Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Potpuno se slažem sa Triggerom.

 

Za četiri sezone prešao sam sa tri skutera 36.000 km (Hyosung ms1 125 ; SYM gts 250 i Aprilia Atlantic 500)

 

Moje je mišljenje da je točak bitan faktor stabilnosti i ciklistike skutera ali ne i jedini.

Mogu samo da kažem da sam se sa Sym-om vozao kao gospodin čovek i pravio podugačke puteve,pa i od 1500 km.

On ima 13 coli točkove a sve je samo nije nestabilan...Čak sam neko vreme kuburio sa Atlanticom u krivinama zbog višeg

težišta ali je vremenom to sve leglo na svoje mesto.A što se putovanja maxi skuterima tiče, mislim da su za te namene

vrlo zahvalni i da će ih biti sve više na drumovima.Razloga je mnogo: Udobnost,zaštita od vetra i kiše,potrošnja goriva,

održavanje,registracija,tovarni prostor,opuštenost u vožnji....

 

Naravno ovo je samo jedan lični stav na osnovu (nevelikog) ličnog iskustva.

 

Prava stvar bi bila da se dobije podforum za skutere jer ovde brkamo "babe i žabe"....

 

Pozdrav svim skuterašima i put pod točkove !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Boj ne bije svetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka!

ili srpski u mudima je stvar, gledao sam lika na miseluku burgman 650 i njih dvijica na njemu cesu kolenima ko na ljutom r i sve u punoj brzini (15 cola prednji i 14 zadnji tocak )!

Znaci vezbaj i opustaj se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Boj ne bije svetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka!

ili srpski u mudima je stvar, gledao sam lika na miseluku burgman 650 i njih dvijica na njemu cesu kolenima ko na ljutom r i sve u punoj brzini (15 cola prednji i 14 zadnji tocak )!

Znaci vezbaj i opustaj se!

 

Tako je brate !!! Svaka ti je kao iz Jevanđelja !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Boj ne bije svetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka!

ili srpski u mudima je stvar, gledao sam lika na miseluku burgman 650 i njih dvijica na njemu cesu kolenima ko na ljutom r i sve u punoj brzini (15 cola prednji i 14 zadnji tocak )!

Znaci vezbaj i opustaj se!

 

Ovo je svakako najistinitije, al ne može biti da je mali točak jednak ili bolji velikom, to je čista fizika. To ne znači da mene neće odrati neko sa 10 colnim skuterom, al isto tako to ga neće učiniti boljim no što jeste.

 

@Nole, koliko se sećam, u Frijevoj saobraćajnoj je pisalo čak 96 kila. U svakom slučaju je kilaža Fri Liberti tu negde a i logički, na oko se vidi da su vrlo slični, osim točkova a oni ne mogu praviti veliku razliku u težini.

 

Ja sad lomim svoju priču, pod pritiskom sam da uzmem veliki motor, sve zbog nekog daljeg putovanja. Istina, išo sam u grupi sa suprugom na Taru, tur retur za dan, ništa mi nije falilo, ajd, snaga uz Debelo Brdo. Svi mi kažu, kad sedneš na motor, zaboravićeš skuter. Mislim da malo preteruju i preuveličavaju, čak i bivši skuteraši. A i ako odem na motor, zadržaću skuter. Bilo bi zanimljivo da se iznesu iskustva oko neke ovakve dileme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6834 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa onda vreme je za neki dobar maksi skuter. Sedni recimo na Burgmana 400 i zaboravices motor :D Tebi bi bas legao :D Al' sunce ti tvoje, volis taj veliki tocak vise nego 'leba da jedes  :D :D :D ;D ;D

 

Eee odo skuterom do prodavnice, da me mine zelja malo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja kad god je lose vreme i sednem na motor kukam sto vise namam skuter. Na njemu sam se po kisi vozio kao gospodin covek. Spremim se uvece za grad, sednem na skuter i dodjem cist u grad. Na motor u takvim uslovima i ne sedam. Malu baricu kad pregazim sva mi je voda na obuci i nogavicama. Sa druge strane na motoru mi je lepo kad jasem po vukojebinama, bez da brinem kako cu da roknem u neku rupu. Vozio sam i skuter po terenu, ali sam morao mnog da pazim. Najbolje je ko moze da ima neki krosic i max skuter od jednom. Ja kada budem imao mogucnosti kupujem T-max 500 2007. ili mladji. Ovaj sam vozio 2 meseca i jos ne mogu da ga prezalim

 

N4KCc_tmax.jpg

 

Slika je sa bratove svadbe, vozio sam kamermana, malo mi se frizura uzjebala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ đunta

 

"Svi mi kažu, kad sedneš na motor, zaboravićeš skuter. Mislim da malo preteruju i preuveličavaju, čak i bivši skuteraši. A i ako odem na motor, zadržaću skuter. Bilo bi zanimljivo da se iznesu iskustva oko neke ovakve dileme."

 

Opet lični stav:

 

Svako vozi ono što voli i spram svojih potreba (i mogućnosti).Nemam ništa protiv motora neki mi se veoma sviđaju, mahom putne mašine...

Naveo sam ranije prednosti skutera (lični stav).

 

Putovao sam maxi skuterima na Plitvice,Hrvatsko primorje,Banja Luku,Brčko,Divčibare,Srebrno jezero,Vrujce,Osijek,Segedin,Vrnjačku Banju

i na još puno mesta.Putovanja su bila od 300-500 km a bilo je i puteva od 700 do 1500 km.Isto tako jednodnevna putovanja od 200-tinak do

400 km.Motore sam prilagodio putovanju u smislu tovarnog prostora i zaštite od vetra.Velika većina puta je bila sa suprugom kao suvozačem

i svaki put je bio čista uživancija.Pentrali smo se na 1000 m visine sa 250 ccm i vozali putevima i do 150 na sat.Sasha sa foruma je pravio sa

svojim Kymcom 250 ccm prave putne podvige,Boris Veličan (čini mi se) iz Hrvatske je išao skuterom (scarabeo 250) u Kinu...

 

Opet kažem: Svako vozi ono što voli ali za putovanje ne vidim neku prednost motora u odnosu na maxi skutere.Ako voliš na putu i off-road

onda zna se-enduro.Ali za asfalt...

 

Eto ja toliko...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odličano izlaganje. Ne volim of nit sam godina za to više, al ponekad makadam il loš asfalt može da se zalomi uvek. Naravno, putovanja uglavnom sa suprugom.  Meni je ovih 150 kubika već postalo premalo i treba mi jača mašina. Sa svojim prijateljima držim korak dok ne naiđemo na baš pravce gde oni idu prebrzo, a svud gde ima malo vijuganja tu sam. Čitao sam malo putopis Miloša, put do Španije, sve se vozilo 80-100. Glavni argument za motor mi navode faktor preticanja i mogućnost tovarenja. A većinu vremena je vožnja po gradu gde je skuterić zaista zakon, ko kaže da može motorom isto tako, mislim da preteruje. Možda maksi skuter od 250-300 kubika bude univerzalno rešenje. Triger reče da su skuteri relativno malo u upotrebi, bar kod nas, što je tačno i verovatno vlada tabu velikog motora. Našao sam na nekom forumu listu prodavanosti dvotočkaša u Italiji. Zanimljivo je da nema motora sa brojem prodatih od 3 cifre i samo jedan je prešo 500, a skutera gomila sa preko hiljadu. Motora 6.448 a skutera 15.130. Iznenađen sam tolikim odnosom u korist skutera, a Talijani bar imaju dugu tradiciju i znaju šta valja.

 

-.-

 

 

 

I obratite pažnju na modele sa velikim točkom.

 

Jel još neko putnik ko Alexanto?

 

Le 30 moto più vendute del 2009

Marca Modello Tipo Totale

1 KAWASAKI Z 750 NAKED 598

2 HONDA ITALIA CB 1000 R NAKED 484

3 BMW R 1200 GS ENDURO 390

4 HONDA ITALIA HORNET 600 NAKED 372

5 YAMAHA XJ6-N NAKED 342

6 KAWASAKI ER-6N NAKED 314

7 SUZUKI DL 650 U V-STROM ENDURO 273

8 HONDA XL 700 V TRANSALP ENDURO 260

9 DUCATI MONSTER 696 NAKED 248

10 YAMAHA YZF R6 SPORTIVE 241

11 BMW R 1200 GS ADVENTURE ENDURO 214

12 YAMAHA YZF-R 125 SPORTIVE 213

13 YAMAHA FZ6 FAZER NAKED 211

14 BMW F 800 GS ENDURO 198

15 SUZUKI GSR 600 NAKED 191

16 YAMAHA YZF R1 SPORTIVE 191

17 HONDA CBR 1000 RR SPORTIVE 180

18 DUCATI HYPERMOTARD 1100 1100S SUPERMOTARD 169

19 DUCATI MONSTER 1100/MONSTER 1100 S NAKED 167

20 APRILIA DORSODURO 750 SUPERMOTARD 158

21 BMW R 1200 R NAKED 150

22 HONDA CBR 600 RR SPORTIVE 148

23 KAWASAKI Z 1000 NAKED 148

24 KAWASAKI VERSYS 650 ENDURO 143

25 TRIUMPH BONNEVILLE NAKED 143

26 KAWASAKI ZX 6R SPORTIVE 136

27 KTM 125 EXC 2T ENDURO 127

28 DUCATI 848 SPORTIVE 125

29 TRIUMPH STREET TRIPLE NAKED 124

30 YAMAHA FZ1 FAZER NAKED 124

 

I 30 scooter più venduti del 2009

Marca Modello Tipo Totale

1 HONDA ITALIA SH 150 SCOOTER 1586

2 HONDA ITALIA SH 125 SCOOTER 1512

3 YAMAHA TMAX 500 SCOOTER 1427

4 HONDA ITALIA SH300 SCOOTER 1412

5 PIAGGIO BEVERLY 250 SCOOTER 944

6 PIAGGIO LIBERTY 125 SCOOTER 720

7 KYMCO AGILITY 125 R16 SCOOTER 717

8 YAMAHA X-MAX 250 SCOOTER 682

9 PIAGGIO VESPA GTS SUPER 300 SCOOTER 591

10 YAMAHA X-CITY 250 SCOOTER 584

11 KYMCO AGILITY 150 R16 SCOOTER 501

12 HONDA SW T SCOOTER 442

13 KYMCO PEOPLE S 200 SCOOTER 377

14 YAMAHA MAJESTY 400 SCOOTER 356

15 SUZUKI AN 400 BURGMAN SCOOTER 338

16 PIAGGIO VESPA LX 125 SCOOTER 285

17 PIAGGIO LIBERTY 150 SCOOTER 277

18 KYMCO XCITING 300 SCOOTER 276

19 HONDA FORZA 250 SCOOTER 228

20 KYMCO PEOPLE S 125 SCOOTER 217

21 MALAGUTI CENTRO 160 SCOOTER 197

22 KYMCO DINK 200I E3 SCOOTER 183

23 APRILIA SCARABEO 200 LIGHT SCOOTER 180

24 PIAGGIO BEVERLY TOURER 400 SCOOTER 169

25 APRILIA SCARABEO 100 4T SCOOTER 153

26 SUZUKI UX 150 SIXTEEN SCOOTER 151

27 SUZUKI UH 200 K8 SCOOTER 149

28 ALTRE ESTERO LML STAR DELUXE SCOOTER 145

29 APRILIA SCARABEO 125 LIGHT SCOOTER 145

30 PIAGGIO BEVERLY 125 TOURER SCOOTER 141

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Da dodam još nešto:

 

Bar desetak puta mi se desilo da u razgovoru sa vlasnicima motora čujem sledeće:

 

"Ma i ja ću da uzmem tako nešto, pun mi je više ... od vetra a i leđa me ubiše kad idem na duže..." I obavezno se oduševe tovarnim prostorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Zanimljiv je fenomen tako dobre prodaje Honde SH. Ne sumnjam da je to odličan skuter, ali u zemlji koja ima Pjađo, Apriliju, Đileru i još proizvođača skutera sumanuto mi je da se Hondin model tako dobro prodaje - bez obzira što se proizvodi i sklapa u Italiji. Te Honde nisu konkurentne cenom (3.400e za 150i), a i nisu baš neki vrhunac dizajna - ko se ne slaže nek stavi fotku Honde SH pored fotke npr. Beverly Cruisera... Sumanuti italijani...  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To samo govori o objektivnosti Talijana jer od ukupnog broja prodatih, čistokrvni Talijani su 3.605, ne znam za Malaguti. To je tek nešto više nego petina. Takođe, veliki točak je 3/4, 11.304 naspram malog 3826. Verovatno bi slika bila drugačija kad bi se pobrojali svi ostali, te mopedi, međutim, ovo čini glavninu tržišta.

 

Dizajn očigledno nije presudan već drugi parametri. Beverli jeste šarmer i pored privlačnog imena ja mu ne nalazim ništa više. Visoko težište, neadekvatnu poziciju za voženje, bar za moj ukus i visinu od 187, malo mesta za noge. Moj skuter je kopija Aprilie Sprtcity, koje za čudo nema u vrhu, a takođe i Honde SH koja ima  dužinu rama i težinu u sredini i ravan pod što je mnogo dobro. Nesporan je kvalitet Hondinih agregata a i celog proizvoda. Sudeći po mom skuteru, ala Honda SH, ciklistika je  bolja od  Pjađa, skuter upravljiviji i lakši za voženje. Honda SH 150 je rekorder po prodaji već niz godina unazad koja ima zavidne performanse sa svojih 15,6 konja, a model 125 preporučuju kao najbolji izbor za početak voženja skutera. I model sa 300 kubika koji pruža mogućnost putovanja visokim brzinama, a opet veoma upravljiv. Kod nas ti skuteri ne postoje, možda ih bilo svega par komada polovnih na prodaju, a da je nov skup, jeste, svi se slažu. Videćemo kako će novi Beverli da ima prođu. Jeste lmožda lepši od Aprilie Scarabeo a inače su identični po svemu. Tu je sad jako povećano međuosovinsko rastojanje, zadnji točak raspar, 14 cola, al zato ispod sedišta staju 2 flip kacige. Vozao sam Scarabeo kratko, vrlo lepo, jedina mana je što mu je smanjen zaokret volana što će praviti teškoće u provlaćenju po gradu. I ostaje tunelski pod al sa poboljšanim mestom za noge. Meni dizajn Honde SH je više univerzalniji, trajniji, bez ekstrema retro ili futurističkih kreacija i možda to doprinosi  dodatno uspehu.

 

@Alexanto, promaja na motoru je prisutna. Ja imam na skuteru vetrobran i vozim se zato sa otvorenim vizirom kacige što je odlično. Flip kaciga naravno jer nema problem zviždanja iza vetrobrana, za grad izmišljeno. Nema spora da je za grad skuter zakon, ko kaže da je isto i na motoru je u zabludi. Problem je put i zato su tvoja iskustva zanimljva i bilo bi jako korisno kad bi ih neko još izneo.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja se uvek vozim sa motorima, ne skuterima. Sticajem okolnosti naravno, mada mislim da se skuterasi namerno izdvoje zbog prozivanja po forumima.

 

Opet nikad me niko nije cekao, ni sa 250ccm, a pogotovo sada sa 500ccm.

 

Skoro smo otisli do KV, krenuli u 11.30... nedelja.

 

U KV popili pice, nasli se sa drugarom iz BGD, dosao enone iz KV.

 

Kaze drug... Ima put... dolina jorgovana, kao pista. Meni se licno nije islo jer sam spor za ostale, ali sam krenuo.

 

Odmah na pocetku sam rekao ljudima da me ne cekaju i da voze svoju voznju, da samo stanu pored puta kada stignemo kako bih video.

 

Put stvarno bruka, prolazio sam neke krivine za 130-140km/h.

 

Naravno da sam izgubio 2icu jer su brzi, a realno momci bolje i voze od mene.

 

Drugari koji su mi otisli u dolini jorgovana su me cekali 2 min. A presli smo 50 km.

 

Sve u svemu, kada smo se vratili sa BGD u 22h vidim da smo presli 500km. Potroslja 4l/100km ili ti 26km/l.

 

Ja jesam bio umoran, ali sam mogao jos... Nisam imao bolove u kicmi, rukama, nije mi dupe otrnelo, samo sam bio umoran.

 

Drugari, odvaljeni... Kaze drugar koji je isao sa devojcicom da se oporavljala 2 dana.

 

Poenta price nije da se ja hvalim, vec da sam potrosio mnogo manje para za gorivo, nije me samarao vetar, nije mi jakna bila usrana od insekata, nije mi dupe utrnelo.

 

Proslog vikenda niko do nas trojice nije hteo da se vozi, najavili sunce, nije ga bilo... a 3 skutera odose za Golubac, krenuli smo kasno, inace bo do Kazana otisli.

 

Verujem da ce skuteri sve vise biti zastupljeni na nasim prostorima, a tako i treba da bude.

 

Evo nasih ljubimaca u nedelju... Samo mi, susreli smo 3 motora na Avalskom putu kada smo krenuli, i jednog u Pozarevcu. Toliko o srcu.

 

44927_1680348133518_1382006435_1849386_5733812_n.jpg

 

Evo ga i Rajac 25.10.08.

Krenuli iz BGD, 10stepeni bilo, na Rajcu nas sacekala kisa, magla i 3 stepena.

 

n1382006435_138101_3516.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Slažem se sa svim što reče .rs

 

Prvo skuter i nije za brzinska takmičenja a neki modeli mogu i zavidnim putnim brzinama da se voze...

 

Situacija od letos, put NS - ZR: Honda hornet 900 pošto sam ga obišao u nekoj gužvi, vijao me je od Beogradske petlje (izmedju NS i Kaća) pa do odvajanja za Žabalj-nije me obišao (naravno zbog saobraćaja). Kada je stao pored mene na semaforu, otvara kacigu i pita:"Koliko je to kubika?"

500 -rekoh mu."Ala ide u p..materinu!" reče on i ode levo pun gas.Poenta priče je da na pisti nema skuter šta da traži ali u realnom saobraćaju nije toliko inferioran.

 

Situacija od prošlog novembra: put u BG na servis za Atlantica.Klinac (12 god) sa mnom.Displej pokazuje 3 !!!stepena C. Otišli,obavili, vratili se, nikom ništa, naravno uz svu opremu.Koliko motoraša seda uopšte na motor ispod 10 stepeni i ide 200 km? (čast izuzecima).

 

U ponedeljak, supruga i ja put pod točkove i u Segedin okolo-naokolo 300 km.Otišli u 10 pre podne,vratili se u 20 h.Drugar oterao Kymco Venox (kruzer) u NS, menjao ga za auto.Komentar-"Smrzo sam se ko pištolj, Vi niste normalni..." I on ima svu opremu...

 

Da se razumemo: podela na skuteraše i motoraše je nešto najgluplje što postoji (lični stav) Svi smo na dva točka i treba da se poštujemo.Glavni adut motoraša je:Brate balavurdija seda na skutere,opasni su ,ne gledaju,Curice se vozaju a ne znaju saobraćaj...)Slažem se ali isto tako svaki dan viđamo gomilu likova i atlet majicama i papučama bez kacige kako divljaju po naseljima na R-ovima.Ako neko treba da me ubedi da su to bajkeri, svaki dalji komentar je suvišan.

Na putu uvek cenim kad vidim čoveka u opremi i da normalno vozi a šta vozi to me ne zanima-uvek se javim i javiću se.A gologlavcima i golišavcima ne želim i ne javljam se pa makar vozili i ne znam kakav motor (skuter)

 

A evo i par aduta po pitanju vožnje po lošem vremenu:

 

5F5C164F-899B-8447-B1DD-7BAD94352FB9_thumb.jpg

 

05E36E59-BC43-FD42-8971-264965B43355_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Hmmm, moram malo da kritikujem administratore foruma. Poslao sam Lalajku (prekjuče) i Evil_Zou (juče) kulturan mejl sa molbom da nam otvore podsekciju Skuteri, ali nisam dobio nikakav odgovor, a vidim da su bili na forumu od tada. Poslaću isti mejl i Pablu, i nadam se da im samo treba malo vremena za konsultovanje, jer je otvaranje kutka za Skutere po meni sasvim logična stvar. Obaveštavaću vas dalje o razvoju događaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Pa to ce se mozda resiti sa reorganizacijom foruma, sto se ponekad radi, ali to zahteva mnogo vremena, ipak je ovo sve volonterski, sve sto ljudi rade.

Opet podrzavam da treba da se prosiri malo.. je ovde je sada sve od 50ccm do 650ccm ( cak u teoriji 800ccm ) pa ce postati dosta nepregledno kroz neko vreme,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Podforum "skuteri"  je u planu vec duze vreme i trebao bi da pocne sa radom u najskorijem periodu.Predlozeni su neki admini  ;D tako da se je samo pitanje vremena...pitacu Motoholica sta se desava sa tim..

 

Lm,sto se teme tice..posto u nekoj skorijoj,nadam se blizoj,buducnosti planiram uzimanje novog skutera (pre cu za njega skrpiti nego za motor),imam neku dllemu izmedju par modela..burgman,majesty  i madison,svi od 400cc...ili ako uleti Nexus 300..o svima se manje vise zna,ali najmanje o Madisonu..RS ga je imao,mogao bi ako te ne mrzi da bacis koju rec o njemu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Za sad nemam ništa da dodam, samo sam hteo da pohvalim postove na 20toj stranici. Stvarno su me oduševili i ponosan sam što vozim skuter. Vrlo zreli i smisleni postovi, potkovani iskustvom, ma milina čitati...

Samo napred "braćo", biće prilike valjda i ja nešto korisno da napišem, za sad samo delim pohvale  :D  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kad pominjaste tu zimu, prosle godine sam vozio na Kopaoniku na -3 i bilo mi je hladno, ali ne bas toliko. Ove godine se vozio sa suzukijem na 7-8 stepeni i zaledio se kao govno. Ranije me svi pitali kako mi nije hladno da se vozim, a ja im odgovarao "kako hladno kad ima 10 stepeni" Tek sad sa ovim sranjem vidim koliko je hladno kad je 10 stepeni, a ti na dva tocka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako imaju neku prednost 50-ice - to je da se lako prodaju  :)  Nije baš sezona, ali baci skuter u oglase na ovom forumu i na moto-berzu, ako malo oboriš cenu, prodaće se. A Leonarda ima (http://moto-berza.com/ponuda.php?id=77664&trazi=1&ur=1&model=59&tip=leonardo&m=Aprilia-Leonardo).

 

Sinoć sam ispao prvoklasni balavander - posle vožnje preko celog grada po kiši i klizavim ulicama, dođem kod kuma i sav oduševljen kako sam vešt siđem sa "lađe" i krenem da je dižem na centralni štender. Klizava cipela mi sklizne preko metala i izgubim ravnotežu - i naravno - lađa krene da pada. U momentu sam verovao da ću da je zadržim, ali 170kg (sa koferom, opremom i prtljagom) ne bi zadržao ni Švarceneger. Rezultat - polomljen retrovizor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6834 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jeste da se lako prodaju ali dao sam ga 12. avgusta u oglase i od tada sam dobio dosta zamena ali uglavnom druge 50ice i neke krseve. Mozda nije vreme za prodaju, videcu kako bude islo tamo oko praznika i u prolece.

 

Evo mog oglasa:

http://moto-berza.com/ponuda.php?id=77922&trazi=1&ur=1&model=0&tip=Habana&m=Aprilia-Habana

 

Onaj Leonardo mi je skup, recimo ovaj bih pogledao:

http://www.polovniautomobili.com/oglas374380/aprilia_leonardo/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja