Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

skuterasa, onih koji voze nesto ozbiljniji skuter a vole to sto rade, vole da putuju...

svaka ti cast na ovom

 

probo sam i par km sa suvozacicom i nije se zalila, ni na put, ni na rupe,ni na udobnost... videcomeo posle nekih vecih kilometraza.

a meni nije malo 150cc kazem danas sam vozio 80 km/h opusteno i ostane snage za preticanje... nije previse al i onako ides na voznju  da se opustis a ne da se trkas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Alekre - Neću uzeti Transalp zbog drugih, to nikako ko ni išta inače. Samo slušam savete koji normalno dolaze sa motoraškog aspekta. Slažem se i ja da je predrasuda pogotovu kad čujem, ma skuter je s. i za grad. Čisto racionalno gledam, mogućnost tovarenja. Obilaženje nije problem, pa bar se motorom nigde ne žuri. Daljim zaoštravanjem kontrole saobraćaja svi ćemo sve  više da se usporimo. Čik u Austriji recimo prekorači. Pored tereta, glavni argument je da mogu da pratim. U par tura sam bio ravnopravan osim na pojedinim deonicama ko uz Debelo Brdo i na obilaznici oko Smedereva. Ima tu neka priča kako me promašiše dvaput, i sad je savet, kupi pravi motor i mani se žutog prsluka, budženja svetlosnog ablendomata...kao motor svi vide, svi ga respektuju i ...

 

Stvarno mi je vožnja skuterom zadovoljstvo, a počelo je ko radno prevozno sredstvo. Prvi auto u životu je bio Daf Variomatik, identičan princip prenosa ko CVT na skuteru. Posle, čitav život sa menjačem. Vozo od komšije Džip automatik, ne sviđa mi se, a on ima Afriku i neće da čuje za skuter. Ne razumem.

 

Imao sam priliku do skora da uzmem Hondu Silver Wing, čak i da dam svoj skuter i doplatu, al sam odbio kad sam čitao da oće i 8l da potroši a još je i mali točak. Čak je nisam ni probao a nuđena mi na desetak dana. Konj. Isto Burgman. Američka priča je druga, tamo se putuje, pa nisu oni džabe izmislili Čoper ko vrstu Kruzera. Kod nas ima mnogo krivinarenja i ne odgovara mi pozicija sedenja ko u fotelji, unazad i sa kolenima u vis. Volim da polegnem napred i da mi butine padaju prema kolenima a ne obrnuto a da u normalnoj vožnji budem uspravan, u nuli kako kažem.

 

Spomenuo sam Apriliu Scarabeo. 2 " flip kacige staju pod sedište, raspon agregata 250, 300 i 500. Razredna  klasa 250 je pomerena napolju na 300 kubika, a i inače je daleko jeftinija nego kod nas. Ne bi išo na jači čisto zbog potrošnje. Kivej mi troši 3,3-3,6, sam, dvoje i po gasu. Smatram ne racionalno potrošnje od po 8 litara. Zato mi je i bila ideja da zadržim skuter. Ove sezone ću nadam se izvozati 8 k, a od toga je 1 k put, ostalo grad. Pošto nisam motoraš u krvi, racionalno gledam. U prilog ovome svemu ide i lista prodavanosti motora i skutera u Italiji, na strani skutera. Verujem da su ubacili celu listu, odnos bi bio još bolji jer se 50 kubika verovatno mnogo kupuje.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5879 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

kad je reč o hondi pantheon, koja je razlika između ovog modela koji dosta podseća (ili je skroz isti ?) na foresight , i onog sa

onim zaoštrenim trouglastim farovima ?

 

ne znam ništa o pantheonu, ali me muči u vezi sa njim što ga uvek ima u oglasima, i to su uglavnom isti primerci/oglašivači,

kao da iz nekog razloga niko neće da ih kupuje ?!?

 

takođe sam u oglasima primetio da , kada su maxi skuteri generalno u pitanju, uvek se prodaju modeli slabiji od 250.

ovde na forumu sam u mnogo navrata pročitao da maxi skutere ne vredi kupovati slabije od 250 , pa je valjda ovo sa oglasima

jedan od praktičnih dokaza te tvrdnje.

 

inače u oglasima ima pojedinih primeraka koji vise mesecima, rekao bih i celu godinu !  da li je to pokazatelj da nešto ne valja sa njima,

jer su uglavnom na slikama savršeni, opis vlasnika je "u savršenom stanju" , a i cena je uobičajena za taj-i-taj model, ili je u pitanju besparica.

 

recimo već celo leto, i do danas, na oglasima se vrti jedna aprilia atlantic 250 za koju vlasnik piše na oglasu da je kupljena kod nas, redovno

servisirana, bez ogrebotine... cena dobra, kilometraža i starost dobri... a ne prodaje se mesecima ?  šta može da bude kvaka ?

 

Alekre je sve lepo rekao.Ako ideš par stranica od ove teme unazad videćeš dosta aduta za maxiskutere.Čisto da se ne ponavljamo...

 

A što se tiče "pravih bajkera koji voze ozbiljne motore" : proletos idem po Atlantica u BG da ga pokupim sa servisa.Vozi me kolima  drugar koji je do sada promenio par R-ova i još nešto motora...Kad je video da pakujem kišno odelo pita me: "Šta će ti to,lep je dan?" Ja ga pitam dokle je najdalje vozio motorom i on kaže: "do Venca (Iriškog ;oko35 km od Žablja). Ja mu kažem: "E moj derane, zato me to i pitaš..." Naravno kad sam se vraćao iz BG-a u S.Pazovi ošine pljusak kao iz kabla..Ja se uvučem u kišnjak i put pod točkove...Rezime priče je da masa motoraša ne izađe motorom iz svog mesta, ali po "kraju" imaju šta da pokažu, jer su zbog toga i kupili motor.

 

Činjenica je da mnogo ljudi kupi motore čiju namenu nikad ne koriste ali su u svojim glavama oni "pravi bajkeri" a ne tamo neki skuteraši...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6941 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Djuntica

 

Burgman pegla krivine mnogo bolje nego sto mislis.

 

Ne znam sta vise da ti kazem sto nisam rekao, odi probaj neki, videces o cemu je rec. Skuter koliko god daje zadrzava tu prednost agilnosti i sposobnost za krivinarenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Djuntica

 

Burgman pegla krivine mnogo bolje nego sto mislis.

 

Ne znam sta vise da ti kazem sto nisam rekao, odi probaj neki, videces o cemu je rec. Skuter koliko god daje zadrzava tu prednost agilnosti i sposobnost za krivinarenje.

 

Ma ne bežim, nego daj nađi neki da probam. Znam da je to prestižan skuter, pogotovu model od 600, ima komfor ko na kolima. Pokretan vizir, ventilacije, grejanje, bar tako mi pričali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6941 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne znam gde, vidi kod nekog ko ga ima. Meni je jedan lik iz SD-a pokazao sta i kako. Meni je bilo nezgodno da ga vozim, ima 190kg, 400cc a sta sam ja vozim, 50cc 4ks. Nisam bas mogao da se opustim. Kako ja vozim 50cc on tako vozi njega, kao da plese balet sa njim. Odusevim se svaki put kada ga vidim. Inace ima lokal brze hrane i svu robu razvozi Burgmanom  :D

 

Evo 650ice Executive, znaci full:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Lako je u Smederevu. U BG-u, borba za život. Kad sam sa suprugom, upozorava da stanem jer ne mogu kolena da joj prođu. Često se vraćam u rikverc jer ne mogu da prođem. Otlook je 136 kila, skoro ko ja, sebe ne mogu da podignem a kamoli 200 kila skuter. A i ti, voziš 50 kubika a Đuntici 500. Tako i meni bilo kad sedoh na Silverwing. No, videćemo još.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5879 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

@ Đunta

 

Pratim tvoje izlaganje i po njemu mi se čini da bi ti ustvari nešto kao tvoj skuter ali ipak malo jače (ili ne baš malo).

 

Dobio si već gomilu argumenata za maxi skutere i ako i dalje to nije dovoljno, onda zna se: kupi lepo skuter tipa Skarabeo/Beverli 300- 500 sa bočnim koferima-originalnim+top case.Tu imaš dovoljno snage za put,točkovi su veeeliiiki a zadržavaš usku siluetu kad skineš kofere.Uz torbu iznad tunela

eto tebi lepe litraže za put.Potrošnja goriva korektna.Obrtnog momenta i krajnje brzine sasvim dovoljno i položaj sedenja kako si naveo.

 

E sad kilaža je veća od tih 136 kg i ne provlači se isto, ali tako gledajući, bicikl je najbolji za provlačenje.

 

I dalje mislim da je maxi najbolja varijanta uz zadržavanj tvog skutera ali ukusi su različiti...Srećno sa izborom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@ Đunta

 

Pratim tvoje izlaganje i po njemu mi se čini da bi ti ustvari nešto kao tvoj skuter ali ipak malo jače (ili ne baš malo).

 

Dobio si već gomilu argumenata za maxi skutere i ako i dalje to nije dovoljno, onda zna se: kupi lepo skuter tipa Skarabeo/Beverli 300- 500 sa bočnim koferima-originalnim+top case.Tu imaš dovoljno snage za put,točkovi su veeeliiiki a zadržavaš usku siluetu kad skineš kofere.Uz torbu iznad tunela

eto tebi lepe litraže za put.Potrošnja goriva korektna.Obrtnog momenta i krajnje brzine sasvim dovoljno i položaj sedenja kako si naveo.

 

E sad kilaža je veća od tih 136 kg i ne provlači se isto, ali tako gledajući, bicikl je najbolji za provlačenje.

 

I dalje mislim da je maxi najbolja varijanta uz zadržavanj tvog skutera ali ukusi su različiti...Srećno sa izborom !

 

U pravu si, ja bi jači al ko moj, ne previše zbog potrošnje. Nije problem težina skutera, mada ga sad parkiram u rikverc a malo je brdo. Pošto nisam dvotočkaš u krvi, ne još uvek bar, gledam na potrošnju sa poređenjem na auto. Ako mi troši ko on ili više, voziću se na 4 točka. Zbog gužvi jeste skuter dobitna varijanta, al se u njima vozi sporo i sa nužnim provlačenjem tako da je dovoljan skuterić i od 80 kubika. Mislim da opcija 2 skutera nije baš racionala. Šta znam, gledo T Max, izgleda kao dobro rešenje za sve opcije osim što je preskup. Nije premali al ni prevelik. Možda grešim dušu jer nisam vozio maksi osim malo Silvewing, a tad mi Fri bio ko spejs šatl. Ne propagiram Scarabeo/Beverly. Stari, sadašnji, Beverly ne bi ni pod razno. Postoji Honda SH 300i, Sym Citycom 300I, Kymco People isto valjda 300 i to su lodlični motori al na tržištu kd nas zbog delova i servisa je nova Aprilia najbolja varijanta, tim pre što se može povremeno naći polovnjak sa 250i motorom. Interesantno je da Novi Beverly/Scarabeo imaju međuosovinsko rastojanje od 1.530 mm što je najduže od svih meni znanih ovih malih skutera, a ne oseti se tolika dužina. Beograd je veliki problem za vožnju i muka mi je kad moram u grad, počeo sam da biram i izbegavam ulice i skuterom, a biće sve gore i čisto moram da razmišljam u tom pravcu. No videćemo, ništa još ne rešavam. Iznosim svoja razmišljanja jer bi  možda sve ovo bilo interesantno i od pomoći mnogim početnicima skuterašima koji razmišljaju o napredku na dva točka. Hvala svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Za ljude koji su mi odgovorili:

 

hvala što ste mi razjasnili da se pantheon i foresight razlikuju "samo" po kubikaži , ali mi niste rekli šta je sa onim modelom pantheona što ima oštre trouglaste farove . jel to samo neki "fejslift" ?

 

imam utisak da ste me pogrešno protumačili, kada sam napisao

takođe sam u oglasima primetio da , kada su maxi skuteri generalno u pitanju, uvek se prodaju modeli slabiji od 250.

ovde na forumu sam u mnogo navrata pročitao da maxi skutere ne vredi kupovati slabije od 250 , pa je valjda ovo sa oglasima

jedan od praktičnih dokaza te tvrdnje.

hteo sam da kažem da to što maxija slabijih od 250 uvek ima u oglasima, i ima ih mnogo više nego 250-tica , govori da ih se vlasnici žele osloboditi jer su im preslabi, i da to ide u prilog tvrdnji da ne vredi kupovati maxi slabiji od 250.

 

ja sam baš Za kad je reč o maxi skuteru, i o tome sam ranije pisao ovu poruku , i možda će se jednom ukazati povoljna prilika da i ja imam i vozim nešto.

Za sada mogu samo da razgledam oglase, i da se mučim razmišljanjima o tome zašto neki skuter koji u oglasu izgleda super po svim parametrima,

stoji mesecima i niko ga ne kupuje, i počnem da sebi podrivam odlučnost sumnjama da je u pitanju neka prevara, skriveni kvar, vraćena kilometraža...itd... 

 

već sam pomenuo izvesni atlantic 250 , a evo ovih dana se pojavio i jedan malaguti password 250 , 2007. 16700km ... cena 1700 ?!  i šta sad ja tu da mislim ?!  ??? >:( :'(

muče me oglasi tom svojom nesigurnošću, a realno su jedini način da ja dođem do točkova.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5879 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

@ jedanbata

 

Foresight i Pantheon se razlikuju i po zadnjoj kočnici: kod Foresighta je disk a kod Pantheona je doboš.

 

Što se tiče prodaje maxija...Brate sve rđavo ide, i motori i skuteri.Ne mora da znači da ako se neki motor duže prodaje da je krš.Ja godinu dana prodajem Sym gts 250 a motor je kao lutka, mislim i da je cena korektna ali nema "džidže".Neću da ga prodam pošto, poto jer ga ni ja nisam našao na ulici.Imam utisak da ga sada ne bih prodao ni kada bi ga dao upola cene.Jednostavno sve stoji.A da ga menjam za bilo šta ne pada mi na pamet, ovde

bar znam šta imam (kupio ga novog).

 

Kod nas ti je trenutno stanje: daj samo nek se okreće, pa ljudi ulaze u svakakve dilove-često nepovoljne.A uvek je bilo pravilo da je motor najbolje

prodavati u proleće ali ipak najbolje kupovati u jesen (zimu).

 

Još jedna stvar: sigurno da ima i gomila krševa u ponudi - to stoji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Celo jutro gledam review-ove i snimke na YT za GTS250..mogu ti reci da me je fino odusevio..od svetala,instrument table,12v uticnice u tovarnom prostoru,ogromnom prostoru ispod sedista,sirokom sedistu..bas mi se svidza....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6941 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako je, evo ja prodajem 50icu koje generalno brzo idu ali evo stoji u oglasima od 12. avgusta. Jako redak skuter i egzotican, u Smederevu ima jedan jedini i to moj. Kada sam trazio da ga kupim, jedva sam ga nasao, nocu sam satima listao oglase da bih nasao bilo kakav i nadjem ga kod jednog cica u Velikoj Plani. Bilo je nesto oko Bozica sam se, ali sam isti dan seo u bus i otisao. Ahhh vidim, skuter je 1999. sa tada 26000 na satu i na njemu se tacno vidi da je samo vozen vozen i da nista nije ulagano u njega. Ajd' reko', svidja mi se skuter ipak cu da ga uzmem kako god. Doteram ga na prikolici, vozio sam ga par nedelja i onda ga iz cista mira oterao u garazu i rasturio ga bukvalno do rama, uzeo papir i napravio popis delova za zamenu i polako:

 

Nastelovao sam mu karb i ocistio filter, skinuo kocione obloge, ocistio, remen mu je jos uvek prvi, stavio sam drugi... Sreca da je cica vozio to lagano pa ga nije lomio te je masina ipak u srcu bila sacuvana, jedino je skapo potrosni materijal. Cak su mu i gume bile prve, prednja se pomalo izoblicila a zadnja se pretvorila u valjak. Odmah sam narucio 2x Dunlop GT301, napumpao azotom i voala, lepi ko za oci. Akumulator je takodje bio prvi, mogao sam dva puta dnevno da ga palim na anlaser  :D Naravno kupio sam nov Vartin. Fabricki je imala samo jedan retrovizor koji  mi je tukao u rame, pa sam kupio 2 od Yamahe DragStar 650... Kasnije je usledio generalni remont, stavio sam nov kit od 50cc pa sam odradio farbanje i to kod najboljeg majstora u gradu, boja metalik nero carbonio. Naravno sve papire i to sam uredno prebacio na sebe... Eto, mogu slobodnu reci da sam vaskrsao jednu Apriliju, napravio skuter koji ce laganom voznjom da utuce bar 3 sezone. No jebi ga, uzeo sam ga da imam nesto za po gradu pa sam se navukao na dva tocka, usao u moto klub, upoznao dosta ljudi, sibnuo bih sa devojkom dalje pa 50cc ispada iz igre. Sada je u oglasima i kao prosle godine, jedna jedina. Prvo sam trazio ravno 1000 jer je skut bez ulaganja, tesko se nalazi... Cak su i u Italiji oko 700 - 800 eur. Dobio sam par zamena. Posle sam nasao masinu koju bih kupio i da mi ne pobegne spustio sam cenu na 740 za sta slobodno mogu da kazem da je poklon. Dobiti Apriliju u full stanju za 740 eur je premija. Kaze mi cale, sto si budala pa je dajes tako a sta cu jbg, tako ispalo. Prosle zime su bile dve Habana 50 i obe su se prodale za nepunih nedelju dana a ova moja stoji. Ne mogu da kazem, kad kad neko pozove, uglavnom nude zamene ali sve za neko djubre, ili jednostavno gledaju, aaa lepo je sve to, lepo ide al' nemaju kesa. Tako da, mrka kapa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

druze ako sumnjas u nesto,lepo uzmes servisnu ili kopiju saobracajne(mislim na novije skutere),i odes kod ovlascenih dilera,kojih nema mnogo i pitas ljude u servisu u kakvom je stanju taj i taj skuter...

npr.pre nego sto sam ja kupio mog xcitinga,gledao sam jos jednog malagutija,i posto mi je bio sumnjiv malo(ne regularnost,nego stanje motora),lepo pitam coveka na koga se vodi i zapamtim reg.i odem do triona jel su oni jedini uvoznici,i tamo mi kazu da je taj motor bio havarisan,i resis se muke..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Stariji model Pantheona ima pozadi doboš, noviji ima takođe disk. Takođe, postoje 2T i 4T verzije (mislim samo kod starijeg modela, noviji je uvek 4T).

 

250cc. je (po mom mišljenju) savršena kubikaža za grad jer: ne troši puno, nije skup za registraciju, ne greje se previše, dovoljno je jak za suvozača (obično oko 20hp), može i na turu van grada... Opet, svako ima svog favorita - ko se ne vozi često sa suvozačem ili ne izlazi van grada može da bude zadovoljan i sa 125-150cc. Jači skuteri (npr. Beverly i X9 500c) se više greju, ne prija im vožnja 10km na sat kroz gužvu.

 

Đunta, moja svakodnevna tura kuća-posao-kuća je kroz centar BG i najveću gužvu (kada je toplije, sa devojkom), dakle Slavija, Beogradska, Starine Novaka... Veruj mi, nikako nisam uskraćen provlačenja između kolona ili uz trotar. Nedavno sam se sa kumom (Liberty 125cc) "trkao" do Ceraka, verovatno je očekivao da će me pre nego što izađemo iz centra ostaviti iza sebe. Na Autokomandi je bio iza mene (a nigde nije bilo prilike da razvijem pun gas i da preteknem na snagu - sve na provlačenje). Pogledaj dimenzije motora (na našem forumu, u poređenju X9 i Beverlija sam uporedio veličine), nisu maxiji toliko širi od city skutera, to su male razlike.

 

Opet, svako ima svoga favorita, da je meni neko pričao šta ću voziti samo par meseci pre kupovine, ne bi mu verovao... Ali, eto me prezadovoljnog, i ne bi menjao lađu ni pod razno.  :)

 

Što se tiče kupovine, ljudi su bez posla i primanja, ne mogu da prodaju iste skutere mesecima i onda obore cenu na pola. Sa skuterom kod dva nezavisna majstora, ako aminuju - slobodno kupi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Može da bude više uzroka, ali je auto-sauh najčešći razlog. Da ne bi gubio vreme kod majstora, pre odlaska prekontroliši akumulator (ako imaš punjač, napuni ga do kraja), svećicu, kabl svećice, filter vazduha, crevo koje spaja kutiju sa filterom vazduha i karburator.

 

Ovde je kalkulator troškova registracije (http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=Info_za_registraciju〈=sr), registracija motocikla 2001. 19KW 249cc je 6462.40 dinara, a za 2001. 38KW 499cc je 9454.80 dinara. Na sve ovo ide i trošak tehničkog (1.000 dinara). Nije strašna razlika, ali opet, nekome znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@ Nole-Nisam vozao maksi skuter, pogreših što ne uzeh Silverwing letos, pa ne mogu da išta mislim sa sigurnošću,samo predpostavke. Zaključujem da je lagodnije  vozati  lakši i pogotovu kraći skuter po gradu. Predpostavljam da je Burgman od 231 kilo baš zahtevan, al kako kažu motoraši, nije problem voziti ni mrge od 300 kila, verovatno je stvar navike i ličnog afiniteta. Ovaj moj skuter ima malo tvrdu prednju viljušku i u dugim brzim krivinama hoće da poskakuje ako ima rupa i tad poželim teži i duži prevoz. Al kad hoću u gradu da se pomerim u nazad zaglavljen između auta, voleo bi bicikl. Lično ne volim veliki auto i tu projekciju prenosim i na skuter. al ponavljam, dok ne probam ne mogu sa sigurnošću znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma naravno, treba isprobati sve dostupne varijacije, pa ti nešto "legne". Pre kupovine svog motora, probao sam desetak različitih skutera, stvarno je svaki model svoja priča. Samo lagano, probaj sve što ti padne pod ruku, pa će naići nešto što ti odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5879 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Braćo skuteraši, ajmo upisivanje gde se ko vozikao za vikend.

 

Evo da se upišem: danas vožnja do Palića sa junior bajkerom

 

 

909E39BF-6400-374F-8EA2-9AFAA2DCB0B2_thumb.jpg

 

Kratko stajanje u Bečeju, čisto da napravimo par fotki...

 

CBD0AB24-5577-0A47-B59F-3C4E2321EC97_thumb.jpg

 

Preko Sente i Kanjiže stigosmo do Palića.Sreli uz put dosta motora i međusobno se ispozdravljali.

I na Paliću ekipa od pet, šest motora.

 

1E8144AB-8303-A943-8573-F7EF5E768FE1_thumb.jpg

 

Malo se i ogladnelo, pa smo se počastili...

 

15D0889F-FC1A-6F42-97A3-B4BEA26BD44E_thumb.jpg

 

Još koja fotka na obali jezera pa pravac kući.Prešli 250 km i u mrak stigosmo kući.Temperatura u odlasku 15-17 st.C a u povratku solidnih 8-9 st.C

 

C8B1845C-DE61-7744-94F7-6B8A143C2B9B_thumb.jpg

 

Aj sad da čujem ostale...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja