Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike skutera

Recommended Posts

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Da li je Yamaha Majesty 2003. dobar izbor po pitanju cene odrzavanja ili ima boljih alternativa (Madison, Xciting, x9)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

@ alexanto

 

Ako mozes i ako te ne mrzi daj sliku tog vizira jako me zanima kako izgleda, stavio bih i ja to jer sam sa Atlanticom prezadovoljan i nista vise od skutera i ne mogu da trazim, pogotovo me interesuje i ta opcija za GPS jer mislim da je to ekstra za motor, pogotovo sto vidis kakva je krivina ispred tebe ako ne poznajes put, a vidis i kada je sledeca sto dodatno olaksava voznju.

Kada pises poruku ispod prozora gde pises tekst imas dodatne opcije, kliknes tu i imas tekst prilozi, ides na pregled, "zakacis" sliku i eto je u poruci, samo je smanji na recimo 800x600 da ne bude prevelika.

 

Sto se tice trakica na tockovimai, ja imam spremljene crne, i stavljam ih na prolece, pred sezonu, mislim da ce lepse izgledati. Radila ih je Tina iz Beograda, imam negde i tel ako te zanima. Ne znam koliko sam platio jer sam dosta toga tada radio kod nje, ali nije to skupo.

Trakice je stavio drugar, ja nesto nisam strpljiv pa bi to verovatno izgledalo dosta ruzno. Sastavljene su iz 4 komada, pa je relativno lako za montazu. Nakon montiranja se preprska bezbojnim lakom, cisto da ne dodje do odlapljivanja.

 

Ja sam gumu menjao kod clana foruma mata16v, po muljazovom savetu stavio sam Michelin city grip i odlicna je. Nije nesto lepa sara na oko, ali meni se guma ne kocka, a lepo i drzi. Vozio sam dolinom jorgovana, jurio koliko sam znao i smeo i nigde mi nije proklizala, tako da ti je savetujem. Prednja je gold standard i sa njom sam kupio skuter, nju menjam sledece godine iako ima saru zbog starosti.

 

Sto se izduva tice, ima temu sa Race Exhaust tu su i klipovi kako se cuje moj Atlantic, meni je Robert obrusio i prohromsku plocicu koja se nalazi na pocetku grane, tako da nista ne odskace kada se posmatra linija.

 

Kako sam preopterecen potrosnjom struje, na prolece cu svuda staviti LED segmente i tako cu smanjiti potrosnju dosta.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

  @ .rs

 

  Probaću tako da umetnem fotke.GPS je sjajna stvar na motoru ali moj stav je da treba imati i kartu pride...

Počalji kontakt za lajsne i za gume.Slike stavljam ono što imam od pre a slikaću ti vizir i nosače posebno sutra

(danas pada kiša)

 

post-6379-12879097612044_thumb.jpg

post-6379-12879097613205_thumb.jpg

post-6379-12879097614107_thumb.jpg

post-6379-1287909761484_thumb.jpg

post-6379-12879097615924_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ .rs

 

Evo uspelo sa fotkama samo još ne znam kako da između fotki stavljam text...

Ivan ima kalup od mog vizira tako da izrada nije problem.Visinu mu možeš korigovati

(ja sam 190 cm) a može ti on i nešto drugo osmisliti.Inače i Ivan ima Atlantica 500.

 

Nosač za GPS sam ja karabudžio na nosač od vizira i to funkcioniše.Po kakvim je sve užasnim

putevima prošao i rupa se "najeo",ako do sad nije otpao-nikad neće.

 

Dobra ti je ideja sa ledovima - ja hoću da ugradim i štop svetlo u kofer a planiram ako nađem

da na rol barove namestim i maglenke.Nikad dosta osvetljenja da vozila ne izleću pred tebe

kao da nisi tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

@Kursk

 

Majesty je stara dobra raga! Ima proveren motor, Minareli 250 za koji se tesko moze reci da ima neke mane. Neces pogresiti ako uzmes dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Takođe, Majesti hvale da je veoma trajan po konstrukciji - kiša, sneg, vlaga, i posle više godina ni traga rđe (ni na šrafovima ni na auspuhu).

 

Ima samo jedan nedostatak za koji ja znam - malo rastojanje od poda, zbog koga je problem popeti ga na viši trotoar (ovo sam čuo direktno od vlasnika).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Karburator ima problem sa automatskim saugom. Kad stoji nekoliko dana tesko pali. Tacnije nasprica se gas nekoliko puta i drzi pun dok vergla i onda upali. U mom leonaru je bila ta masina. 52000 lepih i vceselih kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

evo upravo sam postao vlasnik sprinta fantoma 2008.godiste je preso je 1700 km pravih evo slika od masine  ;) da motor ce od sutra biti vrbas table  ;D

post-10308-12879098021785_thumb.jpg

post-10308-12879098022618_thumb.jpg

post-10308-12879098023101_thumb.jpg

post-10308-1287909802388_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Znaci necu pogresiti sa majestijem 250? Eto, samo jos da skupim kintu i da prodam moje sokocalo...

 

Kao i za auto, najbitnije mi je da je pouzdan, da mogu da dodjem do kvalitetnih delova po razumnoj ceni...i dobar serviser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Nexus je prelep, vidim vozaju ih neki u kraju...ne znam kakav je za odrzavanje, koliko se kvari i posto su delovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

@PedjaR

Ja ti kazem samo iz licnog iskustva, velika je razlika, vozio sam skuter od 250ccm i kada sam probao 150ccm video sam veliku razliku, ne radi se o brzini do 60-70km/h. Tu su isti.

Opet kupis sta mislis da ti odgovara.

 

@cika zuba

Nexus je ok skroz, dobar skuter i za voznju i za pozeraj. Uvek je bio jedan od izbora za mene, ali je i preskup.

Nego da mi okrenemo neki krug jos dok se moze, raspisali smo se a nista se ne vozimo.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Da organizujemo neki skupic Maxi scooter ovo, ono! Dok nije pao sneg!Jedna subota ili nedelja?

 

Dobra ideja.Ako budem u mogućnosti zbog posla dolazim gde god da se pravi.Bilo bi lepo da se okupimo

jer koliko vidim na drumovima - ima nas.A što se tiče snega...

 

Pozdrav svim maxi-skuterašima !!!

post-6379-12879098118013_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Da organizujemo neki skupic Maxi scooter ovo, ono! Dok nije pao sneg!Jedna subota ili nedelja?

 

Ja sam za. Mozemo i neku voznjicu, do Golupca ili Donjeg milanovca?!

 

Beograd, Motel 1000 ruza  - Donji Milanovac ( preko Srebrnog jezera ) 181km

Beograd, Motel 1000 ruza - Golubac ( preko Srebrnog jezera ) 126km

 

 

 

post-4280-12879098133265_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Ajmo neki lep parking, da ima kafic u blizini, mozda neka veca benzinska pumpa, izletiste ..... Predlozi!

Luk oil Dobanovci( Grmovac) ili Obedska bara parking, hlad, klupe....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Nexus je prelep, vidim vozaju ih neki u kraju...ne znam kakav je za odrzavanje, koliko se kvari i posto su delovi...

 

Agregat je Piaggiov, pa nije problem za delove. Kod Nexusa je problem ergonomija, kao i kod X-Max-a, ako si viši od 180 cm, zaobiđi oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

 

Agregat je Piaggiov, pa nije problem za delove. Kod Nexusa je problem ergonomija, kao i kod X-Max-a, ako si viši od 180 cm, zaobiđi oba.

 

Sta cu ja onda sa 1.95 da trazim :)

Silver Wing,burgman..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5722 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

 

 

Sta cu ja onda sa 1.95 da trazim :)

Silver Wing,burgman..

 

Pa naravno Aprilia Atlantic 500 (stari tip) Ja sam 191 i Odgovara mi savršeno.Mislim da bi na SW imao problema

sa smeštajem nogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja