Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom 650 ili Kawasaki Versys ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Cestitam kolega i ne sekiraj se oko plovka nego potrosi nekoliko rezervoara, pa onda vidi kako plovak radi.Plovak sigorno pokazuje nivo goriva samo na ravnom ,ako se kreces crtice se menjaju u zavisnosti od nagiba.Samo teraj po uputstvu i ne preko 5000 o/min.(110 km/h)prvih 1000km. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Slatko stromče. Čestitam  ;D

Hvala.Cudan je sa ovom zutom bojom.Ali,sto rece tip iz "Cule auto":"ja vozim zuti skuter a samo zato da bi me videli vozaci auta".Danas sam stavio Givi crash bar(9300din).Pa mu je dao i malko shmeka.Kad stigne oplata iz Grcke tek ce biti po mojoj meri.Inace,danas sam vratio Shad kofer je se nikako ne uklapa pa bih morao da bushim rupe na stromovoj plochi.Odustao sam. I naruchio Givi maxia za 300eu.Kuku meni :o

Cestitam kolega i ne sekiraj se oko plovka nego potrosi nekoliko rezervoara, pa onda vidi kako plovak radi.Plovak sigorno pokazuje nivo goriva samo na ravnom ,ako se kreces crtice se menjaju u zavisnosti od nagiba.Samo teraj po uputstvu i ne preko 5000 o/min.(110 km/h)prvih 1000km. :)

Vazi.Videcu.Hvala.IZnenadila me potrosnja na otvorenom od 3.35l na 90 km/h i 3800-4000 rpm.Sto se tiche broja obrataja hvala na savetu.KLE500 sam kupio novog prosle godine.Razradio sam ga extra.Tako i Stroma planiram.Tj.u samom upuststvu za Break-in period stoji da se ne sme preci 5000 rpm ali i da vozac ne sme da gusi motor malim obrtajima u visokom stepenu prenosa.Znaci od 3000 do 5000 rpm,po mojoj proceni,se pravilno razradjuje V-strom dl650.Kod KLE500 je to bilo od 3000 do 4000 rpm jer je manja kubikaza motora i drugaciji je to agregat u odnosu na Stromov.

I ja planiram da se do zime prikljucim stromasima sa jednim novim plavim V-stromom 650 .  ;)

Pravilna odluka.Za ovaj novac,ovo je odlichan motor.Pa da udjes u sektu. ;D

Ko mi olajava SUZANU ima da skvikne ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Extra motor, svaka cast. Moj glas ipak ide za Kawu, bolesno dobro ide, vozio sam ga danas i odusevio sam se. Meni KLE ljulja na 150kmh, Versys-a sam poterao do 190kmh i ne mrda! Ja cu ici verovatno na Versys-a. Uzgred mislim da ovaj Strom nije k8 nego k7, mada nisam bas siguran. Puno kilometara bez ikakvih problema ti zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Uzgred mislim da ovaj Strom nije k8 nego k7, mada nisam bas siguran.

 

K7 nije postojao u zutoj boji, tako da kolega Dark, nemoj brinuti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Extra motor, svaka cast. Moj glas ipak ide za Kawu, bolesno dobro ide, vozio sam ga danas i odusevio sam se. Meni KLE ljulja na 150kmh, Versys-a sam poterao do 190kmh i ne mrda! Ja cu ici verovatno na Versys-a. Uzgred mislim da ovaj Strom nije k8 nego k7, mada nisam bas siguran. Puno kilometara bez ikakvih problema ti zelim.

Ja sam u pocetku hteo Versys.Motor je dovoljno visok ali je previse kratak.Razmak tockova je malen.Neznam zasto je tako ali valjda znaju inzenjeri.Kada sednem na njega delujem smesno.Kao da mi je motor otpozadi udario kamion sleper  ;D.No,ako se doda kofer,koji je izbacen pozadi,onda to nekako dodje na svoje,tj.dobije na duzini.Drugo: Verys ima tvrdje,neudobnije sediste a meni su duza putovanja cilj.Trece: garegat je reletivno nov za razliku od V-stromovog pa bih sacekao malo da cujem ima li problema nakon,npr.30.000 km i sl.Prednje svetlo na Versysu mi je nekako bedak.Stvar ukusa,naravno.

Trece:ja sam u ramenima,ledjima,malo vishe 3D tip.Versys deluje uzi pa ga ja vizuleno vise "pojedem" nego sto to uspevam kod Stroma.Strom je sirok pa mi vise lezi i vizuelno i fizicki.

Uzgred mislim da ovaj Strom nije k8 nego k7, mada nisam bas siguran.

 

K7 nije postojao u zutoj boji, tako da kolega Dark, nemoj brinuti :)

Fala na infou.  :) Jel vidis kolega kako ovaj Kawdzija 'oce da me baci u bedak.Al' sekta je jaka. ;)

Imam i overenu potvrdu kada je uvezen,na kojoj granici i koja je godina prozivodnje motora-2008 god.:)Inace,danas su im stigli novi motorcikli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Extra motor, svaka cast. Moj glas ipak ide za Kawu, bolesno dobro ide, vozio sam ga danas i odusevio sam se. Meni KLE ljulja na 150kmh, Versys-a sam poterao do 190kmh i ne mrda! Ja cu ici verovatno na Versys-a. Uzgred mislim da ovaj Strom nije k8 nego k7, mada nisam bas siguran. Puno kilometara bez ikakvih problema ti zelim.

Gorane,ja sam prosle godine kupio novog KLE500.Nemoj ga voziti preko 120km/h.Nije bezbedno.Inache su mu kochnice ochaj.Na Versysu su extra kocnice a plus i ima takvu prednju viljusku kao da su ga spremali za trke a ne Enduro.Sigurniji ti je motor mnogo vise od kle500.I ako ti odgovara u skladu sa tvojom konstitucijom,nema razloga za dilemu.Preporuka je da neko podje sa tobom i slika te iz anfasa i profila dok sedis na Versys-u.Tako ces posle videti da li ti barem po konstituciji odgovara motor.A posle jos ako ti daju da vozis onda je sve jos jasnije.Preporucujem ti i da probas V-stroma.Extra je bajk. :)

U svakom sluchaju javi sta si na kraju kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Vozio oba! Kvalite je na strani V storma ali izgled na strani Kawe. Za asfalt sigurno bolji Kawa, nigde ne ljulja ne trese odlicna zastita od vetra. Ali ako planiras ici u prirodu malo makadam, livada suma i sl. kawa ti nicemu nesluzi, u prvom blatu ces se zaglaviti tu je storm sigurno bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Zamolio bih vlasnike V-strom dl650 k8 mashina da mi napishu koje ulje ide u ovaj motor.Znam,10w 40 ali koje?Mineralno,polusintetichko ili chista sintetika?Neznam shta kaze Suzuki na to.Neko mi kaze polusintetichko da stavim jer sintetichko hoce da potroshi po malo.OPet neko kaze da kupajuce kvacilo trazi samo mineralno i da stavim to.Nemam bre vishe pojma.Ili da posaljem mail Suzuki firmi.U Owners' manual nisam nashao. ???

Eh da.Setih se.Oko pokazivaca goriva.Spustio je jednu crtu tek kad sam podobro potrosio gorivo.Otisao sam do drugara koji ima dl1000.On se nasmejao i rekao mi da je tako i kod njega.Dugo ne spusta ni jednu crtu ali kad pocne ode na dole jako brzo ;D Tj.da ovo nisu bas precizno uradili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Zamolio bih vlasnike V-strom dl650 k8 mashina da mi napishu koje ulje ide u ovaj motor.Znam,10w 40 ali koje?Mineralno,polusintetichko ili chista sintetika?Neznam shta kaze Suzuki na to.Neko mi kaze polusintetichko da stavim jer sintetichko hoce da potroshi po malo.OPet neko kaze da kupajuce kvacilo trazi samo mineralno i da stavim to.Nemam bre vishe pojma.Ili da posaljem mail Suzuki firmi.U Owners' manual nisam nashao. ???

Eh da.Setih se.Oko pokazivaca goriva.Spustio je jednu crtu tek kad sam podobro potrosio gorivo.Otisao sam do drugara koji ima dl1000.On se nasmejao i rekao mi da je tako i kod njega.Dugo ne spusta ni jednu crtu ali kad pocne ode na dole jako brzo ;D Tj.da ovo nisu bas precizno uradili.

Polusintetiku sipaj i uzhivaj.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Posto vozim i sam Stroma, nesto vazi da se za vreme razrade u Suzukuju vozi mineralno, a posle je polisintetika OK.

Sto se tice crtica koje pokazuju potrosnju, kod mene je isto. Prvu vozis kao lud dok skine, a posle ide brze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Tako su isto rekli i u 3t racingu.Koje ulje i gradaciju koristite? ovo 10w-40? Ja sam mislio da sipam 50-icu.Za vece vrucine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ko ima dilemu neka procita Motopuls broj 88.! Uporedni test Versys, v-strom 650, honda, bmw pa kome sta treba.

 

Hmmmmmmm.Imam taj broj.Pogresili su sto smatraju da je svaki visok motorcikl Enduro klase.Versys je tu po malo zalutao.Kad su se vec latili tako ozbiljnog posla trebali su da razaznaju razliku izmedju instrument tabli Versys-a i Transalpa(pobrkali su loncice).Potom su naveli da Vstrom ima 4 cilindra. ;D

Ima tu jos konstatacija koje nisu na mestu ali necu da gnjavim. S' druge strane imali su pravo u jednome:

V-strom je "stroj za zderanje kilometara".Tako da je on po meni Touring enduro a manje enduro bike.S' druge strane Versys je predvidjen kao univerzalna masina ali zbog tvrdog sedista(mnogo zalbi na forumima za sediste;Adv.riders) ja ga smestam u Funbike i motorcikl za jurcanje po gradu.Ne kazem da ne vozi on ljude na duza putovanja ali sediste mu je uhhh....Ako nekog interesuje imam i slike modifikovanih sedista za Versys a i fabricka-silikonska gel sedista.S' druge strane motor je za moj ukus previse kratak a taj vizuelni hendikep se otklanja postavljanjem kofera.Kada se namontira kofer on se kachi na izbachene viljuske za kofer, koje dodaju motorciklu vizuelno jos jednu solidnu duzinu.Verys je najbrzi motorcikl kad se porede motori u enduro klasi.

V-strom( nemacki:strom-struja,tok;v-agregat) je shiri ali i nizi.Po meni za 6300eu najbolja opcija za putovanja.O njemu je vec pisano dosta i necu da vas gnjavim.

Ja sam jako zadovoljan ovim bajkom.A pogotovo udobnoscu i potrosnjom na otvorenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Kada se kupi V-strom dobija se prilicno ogoljena masina.Evo mog motorcikla,posle dodavanja Givi crash bara,givi maxia kofera i Skidplate-a.

 

post-3824-1287900477805_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

uhhh strasan ti je bajk  ;) Ako Bog da ovako nesto,samo crni,krasice i moju garazu za koji mesec  ;D

Pa ja bas i nisam bio odusevljen bojom.Ja iskljucivo volim crne motorcikle,crnu odecu itd.Ovaj je dosao kao posledica nedostatka crnog u odsutnom momentu mog kriziranja kada sam prodao KLE500. ;D Zuto? Uhhh....Kada sam ga video uzivo,moram priznati da mi se svideo.Nije ceo zut.Vise je crn.A zuto pomaze u saobracaju(da me vide vozaci auta  :D)Dok sam vozio crne motorcikle,skoro svakog dana su na mene naletali vozaci auta sa opravdanjem:"izviniiiiii, nisam te video!!" Sada nemam tih problema jer sljastim kao Kalimero. ;D

Poenta postovanja ovih slika je da ljudi vide kako izgleda kada je "obucen".Onako bez opreme mi deluje po  malo jadno.A to opet, kad se sve sabere, pocinje da se blizi iznosu od 7000 eu. :o

 

post-3824-12879004786576_thumb.jpg

post-3824-12879004787235_thumb.jpg

post-3824-12879004787983_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Makina  ti je super i ne kukaj sto se love tice jer stvarno vredi i svih sedam somica.Fali ti jos nosac bocnih kofera i koferi naravno i mozes na kraj sveta ;)

Ne kukam no konstatujem.Zene kukaju :D

Necu da stavljam bocne nosace i kofere.Chak imam i drugara koji rece da ce mi davati Givi nosace i kofere sa njegovog Stroma ali ipak ni to necu.Ne treba mi.A posebno mrzim navikavanje na bocne kofere u krivinama.

Imam odlican ranac,tank torbu(xxxl) i givi maxia 52l.Zaista, vise mi ne treba.Ionako sam ja tezak 125 kg.Umorice mi se mazga. ;D Treba mi za preticanje malko snage. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bio sam letos u Banji jedno 5-6 dana, turistički, kolima, ali tad još nisi kupio Stroma. Sledeći put ću prepoznati makinu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Brate SUZANA ti je ko lutka i sretno ga ti vozio, i ja planiram da ga dobavim iduće sezone jer kako rekoste oni ne daju popusta tokom zime.

Nego koliko to izađe evrića taj GIVI CRASH BAR i koliko je ovaj štitnikuljnog hladnjaka iz Grčke.

Vidim raspitivao si se za ulje moj ti je savjet SILKOLENE-FUCHS 15-50W COMP4 to ti je polusintetik a ova gradacuja ti je OK jer

kad se spustiš ovamo do nas u toplije krajeve taj 10-40W kad se ugreje na +50 odozgo i odozdo dođe ti ko voda.

 

Jedna sugestija ,ali naravno zavisi od ukusa, gledajući slike po meni fale ti štitnici za ruke i beli žmigavci.

 

I jedno pitanje jer nisam to dobro razumio da li dođe fabrički centralna nogara ili samo ćopava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Brate SUZANA ti je ko lutka i sretno ga ti vozio, i ja planiram da ga dobavim iduće sezone jer kako rekoste oni ne daju popusta tokom zime.

Nego koliko to izađe evrića taj GIVI CRASH BAR i koliko je ovaj štitnikuljnog hladnjaka iz Grčke.

Vidim raspitivao si se za ulje moj ti je savjet SILKOLENE-FUCHS 15-50W COMP4 to ti je polusintetik a ova gradacuja ti je OK jer

kad se spustiš ovamo do nas u toplije krajeve taj 10-40W kad se ugreje na +50 odozgo i odozdo dođe ti ko voda.

 

Jedna sugestija ,ali naravno zavisi od ukusa, gledajući slike po meni fale ti štitnici za ruke i beli žmigavci.

 

I jedno pitanje jer nisam to dobro razumio da li dođe fabrički centralna nogara ili samo ćopava.

'Fala.Suzana je kao lutka. ;) U pravu si za shtitnike za ruke i bele pokazivace pravca.

Givi Crash bar u BG u firmi Trion motors je 9200 din.To ti je 121eu. Ova donja oplata"skid plate" je oko 200eu u Grckoj.Postovao sam link za njihov sajt gore u ovom Threadu.

Centralni stender ne ide uz njega nego narucis za oko 170eu i cekas 2 nedelje.

Oko ulja se mnogo dvoumim.10w-40 je mislim za do 40Celzijusovih(ili preko?).Fabrika preporuchuje njega.Ali daju i opciju ako neces njega za 15w-50.Postoji sajt sa detaljnim objasnjenjima za gradaciju i viskozitet ulja: http://motorcycleinfo.calsci.com/Oils1.html

Na dosta mesta sam naisao na preporuku za Shell Rotella-T 15w40 and Shell Rotella-T 15w40 with Triple Protection.Kazu da je extra ulje za motorcikle.

A ovde na Advrider su se tako izlupali oko ulja za V-strom da vishe niko nije zna o chemu se radi.http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=276628

Niko da pomene da li polusinteticno ili cist sintetik.A u uputstvu za Suzuki isto ne pise.Barem ja nisam video.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sta se opterecujes uljem,sipaj polusintetiku i ne razmisljaj o tome. Imas nov motor, ne verujem da ces da ga cuvas do penzije, a kakvo god ulje da mu sipas trajace bar 100.000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Koliko je tacno da za motorcikle sa mokrim(wet cluch) kvacilom nije dobro puno sinteticko ulje?Cak sam nasao da neki preporucuju mineralno ili polusinteticko a za suva kvacila cisto sinteticko.

Ne znam,ali mislim da je V-strom sa mokrim kvacilom. ??? U uputstvu za V strom stoje preporuke standarda i viskoziteta ali ne pise da li ide sintetika ili ne.Motul planiram da kupujem.Na motulovom sajtu  pak primecujem razliku.Evo teksta :

Evo sta pisu u Motulu za polusintetiku bilo kojeg viskoziteta pa i 15w-50:

"15W-50,

Suitable for European vehicles where 15W-50 viscosity index is indicated. Containing ester,

5100 ESTER 15W-50 is suitable for engines

that require simultaneous lubrication with its transmission application. 5100 ESTER 15W-50 guarantees efficient wet clutch performance

as well as gearbox longevity.

 

 

 

 

A evo sta pisu za punu sintetiku,bez obzira na viskozitet:

".....................................On the other hand, the slippage of the clutch system is minimized by the increased friction between the clutch plates, this then enables the power output to be increased at the rear tire. Improved power output and more reliability at the same time.

 

Kakvo je misljenje vas,cenjenih kolega?

Po meni je najbolje sipati punu sintetiku ali ako je kupajuce ili mokro kvacilo onda je bolja polusintetika.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja