Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Rekoh ja,dal u ovoj, dal u drugoj temi :D
Pravili meni nekad davno membrane za neki cudni italijanski isparivac za plin.
Ima i onaj Miroslav u Nisu, zvao i njega, nego ja izgleda imam neki problem sa starim majstorima, vecito se nesrecno zavrsi konverzacija :D
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 31 minuta, JoeD je napisao:

U vezi membrana za pumpu, zvao Kamil, rekose da niej problem da naprave onu crnu vecu, cena nesto smesno, samo da je posaljem.
Za providnu petougaonu i one dve male okrugle kazu da bi verovatno moglo od rengenskog snimka da se napravi.
@štampar mi deluje kao najkomepentniji da presudi. Ja bih to mozda i od flase Hebe  :D

Jel uzimao neko zamenske setove za membrane, posto vidim da su tamo sve crne, da li su sve 4 od istog materijala?

 

Mislim da sam najmanje pet puta ovde napisao, pa sam već sam sebi postao dosadan.

Petaugaona velika i male providne od astralona koje štampari koriste za montažu pausa. Drugar je sebi i meni napravio. On je na TDM - a ugradio samo veliku petougaonu jer je ona bila oštećena i pumpa evo radi već tri - četiri godine bez problema. Ja sam moju poklonio pokojnom Borisu (Painkiller)  koji ju je ugradio na svog TDM - a.

Nije na odmet ponekad prelistati stare postove ili što je još jednostavnije potražiti na drugu Guglu koji će izbaciti postove na tu temu objavljene na našem forumu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Mislim da sam najmanje pet puta ovde napisao, pa sam već sam sebi postao dosadan.
Petaugaona velika i male providne od astralona koje štampari koriste za montažu pausa. Drugar je sebi i meni napravio. On je na TDM - a ugradio samo veliku petougaonu jer je ona bila oštećena i pumpa evo radi već tri - četiri godine bez problema. Ja sam moju poklonio pokojnom Borisu (Painkiller)  koji ju je ugradio na svog TDM - a.
Nije na odmet ponekad prelistati stare postove ili što je još jednostavnije potražiti na drugu Guglu koji će izbaciti postove na tu temu objavljene na našem forumu.
Nisi dosadan, samo piši, ovo su korisne informacije koje se nekako izgube u moru nebitnih.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Jel probao neko one membrane sa Alija? Stalno mi izlazi u pretrazivacu, tacno mi dodje da uzmem za rezervu, cena je je smesna u odnosu na orginal. Verovatno i kvalitet prati cenu , ali ako je je frka, vikend...mozda i upali :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4010 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Moj novi trofej


0d3938808ce25b1be654a8bcec087263.jpg
da68dbefeedfab3c008e77439d7354c3.jpg
488cf7d955e2079f498613334041b617.jpg
625d8d1e6bbf530977694611f6c7ab6f.jpg


Sutra barbi nosim pare, ako ne padne snig vozim Lipoticu doma a ako padne onda čim se istopi.

Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kolege, motor je pri kraju, takoreći gotov. Mehaničar ga želi još malo provozati, a kako je u Zg jučer padao snijeg, strpit ćemo se još dan dva.
Imamo jedan problem, ne tako velik, ali... Prekidač zadnje kočnice hvata jako nisko, radi, ali više nema mjesta za regulaciju. Na to me upozorio i nadzornik na tehničkom, ali nije radio probleme. Kaže mehaničar da mu treba par sati da to promijeni jer je na nezgodnom mjestu, ali nek se vozim, pa budemo već. Sad baš malo gledam, da li bi se riješio problem kasnog paljenja, ako bi stavio kraći feder? Možda je on istegnut.
Molim za mišljenje iskusnijih kolega, dal stvarno treba raskopati pola zadnjeg kraja ako bi se išao montirati novi prekidač?
Zahvaljujem...

Par slika od sinoć ...


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



49580c284166f6f4c5311a2079fdf8b9.jpg8ce1bac0cfd2428e5229a18c0f0d17fc.jpg5ee04fe6449fe6e53696a961ce55bc0d.jpg
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 minutes ago, vedran said:

Kolege, motor je pri kraju, takoreći gotov. Mehaničar ga želi još malo provozati, a kako je u Zg jučer padao snijeg, strpit ćemo se još dan dva.
Imamo jedan problem, ne tako velik, ali... Prekidač zadnje kočnice hvata jako nisko, radi, ali više nema mjesta za regulaciju. Na to me upozorio i nadzornik na tehničkom, ali nije radio probleme. Kaže mehaničar da mu treba par sati da to promijeni jer je na nezgodnom mjestu, ali nek se vozim, pa budemo već. Sad baš malo gledam, da li bi se riješio problem kasnog paljenja, ako bi stavio kraći feder? Možda je on istegnut.
Molim za mišljenje iskusnijih kolega, dal stvarno treba raskopati pola zadnjeg kraja ako bi se išao montirati novi prekidač?
Zahvaljujem...

Par slika od sinoć ...


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Pa ne mora se sve raskopavati koliko se sećam, može i od dole da se priđe, a druga opruga će ti 100% rešiti to, i ja sam imao isti problem.

Pogotovo što ne moraš da skidaš prekidač, samo oprugu da promeniš.

 

Screenshot_20220403-091057_Google.thumb.jpg.d336b6e2bdfcf6a60bf47ebb8e484703.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Ducati GT1000; Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pa ne mora se sve raskopavati koliko se sećam, može i od dole da se priđe, a druga opruga će ti 100% rešiti to, i ja sam imao isti problem.
Pogotovo što ne moraš da skidaš prekidač, samo oprugu da promeniš.
 
Screenshot_20220403-091057_Google.thumb.jpg.d336b6e2bdfcf6a60bf47ebb8e484703.jpg
Pa to i mislim. Vidim da je ovaj ravni dio stvarno dug i samo da se savine na kraće. Baš ću probati.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1974 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 15 minuta, vedran je napisao:

Kaže mehaničar da mu treba par sati da to promijeni jer je na nezgodnom mjestu

Na prvi pogled se čini da je komplikovano zameniti ga ili srediti oprugu, ali sudeći na osnovu sopstvenog iskustva nije baš tako. Naime ako je motor podignut na radnom stolu mnogo je lakše nego ako je na štenderu. Treba malo strpljenja ali ništa ne mora da se skida da bi mu se prišlo. Kada je motor podignut kroz račvu rama lepo se vidi okrugli deo u kojem stoji prekidač ali i deo na polugi kočnice na koji se kači opruga. Malo je nezgodno ako imaš velike šake kao ja. Prilikom montaže i demontaže poželjno je koristiti onu lampu koja se nosi na glavi, mnogo olakšava posao em dobro vidiš, em su ti obe ruke slobodne. Samo strpljenja i biće to ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Probaj. Ja sam izmenjao par opruga dok nisam nešto kao napravio. Na kraju je Painkiller skinuo tu moju abominaciju od opruge i stavio kakva treba da bude, od tad nikad problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam tu stavio plasticnu vezicu i nariktao kako pase da pali svjetlo. Opruge nije ni bilo, predhodni vlasnik izgubio.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vec i ja imam konacno nekakv problem koji ne mogu da rijesim, kada hocu da startujem motor prosto zavergla jednom dvaput i ima zvuk kao kada anlaser iskoci iz zamajca. Rasturao sam deklu i sve ok izgleda, anlaser je tako odradjen da je zupcanik stalnu u drugom koji prenosi silu dalje. Znaci nesto iza magneta ali magnet ne mogu da skinem jer nemam odgovarajuci alat, pa da vidim sta je iza. Znaci mora kod majstora ovih dana.
Samo me zanima jel ko imao takav problem i sta je u pitanji, cisto da znam sta me ceka?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 minutes ago, Bigor said:

Ja sam tu stavio plasticnu vezicu i nariktao kako pase da pali svjetlo. Opruge nije ni bilo, predhodni vlasnik izgubio.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Uspeo si vezicom da namestiš? Do jaja fora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zapravo sam na prekidac ipak stavio neku malu oprugicu cisto ako pretjeram sa pritiskom da ne iscupam prekidac, a na nju vezicu. Slikacu

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Dobra fora sa vezicom, jer ono što je meni pravilo problem, je da su opruge bile suviše mekane. Ona mora da bude skoro potpuno kruta na prvi dodir, da se aktivira svetlo, pa tek posle, na jači pritisak da popušta opruga.

Vezica + opruga, taman to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo ovako, a na vezici dotegnem koliko treba da bi palio i gasio svjetloa940e317f536b28e9a83a18f1ff29941.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
3 hours ago, Bigor said:

Vec i ja imam konacno nekakv problem koji ne mogu da rijesim, kada hocu da startujem motor prosto zavergla jednom dvaput i ima zvuk kao kada anlaser iskoci iz zamajca. Rasturao sam deklu i sve ok izgleda, anlaser je tako odradjen da je zupcanik stalnu u drugom koji prenosi silu dalje. Znaci nesto iza magneta ali magnet ne mogu da skinem jer nemam odgovarajuci alat, pa da vidim sta je iza. Znaci mora kod majstora ovih dana.
Samo me zanima jel ko imao takav problem i sta je u pitanji, cisto da znam sta me ceka?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Otisle rolnice u frajlaufu verovatno.
Deo br 5 sa slike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

E to pod brojem 5 i 6 mi je sumnjivo, sve ostalo je ispravno. Ok bar znam kako izgleda, nisam mu mogao prici, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 754 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Cak i na MSP sajtu izadje prilicno skupo 196e, Ali mislim da je neko reparirao te jednosmerne lezaje. To je cest problem kod rotax-bmv-aprija motora. Isplati se potraziti. 200e za lezaj mi je bas mnogo..

 

WWW.MOTORCYCLESPAREPARTS.EU

Yamaha XTZ750 SUPERTENERE 1994 Starter Clutch - order parts in just a few clicks from Europe’s number 1 genuine spare parts online retailer

 

Promenio član Gvozden

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4010 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Za probleme sa prekidačem zadnje kočnice rješenje je hidraulički prekidač.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
5 minutes ago, el classico said:

Za probleme sa prekidačem zadnje kočnice rješenje je hidraulički prekidač.


Poslato priko Ténéré

Ili vezica :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@montenegrovision365.com brat moj 4000 :) Nek se Afrike postide! Sretna prodaja!

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XTZ 750 Super Tenere, 1992. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 93000 km, Mojkovac. Cena 4.000 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 497 postova
  • Lokacija: mojkovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750
59 minutes ago, Novola said:

@montenegrovision365.com brat moj 4000 :) Nek se Afrike postide! Sretna prodaja!

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XTZ 750 Super Tenere, 1992. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 93000 km, Mojkovac. Cena 4.000 € - Motori - Polovni Automobili

 

Hvala, teška srca možda i na kraju i ne dadnem je što će i biti tako, ali kad vidim po Italiji, Švajcarskoj i drugim evropskim državama koliko ljudi prodaju ST a ni približno mojoj, moja je cijena smiješna nasprem njihovih... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja