Jump to content

Moto Zajednica

Vulkanizer - nemoguca misija ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Zanimljivo pitanje, iskreno nisam ni znao da se to radi kod automobila, nisam obraćao pažnju ali mi se čini da one tegiće lepe uvek na istoj liniji na felnama, nisam primetio da ih mrdaju levo desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Na čeličnim felnama su se stavljali tegovi na unutrašnju ili spoljašnju stranu. Sama mašina pokaže na koju stranu i koliki teg treba staviti. Za alu felne nisam siguran, zato sam i rekao, ako neko radi i zna, da podeli sa nama...

Ja sam se nekada bavio malo balansiranjem rotora elektromotora i kod njih je to veoma važno.

Promenio član zhex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
29 minutes ago, zhex said:

ako neko radi i zna, da podeli sa nama...

@ivica744 možda zna.

A što se tiče moto guma, nekako mi deluje da su one dosta uže i da verovatno to nema tolikog uticaja kao kod kola. Ali svakako neka piše neko ako zna.

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uh uh ima i te kako uticaja, sve na ovome svetu sto se okreće, rotira mora biti izbalansirano kako ne bi bacalo u stranu, treslo, brze se habalo i ostale razne nus pojave koje nosi sa sobom.

 

Kraj prosle sezone vulkanizer nije dobro odradio prednji točak nakon zamene opanaka.

Rezultat toga je tresenje kormana čim se dotakne 120km/h.

Kad je felna kriva tu balansiranje ne pomaže. Mora se felna ispraviti pa balansirati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Pogledajte na novim motorima. Tegovi su zakucani na sredinu felge. Nisu ljepljeni.

Ako se radi kao na onoj pravljenoj spravi i potrebnoj većoj težini tegova naravno da se ne lijepe svi na jednu stranu nego se rasporede u istoj ili sličnoj težini na obe strane felge.

Ako je felga ispravna i guma se pravilno montira na prednji kotač ide vrlo malo tegova.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 14 minuta, sale600 je napisao:

Pogledajte na novim motorima. Tegovi su zakucani na sredinu felge. Nisu ljepljeni.

Ako se radi kao na onoj pravljenoj spravi i potrebnoj većoj težini tegova naravno da se ne lijepe svi na jednu stranu nego se rasporede u istoj ili sličnoj težini na obe strane felge.

Ako je felga ispravna i guma se pravilno montira na prednji kotač ide vrlo malo tegova.

 

Sve zavisi od modela felne,ne mogu se zakivati na zicanim jer nema gde,a opet i umesto tog zakovanog mozes tu staviti "lepljivi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 3 minuta, sale600 je napisao:

Na žičane idu oni okrugli koji se na žbice učvršćuju, a oni i nisu ni bili u pitanju

Tih skoro pa i nema u nabavci,a ionako ne mogu recimo na bmw ili afriku ili kaponorda  jer im zbice nisu na sredini felge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 23 minuta, Vampa je napisao:

Na afriku sa unutrasnjom moze,kod mene su na žbicama

Juce radio novu,tubeles zbice u boku obruca ( pssst, kao na gs-u) :P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 2/23/2024 at 12:06 PM, živke said:

A što se tiče moto guma, nekako mi deluje da su one dosta uže i da verovatno to nema tolikog uticaja kao kod kola. Ali svakako neka piše neko ako zna.

 

On 2/23/2024 at 12:51 PM, Satelis said:

Uh uh ima i te kako uticaja, sve na ovome svetu sto se okreće, rotira mora biti izbalansirano kako ne bi bacalo u stranu, treslo, brze se habalo i ostale razne nus pojave koje nosi sa sobom.


@Satelis ovo što sam napisao se odnosilo samo na aksijalno balansiranje, ne na radijalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Došlo vreme da se menjaju gume na mom skuteru, pa da vidim ima li nekih novosti vezanih za ovu nemoguću misiju - naći krštenog moto vulkanizera u Bg, sa skidanjem točka?

 

Pored Oliver's bike garage, na Nbg, ima li jos neke preporuke? Meni je blizu Dum Dum u Mirijevu, ali čitam da je bilo velikih zamerki na njihov rad 🙄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
36 minutes ago, tomamega said:

Došlo vreme da se menjaju gume na mom skuteru, pa da vidim ima li nekih novosti vezanih za ovu nemoguću misiju - naći krštenog moto vulkanizera u Bg, sa skidanjem točka?

 

Pored Oliver's bike garage, na Nbg, ima li jos neke preporuke? Meni je blizu Dum Dum u Mirijevu, ali čitam da je bilo velikih zamerki na njihov rad 🙄

Da li Joca Profimoto na Karaburmi radi skutere?  Meni je uz servis promenio i gume na Versisu.

Promenio član Sveti Atila
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Grand Dink 125
Quote
On 3/6/2024 at 12:51 PM, Sveti Atila said:

Da li Joca Profimoto na Karaburmi radi skutere?

 

Pre par godina sam isto imao problem sa gumom na skuteru i krenuo redom od majstora do majstora, i izmedju ostalih svratio do Joce, na moje pitanje da li radi skutere samo me je pogledao kao neko siroce i odmahnuo glavom, jbg ja dosao sa freejem a njemu hayabusa na dizalici 😁

 

Inace ima decko u Slancima radi kola i motore i bajker je. Nisam bio kod njega nikad ali drugar je bio i zadovoljan je uslugom.

WWW.GOOGLE.COM

★★★★★ · Reifenwerkstatt

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Sto se tice vulkanizera, juce mijenjao gume u Moto Klubu Bezbednost. 

Evo adresa ovde kod Pancevca, 

Broj Tel: Aca +38165 6822 685

Jako pedantni i pazljivi, moze se sve dogovoriti, meni izasli u susred ta zamijene u nedelju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja