Jump to content

Moto Zajednica

OMV SRBIJA omalovažava motoriste!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Pre malo vise godina radio sam na jednoj OMV pumpi. Drugar je bio poslovodja, prijateljica vlasnik objekta.

Kratko jasno...OMV ovde nema veze sa inostranim! Ok, trazi se dozvola za rad itd mora zbog imena, ali je gorivo ISTO kao i na bilo kojoj pumpi. Dodaju aditive i kao nesto je kvalitetnije. To sto se dodaje poboljsava sagorevanje, ali steti drugim stvarima. Ok u pola litre vode sipacu pola litre alkohola i moze da gori neko vreme, ali nije to to. I dalje je to voda.

 

Nekad su bila jedna pravila danas su malo drugacija. Uvek se trudilo da se lopov zaustavi, ali nije bilo sacekusa i stajanja kraj vozila. Samo na gotovs na distanci pa da se jurne. Ali vidi se ko je dosao do kaze i platio, a ko ne tako da za tim nema potrebe vec se zaustavi pri samo izlasku iz objekta i uputi nazad na kasu.

 

Danas kad odem na OMV da sipam plin gledam gde ima pumpadzije i idem tamo. Kako stanem i dok ugasim kola (2.5s) nekim cudom ispari. Onda tako pesaka obidjem 2-3-4 pistolja, vicem "alo momak", jurimo se oko pistolja i na kraju preko one stvari dodje ili cak kaze evo sad ce kolega i onda cekam nekog tamo kolegu, a ovaj se lagano odgega ko zna gde. Kazem mu da mi sipa do vrha, a on na prvi znak vadi pistolj. Onda ga vratim nazad i sipa mi jos 10L minimum jer neke boce ili pistolji pocnu da siste u razlicitim trenucima. Naravno imam najvecu bocu pa se iznenade sto nije od 40-60L ..."aaa tu bocu imas"...

 

Treca stvar...kad sipam u motor, nalijem do ispod cepa, skoro da mi istrci gorivo napolje i kao da dolijem bas na crtu. Drzim pistolj na pola, naravno nije ravan mlaz vec pola mehurici i tako on sipa i sipa i sipa i broji mi litrazu tj. zapreminu vazduha koji sam izvukao iz glavnog rezervoara. Naravno na taj nacin mi bude veca potrosnja koja je inace na mom motoru veoma mala i ne moze da ima tolikih odstupanja.

 

I na drugim pupama sve cesce znaju da pritrce da bi nadgledali ili ne daj Boze usluzili. Nikad nisam imao okrsaje sa zaposlenima, ali ovo su neka moja iskustva  :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Jebote stvarno! Sad kad se setim, tacno je batica stajao pored motora non stop dok nisam dosao sa kase! Stalno sipam na omv-u na Calijama. Doduse ja nikad ne pomeram motor dok ne platim. Nije mi se uopste obratio, a ni ja njemu, tako da sam zaboravio na to, ali sad se secam. Riba na kasi je bila cudna kao i obicno. Bilo je to pre 5-6 dana.

 

Stvarno su stoka, mada moram da priznam da sam imao izuzetno losa iskustva na toj pumpi u Calijama, i to kada sam isao sluzbenim kolima. Nekulturni su, nevaspitani...

 

Ja eto sipao na Ćalijama više puta, hteo da naduvam gume, jebavao se sa aparatom i batica se polomio da mi pomogne, bili su vrlo fini...

šta ga znam, kako ti se zalomi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Valjda...ali meni dva puta curke sto rade za pultom...ni dobar dan da ti kazu...ni da te usluze...kada sam placao kafu sa novcanicom od 500 dinara...pocela je da kukao "jaooo..." i prevrce ocima.

Stavarno nisam mogao to da tolerisem...nevaspitanje neka zadrzi za svoju kucu, a ne za posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

Valjda...ali meni dva puta curke sto rade za pultom...ni dobar dan da ti kazu...ni da te usluze...kada sam placao kafu sa novcanicom od 500 dinara...pocela je da kukao "jaooo..." i prevrce ocima.

Stavarno nisam mogao to da tolerisem...nevaspitanje neka zadrzi za svoju kucu, a ne za posao...

 

Možda im se svideo dizajn moje kacige :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

Nije nikakva prica, sve OMW pumpe u Srbiji su UBEDLJIVO najgora mesta gde bi natocili gorivo.

Ja na OMW-u ne sipam vec 4 godine.Em sto je benzin izgleda razblazen, em sto mi je auto trosio po 30% vise.

Krenem za D, sipam na Ibarskoj kod Pevca-OMW, i kao krenem.

Kroz Srbiju tako-tako, kad sam presao u CRO na par mesta ga "zeznem" do koske, auto umire???

Bio sam ubedjen da su dizne zveknule. Da naglasim da mi je auto na otvorenom tada trosio

oko 11,5l/100km. U Austriji kad je vec bio na minimumu, stanem na BP sipam pun i krenem.

Jbo li te deda! Ko da sam 2 turbine ugradio! Em sto je u maksimalnoj brzini isao skoro

40km/h vise, nego je trosio oko 8l/100km!

Od tada NIKAD, pa cak ni u inostranstvu NE SIPAM na OMW.

Zaobici te bitange u sirokom luku.Kakvi more q..c aditivi,nema to blage veze.

Cist marketing i to vrlo naivan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pratim temu od početka i sad mi nešto radi crv...

 

U pretprošlu nedelju sam išao za Temišvar i sipao na OMV-u u ZR.Kad sam stigao kući, ispade da troši preko 5 l

na 100 km.U prošlu nedelju krenem za Ilok i sipam u Žablju na LUK pumpi i ispade potrošnja dobrano ispod 5 l.

Mada svo to gorivo ide iz Pančeva...Baš ću malo obratiti pažnju u narednom periodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Od proverenog izvora sam dobio informaciju za OMV pumpe u Srbiji. Sve su date pod zakup. Dakle, svi zaposleni na OMV pumpama nisu zaposleni u OMV već rade za privatnika koji je uzeo pumpu pod zakup i on je direktno odgovoran za ponašanje svojih službenika. Pumpa na Ćalijama je ispala jedna od najgorih i tamo su izvršene "korenite" promene. Otud i promena u ponašanju zaposlenih. Sve je to posledica baš ove teme. Što se tiče goriva, sve je iz Pančeva, čak i evro dizel. Samo TNG i ulja se uvoze a TNG se uvozi po kvoti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

he he kad spomenu omv u zr...

pre jedno 15 dana ja i suvozačica stadosmo da kupimo vodu i koji litar čorbe,dok je stigao batica ja sipao i pomeram bajk ka ulazu,sve ok...

zamolio nas lik da skinemo kacige najljubaznije kad ulazimo u objekat...mrzelo me al ajde,nije teško biti fin...

upadamo unutra i onako malo brže krenusmo prema kasi...

kasirka preblede,pomerila se koliko je mogla u ćošak i ćuti...

tek kad sam pružio crvenu onako bez glasa nešto promrmlja i tresući se naplati sve što treba...

pitamo je jel sve ok,kaže jeste i ode da sedne,sede uhvati se za glavu i poče da se smeje...

naravoučenije:jebeš skinutu kacigu kad je potkapa na glavi...

kako smo je iscimali,beše mi žao...al nismo namerno,samo smo se žurili...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Od proverenog izvora sam dobio informaciju za OMV pumpe u Srbiji. Sve su date pod zakup. Dakle, svi zaposleni na OMV pumpama nisu zaposleni u OMV već rade za privatnika koji je uzeo pumpu pod zakup i on je direktno odgovoran za ponašanje svojih službenika. Pumpa na Ćalijama je ispala jedna od najgorih i tamo su izvršene "korenite" promene. Otud i promena u ponašanju zaposlenih. Sve je to posledica baš ove teme. Što se tiče goriva, sve je iz Pančeva, čak i evro dizel. Samo TNG i ulja se uvoze a TNG se uvozi po kvoti.

 

Da vam samo razjasnim jednu stvar oko OMV-a.

 

Nije u pitanju nikakav zakup, u pitanju je franšiza. Ako neko ne zna, franšiza predstavlja, prosto rečeno, "iznajmljivanje brenda" što znači da bilo ko ko želi može da otvori OMV pumpu ukoliko ispunjava standarde koje propisuje centrala i naravno, plaća za korišćenje brenda.

Austrijski OMV nema nikakve vlasničke veze sa OMV pumpama u Srbiji osim što iznajmljuje svoje ime i standard. Ista stvar vam je npr. sa McDonald's restoranima.

 

@Pavel

 

Care!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

E, da, pomenu čovek franšizu al se ne razumem baš najbolje u ta posla. Dakle, nije zakup nego franšiza. Izvinjavam se na nerazumevanju. Sve jedno, austrijski OMV nema veze sa pumpama u Srbiji osim košulja, boje, pantalona, izgleda... to mu valjda dođe to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Juce sam testirao osoblje na OMV pumpi na Palicu. Sve pet! Momak koji toci je odmah dosao do motora, pazljivo je sipao da ne kapne nijedna kap i bio je pristojan i ljubazan. Kad je zavrsio, na pitanje da li mogu da pomerim motor odgovorio je nesto kao "naravno". Na kraju sam nepristojno otisao do kasirke ne skidajuci kacigu, platio, seo na motor i gas! U ovoj prici samo sam ja za kritiku.

Znaci, ovaj OMV kao da ne pripada istom vlasniku kao ostali ozloglaseni objekti.

Preporuke. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Kako ste ti i Scuba zakljucili da bas svaka pumpa ima razlicitog "vlasnika"? Po vama jedan covek ne moze da ima fransizu na dva, tri ili pet objekata?

Da se vratimo na temu. Poenta je da je osoblje na palickom OMV-u korektno i da je to mozda izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ima i sa više franšiza. Tri je maksimum jer je garancija vrlo skupa. Bez obzira čija je, pumpa na Paliću je očito potpuno u standardu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Od proverenog izvora sam dobio informaciju za OMV pumpe u Srbiji. Sve su date pod zakup. Dakle, svi zaposleni na OMV pumpama nisu zaposleni u OMV već rade za privatnika koji je uzeo pumpu pod zakup i on je direktno odgovoran za ponašanje svojih službenika. Pumpa na Ćalijama je ispala jedna od najgorih i tamo su izvršene "korenite" promene. Otud i promena u ponašanju zaposlenih. Sve je to posledica baš ove teme. Što se tiče goriva, sve je iz Pančeva, čak i evro dizel. Samo TNG i ulja se uvoze a TNG se uvozi po kvoti.

 

 

Od proverenog izvora sam dobio informaciju za OMV pumpe u Srbiji. Sve su date pod zakup. Dakle, svi zaposleni na OMV pumpama nisu zaposleni u OMV već rade za privatnika koji je uzeo pumpu pod zakup i on je direktno odgovoran za ponašanje svojih službenika. Pumpa na Ćalijama je ispala jedna od najgorih i tamo su izvršene "korenite" promene. Otud i promena u ponašanju zaposlenih. Sve je to posledica baš ove teme. Što se tiče goriva, sve je iz Pančeva, čak i evro dizel. Samo TNG i ulja se uvoze a TNG se uvozi po kvoti.
Da vam samo razjasnim jednu stvar oko OMV-a.Nije u pitanju nikakav zakup, u pitanju je franšiza. Ako neko ne zna, franšiza predstavlja, prosto rečeno, "iznajmljivanje brenda" što znači da bilo ko ko želi može da otvori OMV pumpu ukoliko ispunjava standarde koje propisuje centrala i naravno, plaća za korišćenje brenda.Austrijski OMV nema nikakve vlasničke veze sa OMV pumpama u Srbiji osim što iznajmljuje svoje ime i standard. Ista stvar vam je npr. sa McDonald's restoranima.@PavelCare!

 

 

E, da, pomenu čovek franšizu al se ne razumem baš najbolje u ta posla. Dakle, nije zakup nego franšiza. Izvinjavam se na nerazumevanju. Sve jedno, austrijski OMV nema veze sa pumpama u Srbiji osim košulja, boje, pantalona, izgleda... to mu valjda dođe to.

 

 

Hehe, pa i ne pripada :)Upravo i Scuba i ja konstatovasmo da svaka pumpa ima različitog vlasnika.

 

 

Taman posla, naravno da može. Nisam ni mislio da te bilo kako ispravljam, samo sam apostrofirao da ne postoji centralizovana uprava nad svim pumpama ;)

 

 

Ima i sa više franšiza. Tri je maksimum jer je garancija vrlo skupa. Bez obzira čija je, pumpa na Paliću je očito potpuno u standardu.

 

Skoro sve sto ste napisali je pogresno:

 

Ne, OMV pumpe nisu u zakupu.

Ne, OMV pumpe nisu u fransizi.

Ne, OMV ne iznajmljuje brand

Ne, ne moze svako ko zeli da otvori OMV pumpu.

 

Sve OMV pumpe u Srbiji su u vlasnistvu OMV Srbija, a nacin poslovanja je Full agency agreement

 

Da, zaposleni na OMV pumpama nisu zaposleni kod OMV-a vec kod osobe koja vodi pumpu.

Da, osoba koja vodi pumpu je direktno odgovoran za ponasanje svojih zaposlenih

Da, benzin je iz NIS-ove rafinerije

Ne, Evrodizel nije iz NIS-ove rafinerije, vec iz uvoza

Ne, OMV nema centralizovanu upravu - naprotiv, sve odluke su centralizovane radi standardizacije.

Ne, Austrijski OMV nema veze sa pumpama u Srbiji - naprotiv, kompletan OMV u Srbiji je pod direktnom kontrolom OMV u Austrija i sve vece odluke moraju biti odobrene

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Moj dobar prijatelj (još iz školskih dana ) je radio par meseci na OMV pumpi kod Beške na auto-putu u pravcu BG-a.

Radio je kao administrativac - otprilike drugi-treći čovek na pumpi.

Po njegovim rečima pumpu je držao lik iz BG ( da li se to zove zakup ili tranšiza nije bitno ). Non stop su

odlazili za BG na sastanke u "centralu". Uglavnom pošto im je "gazda" pumpe ostao dužan pare, par njih je napustilo

posao. Posle nekog vremena je bio na pumpi i pričao sa bivšim kolegom koji mu je rekao da je pumpu "preuzeo"

(kupio, iznajmio...) gazda od OMV pumpe preko puta ( iz pravca BG-a ).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BF3 killah, 301 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma City
  • Motocikl: FZS 600

he he kad spomenu omv u zr...

pre jedno 15 dana ja i suvozačica stadosmo da kupimo vodu i koji litar čorbe,dok je stigao batica ja sipao i pomeram bajk ka ulazu,sve ok...

zamolio nas lik da skinemo kacige najljubaznije kad ulazimo u objekat...mrzelo me al ajde,nije teško biti fin...

upadamo unutra i onako malo brže krenusmo prema kasi...

kasirka preblede,pomerila se koliko je mogla u ćošak i ćuti...

tek kad sam pružio crvenu onako bez glasa nešto promrmlja i tresući se naplati sve što treba...

pitamo je jel sve ok,kaže jeste i ode da sedne,sede uhvati se za glavu i poče da se smeje...

naravoučenije:jebeš skinutu kacigu kad je potkapa na glavi...

kako smo je iscimali,beše mi žao...al nismo namerno,samo smo se žurili...

 

e ovo je dobro :D, baš me nasmeja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Sorry za off

 

 

 

Sve OMV pumpe u Srbiji su u vlasnistvu OMV Srbija, a nacin poslovanja je Full agency agreement

A šta je ovo? 

 

Pošto (površno) poznajem lika koji je 'vlasnik' dve pumpe, iz njegove priče sam shvatio da nije u pitanju klasična franšiza, ali mi nije baš jasno kako to funkcioniše...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Sorry za off

 

 

 

Sve OMV pumpe u Srbiji su u vlasnistvu OMV Srbija, a nacin poslovanja je Full agency agreement

A šta je ovo? 

 

Pošto (površno) poznajem lika koji je 'vlasnik' dve pumpe, iz njegove priče sam shvatio da nije u pitanju klasična franšiza, ali mi nije baš jasno kako to funkcioniše...

 

To ce da te kosta! :cirka2::givemebeer:

Neces da me prevaris! Placanje unapred!

P.S.

Moze i :kotlic::rostilj:;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja