Jump to content

Moto Zajednica

Vulkanizer - nemoguca misija ?

Recommended Posts

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
Pre 13 sati, zec je napisao:

Ne poznavam gospodina.

Vulkanizer ili montirac?

Ima vulkanizera koji samo menjaju gume, skinu stare, stave nove, balansiraju i tu je kraj. Ja mislim na Vulkanizera koji pored svega toga ima i peglu, popravlja probusenu gumu (ne samo pravljenjem otvora i ubacivanjem crvica). Vulkanizeri koje sam nabrojao su ok, svi bi zavrsili posao za automobilsku gumu i imaju opremu. Skuter je druga prica.

Vulkanizer i montirac... pedanterija. Majstor ...

Nije to bitno... 

Ja licno mislim da je tvoja greska br 1 bila ovo : "Nekako mi padne na pamet da vidim sta se pise po forumu o tom problemu i imam sta da procitam: crvici nisu bas najbolje resenje vec je potrebna topla ili hladna zakrpa"

 

Na internetu pise svasta ... Nisu najbolje resenje crvici , verovatno misleci na crvice iz kineskih radnji ... Crvici koji koriste vulkanizeri , kvalitetni su i vise nego ok...

 

Licno sam vozio crvica na GTR-u od 300kg preko 7,8000 km , i nista. I na autu ko zna koliko kilometara i nista. 

Ti si se ufrkisao za skuter... Ne uzimaj bas sve na netu zdravo za gotovo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 5 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Crvici koji koriste vulkanizeri , kvalitetni su i vise nego ok...

Da, oni nabavljaju isključivo iz Japana, prefektura Osaka.

Tamo ih prave ih od retkih morskih algi, korala, vulkanskog pepela i kaučukovca sa Nove Gvineje.

 

Ne d'o Bog iz Kine...:D

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Pa nisam znao na koji drugi nacin da mu objasnim da je crvic ipak ok hahahaha

 

( ali slikacu ti kad dodjem kuci crvice kupljene u kina radnji , i crvice koje mi je dao Marko da imam , pa ce ti biti jasnije , i neces.biti ironican )

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Fora je u tome da crvić mogu i sam da stavim na putu, za to i služe, za nedaj bože, ali kad sam već u Vulkanizerskoj radnji, hoću flekicu iznutra. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 3 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

neces.biti ironican )

Naravno da sam ironičan kad se od svega pravi raketna nauka. Kad je frka na putu zavićeš i šraf u rupu i voziti. Najbolje je motor na šlep pa kod licenciranog vulkanizera. Samo tako bajo moj.:D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Mesas babe i zabe ...

Nije bila frka na putu... Decko je kuci primetio da mu ispustila guma...

Ja sam taj koji prica da se ne pravi raketna nauka , jer da je ugurao crvica ne bi bilo nista , tj , ne bi prosao ovo sto je prosao sa vulkanizerima... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 7 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

Mesas babe i zabe ...

Nije bila frka na putu... Decko je kuci primetio da mu ispustila guma...

Ja sam taj koji prica da se ne pravi raketna nauka , jer da je ugurao crvica ne bi bilo nista , tj , ne bi prosao ovo sto je prosao sa vulkanizerima... 

 

Ja samo mislim da je crvić dobro rešenje. Tu se obojca slažemo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Naravno da sam ironičan kad se od svega pravi raketna nauka. Kad je frka na putu zavićeš i šraf u rupu i voziti. Najbolje je motor na šlep pa kod licenciranog vulkanizera. Samo tako bajo moj.
 
Mali OFF, jel mogu da se probuše gume na BMW, nisam nikad čuo da se nekom desilo

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 2 minuta, dvlns je napisao:

Pa da ljudi videli sraf pa ko veli ovo sigurno treba da se okrece.

 

 

Vikend pre toga, išao sam do Leskovca i vozio prilično brzo, nema trika da je to bilo tako. Motor miran na mnogo većoj brzini od ove, na kojoj sada ceo vibrira, nema šanse da bi to ignorisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 20 sati, Due je napisao:

Da, oni nabavljaju isključivo iz Japana, prefektura Osaka.

Tamo ih prave ih od retkih morskih algi, korala, vulkanskog pepela i kaučukovca sa Nove Gvineje.

 

Ne d'o Bog iz Kine...:D

Razlika nebo i zemlja.Kineski suvi ko barut,ove jedva odlepis sa folije koliko "smole" imaju 

 

IMG_20230905_091319.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, doktor je napisao:

Crvić/pertla u gumi od auta, isto u zadnjoj od motora...nikakvih problema.

Da,uglavnom nece biti problema ali ipak "na sopstvenu odgovornost".Moto guma je kao sto svi znamo dosta "tanja" od auto gume pa je crvic privremeno resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ako neko nije nikad stavljao crvića...pa probajte u slobodno vreme.

Izbušiti gumu šilom, ekserom i sl., gurnuti rajber par puta, staviti glistu. Poželjno i lepak. Naduvati gumu.

I to je sve !

Btw, vežbajte na nekoj staroj, skinutoj gumi, vredi znati za, ne daj bože...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350T

Uspeo sam da secnem gumu (kineska CST) na skuteru, i prateci teme ovde na forumu, shvatio sam da retko ko hoce da skida tocak. Krenem sinoc sam u akciju, i dodjem do glavne navrtke sto drzi tocak, da l bese kljuc 24, i polome mi se kineske gedore (racna). Vratim ja auspuh i ostalo kako je bilo, i nekako se danas odvezem do vulkanizera iznad Trosarine, Beranska ulica. Kupio sam zadnju Michelin CG2, guma kosta 9100din, prava sitnica :'( . Zamena je kostala 2500din, trajalo oko 1.5h. Sto se tice vulkanizacije, rekao je da moze da uradi, ali je problem sto je blizu bocnom zidu, svakako sam ja insistirao na novoj gumi. Skuter mi je skoro nov, pa mi bilo zao da bacim novu kinesku mada je bas losa po mokrom. Mozda je i bolje ovako kad me situacija naterala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
On 4. 9. 2023. at 13:25, Darko Mihajlovic je napisao:

Ja sam taj koji prica da se ne pravi raketna nauka , jer da je ugurao crvica ne bi bilo nista , tj , ne bi prosao ovo sto je prosao sa vulkanizerima... 

 

Sreca pa nisam imao crvica, kum je nudio, ali sam srecom odlucio da idem na vulkanizera.

Ono sto sam ja mislio da je deo nekog tankog eksera, nije bio kvar i tu bih samo napravio rupu, a problem bi ostao.... 

Guma jos nije ispustila, tako da je jedno prelepljivanje (u mom slucaju nekoliko) resilo problem. 

 

Da sam bio na putu, verovatno bi obicno dopumpavanje izdrzalo do civilizacije i nekog ko ima alat. Ta matica za kljuc 24 na zadnjem tocku je bas losa ideja. Da je neka velicina pa da pasuju kljucevi od auta, a tu je veliki izbor i moze pomoci onaj krst kljuc sa vise velicina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
pre 13 minuta, zec je napisao:

 

Ono sto sam ja mislio da je deo nekog tankog eksera, nije bio kvar i tu bih samo napravio rupu

Pogresna dijagnoza je uvek los pocetak svega , hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i
Pre sat vremena, milosm je napisao:

Uspeo sam da secnem gumu (kineska CST) na skuteru, i prateci teme ovde na forumu, shvatio sam da retko ko hoce da skida tocak. Krenem sinoc sam u akciju, i dodjem do glavne navrtke sto drzi tocak, da l bese kljuc 24, i polome mi se kineske gedore (racna). Vratim ja auspuh i ostalo kako je bilo, i nekako se danas odvezem do vulkanizera iznad Trosarine, Beranska ulica. Kupio sam zadnju Michelin CG2, guma kosta 9100din, prava sitnica :'( . Zamena je kostala 2500din, trajalo oko 1.5h. Sto se tice vulkanizacije, rekao je da moze da uradi, ali je problem sto je blizu bocnom zidu, svakako sam ja insistirao na novoj gumi. Skuter mi je skoro nov, pa mi bilo zao da bacim novu kinesku mada je bas losa po mokrom. Mozda je i bolje ovako kad me situacija naterala.

Zamenio i balansirao obe gume u Kiler autu, čovek maher.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja