih leptira, mozda je to

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Motocikl: ER6N

Stefane, ako odes u Kawasaki mislim da ce da te oderu, ako narucis sa ebay-a mozda bude jeftinije, narucis odvojeno i onda ne placas carinu i te gluposti... sve do 95$ narudzbina ne naplacuju ti nista.

Imam uputstvo video sam kako se skida i deluje ok... Poz.

Stevan matori, ovaj put ti opraštam ali nemoj da se ponovi :moto3::lol: Šala mala, nemoj zameriti.

 

Ja sam se nadao da ću moći da izbegnem obe varijante pošto ne volim preterano kupovinu preko neta kad su takve stvari u pitanju a u predstavništvo ni u snu ne bih išao.

 

Postaviću oglas i nadati se da će me "onaj gore" pogledati ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Au bre easy sta se tebi sve kvarilo hahahaa :D

Ma to njemu radi pumpa za gorivo :)

Kad das kontakt cuje se 3, 4sec i onda prestane jel tako? (kad je motor hladan cuje se uvek, a nekad kad palis posle 3 min onda se i ne cuje), i kad upalis motor cuje se non stop?

 

Stevane sorry, omaska :)

Sto se tice maske, nadjes na netu negde i momci koji donose i preko kojih se narucuje ovde na forumu ih ima, tako zavrsis, to ti je jedina solucija i najjeftinija!

Ili da uzmes od nekoga tu istu masku pa da ti neko napravi kalup i da je izlije. Ili da popravis tu svoju koju sam video i ona nije losa uopste ne znam sta se tu tacno polomilo....(?)

btw. spremio sam ti folije...

http://www.kawarider...a-650-ER6/page5

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=kawasaki+er6n+headlight+cowl&_sacat=0&_odkw=kawasaki+er6n+headlight+cover&_osacat=0

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=er6n+headlight+cowl&_sacat=0&_odkw=er6n+headlight+cown+cover&_osacat=0

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=er6n+grab+handle&_sacat=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

Ma to njemu radi pumpa za gorivo :)

Kad das kontakt cuje se 3, 4sec i onda prestane jel tako? (kad je motor hladan cuje se uvek, a nekad kad palis posle 3 min onda se i ne cuje), i kad upalis motor cuje se non stop?

 

Prvo se nije culo nikad. Onda je pocelo tako - 3, 4 sek. pa prestane. I da, kad sam palio posle par minuta, nije se culo. Jutros sam dao kontakt i opet je to - 3, 4 sek i kraj, nisam jos palio motor danas. No, juce se culo non-stop. Sve dok je bilo kontakta, cuo se zvuk. i dok radi motor, ali i kad ga ugasim, a ostavim kontakt, ili ponovo dam kontakt.

 

Fotkao sam deo na koji sumnjam da proizvodi zvuk.

 

Inace, dok sam trazio da kupim motor, na nekoliko ER-ova se cuo taj zvuk u pocetku, te 3, 4 sek. Mislim da je tako nesto bilo i sa jednim GSR-om...

post-21332-0-89999800-1345703300_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2500 postova
  • Lokacija: Zemun

hahahh nije se kvarilo to, mada sam ja tripovao da mi se poremetio neki od tih senzora jednom 1lol.gif

pumpa je desno, a njemu se cuje levo.

 

normalno je da kad das kontakt (ako je kill prekidac u polozaju on) da se cuje servo leptira (i pumpa) koji radi self test - potpuno otvori i zatvori leptire, to mozes i da vidis sa desne strane dok se okrecu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 9

hahahh nije se kvarilo to, mada sam ja tripovao da mi se poremetio neki od tih senzora jednom 1lol.gif

pumpa je desno, a njemu se cuje levo.

 

To je interno. dvlns je moj drug. Bio je i moto kolega, ali sad je samo drug 1jezik.gif

 

normalno je da kad das kontakt (ako je kill prekidac u polozaju on) da se cuje servo leptira (i pumpa) koji radi self test - potpuno otvori i zatvori leptire, to mozes i da vidis sa desne strane dok se okrecu

 

Zvuk pumpe mi je ok. Ona zuji i to se uvek culo. I ovo "cvrcanje" dok se culo samo na pocetku mi je bilo ok, ali me juce zabrinulo zato sto se culo non-stop. Culo se bez obzira na polozaj kill prekidaca i bez obzira na to da li motor radi ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja