Jump to content

Moto Zajednica

OMV SRBIJA omalovažava motoriste!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

DeĆko, misiim, nemo' se vređaš  ;) , i da vređaš. Kao prvo nisam "bajker", a ono "ovaj ovde"  ti je baš nekulturna i glupa upadica. "ponositi srpski", pa možda da, a možda i ne, tako da bi bilo poželjno i makar malo kulturnije da pokažeš neki vid tolerancije po nacionalnom pitanju (nisu ovde samo Srbi). Ipak, ja ne dozvoljavam da me za moj teško stečeni novac iko 'ebe ili nipodaštava. Ako tebi tako nešto odgovara, to je u redu i nemam ništa protiv. Ne vidim zašto si se ti uvredio mojim komentarom? Ili možda podržavaš i favorizuješ onakav način ponašanja, koji ja i još nekolicina ovde smatramo sramnim? Pa, i to je u redu ako ti tako odgovara samo da mene ne ubeđuješ da je to ispravno. Imenjače, odmori se malo i nemoj da vređaš i napadaš nekoga ko ti ne misli zlo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Hmm, obicno kavge krecu mnogo pre 13-te strane... ;D

 

Salu na stranu, da bi covek u Srbiji sacuvao ono malo zdravog razuma sto mu je ostalo posle veselih 90-ih, jednostavno mora da ne obraca paznju na odredjene pojave u drustvu... Recimo, pre ove teme, nisam obracao paznju, doduse nisam ni imao nekih poblema, ali sad sam poceo k`o Ilija Cvorovic da se osvrcem i zagledam... Sto ce reci, na korak sam blize gubljenju razuma... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

ali sad sam poceo k`o Ilija Cvorovic da se osvrcem i zagledam... Sto ce reci, na korak sam blize gubljenju razuma... ;D ;D

 

Tako je shoku Laziqi  :D . "Ko rano poludi ceo život provede u veselju" , rekoše odavno neki pametni ljudi  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Рара отиш`о на Киви... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

druze vize su ukinute pa ako ti se ne svidja slobodno pali iz Srbije. Ja se slazem da ne treba nikom da se uvlaci a pogotovo nekim strancima koji su disli da se izdrkavaju na ovom i onako vec napacenom narodu.

Takve šuplje floskule ne bi bolje sastavila ni Milijana Baletić. Hvala što si mi ukazao na tu mogućnost da palim iz Srbije, nikad se toga ne bih setio.

 

Zokki, niko nikom ne misli zlo ovde, siguran sam. Ali ako kazes nekom da je poltron zato sto se ponasa tako kako je naucen u kuci, lici na uvredu. Naravno da sam se prepoznao, jer sam rekao da smatram da je nekulturno ulaziti negde sa kacigom na glavi, a rekao sam i da mi je nelogicno da diram vozilo dok ne platim. Zbog toga sam poltron? Nisam gospodo. Samo sam izrazito glup, jer ucestvujem u virtuelnoj raspravi, pa se jos i blago nerviram  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

ljudi , ne znam sto se ovde prepirete, i ja recimo nikad ne pomeram motor dok ne platim, ne sipam gorivo sam i skidam kacigu.

Tako radim iskljucivo iz navike ,  a u d se necu uvlaciti ni mnogo vecim bulj*ma.

Ja predlazem da na neki nacin stavimo do znanja da nas ima dosta, da okupimo i medije i sl... 

Dobra bi ideja bila da se blokira neka pumpa ili nekoliko... a red bi bio da ne ostane na ovome...

Glupo je da se tako ponasaju , a ja cak mislim da to nije u skladu sa zakonom jel se na nekin nacin moze svrstati u diskriminaciju koja nije dozvoljena.

Bolje da se ujedinimo i smislimo nacin , nego sto se ovde prepirete i vodite neke prazne price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stevan Husqvarna

Citajuci i pisuci u ovoj temi na pumpe idem uz neku dozu opreza i spreman uvek da se posvadjam i da budem krajnje arogantan i bezobrazan, ali danas sam doziveo jedno veoma prijatno iznenadjenje. Prisao pumpadzija da sipa, i ja kao "neka, sam cu" i on mi kaze "i ja vozim motor, ne brini necu prosuti po motoru". Stajali smo na mestu za sipanje jedno 15 minuta i pored guzve niko nije svirnuo. Milina ziva! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Bajker, normalan covek  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma svi ste vi isti!!

 

Nego da vam kažem nešto ozbiljno. Ja živim u Budimpešti. Nije mi se godinama desilo da motorom stanem na

pumpu a da ispred (ne pored, ispred) ne stane pumpadžija. Jedini izuzetak Shell blizu gajbe jer me znaju.

Skinuo kacigu ili ne oni se nacrtaju za svaki slučaj. Ja se ne osećam omalovaženim - sipam, platim i odem a mu-

čenik ostade na pumpi. 

  U Srbiji mi se istio desilo na OMV-u kod B.Topole. Prišao momak, ja ga pitam "beže?" on kaže "beže, beže!"...

Sipam, platim, ...

Šta vas boli uvo da li vas pumpadžija smatra ovim ili onim?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

...

Šta vas boli uvo da li vas pumpadžija smatra ovim ili onim?!

 

Ne sme da me smatra lopovom ako ništa nisam ukrao. Ne sme da me smatra stokom ako se uljudno ponašam. Ne sme da me smatra budalom i ovcom za šišanje ako sam stao da sipam gorivo. On je tu zbog mene a ne obrnuto. To je pitanje opšte kulture i vaspitanja. Ako svakog kupca smatraš za lopova onda sa tobom nešto nije u redu. Ako jedan, dva, deset, petnaest ukrade a JEDAN ne ukrade onda one prethodne smatraj za lopove jer jesu lopovi ali ovaj jedan mora da ti bude car i bog jer ti je mušterija koja plaća.

 

Bljuje mi se više od raznih plakanja na ramenu kako je posao prodavca i pumpadžije težak, kako jadni sve plažaju iz svog džepa (ko da ja plaćam iz tuđeg) i kako su kupci ovakvi ili onakvi. Svakog kupca ima da gleda ko u boga jer mu taj direktno daje pare u džep od čega će posle jesti leb. A ako je kupac zaista stoka i neuljudno se ponaša, onda važe pravila za stoku. Dok je kupac pristojan i plaća, mir i tišina i ljubi ga u dupe da bi ti opet došao.

 

Možda je u Budimpešti ista ili različita situacija, ne zanima me. MENE ima da smatra za mušteriju a ne lopova i tačka.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Znaš, ponašanje uslužnih radnika mi je stvarno poslednja stvar koja može da me iznervira. Ako

je neko bezobrazan, napušim ga i završili smo. Što bih nosio bol u duši zbog pumpadžije.

Pumpadžije laju karavani prolaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Blondinka se pripelje na bencinsko črpalko in prosi prodajalca, če ji natoči bencin.

 

Prodajalec ustrežljiv in jo vpraša: "95 Ali 98?"

Blondinka pa: "A letošnjega pa nimate!"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Časlavu sipaju na OMV bez da ga omalovažavaju i bez da mu prosipaju benzin po motoru  ;)... Usput mu i provere i pritisak u gumama, nivo ulja, obršu mu vizir, ispoliraju felne, ugrade Scotoiller...I kažu mu "Srećan put, svratite nam opet"! I to sve samo iz jednog razloga - nije ih terao da mu OPET sipaju benzin kroz auspuh  ;D. Naravno, bez da prosipaju!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ne znam otkud to da je lose gorivo na OMV ja tamo sipam skoro uvek. I na MOL i na NIS.

 

Nisam primetio da rade to sto ste rekli ali provericu. Ja uvek kad stignem na pumpu ugasim motor, stavim na copavu, skinem kacigu rukavice (potkapu ako imam), USTANEM i tako stojeci sipam gorivo. Jesam primetio da dolaze do mene ali samo kazem znam sam i to je to, okrenu se i odu.

 

Mozda misle da ne mogu nigde da pobegnem sa kawasakijem?  :P

 

 

PS: Dzaba pomerate motor da neko drugi sipa, pistolji ne rade dok se na kasi ne plati  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

kod nas nije slucaj da se benzinaji tako ponašaju ili barem ja to nisam primjetio, ali ako se to dešava da pri tankanju motora dođu i nacrtaju se ispred ocito je da su sa nekim motoristima imali problema tj. u konacnici morali su sami uplatiti racun za gorivo onih koji su pobjegli i nisu platili. mislim da bi se i mi sami tako pnašali da smo se opekli koji put i ja im osobno ne zamjeram takav stav. od njih samih bilo bi dobro da nas ne svrstavaju sve u isti koš jer ti koji ne plate i pobjegnu su u jako malom broju ali na žalost ima ih. eventualno bi prilikom tocenja razgovarao sa njima vec kad su tamo i rekao im da ih shvacam ali da nismo svi mi kao i ovi drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Evo samo da javim da i na NIS-ovim pumpama covek stoji pored tebe dok sipas i posle te doprati do kase. Ako hoces da on sipa, nema problema. Dakle, kradu bajkeri, pa rasturaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja