Jump to content

Moto Zajednica

OMV SRBIJA omalovažava motoriste!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

@Pop, ja ko da sam došo iz Murtenice , Lazarevački Drum a ne Radnička, izvinjavam se što sam izbrko.

 

Mnogo je falša iz svih oblasti i dekleracije ne pružaju garanciju kvaliteta i originalnosti ulja ko i druge robe, ne mislim na pumpe sad. Bajate robe ima svuda, lično u Maxiju video da se prelepljuju etikete sa rokom trajanja na viršlama koje najčešće deca jedu. Zaista bije loš glas pumpe al će se to vremenom menjati. Ja moram da odam priznanje OMV-u čijim dolaskom se reper pomerio na višlji nivo, zdrava konkurencija. Takođe, mi mislimo da inspekcije nisu delotvorne i da su pupadžije svemoćne, što ti sada demantuješ i ulivaš nam poverenje. A inspekcija je nadležna i za ponašanje zaposlenih a ne samo za kakvoću robe. Ali najbolji recept za uspeh je  brižljivost koju ti primenjuješ na svojoj pupi. No nećemo da ofujemo reklamirajući te.

 

 

 

Slažem se dosta je off-a, samo još jedna sitnica u vezi inspekcija, mi smo pre mesec dana platili kaznu zato što se mušterija žalila na kupljenu bocu za domaćinstvo, nismo mi bili krivi nego dobavljač ali to nije bitno mi smo je prodali a na boci nije bio sigurnosni čep i zadesio se neispravan ventil a boca nije proverena kada je prodavana, rebnula nas inspekcija samo tako,ima korektnih i poštenih inspektora koji stvarno sve žive kažnjavaju ako za to ima osnova, a tako i treba bez obzira koja je firma u pitanju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

 

Slažem se dosta je off-a, samo još jedna sitnica u vezi inspekcija, mi smo pre mesec dana platili kaznu zato što se mušterija žalila na kupljenu bocu za domaćinstvo, nismo mi bili krivi nego dobavljač ali to nije bitno mi smo je prodali a na boci nije bio sigurnosni čep i zadesio se neispravan ventil a boca nije proverena kada je prodavana, rebnula nas inspekcija samo tako,ima korektnih i poštenih inspektora koji stvarno sve žive kažnjavaju ako za to ima osnova, a tako i treba bez obzira koja je firma u pitanju....

 

 

Boca plina ???    ccccccc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

 

Slažem se dosta je off-a, samo još jedna sitnica u vezi inspekcija, mi smo pre mesec dana platili kaznu zato što se mušterija žalila na kupljenu bocu za domaćinstvo, nismo mi bili krivi nego dobavljač ali to nije bitno mi smo je prodali a na boci nije bio sigurnosni čep i zadesio se neispravan ventil a boca nije proverena kada je prodavana, rebnula nas inspekcija samo tako,ima korektnih i poštenih inspektora koji stvarno sve žive kažnjavaju ako za to ima osnova, a tako i treba bez obzira koja je firma u pitanju....

 

 

Boca plina ???     ccccccc

 

Boca za domaćinstvo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1828 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

E, desilo se nešto lepo i za pohvalu. Stanem na onu pumpu na auto putu kod Sava centra (valjda je ELP... jbm li ga) da sipam evro dizel u kola. Odma se stvorio momak, otvorio poklopac, odvrnuo čep i rekao "nemojte se prljati, ja ću. Koliko da sipam?" Kad je završio uzeo je papirni ubrus i podmetnuo pod pištolj dok ga je vadio iz rezervoara i rekao "molim vas platite unutra, pumpa 5". Dok sam plaćao, oprao je prednje i zadnje staklo i farove i štopaljke jer su bili kaljavi. Kad sam mu ponudio 50 din. bakšiša, zahvalio se rečima "hvala, nema potrebe, srećan put" i nije ih uzeo.

 

Svaka im čast, šteta što su mi retko usput.

 

p.s. OMV? A šta je to?  >:(

 

Mora da voziš, u najmanju ruku, pristojan automobil!

Elem, jeste, u pitanju je ELP. Moja firma ima ugovor sa njima, i korsitimo njihove kartice, pa ja samim tim sipam iskjučivo na njihovim pumpama.

Igrom slučaja,pored mog prometala (krš na slici levo koji još gore izgleda uživo) dolazim u situaciju da vozim razne automobile, i na ELP-u imam osetno drugačiji tretman u zavisnosti od vrednosti automobila kojim dodjem.

Kad dodjem nečim novim (minimum 25,000 EUR) uvek se nadje neki fin mladić koji pritrči i obavi sve što si i ti naveo, mada moram priznati da mi se nikad nije desilo da odbiju bakšiš.

Medjutim, kad dodjem mojim kršem, izuzetno retko mi neko uopšte pridje, a kamoli da mi obriše nešto na 'kolima'. Samo jedan momak mi je i rekao da me se seća 'od ranije, i da zna da uvek sipam do vrha bez obzira šta vozim'. Čak mi se vrlo redovno dešava da kad neko sa skupljim kolima stane kad i ja, mene iskuliraju (bukvalno stoje dvojica-trojica), a u 'bolji auto' oni sipaju - često i duplo manje od onoga što ja sipam, ali njima nije bitno...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

E, desilo se nešto lepo i za pohvalu. Stanem na onu pumpu na auto putu kod Sava centra (valjda je ELP... jbm li ga) da sipam evro dizel u kola. Odma se stvorio momak, otvorio poklopac, odvrnuo čep i rekao "nemojte se prljati, ja ću. Koliko da sipam?" Kad je završio uzeo je papirni ubrus i podmetnuo pod pištolj dok ga je vadio iz rezervoara i rekao "molim vas platite unutra, pumpa 5". Dok sam plaćao, oprao je prednje i zadnje staklo i farove i štopaljke jer su bili kaljavi. Kad sam mu ponudio 50 din. bakšiša, zahvalio se rečima "hvala, nema potrebe, srećan put" i nije ih uzeo.

 

Svaka im čast, šteta što su mi retko usput.

 

p.s. OMV? A šta je to?  >:(

 

Mora da voziš, u najmanju ruku, pristojan automobil!

Elem, jeste, u pitanju je ELP. Moja firma ima ugovor sa njima, i korsitimo njihove kartice, pa ja samim tim sipam iskjučivo na njihovim pumpama.

Igrom slučaja,pored mog prometala (krš na slici levo koji još gore izgleda uživo) dolazim u situaciju da vozim razne automobile, i na ELP-u imam osetno drugačiji tretman u zavisnosti od vrednosti automobila kojim dodjem.

Kad dodjem nečim novim (minimum 25,000 EUR) uvek se nadje neki fin mladić koji pritrči i obavi sve što si i ti naveo, mada moram priznati da mi se nikad nije desilo da odbiju bakšiš.

Medjutim, kad dodjem mojim kršem, izuzetno retko mi neko uopšte pridje, a kamoli da mi obriše nešto na 'kolima'. Samo jedan momak mi je i rekao da me se seća 'od ranije, i da zna da uvek sipam do vrha bez obzira šta vozim'. Čak mi se vrlo redovno dešava da kad neko sa skupljim kolima stane kad i ja, mene iskuliraju (bukvalno stoje dvojica-trojica), a u 'bolji auto' oni sipaju - često i duplo manje od onoga što ja sipam, ali njima nije bitno...

 

 

pa burazeru brinu se ljudi da nesto ne otpadne sa njega prilikom brisanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1828 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

pa burazeru brinu se ljudi da nesto ne otpadne sa njega prilikom brisanja...

 

Ma nije mi do brisanja, nego ni gorivo neće da sipaju, a nema uvek onih pvc rukavica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

pa burazeru brinu se ljudi da nesto ne otpadne sa njega prilikom brisanja...

 

Ma nije mi do brisanja, nego ni gorivo neće da sipaju, a nema uvek onih pvc rukavica...

 

Odma zoveš poslovođu pumpe i kažeš da ćeš pžaliti izvršnom direktoru preduzeća i pozvati inspekciju zbog neusluživanja. Meni su jednom na Molu na moj zahtev da mi sipaju dizel njih 3 žena i jedan muški, graknuli kako je samoposluživanje. Reko, nije obavezno samotočenje i kad bude cena niža za self service da ću tad razmisliti da li ću ili ne točiti sam. Nikad više niko nije komentariso. Takođe ima koji na poziv kažu da sipam sam našta ja uvek imperativno, ne izvolite Vi. Više ne zovem nikog, samo dignem ruku, doduše sačekam kad je gužva ili ima neka dama, stariji neko pa sačekam svakako ili odbijem i kažem da posluže tamo nekog drugog, al da mi se tu nećka, to ne dolazi u obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7132 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pazite ali ta neusluznost je generalno rasirena po Srbiji. Nisu samo pumpadzije tu crne ovce. Bas juce udjem u ''Lastin'' autobus a jedan dedica iza mene se muci da udje. Sta da zameris, covek ima oko 70 godina. Kako se dedica pope na prvi stepenik, tako kondukter kondukter zatvori i otvori vrata koja su udarila po dedici. Covek se nesto pobuni i tek ce kondukterka: ''Necu ja da te cekam pola sata da udjes u bus''. Mislim, pa covece, to je po meni nenormalno, odsustvo svake kulture i morala. Necu da pominjem i babu iza saltera koja izdaje dozvole, koja mi kaze da bi nas motoriste sve pohapsila jer smo nenormalni (brzo vozimo). Mnogo smo postali gadan narod, ono, da ne kazem sljam. Izvinite sad' sto ovo nije vezano direktno za OMV ali sam imao potrebu da iskazem ono sto osecam i kako dozviljavam drustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Drugari pa mi kada bi sutra presli na ANARHIJU kao oblik drzavnog uredjenja to bi samo uvelo red u ovu ojadjenu drzavu.  ???  Ovako se svako izdrkava po sirotinji. Eee a kad bi mu se pojavio na pumpi sa dugom devetkom da ga bas vidim onda jer bi smeo da se kurci...

 

Ovo isto nazalost vazi i na globalnom planu...  >:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Juče reko da svratim na OMV, us put su mi i baš da vidim kako će se ponašati. No nisam imao goriva i Svratim na Luk kod Kovača, imaju Evropremijum. Zovnem momka, natoči mi lepo, ja mu malo prepričam forumašenje, on ode, ja upalim motor sa kacigom i preparkiram do ulaza, niko nije reagovao, platim i zovnem čoveka. On kaže da je kupac uvek u pravu te da izuzetno diskretno motre na ljude ali da na samoj pumpi ne reaguju, nit smeju nit bi jer bi neko mogao da strada a i tek kad ode sa pumpe bi to smatrali krađom. I kaže da jako puno automobila beži, koliko sam ga razumeo, više od motora i naravno sa mnogo većom količinom. I kuriozitet. čovek, Nenad Đuričić,  je šampion od 600 srpskih pumpera i 7. dal u Evropi ili svetu, ne čuh ga, i da bi bio verovatno još bolji al nije znao jezik pa pod prevodom nije izgledalo sve uglađeno. Na Luk-u baš izuzetno retko točim al evo pozitivnog i čoveka i odnosa prema mušterijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

ljudi , ja predlazem neki protestic...  ;D

bez zezanja valja i njih neko da zeza , a ne samo oni nas...

a od maila ili broja fona nema leba... imao sam slicnih iskustava i dok ne budes kreten , nece te ceniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ma šta te briga da li te drkadžija sa OMV ceni... ima drugih pumpi...

 

Usput... sipao sam pre neki dan onaj BMB 95 EuroKuracPalac (skuplji bezolovni) na NIS pumpi. E sad, da li je autosugestija ili realno - ali rekao bih da nekako finije radi motor. Njah...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

ljudi , ja predlazem neki protestic...  ;D

bez zezanja valja i njih neko da zeza , a ne samo oni nas...

a od maila ili broja fona nema leba... imao sam slicnih iskustava i dok ne budes kreten , nece te ceniti...

 

ako postanesh kreten ovi shto su te do sada cenili nece vishe :), pa do koga ti je vishe stalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Svratio danas na Aviu kod Medakovica na autoputu, sjahao, skinuo kacigu, momak prisao, dobar dan, hocete da ja sipam, ne hvala, ostavio tocak pred aparata, platio, dopumpao gume, otisao, bas ne primetih nikakav animozitet... Doduse, dosta cesto sipam tamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Svratio danas na Aviu kod Medakovica na autoputu, sjahao, skinuo kacigu, momak prisao, dobar dan, hocete da ja sipam, ne hvala, ostavio tocak pred aparata, platio, dopumpao gume, otisao, bas ne primetih nikakav animozitet... Doduse, dosta cesto sipam tamo...

 

Pa predmet teme je OMV :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Meni je Luk kod Kovaca nepuna tri minuta peske od kuce. U potpunosti sam presao kod njih.

I jos ako uvece iz parkica pored FON-a vidim cisternu, eto mene 'odma sutradan  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

@Lalajko:

 

Znam, nego cisto da se zna... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svratio danas na Aviu kod Medakovica na autoputu, sjahao, skinuo kacigu, momak prisao, dobar dan, hocete da ja sipam, ne hvala, ostavio tocak pred aparata, platio, dopumpao gume, otisao, bas ne primetih nikakav animozitet... Doduse, dosta cesto sipam tamo...

 

Pa predmet teme je OMV :)

@Lalajko:

 

Znam, nego cisto da se zna... ;)

 

Gde je bolje ili lošije, za poređenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Nisam procitao bas sve postove u temi, ali vidim da su ljudi imali raznih neprijatnih iskustava. Ja licno, za nesto vise od godinu dana koliko koristim gorivo, nisam imao ni jedno neprijatno iskustvo ni na jednoj pumpi. Uvek se razoruzam i motor ne pomeram dok ne platim. Tako mi je nekako normalno. Nije mi problem poruciti i platiti kafu/klopu, pa se vratiti nakon parkiranja. To radim jer mi se ne svidja da neko preispituje moje moralne norme. Kako znam da musterije beze bez placanja i da pumpadzije placaju iz dzepa, ne zelim da budim sumnje. Dovoljno je losa slika koju smo sami kreirali.

Verujem da ophodjenje prema musterijama nije problem samo OMV-a. Stvar je malo sira. To je nasa sveopsta nekultura ali i unutrasnja politika pojedinih firmi. Neke firme definitivno veruju da oni nama trebaju, te da smo mi dosli njima na vrata, pa nemaju ni minimum kulture ni postovanja. To u Srbiji nije nista novo. Kad ce se to promeniti... verujem da ce sve biti OK za jedno 500-600 godina.  ::)  ;D

Inace, sipam skoro iskljucivo na OMV pumpama iz 2 razloga:

Nakon sipanja "necega" na EKOvoj pumpi na B. Kosi motor mi je jedva isao, dok nisam ispustio gorivo i sipao novo. Dovoljno lose iskustvo da nikad vise ne sipam na EKO pumpi.

Drugi razlog je sto OMV pumpa jedino izgleda kao ozbiljna svetska pumpa sa normalnim kafeom i cistim toaletom. OK, i zbog Viva Fun sendvica (podgrejanjh)  :P

Naravno, osudjujem svaki vid bahatog ponasanja, a vredjannje i gasenje motora je preko svake mere, no nisam nimalo iznenadjen. Malo mi je cudno sto bar menadzer ne odglumi pred musterijom i ukori pumpadziju uz smesak musteriji. Gde li su se skolovali ti menadzeri..? ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Nisam procitao bas sve postove u temi, ali vidim da su ljudi imali raznih neprijatnih iskustava. Ja licno, za nesto vise od godinu dana koliko koristim gorivo, nisam imao ni jedno neprijatno iskustvo ni na jednoj pumpi. Uvek se razoruzam i motor ne pomeram dok ne platim. Tako mi je nekako normalno. Nije mi problem poruciti i platiti kafu/klopu, pa se vratiti nakon parkiranja. To radim jer mi se ne svidja da neko preispituje moje moralne norme. Kako znam da musterije beze bez placanja i da pumpadzije placaju iz dzepa, ne zelim da budim sumnje. Dovoljno je losa slika koju smo sami kreirali.

Verujem da ophodjenje prema musterijama nije problem samo OMV-a. Stvar je malo sira. To je nasa sveopsta nekultura ali i unutrasnja politika pojedinih firmi. Neke firme definitivno veruju da oni nama trebaju, te da smo mi dosli njima na vrata, pa nemaju ni minimum kulture ni postovanja. To u Srbiji nije nista novo. Kad ce se to promeniti... verujem da ce sve biti OK za jedno 500-600 godina.  ::)  ;D

Inace, sipam skoro iskljucivo na OMV pumpama iz 2 razloga:

Nakon sipanja "necega" na EKOvoj pumpi na B. Kosi motor mi je jedva isao, dok nisam ispustio gorivo i sipao novo. Dovoljno lose iskustvo da nikad vise ne sipam na EKO pumpi.

Drugi razlog je sto OMV pumpa jedino izgleda kao ozbiljna svetska pumpa sa normalnim kafeom i cistim toaletom. OK, i zbog Viva Fun sendvica (podgrejanjh)   :P

Naravno, osudjujem svaki vid bahatog ponasanja, a vredjannje i gasenje motora je preko svake mere, no nisam nimalo iznenadjen. Malo mi je cudno sto bar menadzer ne odglumi pred musterijom i ukori pumpadziju uz smesak musteriji. Gde li su se skolovali ti menadzeri..? ???

 

 

Opet ja sa reklamama,

 

Lično iskustvo mi govori da Petrol , Moll i ELP imaju naj bolju uslugu i naj bolju kontrolu kvaliteta goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Pa, nakon 12 stranica i mase postova bi moglo nesto i da se rezimira:

 

- Ako na vratima/prilazu pumpi nema jasno istaknutog natpisa ili slike da je zabranjen ulazak u objekat sa kacigom na glavi - njihov problem (kaciga je legalna i moje je pravo gde cu ja da je nosim van saobracaja, dok sam u saobracaju obavezan; zloupotreba kacige u svrhe izvrsenja krivicnog dela - problem policije, ne vas)

- Isto vazi i za pomeranje vozila (to sto su oni "mislili", to neka okace "macku o rep", jer sve sto nije Zakonom ili nekom njihovom uredbom/aktom zabranjeno, znaci da je dozvoljeno; naravno, njihova uredba hijerarhijski mora biti podredjena Ustavu i odredjenom Zakonu, takodje mora biti i u skladu sa njima)

- Posto je jasno naznaceno (na vecini objekata) da se unutra ne sme sa hranom i ljubimcima - to treba postovati

- Takodje stoji znak koji upozorava na zabranu koriscenja vatre/zapaljivih sredstava i sl., tako da i to treba postovati

- Samoposluzivanje je dozvoljeno, sto ne znaci da je i obavezno

- Ako kojim cudom u prazan/skoro prazan rezervoar od npr. 10l stane makar i 10,5l goriva, obavestiti nadlezne organe, vozilo ne pomerati sa lica mesta i cekati dolazak vestaka (koji ce po katalogu utvrditi tacnu zapreminu rezervoara vaseg vozila, aparat je vec otkucao, gorivo je unutra), kasnije po mogucstvu obavestiti i neku od TV stanica, novine, jer oni jedva cekaju tako nesto (sto moze biti i od koristi)

- Kretanje vozilom u okviru teritorije pumpe (prakticno - preparkiravanje) sa vec nasutim gorivom u isto, je dozvoljeno, osim ako posebnim Aktom koji uredjuje rad objekta to nije izricito zabranjeno (naravno, i to mora biti jasno istaknuto u vidu teksta/slike)

- Bilo kakve "blokade"  vaseg vozila od strane zaposlenih lica, zabrana pomeranja vozila,stajanje ispred istog, povlacenje za ruku (ako je u skladu sa gorenavedenom tackom) se mogu smatrati Protivpravnim lisenjem slobode, a evo sta nas Krivicni Zakonik kaze na tu temu:

 

                                                                      Protivpravno lišenje slobode

 

                                                                                  Član 132.

 

    (1) Ko drugog protivpravno zatvori, drži zatvorenog ili mu na drugi način protivpravno oduzme ili ograniči slobodu kretanja,

            kazniće se zatvorom do tri godine.

    (2) Ako delo iz stava 1. ovog člana učini službeno lice zloupotrebom svog položaja ili ovlašćenja,

            kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

    (3) Ako je protivpravno lišenje slobode trajalo duže od trideset dana ili je vršeno na svirep način ili je licu koje je protivpravno lišeno

            slobode  usled toga teško narušeno zdravlje ili su nastupile druge teške posledice,

            učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

    (4) Ako je usled dela iz st. 1. i 3. ovog člana nastupila smrt lica koje je protivpravno lišeno slobode,

            učinilac će se kazniti zatvorom od dve do dvanaest godina.

    (5) Za pokušaj dela iz stava 1. ovog člana kazniće se.

 

Po Zakonu, objekt krivicnopravne zastite krivicnog dela  Protivpravno lisenje slobode je sloboda kretanja (u pogledu mogucnosti da covek prema slobodnoj volji odlazi na odredjena mesta ili ih napusta). Tu je predvidjena i tzv. "generalna klauzula" kojom se obuhvataju svi moguci nacini oduzimanja slobode kretanja (osim navedenih, npr. prisiljavanje na kretanje u odredjenom prostoru, uz pomoc raznih oblika psihicke prinude, pretnje i straha, zbog cega pasivni subjekt ne sme da napusti odredjeni prostor). I da, za postojanje samog krivicnog dela nije od znacaja koliko dugo je trajalo to protivpravno stanje (duze trajanje moze da utice na odmeravanje kazne, odnosno na tezi oblik ako traje preko 30 dana)  Dakle, Zakon je tu veoma jasan. Cak i Ustav Republike garantuje slobodu kretanja u cl. 39 (osim u pojedinim slucajevima).

- Ako neko kojim slucajem i sipa gorivo, a ne plati, vec pobegne sa pumpe, i za to postoje nadlezni organi, kao i Zakon koji to kvalifikuje i goni na adekvatan nacin.

- Ako "gazda" (kako mrzim ovu rec) tog objekta njima odbija novac od primanja i time nadoknadjuje deficit - to je njihov problem (vi ste samo potrosac i kao takav imate zagarantovana svoja prava)

- Ako ste natankali gorivo, i imate nameru da se iz nekog razloga zadrzite u objektu, a prethodno morate da platite pre pomeranja vozila (Statut pumpe tako naredjuje), bilo bi lepo da udjete, platite, izadjete i preparkirate vozilo na adekvatno mesto u okviru objekta, pa tek onda ponovo udjete, jer ste time ispostovali sva pravila, a i ne stvara se red na aparatu (naravno, time i smanjujete sansu da vam neko osteti vozilo, jer ste propisno parkirani)

 

 

To bi otprilike bilo to. Inace, nemojte sebi bespotrebno stvarati neprijatne situacije, osim ako stvarno nuzda ne natera na to.

 

Pozdrav, Nemanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Nemanja, mislim da nemaju pravo da nateraju na svlačenje pri ulasku na objekat, bilo napolju, bilo unutra, takođe i da ograniče slobodu raspolaganja imovinom, tako da te interne želje mogu samo da ostanu u takvom domenu pa ko hoće da ih se pridržava nek čini po svojoj volji.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Pa, nemaju prava da te (doslovno receno) "svlace", ali ako na ulazu u objekat jasno istaknu nalepnicu sa precrtanom kacigom, a ta nalepnica ima uporiste u njihovim papirima (Akt/Uredba/Statut/Pravilnik firme i sl.), i pritom nije protivzakonita i protivustavna, vec je u skladu sa njima, duzan si da se, kao korisnik usluga tog objekta, i pridrzavas propisanih pravila (jer cim si izabrao taj objekat iz nekog razloga, onda mora i da postujes njihova pravila)  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd - Vladimirci
  • Motocikl: Harley Davidson FXD

Prilično lepo objašnjeno.......

 

Moja naj iskrenija preporuka, radim u firmi koja se bavi prometom naftnih derivata.

 

Molim sve učesnike ovog foruma, bajkere i sve ostale, kad dodjete na pumpu treba smo da se ponašate kao i bilo gde drugde, budite normalni i ponašajte se shodno domaćem vaspitanju.

Što se tiče točenja goriva takodje vas molim da posle točenja goriva ostavite vozilo kod aparata, ne pomerajte ga od točionog mesta i platite gorivo na kasi ili kod točioca ako primaju novac na točionom mestu, verujte mi na reč a nemam nameru da vas lažem i zavlačim tako je naj bolje i za vas i za pumpadžije.

Ako hoćete da točite sami, točite , ako ne želite da točite sami zamolite nekoga i njegova je dužnost da vas usluži, ali lepa reč i gvozdena vrata otvara.

Nemojte se ponašati bahato, nije sve u parama koje ostavljate nekome, da za vaše pare treba da vas poštuju i usluže ali ne mogu pare sve da kupe i sve ima svoje granice. Nemojte se ponašati onako kako ne bi ste voleli da se ponašaju prema vama.

 

Ne dozvolite da vas pumpadžija ili u bilo kojoj trgovini vredjaju, kradu, omalovažavaju, bajkeru su ljudi kao i svi ostali i samim tim imaju prava kao i svi ostali,nismo gradjani drugog reda i ne dozvolite da se shodno tome ponašaju,ali takodje niste ni bogom dani i ni malo ne treba da se razlikujete od bilo koga drugog i da mislite da zato što vozimo motore možemo ono što drugi ne .

 

Kao što sam rekao ne činite ono štio ne bi ste voleli da vama čine, stavite se nekad u drugo lice i pomislite kako bi bilo vama na njhovom mestu.

Lepa reč i gvozdena vrata otvara, budi te pre svega ljudi i a posle toga sve ostalo.

Ne dajte svoje i nedirajte tudje.

Ne dajte na sebe ali ne dirajte druge.

 

Budite BAJKERI pravi istinski bajkeri podignute glave koji znaju ko su i šta su, cenite sebe da bi vas drugi cenili ( ne daj nase , samo use i poda se :)))  ) ne dozvolite da budete vozači motora budite ono što treba da budete, budite  BAJKERI

 

Nadam se da je ovo moja poslednja poruka na ovoj temi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja