Jump to content

Moto Zajednica

OMV SRBIJA omalovažava motoriste!!

Recommended Posts

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja sticajem okolnosti 90% goriva u motor sipam na OMV-u na Calijama. Jednostavno gde god da krenem od kuce tuda moram da prodjem i onda mi je tako zgodno. Posto odavno znam da postoje ljudi koji kradu, tacnije otimaju benzin tako sto ga natoce u motocikl a ima onih koji to rade i sa automobilom pa pobegnu, a i posto znam da je samousluzivanje na benzinskim pumpama kod nas novija pojava (nova i za zaposlene na pumpama) - na bilo kojoj pumpi (u zemlji i inostranstvu) ponasam se tako da na svaki nacin stavim do znanja pumpadzijama da cu natoceno gorivo platiti.

 

Kako?

 

Kao prvo cim dodjem na poziciju za sipanje gasim motor i stavljam ga na copavu. Nikada nisam sipao gorivo sedeci na motoru. Cim sidjem sa motora skidam kacigu, potkapu i rukavice (koristim njihove plasticne ili papir da sacuvam ruke cistim). Kad natocim, ponesem u ruci kacigu (u kojoj su potkapa i rukavice) i udjem da platim gorivo bez pomeranja motora. Kad platim, ne opremam se tu pored tocilice izuzev ukoliko vidim da su ostale slobodne i da iza mene niko ne ceka na red. Ako pak neko ceka iza mene ili je veca guzva na pumpi, stavim kacigu na lakat, sklonim motor par metara gde nikome ne smeta i onda se lepo i na miru opremim pa krenem.

 

Mozda ce nekom delovati cudno, ali zbog tavke procedure sipanja goriva nikada nisam nigde zakasnio (u vecini slucajeva zakasnim ako ne krenem na vreme), nikada nisam dobio upalu misica od skidanja i stavljanja kacige i potkape a i nikada nisam doziveo neprijatnost od strane pumpadzija ili drugih vozaca. Ko i gde od zaposlenih na pumpi stoji, kako izgleda i gde gleda, sta radi i sta misli - dok ja sipam gorivo apsolutno me ne zanima niti mi pada na pamet da jos sa tim stvarima opterecujem sebe.

 

Druga je stvar - bezobrazluk koji je Benjamin doziveo od strane pumpadzije. Na takve stvari sam osetljiv i kao i vecina ostalih po tom pitanju imam kratak fitilj. Ocekujem da reakcija bilo kog zaposlenog na bilo kom radnom mestu prema klijentu MORA biti krajnje ljubazna, kulturna i profesionalna. Ako toga nema onda je i on i njegov pretpostavljeni zasluzio svaku vrstu mentalnog maltretiranja u vidu isterivanja dlake u jajetu shodno Zakonu o zastiti potrosaca, poslovne etike, gradjanskih prava itd. itd.

 

Razni ljudi sefuju i rade na pumpama ali i razni ljudi voze motore i automobile. Dok vozimo motor preventivom se u najvecoj meri stititimo da ne nastradamo krivicom drugog. Tako i dok sipamo gorivo - samo preventivom se mozemo zastititi od bezobrazluka i nevaspitanja drugih.

 

 

 

Obicno ne citam velike postove, ali ovaj sam procitao.

 

Svaka ti je kao u Njegosa !!!

 

Sve u svemu i ti se osetis mnogo bolje kada se civilizovano ponasas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Kao prvo cim dodjem na poziciju za sipanje gasim motor i stavljam ga na copavu. Nikada nisam sipao gorivo sedeci na motoru. Cim sidjem sa motora skidam kacigu, potkapu i rukavice (koristim njihove plasticne ili papir da sacuvam ruke cistim). Kad natocim, ponesem u ruci kacigu (u kojoj su potkapa i rukavice) i udjem da platim gorivo bez pomeranja motora. Kad platim, ne opremam se tu pored tocilice izuzev ukoliko vidim da su ostale slobodne i da iza mene niko ne ceka na red. Ako pak neko ceka iza mene ili je veca guzva na pumpi, stavim kacigu na lakat, sklonim motor par metara gde nikome ne smeta i onda se lepo i na miru opremim pa krenem.

 

Ko i gde od zaposlenih na pumpi stoji, kako izgleda i gde gleda, sta radi i sta misli - dok ja sipam gorivo apsolutno me ne zanima niti mi pada na pamet da jos sa tim stvarima opterecujem sebe.

 

Citam celu temu i razmisljam kako za 15 godina nisam na pumpama, kolima ili motorom, imao ni jednu jedinu neprijatnost, osim loseg goriva, ali kad vratim film(u poslednje vreme), sve je kako ljudi pisu, samo ja ne obracam paznju... ;D Obicno se se dezurnim pumpadzijom lepo ispricam... ;D ;D ;D

 

E, da kacigu i rukavice ostavim na motoru, a doticnog koji me vec pitao koji je motor, kol`ko ide, itd, lepo zamolim da mi pricuva... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

ni jedno lose iskustvo nisam imao ni na OMV-u, niti na NIS-ovoj ili bilo kojoj pumpi. skines slem, dobar dan/vece momcima sto rade, sipas, platis i teras...ako si ti fin, najverovatnije ce i prema tebi biti fini. ako ipak nisu, ostani fin, sve se vraca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Brisanje pokapljanog goriva po vozilu je obavezno na svakoj pumpi na Zapadu bez da se kaže. I tamo nema ovo predostrožno presretanje. Ako se predstavljaju ko ino firma, što ne uvedu tu dobru praksu.

 

izvini, ali grešiš....na zapadu sam sipaš gorivo i vozilo NE SME da se pomeri, dok se gorivo ne plati, a i tamo gde ti sipaju ne brišu....osim ako si više na zapadu nego ja.

 

Priznajem, odavno nisam bio u Nemačkoj. Tamo na na nekim pumpama na istom pištolju postoji cena za self service i koja je niža nego ako operater sipa. I uvek obrišu ako poliju po vozilu. I nije tačno da vozilo ne sme da se pomeri, to nije ni kažnjivo ni protiv zakonito jer se preparkiravanjem ne čini nikakvo krivično ni prekršajno delo. Naravno, ima i pumpi sa drugačijim točenjem, uplati se iznos ili ukuca suma za točenje...

 

I svi se ovde trude da naglašeno daju do znanja običnom točiocu da nemaju nameru da kradu gorivo. Zašto bi to bilo uopšte potrebno da se izvinjavam što ću da platim. Naopako je sve postavljeno. Dođem na pumpu normalno, hoću da platim i to činim i smatram da ne treba ničim tu svoju nameru da nagoveštavam, to se podrazumeva ljudi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Kad ga već pališ da ga pomeriš, što ga ne odvezeš odmah i do kuće? Pa platićeš im posle, nećeš valjda da pobegneš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

@ VukHM:

Da ,hvala ti što si mi skrenuo pažnju da je "taj lanac Petrol u Slovenij " (bez I) iako znam da je TomoB odatle i da govori kako je u Sloveniji, ali valjda znaš i da je taj isti lanac u SrbijI što pretpostavlja da imaju isti pravilnik - bar sam tako shvatio Dr. Popa koji radi u Petrolu. Bez obzira na to, komentari ovakvog tipa su nebulozni i ne znam čemu služe? Možda da pokažu celom forumu kako su "pisci" takvih redova prepametni i vrlo informisani, ili možda upravo opozito? E svašta nešto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja u gradu sipam stalno na piramidi ( lokalna pumpa ) nema nikada guzve pumpadzije me znaju i kada vide moj motocikl nisu u nikakvoj frci, niko ne izlazi da me kontrolise, inace ne skidam kacigu i kada sipam upalim motocikl dam gas i stanem pored ulaza udjem unutra i dignem kacigu koja mi stoji kao turban i namignem curi koja radi ona se nasmesi i ja izlazim i palim dalje...i ne bi menjao tu pumpu ni zasta na svetu...naravno tu i auto punim gasom i to uvek pun koliko moze da stane a to je oko 5o litara a pumpas me pita gde mi je motor kad vidi da sam autom jer je to retkost...

 

A na OMV su spori, ceka se red i jos tolika diskriminacija, sigurno cu se u buducnosti truditi da nikada ni kap ne sipam na OMV.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Ctam i bas razmisljam i moram da kazem da ja nisam primetio.

 

Vecinu goriva sipam na pumpama OMV, EKO i Lukoil. Prosto nove su, imaju restorane i ok wc i sve imaju ok kafu (otprilike sve kkako rece Davor).

 

Iskljucivo sipam gorivo sam, sedeci na motoru i ne skidajuci kacigu (doduse, flipup kaciga je u pitanju).

 

Vrlo cesto i pomerim motor (doduse, bez paljenja, tj. na gurku) kako bi oslobiodio mesto za tocenje, jer se zadrzavam na pumpi 9Da, znam da je zabranjeno pomerati vozilo pre placanja, ali me cesto mrzi da se vracam samo radi parkiranja).

 

Bas nikada, ali bas nikada nisam primetio da neko pazi specijalno, dolazi ispred mene, prigovara, bilo sta od toga... U stvari, nisam ni najmanje primetio drugacije ponasanje u odnosu na situaciju kada sipam gorivo u auto.

 

NE sumnjam da ste u pravu, samo izgleda da ja nisam primetio.

 

Drugim recima, ako covek trazi razlog za nerviranje, uglavnom ce ga uvek naci...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Zašto je zabranjeno pomeriti vozilo pre plaćanja. Jer preparkiravanje jednako krađi. U kom Zakonu piše da je zabranjeno. Jel pravi neko problem na Nis-ovim pumpama gde je to uobičajeno i gde se može točiti gorivo bez da se resetuje pištolj odmah, tu je i očekivano  da se pomeri vozilo bliže vratima i oslobodi mesto za sledećeg dok se plaća ili kupuje nešto na pumpi. Tako točim od kad znam a to je preko 3 decenije i sad  neki neprilagođeni dođoši pokušavaju da mi nametnu da sam lopov za 500-600 Dinara kolko staje u skuter, omaložavajući me time. To se pord Nisa ne dešava ni na Luk-u, Petrolu ili čak Molu, a nisam primetio da neko vreba u zasedi ni na Eko pumpi. Samo na bratskom nam Omv-u. Da pojasnim, nikad nisam imao problem na pumpi, čak šta više nekoliko puta mi je prilazio čovek iz obezbeđenja i ljubazno se raspitivao o motoru, jakni, aerodromu...Uvek mi sipaju i u auto i skuter, hoće gume da iskontrolišu. Sad znam da je to u stvari perfidno ponašanje iza koga stoji apriori mišljenje da sam kradljivac. Ne smeta mi to al neću da dozvolim takav omalovažavajući odnos iza koga stoji potencijalna spremnost da se upotrebi sila uključujući i oružje, ako mu se proizvodnim mišljenjem učini da sam u krađi, recimo spusti mi se flip. A verbalno vređanje i pipanje motora koje je kolega doživeo ne bi otrpeo i sve to bi se završilo kako ne treba. Uz loše gorivo svih vrsta i sumnjive aditive, OMV trajno izbegavam ubuduće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Ma sledeći put ga nabodi u vugla na keca. Šta te  on tu gleda.  ;D

 

Lepo kaže KochaMatori. Nije teško biti fin.

 

A taj kreten pumpadžija koji je drkao kolegu  i gasio  mu motor je pojedinac koji je  verovatno kućno nevaspitan. Seljačina. Ne  bi trebalo  da sad sve pumpadžije gledamo kao  njega jer ni nama ne odgovara  da nas gledaju kao bežače (iako ih  ih  realno ima podosta u zadnje  vreme).

 

Inače  ja sipam na Jugopetrolu uglavnom a  druga solucija je  Mol. Jebeš OMV. Ako je takva atmosfera nećemo ni ići kod NJUMA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Naravno da nije teško biti fin i to  sam uvek  na prvu loptu al veoma nezgodan kad reagujem na nešto loše. Ako  ne činim ništa loše  al sam apriori dočekan sa negativnom konotacijom i samo to saznanje da me neko posmatra sa omalovažavnjem ko prema lopovu me već čini nezadovoljnim. Da, ne idem-o kod njih. Pohvalio sam skoro Petrol, jako lepa atmosfera po subjektivnom doživljaju za razliku od svakog OMV-a na kome se oseća neka teskoba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

@ VukHM:

Da ,hvala ti što si mi skrenuo pažnju da je "taj lanac Petrol u Slovenij " (bez I) iako znam da je TomoB odatle i da govori kako je u Sloveniji, ali valjda znaš i da je taj isti lanac u SrbijI što pretpostavlja da imaju isti pravilnik - bar sam tako shvatio Dr. Popa koji radi u Petrolu. Bez obzira na to, komentari ovakvog tipa su nebulozni i ne znam čemu služe? Možda da pokažu celom forumu kako su "pisci" takvih redova prepametni i vrlo informisani, ili možda upravo opozito? E svašta nešto...

 

 

Izvini ovako javno, nisam hteo ničim da te vređam niti to želim sa bilo kim na forumu, sve je do moje neinformisanosti u ovom slučaju (u pravu si) jer nisam znao da je ovaj Petrol kod nas stvarno slovenački, nisam još video tu pumpu pa sam pomislio da je neki privatni Petrol, ima ih raznih pa je tako došlo do zabune...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ma ja mislim da ovo sve neko provocira ko radi na suparnickoj pumpi...

 

evo sad odmah vec 20 ljudi manje ce sipati na OMW, i tako klupko poce da se odmotava...

 

ocekujemo njihov skorasnji bankrot.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

U jbt, sad cemo da biramo pumpe po tome gde je bolja atmosfera  ;D

Dakle, ne skidas kacigu, sipas corbu dok sedis na motoru, posle hoces da ga preparkiravas, a nisi platio i djubrad jos misle da hoces da zapalis, a ne platis. A ti si im bas dao do znanja da si posten covek-motorista za koga se podrazumeva da ce da plati. Bas su debili sto to ne vide. Postoje jasna pravila, ali ti mislis da je to za lopove i debile, tako da to za tebe ne vazi.

Nema sta, ovo ovde je izgleda proces dovodjenja naroda u red. Malo cemo da kmecimo ko babe sto nas "omalovazavaju", a posle cemo da provalimo da postoje odredjene situacije kad nas niko ne "maltretira", pa ce vremenom da nam nesvesno predje u naviku da radimo tako da nas ne "maltretiraju". Ko kad dresiras psa jbg. Ne mere drugacije.

Ja sipam gde i Kocha, slucajno postupam isto kao i on i mozete misliti, nikad nikakvih problema. A batica sto stoji pored motora... pa meni je potpuno svejedno gde stoji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

ma ja mislim da ovo sve neko provocira ko radi na suparnickoj pumpi...

 

evo sad odmah vec 20 ljudi manje ce sipati na OMW, i tako klupko poce da se odmotava...

 

ocekujemo njihov skorasnji bankrot.

 

 

 

I to se radi.

U jbt, sad cemo da biramo pumpe po tome gde je bolja atmosfera  ;D

Dakle, ne skidas kacigu, sipas corbu dok sedis na motoru, posle hoces da ga preparkiravas, a nisi platio i djubrad jos misle da hoces da zapalis, a ne platis. A ti si im bas dao do znanja da si posten covek-motorista za koga se podrazumeva da ce da plati. Bas su debili sto to ne vide. Postoje jasna pravila, ali ti mislis da je to za lopove i debile, tako da to za tebe ne vazi.

Nema sta, ovo ovde je izgleda proces dovodjenja naroda u red. Malo cemo da kmecimo ko babe sto nas "omalovazavaju", a posle cemo da provalimo da postoje odredjene situacije kad nas niko ne "maltretira", pa ce vremenom da nam nesvesno predje u naviku da radimo tako da nas ne "maltretiraju". Ko kad dresiras psa jbg. Ne mere drugacije.

Ja sipam gde i Kocha, slucajno postupam isto kao i on i mozete misliti, nikad nikakvih problema. A batica sto stoji pored motora... pa meni je potpuno svejedno gde stoji.

 

 

Svako ima pravo na ličnu percepciju okoline bilo pozitivno ili negativno i tu nema ništa loše. O kojim se pravilima radi, ko ih je jasno doneo, gde su jasno izglasana i usvojena, gde su jasno istaknuta ako su važeća, kojim jasnim Zakonom, možda internim, njima jasnim, meni ne. Za mene važi pravilo da nisam lopov i tačka i neću se prilagođavati suprotnom, važećem za kradljivce. Šta, treba da gologuz dođem na pumpu sa visoko podignutom rukom i mašem šakom novčanica vičući ja nisam lopov, plaćam. Ja sam sasvim u redu jer platim to što kupim i nema većeg reda od toga da bi me neko dovodio u red, ko stoku.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Imao sam slicno iskustvo, ali sam ih "otkulirao": krenem da sipam, prilazi lik iz obezbedjenja i kaze da skinem kacigu. Ja mu kazem da mi ne pada na pamet jer necu da mi ispadne sa retrovizora i da, uostalom, imam zakacenu tablicu po PS-u. Nije se bunio, vise se pravdao. Da sam odlucio da jedem, motor bi stajao pored automata i sat vremena, sigurno ga ne bih pomerio, a ko bi pokusao od njih mislim da bi ostao bez ruke  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ja razumem  ljude što se nerviraju i što imaju zaista kratak fitilj... razlog tome je milon nepravdi oko nas i kad ti naleti milion i prva tp je kraj... ali takođe osim izbegavanja doticne pumpe ili sexualnog zlostavljanja njihovih radnika koji su probali nesto sto im je sef rekao uvek postoji inteligentni sistem gradjanske neposlusnosti...

 

naime posto se njima nigde ne zuri dovoljno je da dodje u isto vreme 15 motorista i da se svi rasporede na razlicite pistolje, po PS ostave motor na copavoj sipaju gorivo krenu da plate i onda primete da unutra ima i  prodavnica i krenu da gledaju sta im treba pa kad placaju sporo da placaju, pa da se vuku nazad prema motoru ko da su im oe prebijene... u takvoj reziji se pravi instant guzva za 10minuta...  sta ce da me tera da pozurim...  ;D ;D ;D ;D ;D ako treba da ima da vezujem pertle nazad do motora...

 

onda ima smisla zahvaliti se menageru sto je ponasanjem svojih zaposlenih skrenuo motoristima paznju da dodatne aktivnosti pumpe  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ljudi masovno sipaju gorivo i odu sa pumpe. Motoristi nešto češće, a i više ih ima bez tablica (li sa tablicom pod repom). Takođe, nadoknada nastale štete, čak i kada se snimi tablica, mora da se obavlja po privatnoj tužbi, što košta  i traje. Sistem tera pumpadžije da se tako ponašaju, pošto ih ne štiti sam od baraba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Problem je sto bi "pumpadzije" i ovce i novce.

Ovih problema nije bilo dok su radnici tocili gorivo i naplacivali na licu mjesta.

Ali, posto njih treba platiti, a i valja i jos nesto uz gorivo prodati, tocenje je prepusteno kupcu,

koji onda pored gomile slatkisa i dzidza-midza ide do kase da plati.

Znaci pumpadzija (tu mislim na vlasnika pumpe) zaradjuje tim potezom pet muva odjedanput.

 

E, sad, desi se da neko pobjegne, a za to imaju kamere i institucije koje takve bjezace ganjaju.

Iako im je gubitak od bjezaca visestruko manji od gore pomenutih 5 muva, oni i to naplacuju od radnika.

 

Dobrodosli u kapitalizam.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

 

 

Dobrodosli u kapitalizam.  ;)

 

 

 

Ehh Mile barem da smo u kapitalizmu imali bi kartice kao za javni telefon, pa uzmes karticu od 500 litara gurnes u aparat i sam sipas koliko oces i aparat ti smanji za koliko si sipao...i nema zaposlenih na pumpi niko nikoga ne vara i nema nikakvog bezobrazluka a ni diskriminacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Šta, treba da gologuz dođem na pumpu sa visoko podignutom rukom i mašem šakom novčanica vičući ja nisam lopov, plaćam.

Mislim da bi to bila preterana reakcija i da bi neko verovatno zvao policiju ili hitnu pomoc da te odvedu i pregledaju. Dovoljno je da sipas i ne diras motor dok ne platis. Meni je to toliko normalno da nemam reci. A sto se tice skidanja kacige ili ne, ne znam, meni je to malkice i stvar bon tona. Inace, pravila i zakoni se donose, ne zbog vas dobrih i postenih, vec zbog onih zlih, a posto niko od nas ne zivi u pustinji ili pecini, vec u nekoj zajednici i to prilicno lopovskoj zajednici.... jbg.

I sto rece Mile: "Dobrodosli u kapitalizam". Nit je ovo zapadni kapitalizam, nit smo mi navikli na to. Ali zato krademo ko na zapadu. Ne ti Đunta, naravno  ;). Kao sto rekoh, proci ce malo vremena, pa cemo se svi naviknuti, a bezobrazni radnici ce morati da piju otkaze (ili batine) i to je to.

Simptomaticno je to da je pumpadzija imao takav nastup prema Benjaminu (decko plav, mrsav, omanji), a prema ostalima su, manje-vise ok, jel. To je po meni najveci problem, a siguran sam da ce Benjamin, ako bude uporan, uspeti da napravi problem tom majmunu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Cili otkud je normalna reakcija da kad sipas ne pomeras motocikl??? Logicno je da ga pomeris da bi sledeci mogao da sipa na tom aparatu....ja na mojom pumpi sipam zatvorim cep upalim dam gas i stanem na ulaz pumpe udjem i platim.....naravno znaju me i uvek su izuzetno ljubazni...naravno to nije OMV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ljudi, taj ne moze da sipa dok ti ne platis, pomerio ti motor ili ne,,,

 

i sta koga boli uvo hoce ovaj iza vas da kasni 10 sekundi ili 20...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja