Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom 650 ili Kawasaki Versys ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Imam oko 186-187-188 (zavisno od raspolozenja  :P ), i oko 95 kg, i Versys mi je taman. Kratak je, sto je jako zgodno za grad, i mozda ti zbog toga izgleda mali.

Na udobnijem sedistu nisam sedeo. Na njemu odem od Bga do HNa, istusiram se i izadjem u grad, ne umorim se ni malo.

Nisam ga nesto previse vozio, oko 15000 za dve sezone, ali ni jednu jedinu zamerku mu ne mogu uputiti.

Ako te nesto interesuje - pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Imam oko 186-187-188 (zavisno od raspolozenja  :P ), i oko 95 kg, i Versys mi je taman. Kratak je, sto je jako zgodno za grad, i mozda ti zbog toga izgleda mali.

Na udobnijem sedistu nisam sedeo. Na njemu odem od Bga do HNa, istusiram se i izadjem u grad, ne umorim se ni malo.

Nisam ga nesto previse vozio, oko 15000 za dve sezone, ali ni jednu jedinu zamerku mu ne mogu uputiti.

Ako te nesto interesuje - pitaj.

Da li imas neke fotografije kada sedis na Versysu a da su slikane anfas i profil?

Jeste kratak.To se ispravlja tako sto se kupi zanji top case(kofer) jer se montira sa izbacenom varijantom.Tako da motor dobije na duzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam oko 186-187-188 (zavisno od raspolozenja  :P ), i oko 95 kg, i Versys mi je taman. Kratak je, sto je jako zgodno za grad, i mozda ti zbog toga izgleda mali.

Na udobnijem sedistu nisam sedeo. Na njemu odem od Bga do HNa, istusiram se i izadjem u grad, ne umorim se ni malo.

Nisam ga nesto previse vozio, oko 15000 za dve sezone, ali ni jednu jedinu zamerku mu ne mogu uputiti.

Ako te nesto interesuje - pitaj.

Uf, po meni sediste i nije bas najudobnije (to je bio i utisak jos par drugara), al zato se u svemu ostalom slazemo (ukljucujuci i da imam 187cm) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

I na Avdriders forumu i jos nekim,su se malo vise zalili na tvrdo sediste.Chak ima i fotki sa hand made resenjima.Tapacirung delji itd...udobnije sediste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: beograd

u 3t racingu moze da se kupi strom i ostali modeli suzukija,provereno.Kad sam bio na servisu nedavno tamo,gazda Gagi mi reče da stromovi idu kao alva,ubedljivo najprodavaniji,i sve sto je porucio,sve je otislo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

u 3t racingu moze da se kupi strom i ostali modeli suzukija,provereno.Kad sam bio na servisu nedavno tamo,gazda Gagi mi reče da stromovi idu kao alva,ubedljivo najprodavaniji,i sve sto je porucio,sve je otislo

Onda znaci da su ovlasceni servis i distributer.Ostaje samo provera koji kurs racunaju za koju kolicinu EU.kad je V-strom 650 u pitanju ;)

Inace nadjoh negde na netu da se dl650 i dl100 razlikuju u shasiji.Drugacije su dimenzije.Samo da proverim tj.pronadjem gde su date dimenzije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koliko sam ja video, mali i veliki Strom se razlikuju po 1cm. Veci je duzi i sediste je vise za 1cm. Ako ti nesto znaci, nismo daleko pa mozes da upordis sa DL 1000 da li ti odgovara. Trebalo bi da je razlika zanemarljiva. Cak mnogo dodatne opreme ide na oba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Koliko sam ja video, mali i veliki Strom se razlikuju po 1cm. Veci je duzi i sediste je vise za 1cm. Ako ti nesto znaci, nismo daleko pa mozes da upordis sa DL 1000 da li ti odgovara. Trebalo bi da je razlika zanemarljiva. Cak mnogo dodatne opreme ide na oba.

Pozdrav zemljak. :)

Inace radim u KV pa nije problem da vidim.Ali Evo veceras sam probao jedan v strom 1000cc i odgovara mi potpuno.Dl650, koji ja pikiram je verovatno ista stvar samo sa slabijim agregatom.

Molim te,kako mislis da ide dosta dodatne opreme ? Mislis ,moze posle kupovine da se dokupljuje oprema  ili se dobija kada se kupi nov?Obicno prodaju nov, ogoljen motor pa ako neko hoce,moze da naruci i i opremu.Idu i koferi kada se kupi nov?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Htedoh da ti pojasnim matematiku prilikom kupovine  mog Stroma.Naime,u Markosu su rekli 6500 evra i to znaci 6500 evra.U Eurosumaru je bio 6820evra po srednjem kursu NBS( u prevodu razlika u srednjem i prodajnom kursu je bila oko 2din.X6820=13640).U tom trenutku to bi sve skupa izaslo 7000 evra.Tip iz Eurosumara mi jos uz sve to rece da moram sa sajma da idem u firmu da bi dobio fakturu i eventualno dao kaparu. E tu sam popizdio.Da zakljucim trazi da ti precizno objasne uslove placanja kako ne bi pucao pare bezveze. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Dakle,ne mogu da verujem.Tolika razlika kod razlicitih dilera iste firme.Suzuki korporacija  naravno nezna sta rade ovi nasi. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Tolika razlika kod razlicitih dilera iste firme.Suzuki korporacija  naravno nezna sta rade ovi nasi.

 

Možda i zna, ali je politika cena veoma kompleksna stvar. Možda Suzuki ima preporučenu cenu, ali ako se firma odrekne dela marže ili rabata, recimo Markos, onda može i da ga ponudi jeftinije. Kod nas se uvozi malo novih motora i zato imamo takve razlike u cenama i svojevolju. Eto, Givi vizir za mog Fazera u Trionu košta 107 evra, a u Škaro moto u Osijeku 80, pa ti sad vidi. Naravno, ne isplati se ići u Osijek zbog vizira, ali ako se spoji i neka lepa vožnja i provod, što da ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

upravo ovo je i meni dilema

versys ili strom

za duge ture i malo off road-a je bolji definitivno strom ali versys tako dobro izgleda da je bolesno

jos sam video slike sa sva 3 kofera i izgleda jos bolje nego kad je go

ali posto do sledece godine necu nista pazariti onda cu imati vremena da sednem na oba i vidim kako mi koji pase

a kako neko rece

kolko su oba motora dobra treba ih oba i uzeti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Zavisi za sta ti treba i koliko si visok,korpulentan.Kako sam skapirao,kod Versysa je bolje sto Kawasaki daje te zimske popuste sa 6100eu na 5550eu. a kod Suzukija toga nema.Barem nisam jos cuo za to.Pa ti ispada dosta jeftiniji a ne 250eu kako se to cini u startu.Versys izgleda modernije ali nije udoban kao Strom.Ja cu verovatno ici na V strom dl650 opciju iako cu puci vise love.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kikinda

a moj glas ide kawi

Dule prijatelju, što Kawi? Tema me baš interesuje, sviđaju mi se oba!!?? 

Rrazlika u ceni je oko 1000 evrića(Kawa je jeftinija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

imas za versisa da kupis drugo sedista original kawino kao dodatnu opremu koje je sire vislje i udobnije

Znam za to.Narucuje se u Kawasakiju.Imam cak i katalog dodatne opreme.Ono sto nisam video nigde je kako to izgleda kada npr.covek od 190cm vozi Versys.Da li je to mali motor za tu visinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

imas za versisa da kupis drugo sedista original kawino kao dodatnu opremu koje je sire vislje i udobnije

Znam za to.Narucuje se u Kawasakiju.Imam cak i katalog dodatne opreme.Ono sto nisam video nigde je kako to izgleda kada npr.covek od 190cm vozi Versys.Da li je to mali motor za tu visinu?

Za 187cm motor je taman kakav treba da bude... a kolko se stvari menjaju kad si jos 3cm visi to vec nemam pojma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

ma nefali nista versis je veci od z750 i ja sam se brinuo za visinu posto sam ja 192cm visok da ce mi zec biti mali ali sam ga jarko zeleo i kupio kud puklo da puklo i ispalo da mi je motor kao za mene pravljen

 

7v-futog.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

imas za versisa da kupis drugo sedista original kawino kao dodatnu opremu koje je sire vislje i udobnije

Znam za to.Narucuje se u Kawasakiju.Imam cak i katalog dodatne opreme.Ono sto nisam video nigde je kako to izgleda kada npr.covek od 190cm vozi Versys.Da li je to mali motor za tu visinu?

Za 187cm motor je taman kakav treba da bude... a kolko se stvari menjaju kad si jos 3cm visi to vec nemam pojma...

Pa za 3 cm nije strasno onda.Malo se zale na Verysu za visoke postavke za noge.Mislim da je na  nemackom fusrasteri.Navodno trpe kolena malo vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Ja sam najstariji od tri brata i kao povlastica imam Stroma, srednji brat ima Versysa a najmladji ima ER6n.

I kao sto je normalno cim krenemo u voznju cesto se menjamo motora a kada stanemo momentalno pocinje uporedjenje.

 

- VStrom puno bolje koci,  puno ali puno bolje se snalazi po krivinama,  i nemerljivo je udobniji  !

 

- Versys malo teze prima gas ali zato kada krene ide opasno dobro, ali je relatovno uzanog raspona obrtaja, do 6K obr/min ide a posle vrlo mlitavo a ispod 3K ako naglo dodas gas pomislis da ce nesto da polomi,  sediste je mekse nego na stroma ali je pod losim uglom pa vrlo brzo utrnes, puno se vise osecaju vibracije

 

E sada, dali  samo  zato sto bolje ide treba da je bolji motor ?

 

Mislim da ne, i bez obzira sto je malo slabiji i malo sporiji  ubedjen sam da ce svako ko proba oba motora glasati za Vstroma  a pogotovo kada prodje dve tri krivine i oseti tu preciznost i sigurnost (za tu klasu) ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Iskreno, Versys jeste best buy, ali ako izuzmemo cenu, ja bih se odlučio za Stroma. U stvari, bez obzira na cenu odlučio bih se za Stroma, jer nekako imam neku averziju prema Kawasakiju zbog one majstorske parole: "Da nije Kawasakija, od čega bi mi živeli" ;D

 

Kada sam kupovao Fazera, gledao sam i ER-6F, ali ipak to nije bio motor koji može da se meri sa Fazerom ni u kom pogledu, pa ako hoćemo, ni po imenu. Svaka čast Kawasakiju, nudi odlične motore za male pare, ali ipak bih bio mirniji sa Suzukijem, a još mirniji sa Yamahom ili Hondom. Hondu sam preskočio zbog visoke cene i dizajna koji se meni ne sviđa. Eto, morao sam to da kažem pa kud puklo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Ja sam najstariji od tri brata i kao povlastica imam Stroma, srednji brat ima Versysa a najmladji ima ER6n.

I kao sto je normalno cim krenemo u voznju cesto se menjamo motora a kada stanemo momentalno pocinje uporedjenje.

 

- VStrom puno bolje koci,  puno ali puno bolje se snalazi po krivinama,  i nemerljivo je udobniji  !

 

- Versys malo teze prima gas ali zato kada krene ide opasno dobro, ali je relatovno uzanog raspona obrtaja, do 6K obr/min ide a posle vrlo mlitavo a ispod 3K ako naglo dodas gas pomislis da ce nesto da polomi,  sediste je mekse nego na stroma ali je pod losim uglom pa vrlo brzo utrnes, puno se vise osecaju vibracije

 

E sada, dali  samo  zato sto bolje ide treba da je bolji motor ?

 

Mislim da ne, i bez obzira sto je malo slabiji i malo sporiji  ubedjen sam da ce svako ko proba oba motora glasati za Vstroma  a pogotovo kada prodje dve tri krivine i oseti tu preciznost i sigurnost (za tu klasu) ! 

Koliko si visok i tezak? Vstrom je i meni sve vise u opciji samo me plasi duza tura,vetar i sl.Mada vidim da ima da se nabavi dodatak na vizir.Mozda postoji i opcija da se na njega stavi sediste od dl1000 pa da bude neki cm vislji.Meni je npr.kle500 mali motor.Podigao sam mu sediste na maksimum i tek sada ravnomerno stavljam noge na zemlju pa je taman u duzini nogu.Ali sam u ledjima prilicno sirok pa deluje smesno kada ga vozim jer ga "pojedem".E sad,sa Stromom i njegovom sirinom se bolje snalazim i to bolje "chuchi" u globalu i vizuelno.Jedino neznam kakav ce mi biti na duze ture sto se kolena tiche i sl.Jer sam ga probao samo na par kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

...

Rrazlika u ceni je oko 1000 evrića(Kawa je jeftinija)

 

Ne znam kako si to izracunao , ali danas sam zvao Vector i cena Stroma 650  je :  6180e za verziju bez ABS-a , a 6450e sa ABS-om ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja