Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Tihi ste mnogo, niko ništ' ne prijavljuje, pa opet ja.

 

Skoro sam provozao Teneru original iz 89' sa originalnim kormanom, i mogu vam reći da je bar 2x udobnija od moje. Mnogo lepši i prirodniji položaj sedenja, lakše se upravlja itd itd.

 

Da li neko ima ili zna ko ima originalni upravljač? U kakvom god da je stanju, srediću ga i prefarbati, a da nije neka basnoslovna cifra poput ovih na ebayu 90-100€. Nešto kršteno.

 

20220430-123147.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora
On 18.4.2022. at 20:49, sinisab je napisao:

Evo ga. Nakon vise od dva mjeseca laganog sredjivanja, projekat je konacno gotov. 
Dosta toga je uradjeno. Ja sam zadovoljan. Momak koji je radio presao je nekih 150 km ovih dana. Kaze da je prezadovoljan. Sutra se ide ako Bog da u Zagreb po kacigu, jaknu i jos neke opreme i nadati se da ce se u brdo narednih dana.

1D02544C-C256-422B-8411-7DD8179D5986.jpeg

ADA149B7-DF42-4AE8-A147-8C31F88A0833.jpeg

6B2228DB-0305-4E72-99A5-940AEDE140C4.jpeg

89BA8B0A-CF11-4798-B90A-B27F4253E97C.jpeg

Pozdrav @sinisab ! Slučajno skontah da imam kolegu iz mog grada na forumu-prepoznao sam da je slikano u Centrumu :) Ne znam poznajemo li se lično, (vjerovatno da) ali mi je baš drago da neko u Gradišci tako lijepo sredi jedan klasičan i legendaran motor. Svaka čast,prelijepa Tenera! Ja sam trenutno na "trulom zapadu" :D i bez motora ali neizdrž radi svoje i jedino što me još uvijek sprečava da kupim motor ovde je što ga nemam gdje ostaviti nego pred blokom na milost i nemilost svemu i svakome i što sam prilično gabaritan i vozim najviše sa balanserom(čitaj voljenom suprugom) pa ne znam šta da kupim odnosno nisam još odlučio. Za prvi problem nemam rješenje nego ću jednostavno rizikovati a za drugi ću smoriti ovde sve vas na forumu da mi pomognete oko izbora,pa ćemo se valjda sresti negdje na cesti . Izvinjavam se što sam ovako odužio post. Za kraj,kad već ideš u Zagreb možeš pogledati i šta se nudi u firmi Novema Nova u Karlovcu,tačnije u Draganiću. Kupio sam kod njih kofer za Beverly jeftinije nego igdje pa sam usput vidio da imaju baš mnogo ostale opreme po solidnim cijenama pa još ako ideš motorom provozaš se putem preko Petrinje i Gline,jako lijepo za vožnju motorom. Nije reklama,mala sugestija kolegi pa molim admine ako se smatra reklamom ili je zabranjeno neka brišu i unapred se izvinjavam.

Promenio član igogitar
tipfeleri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4007 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Novema u Draganiću je dobra adresa za moto opremu.


Poslato priko Ténéré

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

20220503-114949.jpg

 

@bdada dao domaći zadatak za boju svećica, kad je Tenera u pitanju.

 

Posle nekih 1000km od montaže karburatora došlo na red da se prekontrolišu svećice, došteluje ako nešto treba, ali eto rezultata na slici gore, nema tu šta da se dira. Ubacili smo, odnosno zamenili još 2 dizne, glavnu dizne za vazduh i još neku, Dada verovatno zna koju :)

Sad je kompletno prebačen TDM karb na Teneru, i bogami, prija joj samo tako. Prelazio sam oko 400km sa rezervoarom mešovite vožnje, videćemo kako će sad biti.

 

Još par stvari smo rešili, sijalica zadnjeg svetla, utičnica 12v sad radi (spržio sam jednu njegovu nažalost, malo sam okrenuo plus i minus, uuupsiii), i još koješta, u svakom slučaju, sad je sve pod konac.

 

IMG-f2018e34978336a3810db859cd8881e3-V.j

 

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Svjecice su stvarno top, moracemo malo prodivaniti kad stignemo

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750

 koliki je budzet pa onda izbor motora

 

Imam par drugara koji spadaju u XXXL voze Hondu PanEuropean, BMW RT1200

pogledas HONDU deauwile NT (malo je slabija 650)  ili krstaricu Hondu GoldWing

 

PanEuropean prednost,poznat i pouzdan agregat relativno jeftin motor, ima delova i nisu skupi, vecinu stvari mozes sam srediti,

 

RT nedostatak skupi delovi i odrzavanje, da je masina - jeste

 

onda odes i kupis Varadero

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
20220503-114949.jpg
 
@bdada dao domaći zadatak za boju svećica, kad je Tenera u pitanju.
 
Posle nekih 1000km od montaže karburatora došlo na red da se prekontrolišu svećice, došteluje ako nešto treba, ali eto rezultata na slici gore, nema tu šta da se dira. Ubacili smo, odnosno zamenili još 2 dizne, glavnu dizne za vazduh i još neku, Dada verovatno zna koju
Sad je kompletno prebačen TDM karb na Teneru, i bogami, prija joj samo tako. Prelazio sam oko 400km sa rezervoarom mešovite vožnje, videćemo kako će sad biti.
 
Još par stvari smo rešili, sijalica zadnjeg svetla, utičnica 12v sad radi (spržio sam jednu njegovu nažalost, malo sam okrenuo plus i minus, uuupsiii), i još koješta, u svakom slučaju, sad je sve pod konac.
 
IMG-f2018e34978336a3810db859cd8881e3-V.jpg
 
 
 
Ispada da karburator unuče nije uradio karbove kako treba.
Mnogo me zanima tvoja ocena majstora iz prve ruke (plaćeno-dobijeno) jer se čovek predstavlja kao doktor za karburatore pa da znamo da li ke doktor ili nije.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, vidakn said:

Mnogo me zanima tvoja ocena majstora iz prve ruke (plaćeno-dobijeno) jer se čovek predstavlja kao doktor za karburatore pa da znamo da li ke doktor ili nije.

Uzdržaću se od komentarisanja majstora koji su radili motor, osim Borisa Painkillera i Bdade, koju su, pa mogu slobodno reći, na prijateljskoj osnovi uradili motor, bez nekog ličnog interesa, i na kraju krajeva, nešto i uradili.

 

Dadu bi u svako doba dana i noći preporučio za saradnju, i Borisa takođe, da je ostao sa nama...

 

Ako pričamo o Dejanu Iliću Unučetu, ko sam ja da "ocenjujem" majstora kome je kroz ruke prošlo više motora nego što sam ja na slikama video? Nije red. Urađenih stotine karburatora govori više od svega.

 

Al da li bi mu opet poslao karburator na popravku? Verovatno da bi, ako je @bdada zauzet :)  sad, nije ispalo najbolje u mom slučaju, desi se, što ne znači da neko drugi ne bi imao bolju saradnju, i više uspeha.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Man'te se majstora, dajte bolje neke slike vaših tenera, da krademo jedni drugima ideje :)

Evo moja debela:

20220503-161353.jpg

 

I jedna u akciji sa ženčetom:

Screenshot-20220430-205832-Gallery.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

@magico pretpostavljam da meni odgovaraš u vezi izbora motora i zahvaljujem. Otvoriću ja posebnu temu ili se prikačiti na  neku postojeću oko kupovine motora da ovde ne offujemo. Tamo ću navesti sve što želim od motora i šta mogu dati a uz vašu pomoć ću naći neki kompromis. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Motocikl: XTZ 750
On 2.5.2022. at 12:11, Novola je napisao:

20220430-123147.jpg

 

 

 

Cija je ovo lepotica? Ovakve kres barove ocu i ja? Gde je kupljeno? Ko je pravio? :ooo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Gradiška-BiH
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750
On 2.5.2022. at 23:06, igogitar je napisao:

Pozdrav @sinisab ! Slučajno skontah da imam kolegu iz mog grada na forumu-prepoznao sam da je slikano u Centrumu :) Ne znam poznajemo li se lično, (vjerovatno da) ali mi je baš drago da neko u Gradišci tako lijepo sredi jedan klasičan i legendaran motor. Svaka čast,prelijepa Tenera! Ja sam trenutno na "trulom zapadu" :D i bez motora ali neizdrž radi svoje i jedino što me još uvijek sprečava da kupim motor ovde je što ga nemam gdje ostaviti nego pred blokom na milost i nemilost svemu i svakome i što sam prilično gabaritan i vozim najviše sa balanserom(čitaj voljenom suprugom) pa ne znam šta da kupim odnosno nisam još odlučio. Za prvi problem nemam rješenje nego ću jednostavno rizikovati a za drugi ću smoriti ovde sve vas na forumu da mi pomognete oko izbora,pa ćemo se valjda sresti negdje na cesti . Izvinjavam se što sam ovako odužio post. Za kraj,kad već ideš u Zagreb možeš pogledati i šta se nudi u firmi Novema Nova u Karlovcu,tačnije u Draganiću. Kupio sam kod njih kofer za Beverly jeftinije nego igdje pa sam usput vidio da imaju baš mnogo ostale opreme po solidnim cijenama pa još ako ideš motorom provozaš se putem preko Petrinje i Gline,jako lijepo za vožnju motorom. Nije reklama,mala sugestija kolegi pa molim admine ako se smatra reklamom ili je zabranjeno neka brišu i unapred se izvinjavam.

Pozdrav zemljače. Drago mi je što ima Gradiščanaca. Vjerujem da ih ima još na forumu. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Gradiška-BiH
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750

Eto i od mene dvije svjeze slike. Slikano na planini Kozara. Jeste da je na drugoj u prvom planu “stanovnik” planine, ali u pozadini je motor :)

E sad malo da se i raskukam.

nakon skoro predjenih 1000 km uoceno je sledece. Vec nekoliko puta mi se desilo da mi radi samo na jednom cilindru. Ono sto sam uocio je da se to desava najvjerovatnije (ili mi se cini) kada duze idem niz brdo. Znaci kada je motor malo opterecen i kada radi na malo obrtaja pri izuzetno malim brzinama. Nakon sto uhvatim pravac i dodam gas nakon kraceg vremena radi ispravno.

 

sledeca situacija je ta da ga juce nisam mogao upaliti. Cekam majstora da pogleda. On kaze moguce je da je akumulator. Vidjecemo.

 

Do sada sam zamjenio 3 svjecice. Jednostavno ih probije te varnice gdje ne bi trebalo. Stavio je neke sa oznakom 6 umjesto 9. Vidjecemo da li su opet one otisle. 
 

Kao sto sam i rekao ja se bas slabo razumijem u mehaniku, tako da nista pametno ne mogu reci nego samo prenosim ono sto sam cuo.

 

Nadam se da je akumulator ili neka sitnica. uglavnom javim…ako bude trebala pomoc pisem za savjet.

371BE9D3-9ED7-46B4-A1BA-CD6CBB287816.jpeg

F29097C5-EE2E-41F6-A44B-433489CD2C12.jpeg

Promenio član sinisab
  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2849 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da se stalno ne ponavljam, ako su ti svjecice crne onda karburator u pitanju.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Gradiška-BiH
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750
pre 56 minuta, Bigor je napisao:

Da se stalno ne ponavljam, ako su ti svjecice crne onda karburator u pitanju.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

I ja ovakav upatan oko toga kontam da bi to moglo biti. Mislim da su riječi "karburator" i "pumpa" dvije najčešće ali i najmrže u ovoj grupi.

 

Pretpostavljam da je najbolje naći drugi ispravan...vidim ovdje se dosta puta spominjalo da se popravljalo ali opet problemi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
On 5/3/2022 at 7:54 PM, Novola said:

Man'te se majstora, dajte bolje neke slike vaših tenera, da krademo jedni drugima ideje :)

Evo moja debela:

20220503-161353.jpg

 

I jedna u akciji sa ženčetom:

Screenshot-20220430-205832-Gallery.jpg

 

 

Upali svetla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

nemoj, upalio je svetla pre neki dan, a ja ispred, oprljio mi retrovizore, nagorelo staklo, uradio rentgen, ostao snimak na viziru :)

 

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
22 minutes ago, nafetS said:

nemoj, upalio je svetla pre neki dan, a ja ispred, oprljio mi retrovizore, nagorelo staklo, uradio rentgen, ostao snimak na viziru :)

 

Evo spremio sam halogenke, da ne kukate... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

@sinisab druže ova fotografija zaslužuje mjesto u temi "Zanimljive fotografije" :) Pretpostavljam da je slikano negdje u Subotićima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Gradiška-BiH
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750
Pre 2 sati, igogitar je napisao:

@sinisab druže ova fotografija zaslužuje mjesto u temi "Zanimljive fotografije" :) Pretpostavljam da je slikano negdje u Subotićima.

Nedaleko od Giga. Nekih 500 metara nize prema Turjaku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750

od prepunjavanja moze da crkne CDIresenje je Joska kao sto rekose, sve sam to posao, Joska jenexta lik Tenera mi trosi ulje cca 1-2dl/1000km ali ipak rezim voznje utice poprilicno, vozikanje pongradu skoro nista ali osrrija voznja poveca. Goriva trosi koliko god da naspem (oko 7l/100km)

usput...motor je na prodaju , registrovan do 02.23 , ja vlasnik, nove gume metzelerkoga zanimaju detalji nek se javi 38163310850 trenutno sam van Srbije pa mora viberspan модул

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja